Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megbeszélések
Register Stats Members List Today's Posts

Megbeszélések Itt lehet felvetni a javaslatokat, gondolatokat

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #11  
Old 02-25-2011, 20:54
Kubbi Kubbi is offline
Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veszprém
Posts: 1,171
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

akár a kiadott feladatok elmehetnének ilyen irányba is:

Építs 10barakkot. mondjuk orkoknál
félelfnél, építs 10kocsmát
törpénél építsd be a bányákat

amikor ezt megteszi a pacák, akkor kap pl 50 varit vagy tolit esetleg drágakövet
és hasonló játék utasításokat amik kitérnek a katonaképzésre stb.

A másik irányú kérdések, a játék tudást segítenék elő. pl. Mennyi a támadóértéke a lónak. ha jól válaszol, kap 10lovat stb.
Vagy mivel növelnéd a védőértéket. ha jól válaszol kap 10ijászt.
__________________
Sose félj valami újat csinálni. Emlékezz, hogy egy magányos amatör készítette a Bárkát, és egy halom szakértő a Titanicot.
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Kubbi For This Useful Post:
Sponsored Links
  #12  
Old 02-25-2011, 21:03
richardka richardka is offline
Member
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 702
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

senki nem mondta hogy percenként kell hogy legyen egy feladat
elég lenne 5-10 körönként 1 feladat. Lehet az is hogy épits ezt vagy képez ezt és utána kap pár egységet 10-et 20-at 30-at változó lenne a szám


abbol meg félelmetesen sok haszon nem lesz.

Azt átkaravánozni nem egy nagy összeg. föleg hogy a karavánon le fog potyogni, mert kicsi a karavános szekér, Egy kezdőt szorakoztatna. A profi ugyis másképp csinálja (letesz egy tekiirot 3. orinak igy a vip ingyen van neki és mire kell addigra milliárdokat tud csinálni, nem fog az ilyen feladatokkal szorakozni)

én támogatok egy ilyen vonalat
Reply With Quote
  #13  
Old 02-27-2011, 00:26
Merengő Merengő is offline
Member
 
Join Date: Aug 2007
Location: Komárom
Posts: 1,545
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

én körönként adnám a feladatot, vagy esetleg kérdést tennék fel a sugóból. és pár egységet rúnát esetleg nyersanyagot adnék a helyes válaszért/sikeresen elvégzett feladatért ami olyan játékosnak, aki régóta játszik semmit sem jelentene szinte /nem érné meg miatta csalni/ viszont az újaknak meg csalogató lenne, én biztos belépnék minden körben, és Ati a helyedbe pár jól megfogalmazott mondatot is intéznék a kezdőkhöz, hogy lassan készen állsz a harcra, jó úton haladsz, hogy a profikkal felvedd a versenyt.... vagy esetleg a játékos választhatna, hogy milyen feladatot kérdést szeretne kapni /milyen tipusut/ és akkor lehetne egy magyarázat képekkel, ha erre válaszol miben erősödhet fejlődhet az országod. és ebből is tanulnák a játékot.
Reply With Quote
The Following 3 Users Say Thank You to Merengő For This Useful Post:
  #14  
Old 02-27-2011, 00:49
Redback's Avatar
Redback Redback is offline
Member
 
Join Date: Jun 2007
Location: Nyíregyháza
Posts: 2,975
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default

Quote:
Originally Posted by Merengő View Post
én körönként adnám a feladatot, vagy esetleg kérdést tennék fel a sugóból. és pár egységet rúnát esetleg nyersanyagot adnék a helyes válaszért/sikeresen elvégzett feladatért ami olyan játékosnak, aki régóta játszik semmit sem jelentene szinte /nem érné meg miatta csalni/ viszont az újaknak meg csalogató lenne, én biztos belépnék minden körben, és Ati a helyedbe pár jól megfogalmazott mondatot is intéznék a kezdőkhöz, hogy lassan készen állsz a harcra, jó úton haladsz, hogy a profikkal felvedd a versenyt.... vagy esetleg a játékos választhatna, hogy milyen feladatot kérdést szeretne kapni /milyen tipusut/ és akkor lehetne egy magyarázat képekkel, ha erre válaszol miben erősödhet fejlődhet az országod. és ebből is tanulnák a játékot.
szerintem a körönként egy kicsit sűrű, inkább 3-4 körönként. Bár ha megoldható, hogy "halmozódnak" a feladatok, értem én itt hogy ha 5 körig nem lépek be, akkor 5 feladatot meg tudok csinálni akkor tökmindegy. De akkor félő, hogy a kezdő nem fog benézni óránként. Ha nem halmozódnak, akkor meg nem nagyon lehet egymásra épülő feladatokat adni, mert ugye nem fog felkelni éjjel stb...
__________________
Redológia (#455305) [1/A] [SZK]

Non omnis moriar (#701164) [3/G]
Reply With Quote
  #15  
Old 02-27-2011, 01:35
Almafa Almafa is offline
Junior Member
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 13
Activity: 0%
Longevity: 72%
Default

1. A 72 órás védelem nem sok. Az jó úgy ahogy van. Ha rövidebb lenne, akkor előbb kezdenék el ütni szegény kezdőt. Előbb menne el a kedve.

2. A feladatok jó ötlet. A jutalom is érte.

De nem szabad fix időhöz kötni.

Hanem sorban kell adni a feladatokat és akkor kapja a játékos az újabbat, ha az előzővel elkészült.

Az építs ezt-azt, képezz ezt-azt feladatok úgyis eltartanak egy darabig, így könnyen ki lehet tölteni feladatokkal a három napot.

Semmiképpen nem fixen definiált körökhöz kötném a feladatok kiadását, hanem szépen sorban, ha az előző teljesült.

Így minden játékos a saját tempójában végezhetné el őket.

És akkor kapná a feladatot, amikor az előzővel kész van és játszik.

A jutalmazást úgy állítanám be, hogy a későbbi feladatokért mindig egy kicsit értékesebb jutalmat kapjon a játékos.
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Almafa For This Useful Post:
  #16  
Old 02-27-2011, 08:40
Rheia Rheia is offline
Member
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 312
Activity: 0%
Longevity: 81%
Default

Quote:
Originally Posted by Redback View Post
szerintem a körönként egy kicsit sűrű, inkább 3-4 körönként. Bár ha megoldható, hogy "halmozódnak" a feladatok, értem én itt hogy ha 5 körig nem lépek be, akkor 5 feladatot meg tudok csinálni akkor tökmindegy. De akkor félő, hogy a kezdő nem fog benézni óránként. Ha nem halmozódnak, akkor meg nem nagyon lehet egymásra épülő feladatokat adni, mert ugye nem fog felkelni éjjel stb...
Nem sűrű az, jobb, ha már az elején megtapasztalja, hogy az aktivitás hasznos.
Esetleg nem ártana regisztrációnál kicsit nyomatékosítani, hogy ha nem tud olyan aktív lenni, regisztráljon lassú csoportba. Kihalófélben van a csoport, pedig lehet ha néhány kezdő tudná, hogy milyen aktivitás kell a játékhoz, inkább oda regisztrálna. Egy kezdő nem nagyon érzékeli, hogy milyen gyakran érdemes benézni ahhoz, hogy olyan eredményeket érjen el, ami számára kielégítő lehet.
__________________
Rheia (#556175)
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Rheia For This Useful Post:
  #17  
Old 02-27-2011, 10:10
none none is offline
Member
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,135
Activity: 0%
Longevity: 87%
Default

Quote:
Originally Posted by Rheia View Post
Nem sűrű az, jobb, ha már az elején megtapasztalja, hogy az aktivitás hasznos.
Esetleg nem ártana regisztrációnál kicsit nyomatékosítani, hogy ha nem tud olyan aktív lenni, regisztráljon lassú csoportba. Kihalófélben van a csoport, pedig lehet ha néhány kezdő tudná, hogy milyen aktivitás kell a játékhoz, inkább oda regisztrálna. Egy kezdő nem nagyon érzékeli, hogy milyen gyakran érdemes benézni ahhoz, hogy olyan eredményeket érjen el, ami számára kielégítő lehet.
miért ne lenne sűrű?
ne várd már el valakitől, hogy 24 órában legyen anélkül, hogy bármit is tudna a játékról.. ez még az évek óta játszóktól se elvárható.. vagy te minden nap 24 órában vagy?
normálban is simán elvan napi néhány óra játékkal..
nem hiszem, hogy rögtön a 24/7es emberekre kéne csak építeni.. annak meg semmi értelme, ha egymásra épülnek a kérdések és a játékosnak kimarad 8-10 mert épp alszik/dolgozik stb..
hihetetlen elvárásaitok vannak a kezdőkkel szemben
másik.. egy kezdő ne regeljen lassúba.. halálra unja ott magát és hamar abbahagyja a játékot
szerintem az lenne a tutor értelme, hogy a új játékosok "játszva" tanuljanak pl alapvető dolgokhoz ne kelljen kapásból a súgót böngészniük..
__________________
same old song..

Last edited by none; 02-27-2011 at 10:34..
Reply With Quote
  #18  
Old 02-27-2011, 10:41
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by none View Post
miért ne lenne sűrű?
ne várd már el valakitől, hogy 24 órában legyen anélkül, hogy bármit is tudna a játékról.. ez még az évek óta játszóktól se elvárható.. vagy te minden nap 24 órában vagy?
normálban is simán elvan napi néhány óra játékkal..
nem hiszem, hogy rögtön a 24/7es emberekre kéne csak építeni.. annak meg semmi értelme, ha egymásra épülnek a kérdések és a játékosnak kimarad 8-10
Mar miert maradna ki barmi is? Akkor kapja, ha az elozot teljesitette. Pl. epitos feladatnal ez 9 kor is lehet, szerencsetlen esetben 18. De valaszolos kerdesnel rogton johetne a kovetkezo...
__________________
Remedy
Reply With Quote
  #19  
Old 02-27-2011, 10:49
none none is offline
Member
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,135
Activity: 0%
Longevity: 87%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Mar miert maradna ki barmi is? Akkor kapja, ha az elozot teljesitette. Pl. epitos feladatnal ez 9 kor is lehet, szerencsetlen esetben 18. De valaszolos kerdesnel rogton johetne a kovetkezo...
mert azt írta: körönként egy feladat nem sűrű.. szerintem, ha nem vagy körönként, akkor csak kimarad..
__________________
same old song..
Reply With Quote
  #20  
Old 02-27-2011, 10:53
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by none View Post
mert azt írta: körönként egy feladat nem sűrű.. szerintem, ha nem vagy körönként, akkor csak kimarad..
Nyilvan nem korokhoz kell ezt kotni, hanem az elozo teljesitesehez. Igy a sajat ritmusodban haladhatsz.
__________________
Remedy
Reply With Quote
The Following 3 Users Say Thank You to Remedy For This Useful Post:
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Életút karakterek és időszakos Reset, kezdeti könnyítések Fanatixxx Ötletek, javaslatok 1 05-28-2010 11:55
Kezdeti stratégia maccos Stratégia & Tippek 34 08-27-2008 14:42
védelem alatti szövihelp változtatása Grabi Megvalósult javaslatok 119 04-22-2008 17:00
1A kezdeti klánvédelem -Fegya- Megvalósult javaslatok 272 02-28-2008 09:00
Kezdeti csoportválasztás Reni Segítség 28 02-13-2006 11:08


All times are GMT +1. The time now is 12:48.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu