Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megbeszélések
Register Stats Members List Today's Posts

Megbeszélések Itt lehet felvetni a javaslatokat, gondolatokat

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #81  
Old 11-07-2009, 23:50
Serg Serg is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 916
Activity: 3%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Padlócsempe View Post
Nem logika volt, hanem egy tény, amiről neked fogalmad sincs, csak beszélsz a vakvilágba, én pedig pontosan tudom. Na nem azért, mert nagy tudor vagyok, hanem mert az egész probléma amiről beszéltek, hogy nagy orik sok bankkal, abban a mi klánunk a legjobban érintett.

Azért gratulálok, hogy ilyeneket írsz, hogy "véded az álláspontodat", mikor semmit nem írtam ebben a témában.

Adatokra pedig ha szükséged van, kérj pm-ben. Igyekszem mások infoinak kiadása nélkül adni, és akkor kevesebb fölösleges hozzászólás születne.
Lehet kicsit többet tudok az 1A ról mint neked valaha is fogalmad lesz és nagy bankos oriról is csak álmodtál még mert ami nektek van az minden csak nem nagy
A témánál maradva arra próbáltam rávilágítani hogy rálátásod nulla de határozottan kijelentesz valamit és azt megcáfolhatatlannak tekinted ez nekem kicsit vicces,de te biztosan jobban tudod...
Reply With Quote
Sponsored Links
  #82  
Old 11-07-2009, 23:53
none none is offline
Member
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,135
Activity: 0%
Longevity: 87%
Default

Quote:
Originally Posted by wand View Post
Jó akkor számolok én.
Most szerintem minimum 30.000 bank kamatozik a topp 50 ben, de volt ez már 50.000 is (javítsanak ki a jelenlegi topposok ha tudnak)

nyugottan számolhatunk átlag 40k bankkal, az 500 körönként 150 millárd kamat.

én úgy gondolom aki kicsit is átlátja a játékot annak ennél többet nem kell leírni ahhoz, hogy megértse a javaslatot.
és kb mennyi ház van a top 50ben?
nagyon durva becsléssel min 15-20-25 milla katit termelhetnek 500 körönként
az 10k-s katiárnál is durván 150-200-250 mrd, tehát a +150 mrd még mindig kisebb pénz növekedés, mint amennyivel a kínálat növekszik..
ha nincs aki pénzt termel, és a kereskedők is katit termelnek, akkor ez az arány eléggé el fog torzulni, és ha azért mennek fel az árak, mert a kereskedők megemelték, akkor ha nem lesznek az árak igencsak mélyre fognak esni.. amit én nem érzek pozitívnak..(bár nem hiszem, hogy csak a kereskedők miatt emelkednek az árak..)
__________________
same old song..
Reply With Quote
  #83  
Old 11-08-2009, 00:01
Padlócsempe Padlócsempe is offline
Member
 
Join Date: Jan 2009
Location: Budapest
Posts: 773
Activity: 0%
Longevity: 83%
Default

Quote:
Originally Posted by Serg View Post
Lehet kicsit többet tudok az 1A ról mint neked valaha is fogalmad lesz és nagy bankos oriról is csak álmodtál még mert ami nektek van az minden csak nem nagy
A témánál maradva arra próbáltam rávilágítani hogy rálátásod nulla de határozottan kijelentesz valamit és azt megcáfolhatatlannak tekinted ez nekem kicsit vicces,de te biztosan jobban tudod...
1/A legtöbb bankjával rendelkező orija minden csak nem nagy bankos ori?
Akkor azt hiszem tényleg fölösleges ez a téma, mert nem létezik a nagy bankos orik problémája.

A rálátásom szerinted nulla, szerintem pedig a legtöbb bankot én látom az ebben a témában írók közül a szövetségeseim tanácsadók oldalain.
Szóval tényleg kérdezz pm-ben bátran, ahelyett, hogy ócsárolsz.

Last edited by Padlócsempe; 11-08-2009 at 00:03..
Reply With Quote
  #84  
Old 11-08-2009, 00:05
Északföld's Avatar
Északföld Északföld is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 607
Activity: 0%
Longevity: 99%
Smile

Sziasztok,

Ez a bankos dolog annyira nem triviális. Végeredményben Remynek kell igazat adjak. Nagyobb ori többet kell termeljen limit nélkül. Ezzel az erővel lehetne limitálni a kő, fa, fém, gabona termelést is. Aztán semmi értelme nem lenne a nagy orinak.
Más:
Picit nem ide tartozó dolog, de ismét föl kell vessem az én nagy fájó pontomat is, mégpedig ez az a remek taktikai elem, hogy a megtámadott ori, elfokoz és 0 hekit üt aki támad. Ez viszont a bankokkal szöges ellentétben teljesen irreális és nem taktikai elem, hanem hiba a játékban. Nem elég, hogy az egész 1/a szinte már Elf, node, hogy a támadott ori, még el is tudjon fokozni az már kissé sok. Ennek lenne jó mielőbb logikus határt szabni.
Reply With Quote
  #85  
Old 11-08-2009, 00:12
wand wand is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,144
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by none View Post
nagyon durva becsléssel min 15-20-25 milla katit termelhetnek 500 körönként
az 10k-s katiárnál is durván 150-200-250 mrd, tehát a +150 mrd még mindig kisebb pénz növekedés, mint amennyivel a kínálat növekszik..
figyelmedbe ajánlom, hogy a nagyorik a megtermelt egységeiket ritkán adják el..
azaz az ő termelésük nem jelenik meg kínálat oldalon a piacon, az a 150 milliárdból megvehető 5.000.000 sereget viszont beveszik, plusz ha hozzáveszed, hogy a nagyorik termelik al legtöbb gabonát + nyersanyagot, és az ebből befolyó pénzt sem tudják seregen kívül másra fordítani, beláthatod, hogy az a havi majd 8-10 milla sereg amit felvehetnek a piacról igen csak befolyásolja a piaci árakat..
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to wand For This Useful Post:
  #86  
Old 11-08-2009, 00:14
Bogár Bogár is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Location: Csíkszereda
Posts: 1,312
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by none View Post
és kb mennyi ház van a top 50ben?
nagyon durva becsléssel min 15-20-25 milla katit termelhetnek 500 körönként
az 10k-s katiárnál is durván 150-200-250 mrd, tehát a +150 mrd még mindig kisebb pénz növekedés, mint amennyivel a kínálat növekszik..
A kínálat növekszik. Ez nagy vicc. Lehet, hogy folyamatos a katitermelés, de ha tartalékba megy, és annak nagy a valószínűsége, akkor azt nem nevezném kínálatnak. Meg egyébként is, 4 milliárd készpénzzel ki akar bármit is eladni a piacon? Szerintem nem létezik olyan játékos, aki több hónapon keresztül folyamatosan kizárólag azért termeli a katikat, hogy a piacon eladhassa, és üljön a pénzén. A termelt katik többsége vagy megy a levesbe fedezéssel, koptatással, vagy pedig marad tartalékban.
__________________
"To be
the eyes
and ears
and conscience
of the Creator of the Universe,
you fool.
"

Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Bogár For This Useful Post:
  #87  
Old 11-08-2009, 00:16
wand wand is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,144
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Északföld View Post
Picit nem ide tartozó dolog, de ismét föl kell vessem az én nagy fájó pontomat is, mégpedig ez az a remek taktikai elem, hogy a megtámadott ori, elfokoz és 0 hekit üt aki támad. Ez viszont a bankokkal szöges ellentétben teljesen irreális és nem taktikai elem, hanem hiba a játékban. Nem elég, hogy az egész 1/a szinte már Elf, node, hogy a támadott ori, még el is tudjon fokozni az már kissé sok. Ennek lenne jó mielőbb logikus határt szabni.

Zoli, ennek nyiss külön témát, én már annó megpróbáltam, de lehurrogtak..


Quote:
Originally Posted by Északföld View Post
Ez a bankos dolog annyira nem triviális. Végeredményben Remynek kell igazat adjak. Nagyobb ori többet kell termeljen limit nélkül. Ezzel az erővel lehetne limitálni a kő, fa, fém, gabona termelést is. Aztán semmi értelme nem lenne a nagy orinak. .
Termeljen bármiből, aztán ha pénz kell adja el. ezt bárki megteheti
de ne egy személyiség termelje.
Reply With Quote
  #88  
Old 11-08-2009, 00:24
Bogár Bogár is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Location: Csíkszereda
Posts: 1,312
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Északföld View Post
Sziasztok,

Ez a bankos dolog annyira nem triviális. Végeredményben Remynek kell igazat adjak. Nagyobb ori többet kell termeljen limit nélkül. Ezzel az erővel lehetne limitálni a kő, fa, fém, gabona termelést is. Aztán semmi értelme nem lenne a nagy orinak.
Termelni bármit lehet, nemcsak pénzt... Az a triviális, ha túl sok pénz jön a csoportba, akkor az inflációt okoz.
Quote:
Originally Posted by Északföld
Más:
Picit nem ide tartozó dolog, de ismét föl kell vessem az én nagy fájó pontomat is, mégpedig ez az a remek taktikai elem, hogy a megtámadott ori, elfokoz és 0 hekit üt aki támad. Ez viszont a bankokkal szöges ellentétben teljesen irreális és nem taktikai elem, hanem hiba a játékban. Nem elég, hogy az egész 1/a szinte már Elf, node, hogy a támadott ori, még el is tudjon fokozni az már kissé sok. Ennek lenne jó mielőbb logikus határt szabni.
Totál off.
__________________
"To be
the eyes
and ears
and conscience
of the Creator of the Universe,
you fool.
"

Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Bogár For This Useful Post:
  #89  
Old 11-08-2009, 00:26
Serg Serg is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 916
Activity: 3%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Padlócsempe View Post
1/A legtöbb bankjával rendelkező orija minden csak nem nagy bankos ori?
Akkor azt hiszem tényleg fölösleges ez a téma, mert nem létezik a nagy bankos orik problémája.

A rálátásom szerinted nulla, szerintem pedig a legtöbb bankot én látom az ebben a témában írók közül a szövetségeseim tanácsadók oldalain.
Szóval tényleg kérdezz pm-ben bátran, ahelyett, hogy ócsárolsz.
Minek kérdeznélek pmben? Én már fordultam le 29000 hektárrol és láttam a klánomban 15000 bankot egy oriban az az ori még fent van az 1A ban csak szk.
Azért mert te olyan nagy játékosnak gondolod magad attól még nem vagy az és ha nem akarod kitiltatni magad akkor ne adj ki infót a klánodról és magadról se pmben se a fórumon
Reply With Quote
  #90  
Old 11-08-2009, 00:38
wand wand is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,144
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Serg View Post
Minek kérdeznélek pmben? Én már fordultam le 29000 hektárrol és láttam a klánomban 15000 bankot egy oriban az az ori még fent van az 1A ban csak szk.
Azért mert te olyan nagy játékosnak gondolod magad attól még nem vagy az és ha nem akarod kitiltatni magad akkor ne adj ki infót a klánodról és magadról se pmben se a fórumon
bocs de ha az án klánomban sosem volt olyan ori aminek 30 banknál többje lett volna akkor hozzá se szóljak?


ez a fejélesztés topic, hanyagolja már mindenki a személyes sérelmeit, és pláne a személyes érdekeit. köszi.
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
régi gömb megmaradása Grabi Megvalósult javaslatok 86 10-29-2007 23:47
Rúnatermelés módosítása Steve Elvetett javaslatok 185 07-16-2007 14:24
Régi események hatasu Elvetett javaslatok 20 02-08-2007 09:10
1/A korlátozások módosítása Láma Elvetett javaslatok 29 07-04-2006 11:17
Régi fórum vereslaszlo Általános beszélgetés Hódítós témákban 2 06-19-2006 00:12


All times are GMT +1. The time now is 21:53.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu