Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Segítség
Register Stats Members List Today's Posts

Segítség Ha elakadtál, és nem tudod hogyan indulj, vagy hogyan tovább, írd meg a kérdésed itt, és a tapasztaltabb játékosok segítenek.

Closed Thread
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 08-06-2010, 13:48
jon1981 jon1981 is offline
Junior Member
 
Join Date: Aug 2010
Location: Budapest
Posts: 8
Activity: 0%
Longevity: 75%
Default Szövetséges segítség

Helló,

================================================== =======
tudom, hogy nem idevaló a téma, de nem engedett a fórum a Hibajelzésekbe létrehozni, így ide írom, moderátor/adminisztrátor kérlek helyezd át, köszi.
================================================== =======

Észrevételem a következő:

Szövetségesem segítségül hívta íjászaimat:

2010-08-05 21:35:29 Szövetségesed, XXX (#XXX), segítséget kért Tőled. Seregedből útnak indítottál 0 katonát, 0 védőt, 750 íjászt, 0 lovast és 0 elitet. Az út 2 körig tart, és előreláthatóan 10 körig maradnak.
2010-08-05 21:35:26 Szövetségesed, XXX (#XXX), segítséget kért Tőled. Seregedből útnak indítottál 0 katonát, 0 védőt, 750 íjászt, 0 lovast és 0 elitet. Az út 2 körig tart, és előreláthatóan 10 körig maradnak.

Jól látszik, hogy 750-750 íj, 2 kör utazás. Az rendben van, hogy útközben fogy az egység, melynek mértéke -2 -2 íj körönként:
2010-08-06 08:44:29
Sereged szövetségesnél segít
2 kör múlva, XXX (#XXX) országából hazaérkezik: 0 katona, 0 védő, 726 íjász, 0 lovas, 0 elit
2 kör múlva, XXX (#XXX) országából hazaérkezik: 0 katona, 0 védő, 726 íjász, 0 lovas, 0 elit

2010-08-06 09:38:30
1 kör múlva, XXX (#XXX) országából hazaérkezik: 0 katona, 0 védő, 724 íjász, 0 lovas, 0 elit
1 kör múlva, XXX (#XXX) országából hazaérkezik: 0 katona, 0 védő, 724 íjász, 0 lovas, 0 elit

Ez idő alatt, sem engem, sem szövetségesemet nem érte támadás, így az egységeim nem vesztek háború miatt. Azonban ha vesszük alapul a tényleges számokat, akkor annak kellene kijönnie, hogy:
2 kör oda út: (2*-2) + (2*-2) = -4-4 íj oda.
2 kör vissza út: (2*-2) + (2*-2) = -4-4 íj vissza.
Egyszerű számolás után:
750 -4-4 = 742 íjnak kellene visszaérkeznie, ehelyett fent jól látszik, hogy ez a szám: 724 - 2 = 722 lesz.
Észrevételem, hogy az íjak a szövetségesemnél töltött idő alatt is fogytak, mégpedig annyit, mintha úton lettek volna:
2 kör oda + 2 vissza + 10 kör ott-tartózkodás = 14 kör -> 14 kör * 2 íj veszteség körönként = 28 íj veszteség összesen.
750 - 28 = 722

A súgó sehol sem említ ilyesfajta veszteséget, és ha esetlegesen ez egy újítás, maximálisan unfair-nak tartom. Amennyiben nem az, akkor pedig egy bug, ami miatt az elmúlt napokban feleslegesen vesztettem kb 100-150 íjászt...


Idézetek a súgóból, ami nem utal arra, hogy a védő seregek a szövetséges országban tartózkodásukkor pusztulnának, még betegség mellett sem!

"FONTOS! Attól, hogy a Te seregeid megfertőződnek egy támadás alkalmával, szövetségeseid nem kapják el a betegséget. Ha szövetségeseid segítséget kérnek vagy küldenek, miközben országod beteg, akkor sem kapják el a betegséget. Csak akkor, ha ők maguk indítanak támadást egy beteg ország ellen."


"Természetesen az országodban vendégeskedõ idegen katonáknak kiemelkedõen magas zsoldot kell fizetned. Ha nem tudod az általuk kért zsoldot megfizetni, akkor azonnal visszaindulnak hazájukba.

Te Magad is küldhetsz védõ seregeket más országhoz. Amíg ezek a seregek nem tartózkodnak országodban védõerõd annyival kisebb.

Ne feledd azonban, hogy néhány katona útközben meghal: csapdába esik, megfagy, éhenhal... A veszteségekkel elõre kell számolnod!"


Kérem a probléma orvosolását, illetve elmagyarázását.

Köszönettel.
Sponsored Links
  #2  
Old 08-08-2010, 08:59
jon1981 jon1981 is offline
Junior Member
 
Join Date: Aug 2010
Location: Budapest
Posts: 8
Activity: 0%
Longevity: 75%
Default

Senki? Ati kérlek segíts, ha kell, elküldöm az érintett ország adatait priátba, vagy emailba. Azt hiszem ennyi segítség jár egy örökös VIP tagnak...
  #3  
Old 08-08-2010, 09:13
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,198
Activity: 1%
Longevity: 100%
Default

A veszteségek útközben, ÉS a segítségnyújtás teljes időtartama alatt érik a segítő seregeket. Nem otthon vannak, a megszokott barakkjukban, fedéllel a fejük felett, hanem egy másik országban, sokkal mostohább körülmények között elszállásolva (gondolj bele, nem a szövetségesed barakkhelyeire költöznek be, hanem csak a szabadban sátraznak, akárcsak útközben).
__________________
Hódító * Queosia
  #4  
Old 08-08-2010, 10:08
jon1981 jon1981 is offline
Junior Member
 
Join Date: Aug 2010
Location: Budapest
Posts: 8
Activity: 0%
Longevity: 75%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
A veszteségek útközben, ÉS a segítségnyújtás teljes időtartama alatt érik a segítő seregeket. Nem otthon vannak, a megszokott barakkjukban, fedéllel a fejük felett, hanem egy másik országban, sokkal mostohább körülmények között elszállásolva (gondolj bele, nem a szövetségesed barakkhelyeire költöznek be, hanem csak a szabadban sátraznak, akárcsak útközben).
Az 1.0 verzió óta vagyok játékos, sok változáson ment keresztül a játék, ami átlagban véve pozitív hatással bírt. Eddig csendes szemlélődőként figyeltem a fórumot, a rutinosak hozzászólásait, a fejlesztésekkel kapcsolatos ötleteket, nem szóltam ezekbe bele, mert volt sok okos ötlet, és kreatív javaslat. Sokmindent megértem már Én is, sohasem nyavajogtam változtatások miatt, de ezt most nem tartom fair-nek, nemtudom mióta üzemel így a játék, lehet hogy régebb óta, és eddig nem tűnt fel...

Akkor most ellenkeznék:
Mi az hogy mostohább körülmények között?? Extra pénzt kell fizetnie annak az országnak akihez mennek a segítő seregek, megfelelő mennyiségű gabona kell nekik stb. akkor ne haljanak már meg az ott-tartózkodásuk alatt, ez olyan, mintha a saját országukban is halnának meg (ami hozzáteszem így lenne fair, ha már idegen országban is dögledeznek). Kapnak elég pénzt, az idegen ország infrastruktúrája nem olyan, hogy fogják magukat és meghalnak, ez teljesen nonsense... Akkor vezessük be azt, hogy minden 20. körben meghal 100 egység, mert megöregedtek.... ne vicceljünk már...

Akkor nézzük tényként a számokat:
1500 íjásznál meghal 56, ez kb 4%, és ez 5.szint, vegyünk egy felsőbb szintű országot, ahol a szövetségesek mondjuk 4000 íjászt küldenek (ami nem is sok) segíteni, akkor az 160 veszteség, csak azért mert ott tartózkodtak. Hozzáteszem, azt megérteném, hogy egy X hektár, vagy X nagyságú segítő seregből halnak meg ott-tartózkodás alatt (mint pl tekercs amortizáció, hektártól függő %), de 5. szinten, ahol a max föld 600 hektár nagyon unfair-nek tartom...

A másik dolog, hogy sem itt a fórumban, sem a súgóban nem találom ennek nyomát, akkor légy kedves vezettesd be a súgóba is, hogy az ott-tartózkodó seregek veszteségeit hogyan számoljuk ki. És akkor NE kelljen magas zsoldot fizetni nekik, ez nem magyarország...

Köszönettel.
  #5  
Old 08-08-2010, 10:12
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,198
Activity: 1%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by jon1981 View Post
nemtudom mióta üzemel így a játék, lehet hogy régebb óta, és eddig nem tűnt fel...
Azóta, amióta segítséget lehet kérni/küldeni.

Értsd: ez a rész mindig így működött.
__________________
Hódító * Queosia
  #6  
Old 08-08-2010, 10:18
jon1981 jon1981 is offline
Junior Member
 
Join Date: Aug 2010
Location: Budapest
Posts: 8
Activity: 0%
Longevity: 75%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Azóta, amióta segítséget lehet kérni/küldeni.

Értsd: ez a rész mindig így működött.
Értem, de meg mernék rá esküdni, hogy több mint 10 év játék közben ezt nem így láttam, na mind1, a súgóban akkor sincs nyoma, kéretik pótolni.
  #7  
Old 08-08-2010, 10:38
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Ki nem tojja le azt az akár 200 egységet is? Ha 50.000-ért tudom pótolni csak, akkor is csak 10.000.000 arany, de a csoportok 80%-ában, vagyis azokban, amikben mostanában átszaladtam 20k alatt meg lehet venni. Arról meg, hogy leképezni sem tart sokáig, inkább nem is beszélek. Ha problémát jelent ez a kis mennyiség, akkor játssz mf-ként és akkor nem lesz gond a szövetségi segítség közben meghaló katonáid.

Én ha foglalkoztam is volna egyáltalán vele, akkor is úgy értelmeztem volna hogy ott is fogynak. De ez nem tétel. 1000kör alatt 1 csoportban olyan szinten lehet a haladás mellett termelni, hogy nem kellene, hogy tétel legyen.
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
  #8  
Old 08-08-2010, 10:46
jon1981 jon1981 is offline
Junior Member
 
Join Date: Aug 2010
Location: Budapest
Posts: 8
Activity: 0%
Longevity: 75%
Default

Quote:
Originally Posted by vityu View Post
Ki nem tojja le azt az akár 200 egységet is? Ha 50.000-ért tudom pótolni csak, akkor is csak 10.000.000 arany, de a csoportok 80%-ában, vagyis azokban, amikben mostanában átszaladtam 20k alatt meg lehet venni. Arról meg, hogy leképezni sem tart sokáig, inkább nem is beszélek. Ha problémát jelent ez a kis mennyiség, akkor játssz mf-ként és akkor nem lesz gond a szövetségi segítség közben meghaló katonáid.

Én ha foglalkoztam is volna egyáltalán vele, akkor is úgy értelmeztem volna hogy ott is fogynak. De ez nem tétel. 1000kör alatt 1 csoportban olyan szinten lehet a haladás mellett termelni, hogy nem kellene, hogy tétel legyen.
Pontosan az ilyen reakciók miatt nem használtam a fórumot, mert rögtön le kell ugatni az embert a ..csába... Segítséget kértem, nem pedig kioktatást kedves Vityu. Tudom, hogy tesztek rá, de így 2 VIP országgal kevesebb, és egy felhasználóval.

Viszlát.
The Following 2 Users Say Thank You to jon1981 For This Useful Post:
  #9  
Old 08-08-2010, 11:11
none none is offline
Member
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,135
Activity: 0%
Longevity: 87%
Default

Quote:
Originally Posted by jon1981 View Post
Pontosan az ilyen reakciók miatt nem használtam a fórumot, mert rögtön le kell ugatni az embert a ..csába... Segítséget kértem, nem pedig kioktatást kedves Vityu. Tudom, hogy tesztek rá, de így 2 VIP országgal kevesebb, és egy felhasználóval.

Viszlát.
részben igazad van, de ezért nem érdemes megsértődni és abbahagyni a játékot.. persze, ha már nem nyújt szórakozást és nem tekintesz hobbiként rá akkor érdemes szüneteltetni, de ha még mindig szórakoztat, akkor teljessen felesleges megsértődni, mert végül magaddal cseszel ki..
egyébként az életben is így működik, nem mindenhez van útmutatás, sok mindenre magadnak kell rájönni.. ha minden le lenne írva hódítóban, akkor csak magolás lenne az egész..
__________________
same old song..

Last edited by none; 08-08-2010 at 11:14..
  #10  
Old 08-08-2010, 11:41
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Nem hiszem, hogy leugattalak, csak úgy éreztem, hogy a követelés nem feltétlenül állja meg a helyét. 20-30 íjászon problémázni...

A játék még akkor is élvezhető, akkor is azt adta 10éven keresztül neked, amit a következő pár évben még biztosan adhat. Ha ezért abba akarod hagyni, akkor nem a játékkal van a hiba, talán már meguntad...
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
Sponsored Links
Closed Thread


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
szövetséges részesedés földfoglalásnál Paliking Nem hiba 1 05-04-2010 11:47
Szövetséges támadása :-) Eke Általános beszélgetés Hódítós témákban 6 04-29-2009 18:45
Szövetséges részesedés? puma Segítség 14 01-20-2008 15:06
Szövetséges segítség vityu Általános beszélgetés Hódítós témákban 15 01-14-2008 01:20
Szövetséges támadása:) J.Ati Elvetett javaslatok 1 09-24-2007 12:15


All times are GMT +1. The time now is 07:40.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu