Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megbeszélések
Register Stats Members List Today's Posts

Megbeszélések Itt lehet felvetni a javaslatokat, gondolatokat

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #21  
Old 05-08-2010, 18:41
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,198
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by RRRrrr View Post
Már eleve be vannak szabályozva a tolik, ezzel a 10k pontos értékhatárral. Ha ezt a logikát követjük, akkor miért nincsenek szabályozva a mágikus és hadi akciók is így? Teljesen következetlen
Mágikus akcióknál a távolság függvényében egyre magasabb az ellenfeled védőereje -> be van szabályozva.

Hadi akcióknál a távolság függvényében egyre több a veszteséged, és egyre több ideig kell az országodat védtelenebbül tartani -> be van szabályozva.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
Sponsored Links
  #22  
Old 05-08-2010, 18:43
RRRrrr RRRrrr is offline
Member
 
Join Date: Aug 2009
Location: Miskolc (a fények városa:))
Posts: 389
Activity: 0%
Longevity: 80%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Mágikus akcióknál a távolság függvényében egyre magasabb az ellenfeled védőereje -> be van szabályozva.

Hadi akcióknál a távolság függvényében egyre több a veszteséged, eés egyre több ideig kell az országodat védtelenebbül tartani -> be van szabályozva.

Mégis : Mágikus akciót indithatsz 10k értéken kívül is, ugy hogy az hatékony marad, vagyis használható. Támadást is lehet indítani 25körre, a veszteség elenyésző. (hogy védtelen marad az ország, az nem hátrány csak ha észreveszik, vagyis ez nem jelentkezik azonnal)
Reply With Quote
  #23  
Old 05-08-2010, 18:45
RRRrrr RRRrrr is offline
Member
 
Join Date: Aug 2009
Location: Miskolc (a fények városa:))
Posts: 389
Activity: 0%
Longevity: 80%
Default

A lényeg, hogy másképp működnek, és másképpen vannak beszabályozva. Külön-külön! Nem ugyanaz a szabály érvényesül, tehát az épületeknél is lehetne ez
Reply With Quote
  #24  
Old 05-08-2010, 18:45
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by RRRrrr View Post
Mégis : Mágikus akciót indithatsz 10k értéken kívül is, ugy hogy az hatékony marad, vagyis használható. Támadást is lehet indítani 25körre, a veszteség elenyésző. (hogy védtelen marad az ország, az nem hátrány csak ha észreveszik, vagyis ez nem jelentkezik azonnal)
Ugy latszik vmit nem tudsz: 100k ponton kivulrol 0-t foglalsz hadilag is.
__________________
Remedy
Reply With Quote
  #25  
Old 05-08-2010, 18:46
RRRrrr RRRrrr is offline
Member
 
Join Date: Aug 2009
Location: Miskolc (a fények városa:))
Posts: 389
Activity: 0%
Longevity: 80%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Ugy latszik vmit nem tudsz: 100k ponton kivulrol 0-t foglalsz hadilag is.
Remek, köszi. Úgy tünik valamit nem tudsz. 100k nem egyenlő 10k-val
Reply With Quote
  #26  
Old 05-08-2010, 18:48
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,198
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by RRRrrr View Post
A lényeg, hogy másképp működnek, és másképpen vannak beszabályozva. Külön-külön! Nem ugyanaz a szabály érvényesül, tehát az épületeknél is lehetne ez
Az épületeknél is más és más a szerepük, így az egyes épületfajták más és más korlátozást jelentenek. Az egyik miatt nem képezhetsz katonát, hiába van fegyvered; a másik miatt nem vásárolhatsz a piacon, és nem is tarthatsz ott többet, mint ami a raktáraidban elfér; ugyanemiatt esetleg soha többet nem indíthatsz katonai támadást sem; egy harmadik miatt pedig valóban, kevesebb pénzt védenek a bankok. A listát persze folytatni kell, most csak a legkirívóbb eseteket hoztam fel ellenpéldának.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #27  
Old 05-08-2010, 18:49
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by RRRrrr View Post
Remek, köszi. Úgy tünik valamit nem tudsz. 100k nem egyenlő 10k-val
De butus vagy...


De hogy temahoz is hozzaszoljak: ez mar sokszor fel lett vetve, szerintem semmi gyakorlati haszna nem lenne.

Ezentul az intezo aljarol mindenkinek felkerulne a tetejere a bank aztan jonapot...
__________________
Remedy
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Remedy For This Useful Post:
  #28  
Old 05-08-2010, 18:55
RRRrrr RRRrrr is offline
Member
 
Join Date: Aug 2009
Location: Miskolc (a fények városa:))
Posts: 389
Activity: 0%
Longevity: 80%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
De butus vagy...


De hogy temahoz is hozzaszoljak: ez mar sokszor fel lett vetve, szerintem semmi gyakorlati haszna nem lenne.

Ezentul az intezo aljarol mindenkinek felkerulne a tetejere a bank aztan jonapot...
:P

Miért vagyok butus, talán egyenlőek?
Gyakorlati haszna lenne, pl. ha valaki nem állítja be jól az intézőjét.
Viszont akkor átalakítanám arra a javaslatot, hogy ne védjen ennyire pénzt a bank mint most. 10k hekin bőven elég 25bank, és már nem éri meg lopni. (más kérdés hogy a távolságok miatt nem is lehet) Aztán 10k hekin meg nem ugyanannyi 25 bankot tartani, mint 200hektáron... Szóval szerintem a mostani helyzet semmiképpen sem jó, mikor felvetődik időről-időre ez a bank kérdés, mindig elmondom a véleményem, aztán eddig nem történt semmi, hátha ezután fog...
Reply With Quote
  #29  
Old 05-08-2010, 18:58
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,198
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by RRRrrr View Post
Viszont akkor átalakítanám arra a javaslatot, hogy ne védjen ennyire pénzt a bank mint most. 10k hekin bőven elég 25bank, és már nem éri meg lopni. (más kérdés hogy a távolságok miatt nem is lehet) Aztán 10k hekin meg nem ugyanannyi 25 bankot tartani, mint 200hektáron... Szóval szerintem a mostani helyzet semmiképpen sem jó, mikor felvetődik időről-időre ez a bank kérdés, mindig elmondom a véleményem, aztán eddig nem történt semmi, hátha ezután fog...
Arra kérlek, hogy ennek nyiss egy külön témát, ami erről szól. (Az ellen egyébként nem lesznek ilyen kifogásaim. )
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Ati For This Useful Post:
  #30  
Old 05-08-2010, 19:08
Padlócsempe Padlócsempe is offline
Member
 
Join Date: Jan 2009
Location: Budapest
Posts: 773
Activity: 0%
Longevity: 83%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Ezentul az intezo aljarol mindenkinek felkerulne a tetejere a bank aztan jonapot...
Sejtettem, hogy ez lesz az egyik ellenérv. Valószínűleg igaz is, de lesz, akinek nem felül lesz a bank, és olyankor ki lehet majd használni ezt. Sőt, ha valamiféle változás lesz, és a földterület függvényében több bankra lesz szükség, akkor ezzel a javaslattal lehetne jól kombinálni.
De még ha nincs is gyakorlati haszna a javaslatnak, én akkor is amellett vagyok, hogy nem működő épület ne működjön.

Ati, nagyon csúsztatsz. Nem azért legyen a bank az egyetlen épület, aminek foglalkoztatottsága számít körváltások között, mert a hasamra ütöttem és ezt választottam, hanem mert az nem logikus, hogy egy nem működő épület gyakorlatilag működik. Ha a bank az egyetlen olyan épület, aminél körváltások között is számít, hogy működik-e, akkor ki kell emelni a többi közül ebből a szempontból.

Hogyha nem működnek a kocsmáim, de tele vannak tolvajokkal, akkor az összes tolvajjal van számolva alvilági akciónál, vagy csak azokkal, akik működő kocsmákban vannak? Mert ha az utóbbi, akkor semennyire nem lenne kivétel a bank, hisz más épületnél is számít, hogy működik-e két körváltás között.
__________________
Padlócsempe (6) (#216127) [4/L]
Csempe (3) (#396380) [1/A]
Padlófütés (2) (#560612) [3/G]
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Padlócsempe For This Useful Post:
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 00:19.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu