Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Segítség
Register Stats Members List Today's Posts

Segítség Ha elakadtál, és nem tudod hogyan indulj, vagy hogyan tovább, írd meg a kérdésed itt, és a tapasztaltabb játékosok segítenek.

Closed Thread
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #121  
Old 08-02-2006, 22:22
vonos82
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Sziasztok!

Szépen meghízott a topic, ennek örülök.

Lenne egy kérdésem, 4L-ből fellépve kb. mennyi pénzre lesz szükségem, hogy az óriás-gnóm fajváltást elintézzem? Egyáltalán mennyi pénz a minimum, ami alatt nem tanácsos a durva 3-as csop.-ba lépni? Sajna nincs fent ismerősöm, csak 2B-ben. Nem is piaci infókra vagyok kíváncsi (de ha lennék is, TILOS), csak egy számra: félmilliárd, egy, kettő?

Tudom, hogy nem a pénz határozza meg a játékot, de már megvan a top30 ideje, és mennék is innen, mert nem szeretem ezt a csop.-ot, csak nem akarok túl nagy hülyeséget csinálni...

Szóval?
Sponsored Links
  #122  
Old 08-03-2006, 06:37
TM Laci TM Laci is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 163
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Nos...elég fél mrd, de legyen tartalákod is, hátha sok sok csunya rossz ori közelébe érkezel, tehát, tekibe legyen 700 milla, kp 300 milla
  #123  
Old 08-03-2006, 20:29
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by vonos82
Sziasztok!

Szépen meghízott a topic, ennek örülök.

Lenne egy kérdésem, 4L-ből fellépve kb. mennyi pénzre lesz szükségem, hogy az óriás-gnóm fajváltást elintézzem? Egyáltalán mennyi pénz a minimum, ami alatt nem tanácsos a durva 3-as csop.-ba lépni? Sajna nincs fent ismerősöm, csak 2B-ben. Nem is piaci infókra vagyok kíváncsi (de ha lennék is, TILOS), csak egy számra: félmilliárd, egy, kettő?

Tudom, hogy nem a pénz határozza meg a játékot, de már megvan a top30 ideje, és mennék is innen, mert nem szeretem ezt a csop.-ot, csak nem akarok túl nagy hülyeséget csinálni...

Szóval?

Nagyjából egyteértek TM Lacival
Nekem mikor megcsináltam ezt az átállást nem volt ennyi pénzem, és ráadásnak kissé szétrengetett orival léptem fel, mert lemaradtama szövitől, és valakik ezt kihasználták...
Az átállás elsősorban fát meg agyagot emészt fel. Kocsmát kell építs, meg tanyát is többet kell tarts valamivel mint óriásnál. Ha szerencséd van, olyan időszakban lépsz fel, mikor épp olcsó a nyersanyag. Ha tudsz szerezni konkrét infót, az segíteni fog, mert lehet megéri az árut L-ben felvásárolni, és magaddal vinni.
  #124  
Old 08-03-2006, 21:00
Xeper Xeper is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pécs/Bp
Posts: 2,240
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Ha stabil a helyzeted az aktuális csoportban, akkor érdemes az építkezés nagyrészét megejteni (ha nem az egészet), hiszen általánosan elmondható, hogy a lejjebbi szinteken olcsóbb a nyersanyag (az A-tól eltekintve) -így a lakáshelyzeti teki különbsége miatt kicsit gyengül pillanatnyilag az ország, de olcsóbb és nyugodtabb lehet az építkezésed....
__________________
"A tanult szerencsét hívják tudásnak"
Eben a mondatba három hiba van.
  #125  
Old 08-11-2006, 23:47
Kari Kari is offline
Junior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 18
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Óriásból váltanál gnómra, vagy fordítva?
Tipp: A fellépés előtt add el az összes katonád és szabizz egyet. 3 as csopiban kicsit olcsóbb lehet a katona. De előtte érdeklődj az árak felől. Jó ha a tendenciákat is megtudod. Az árak ugyanis még 3 nap alatt is jelentősen változhatnak egyes csoportokban. Szerintem jó ha van sok pénzed az átépítéshez, de ha nincs, akkor is simán meg lehet csinálni. Kicsit tovább tart.

Quote:
Originally Posted by vonos82 View Post
Sziasztok!

Szépen meghízott a topic, ennek örülök.

Lenne egy kérdésem, 4L-ből fellépve kb. mennyi pénzre lesz szükségem, hogy az óriás-gnóm fajváltást elintézzem? Egyáltalán mennyi pénz a minimum, ami alatt nem tanácsos a durva 3-as csop.-ba lépni? Sajna nincs fent ismerősöm, csak 2B-ben. Nem is piaci infókra vagyok kíváncsi (de ha lennék is, TILOS), csak egy számra: félmilliárd, egy, kettő?

Tudom, hogy nem a pénz határozza meg a játékot, de már megvan a top30 ideje, és mennék is innen, mert nem szeretem ezt a csop.-ot, csak nem akarok túl nagy hülyeséget csinálni...

Szóval?
  #126  
Old 08-12-2006, 04:25
exair exair is offline
Member
 
Join Date: Aug 2006
Location: Ecser
Posts: 219
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

kivancsi lennek ra, hogy 4/N-ben milyen viszonyok uralkodnak, milyen fajjal erdemes ott jatszani (piaci infokra NEM vagyok kivancsi) es hogy 600 hekivel fellepve hova fogok erkezni.. 358832nek lehet kuldeni a zoldeket
  #127  
Old 08-13-2006, 19:06
Danna
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Szia aki válaszol

A szintlépés után a gyors 4/N -ben 3 körig,
vagy három óráig nem lehet építeni?

Last edited by Danna; 08-13-2006 at 19:09..
  #128  
Old 08-13-2006, 20:20
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Szerintem szintlépés után építeni azonnal lehet.
  #129  
Old 08-13-2006, 20:33
Danna
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

A fellépést követően az új csoportban 72 órás védelemmel kezdesz, kivéve ha a legfelső szintre lépsz fel, ott csak 7 kör (kör!) védelem van. Az első 24 körben nem piacozhatsz. Szövetségi karavánt az első 2 körben nem célszerű küldeni, mivel olyankor még mindenki hatalmas távolságokra lesz országodtól. Építeni és katonákat képezni az első 3 körben nem fogsz tudni.

Kör vagy óra, mert ez a gyorsnál nem mindíg egyértemű.
  #130  
Old 08-13-2006, 20:39
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,198
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Danna View Post
A fellépést követően az új csoportban 72 órás védelemmel kezdesz, kivéve ha a legfelső szintre lépsz fel, ott csak 7 kör (kör!) védelem van. Az első 24 körben nem piacozhatsz. Szövetségi karavánt az első 2 körben nem célszerű küldeni, mivel olyankor még mindenki hatalmas távolságokra lesz országodtól. Építeni és katonákat képezni az első 3 körben nem fogsz tudni.

Kör vagy óra, mert ez a gyorsnál nem mindíg egyértemű.
Ahol kör van írva, ott kör, ahol óra van írva, ott óra.
__________________
Hódító * Queosia
Sponsored Links
Closed Thread


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 14:02.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu