Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Segítség

Segítség Ha elakadtál, és nem tudod hogyan indulj, vagy hogyan tovább, írd meg a kérdésed itt, és a tapasztaltabb játékosok segítenek.

Closed Thread
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #21  
Old 10-01-2007, 11:04
Merlin21 Merlin21 is offline
Junior Member
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 5
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Itt aztán pörögnek az események.Épp, hogy csak beírtam a kérdésem és már is többen írtak mint azt gondoltam.Ez nagyon tetszik.
Megyek meg nézem az orimat mert már kíváncsi vagyok mi történt.
Később még benézek.
Sponsored Links
  #22  
Old 10-01-2007, 11:32
Pax Hungaricum
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Lehet, hogy elsőre nagyon ironikusnak hangzott a beírásom, de a konkrét számolóprogramokra elég sok "panasz" érkezik hozzánk, hogy nem jól számol dolgokat. Az Excel tábla sokkal jobb, mert látod, hogy mi alapján számol, de ezt mindenképp megelőzném egy kis kézi számolgatással, hogy tudd, hogy mi miért van ott. Utána lehet már egyszerüsíteni.
Egyértelmű.
Ironikus is volt, nem csak annak hangzott.

A számoló programok meg mindenki tudja, hogy nem tökéletesek. Aki meg nem tudja, az itt elolvashatja. Szóltunk.

A számológépet bonyolultabb dolgokra azért nem szoktam használni, mert ha véletlenül is elütök egy számot, nagyon más lesz a végén. És egy kiélezett támadásnál akár egy tizedesjegy elütés is végzetes károkat okozhat. Az excelbe meg mindent látsz, tudod hol a hiba, és az egész "sor" újra bepötyögése nélkül is lehet javítani benne.

Szóval: Aki 100%-osan pontosan akar számolni, az ne számolóprogramot használjon. Volt, hogy azt mondta, hogy csak bizonyos varázslat használatával férek be, aztán kiderült, hogy anélkül is. ==> felesleges rúna és készültségpazarlás.
Volt hogy azt írta ki, beférek, aztán pattantam. ==> egységveszteség, hazakísérési lehetőség (tudom, sikeres után is lehet, de egy kis csopiban sikeres hekiütés esetén akár 15 körre is kerülhet.) Volt, hogy azt írta ki, nem férek be, ezért el sem indultam, aztán kiderült, hogy mégis. ==> időveszteség.
Sorolhatnám. De nem teszem, demonstrálni ennyi is elég. A számolóprogramok nagyon jók, de nem tökéletesek. Erre mindenki figyeljen oda, ha használja őket!
  #23  
Old 10-01-2007, 17:20
yenkie yenkie is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 118
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by Pax Hungaricum View Post
Egyértelmű.
Ironikus is volt, nem csak annak hangzott.

A számoló programok meg mindenki tudja, hogy nem tökéletesek. Aki meg nem tudja, az itt elolvashatja. Szóltunk.

A számológépet bonyolultabb dolgokra azért nem szoktam használni, mert ha véletlenül is elütök egy számot, nagyon más lesz a végén. És egy kiélezett támadásnál akár egy tizedesjegy elütés is végzetes károkat okozhat. Az excelbe meg mindent látsz, tudod hol a hiba, és az egész "sor" újra bepötyögése nélkül is lehet javítani benne.

Szóval: Aki 100%-osan pontosan akar számolni, az ne számolóprogramot használjon. Volt, hogy azt mondta, hogy csak bizonyos varázslat használatával férek be, aztán kiderült, hogy anélkül is. ==> felesleges rúna és készültségpazarlás.
Volt hogy azt írta ki, beférek, aztán pattantam. ==> egységveszteség, hazakísérési lehetőség (tudom, sikeres után is lehet, de egy kis csopiban sikeres hekiütés esetén akár 15 körre is kerülhet.) Volt, hogy azt írta ki, nem férek be, ezért el sem indultam, aztán kiderült, hogy mégis. ==> időveszteség.
Sorolhatnám. De nem teszem, demonstrálni ennyi is elég. A számolóprogramok nagyon jók, de nem tökéletesek. Erre mindenki figyeljen oda, ha használja őket!

Full egyet kell értenem.
Mail-ben küldtek egy "tökéletes" számolóprogit.
Használtam.
Nem is jött össze a dolog.
Kidobtam.
EXCEL
Sponsored Links
Closed Thread


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Hódító v6 Ati Általános beszélgetés Hódítós témákban 290 08-20-2007 09:54
A Hódító, mint körökre osztott stratégiai játék kg-- Általános beszélgetés Hódítós témákban 53 08-03-2007 00:45
Hódító 6.3 Ati Fontos bejelentések 0 07-10-2007 15:15
Több Hódító egyszerre demian Segítség 9 11-05-2006 19:42
Hódító v6 Ati Fontos bejelentések 0 08-05-2006 18:10


All times are GMT +1. The time now is 09:40.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu