Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Általános beszélgetés Hódítós témákban

Általános beszélgetés Hódítós témákban Hódítós témák, amik máshova nem férnek

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 08-02-2007, 11:45
kg-- kg-- is offline
Junior Member
 
Join Date: May 2007
Posts: 64
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default A Hódító, mint körökre osztott stratégiai játék

Sziasztok!

A Hódító jelenleg egy részben körökre osztott, részben interaktív, részben ügyességi, részben szerencsejáték, erős stratégiai elemekkel. A felvetésem alapvetően arról szól, hogy szívesen látnám, ha gyengülnének az interaktív és arcade elemek, és erősödne a startégia hatása. A „szerencsét” szinte kizárólag a többi játékos játéka jelenti, így értelemszerűen ez mindig a játék része marad, amíg „multiplayer”.
„Mellékhatásként” a játékra fordítandó idő az egyéni igényekhez jobban igazodhatna.

Mert mi kell most a sikeres (eredményes) játékhoz a jó startégiai érzéken és a szabályok ismeretén kívül? Minél több idő, megfelelő technikai háttér, másodperc pontosságú időzítés. Mindjárt részletezem. Még annyit, hogy mint a stratégiai játékoknál általában, egy adott cél elérésének általában van „optimális” útja, amivel a lehető legkevesebb ráfordítással elérhető a cél. Mindig vannak más utak is, amik a játékosnak akár még élvezetesebbek is lehetnek, de nem mindegyik vezet a célhoz.

Tehát az idő. A játék interaktív voltából következik, hogy nem mindegy, mennyi időt, és az sem, hogy mikor szán a játékos játékra. Ha valaki biztosra akar menni, nyilván a „mindig” a megfelelő időtartam és időpont. Az egyik meghatározó oka e jelenségnek az, hogy „körváltások közben” is történhetnek az országgal események, amik jelentősen kihatnak a játékmenetre: a varázsló- és tolvajakciókra gondolok, és úgy egyébként minden parancs (bontás, pénzosztás, képzés, fokozás, seregindítás, stb.) azonnali hatására.
Technikai háttér alatt az internetsebességet, a nethozzáférést, a böngésző ismeretét értem. Léteznek olyan harci szituációk, ahol a fentiek döntenek arról, ki mennyit nyer vagy veszít.
A szoros időzítés az előzőekhez kapcsolódik: mivel körváltások között is történnek lényeges események, sok esetben az a játékos tud optimálisan (kevesebb veszteséggel, kockázattal) akciózni, aki tetszőleges időpontban, megfelelő technikai háttérrel tud játszani (pl. kv. előtt egy másodperccel támad).

Ati kedvenc kérdése, hogy mi ezzel a baj. Nos, én a problémát ott látom, hogy a fentiek miatt a játék erősen kedvez a „függőknek”, akik hajlandóak és tudják a valóságos életüket a játékhoz igazítani. Ezáltal a játék elveszti „játék” jellegét, és a játékosnak a Hódító lesz az élete. Persze, ez nem törvényszerű. A játékos (mint egyéb nem függőségi esetekben) játszhat akkor, amikor kedve tartja, kikapcsolódásra vágyik, ideje engedi. Ez esetben viszont értelmetlen olyan célt kitűznie, hogy pl. csoportelső lesz (akárhol, nem csak az A-ban). Mindezek miatt jelennek meg az olyan negatív emberi jelenségek, mint pl. a scriptezés, egymás országainak irányítása, vagy a mások életét megkeserítő „értelmetlen” ártózás. Lássuk be, ha a játék deklarált céljai csak hosszú távon és csak folyamatos időráfordítással érhetőek el, akkor a fenti követelményeket teljesíteni nem tudó, de egyébként jó stratégiai érzékkel megáldott játékos két egyáltalán nem szimpatikus megoldás közül választhat, ha némi sikerélményre vágyik: megoldja, hogy más is figyeljen az országára (pl. script, vagy szövi), vagy rövidtávú célt keres, és lealáz ma egy-két országot, aztán szabizik, amíg ismét ráér. Vagy marad a frusztráció, hogy hiába tudja, mit kellene csinálni, őt alázzák. Mert az is igaz, hogy a legnagyobb stratéga, aki tudja az összes trükköt és szabályt, de csak napi 2-3 alkalommal tud belépni – nem lesz bent a top10%-ban sem.

Még mielőtt szememre vetitek, hogy a játékot akarom a saját igényeimhez alakítani a helyett, hogy megtanulnék játszani: Igen, a játékot szeretném alakítani, de azért, hogy többeknek lehessen élvezetes játék. Tudom, hogy nem lesz népszerű ez a topic. Eleve olyanok olvassák, akik nagy valószínűséggel függők, így nem feltétlenül fognak elfogulatlanságot tükrözni a hozzászólások. Csak nézzétek a többi topicot – egy átlagos hosszúságú (100 hsz.) „megbeszélés” témában legfeljebb 20-25 különböző ember szól hozzá a majdnem 800 regisztált fórumozó közül. Most nem jó az a hozzáállás, hogy csak az szóljon bele, aki már a legjobbak között van, mert pont az a lényeg, hogy a legjobbak közé kerüléshez jelenleg kevés a játéktudás.

Három, egymástól független fejlesztést vázolok fel, amik akár párhuzamosan is megvalósulhatnának, és a fenti anomáliákat talán megszüntetnék.

1. Korlátozott játékidő. Egy játékos 24 kör alatt pl. max. ötször húsz (5 x 20) percet akciózhat. Belépni, nézelődni, gondolkodni egész nap lehet, de bármilyen akció elindítana egy visszaszámlálást 20 percről, és csökkentené a még hátralévő akciózások számát eggyel. (Hasonlóan működhetne, mint most a piac, azzal a különbséggel, hogy a piaci nézelődéshez elmegy egy lehetőség, a Hódítósnál csak akkor, ha tényleges parancsot adna ki a játékos.)
Ezzel a szigorítással csökkenne az „online” játékos előnye. (Nem szűnne meg, hiszen az információ, hogy mikor érdemes akciózni, még mindig hatalmas előny.) A VIP ht. is elvinné a lehetőséget, ezért okosan kellene azt is beállítani.

2. „Előfizetési időszegmensek” használata. Osszuk fel a napot pl. 6 x 4 órára, és mindenki meghatározhatná (pl. a Beállítások menüjében), melyik négyórás szegmens(ek)ben szeretne játszani. Pl. 4-8 és 16-20 között bepipálom. A hatása az lenne, hogy csak az aktív időtartományomban tudnék játszani, a nap többi részében az országom „passzív” lenne (olyan, mint a szabadság). Természetesen bepipálhatom az egész napot, hogy éjszaka is fejlődjön az ország, de ekkor önként vállaltam a kockázatát, hogy alvás közben történik valami. Szélsőséges esetben lehetnének „félnapos” csoportok: normál sebesség mellett vagy 8:00-19:59 vagy 20:00-7:59. (Két félnapos csopi kezelése a szervernek ugyanannyi terhelés, mint egy mostani normál csoport.). Ugyanúgy lehetne „hétköznap aktív” és „hétvégén aktív” csoport. Fontos, hogy számomra az idő csak az aktív időszakban telik, tehát ha pl. piacról visszajön árum, vagy pl. pusztítás miatt nem fér el sereg, akkor a következő _aktív_ körömben még tudok tenni vele valamit akkor is, ha közben van pár passzív köröm. (Ez most a szabi alatt nem pont így van, ha jól emlékszem simán elvész, ami nem fér el.)
Így mindenki aktív országok ellen játszana, és nagyjából akkor, amikor egyébként is rá tudja szánni az időt.

3. Átalakulni körökre osztott játékká. Elvileg meg lehetne oldani, hogy a kiadott parancsok ne hajtódjanak végre azonnal, csak körváltáskor. Pl. indítok egy sereget x országa felé – a sereg indításáig minden ellenőrzés, távolságmérés ugyanúgy zajlik, mint eddig. Az elküldéskor viszont csak feljegyződik a parancs, hogy a következő körváltáskor mekkora sereg, hova, milyen távra indul, mennyi gabonát/zsoldot visz. A játékos kap egy üzenetet, hogy a parancs rögzítve. A sereg, a pénz, a gabona továbbra is otthon marad (pl. látszik, ha meggömböznek), majd következő körváltáskor indulnak el, és onnan indul a 2 kör távolság (tehát ténylegesen mindig legalább 2 kör az út). Vari/toli akciókra hasonlóan, bár itt meg lehetne adni egyszerű feltételeket. Pl. tűzgolyó y országra, ha készültségem > x%; vagy tekilopás y országtól, ha készültségem > x% és „az előző toliakcióm sikeres volt”; stb. Tehát két körváltás között a játékos számol, parancslistát állít össze, átrendezi a parancsok sorrendjét igényei szerint, de az országban semmi nem változik. Körváltáskor a szerver szépen megkeveri az összes játékos összes parancsát úgy, hogy egy adott játékos parancsai a játékos által meghatározott sorrendben maradjanak, de közéékelődhetnek más játékosok parancsai, és végrehajtja őket. Ez nem feltétlenül másfél perc, de nem is számít – ha 10 percig fut a kv., még mindig van 50 perc kiértékelni az eredményt mindenkinek.
Az ilyen játékmenettel az időzítési kényszer nagyrészt kiszűrhető, és a gyorsabb net vagy a több ablak sem adna stratégiai előnyt (csak kényelmit).

Létező problémákat próbáltam a gyökerüknél megfogni, de nem biztos, hogy jók a megoldásaim (az biztos, hogy nem tetszhet mindenkinek, és nehéz is megmondani, mitől jó egy megoldás). Alapvetően nem gondolom, hogy a Hódító ilyen irányban fog változni a közeljövőben, mivel a fenti ötletek egyenként is elég mélyen érintik a játékot.
Tehát a véleményetekre vagyok kíváncsi azzal kapcsolatban, milyen előnyt, hátrányt láttok abban az elképzelt helyzetben, ha a fentiek közül valami (akár csak részben is) megvalósul.
Reply With Quote
Sponsored Links
  #2  
Old 08-02-2007, 11:54
Fefe013's Avatar
Fefe013 Fefe013 is offline
Member
 
Join Date: Aug 2006
Location: Nyíregyháza
Posts: 1,523
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

Nekem nem tetszik igazán egyik se
Első olvasásra:
1. 20 perc? hogy mérné? pl ha vkit csak felmérek, akkor már lopnom v támadnom is kell, még ha semmije sincs?

3. hogy hívsz a szövitől segítséget? Mert nem jelenleg nem mindenki indit kv előtt közvetlen......
__________________
A világnak több szerény zsenire van szüksége. Olyan kevesen maradtunk.

A Száműzött visszatér! (#708833)

Last edited by Fefe013; 08-02-2007 at 12:38..
Reply With Quote
  #3  
Old 08-02-2007, 12:22
J.Ati J.Ati is offline
Senior Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 5,922
Activity: 25%
Longevity: 93%
Default

Szerintem teljessen megváltozna a játék és az már nem is hóditó lenne
Ezek túl nagy változások lennének úgy érzem.
Reply With Quote
  #4  
Old 08-02-2007, 12:24
Valezius Valezius is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veresegyház
Posts: 3,662
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Az egyest énse értem, hogyan lehetne megvalósítható.

A kettessel az a bajom, hogy nagyon elhúzódnának a szintlépések. Bár a játék tartalmasabbá válna(?)

A hármas ellen csak annyi érv lehet, hogy az már nem a hódító lenne, hanem valami más játék
__________________
A szenvedélyem
Reply With Quote
  #5  
Old 08-02-2007, 12:29
Andrew's Avatar
Andrew Andrew is offline
Member
 
Join Date: Dec 2006
Location: Tatabánya/Szeged
Posts: 2,796
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by kg-- View Post
Még mielőtt szememre vetitek, hogy a játékot akarom a saját igényeimhez alakítani a helyett, hogy megtanulnék játszani: Igen, a játékot szeretném alakítani, de azért, hogy többeknek lehessen élvezetes játék. Tudom, hogy nem lesz népszerű ez a topic. Eleve olyanok olvassák, akik nagy valószínűséggel függők, így nem feltétlenül fognak elfogulatlanságot tükrözni a hozzászólások. Csak nézzétek a többi topicot � egy átlagos hosszúságú (100 hsz.) �megbeszélés� témában legfeljebb 20-25 különböző ember szól hozzá a majdnem 800 regisztált fórumozó közül. Most nem jó az a hozzáállás, hogy csak az szóljon bele, aki már a legjobbak között van, mert pont az a lényeg, hogy a legjobbak közé kerüléshez jelenleg kevés a játéktudás.
elsőnek ezt emelném ki
a 800 regisztrálfórumozó közül mindenkinek meg van a joga, hogy hozzászóljon a megbeszélésekhez, csak nem akarnak
és nem véletlenül lett szabva bizonyos határ a megbeszélésekhez a témaindításhoz

amit felvázoltál, az egy másik játék - hajrá, megtanulni valami programozási nyelvet, és uccu nneki, írj egy jobbat
Reply With Quote
  #6  
Old 08-02-2007, 12:32
Andrew's Avatar
Andrew Andrew is offline
Member
 
Join Date: Dec 2006
Location: Tatabánya/Szeged
Posts: 2,796
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by Valezius View Post
Az egyest énse értem, hogyan lehetne megvalósítható.

A kettessel az a bajom, hogy nagyon elhúzódnának a szintlépések. Bár a játék tartalmasabbá válna(?)

A hármas ellen csak annyi érv lehet, hogy az már nem a hódító lenne, hanem valami más játék
tartalmasabbá nem válna, ugyanis mégkevesebb célpont lenne a játékban
Reply With Quote
  #7  
Old 08-02-2007, 12:34
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 7%
Longevity: 99%
Default

Egyetértek a többi hozzászólóval, ha másképp akarsz játszani, akkor játsz MÁSIK JÁTÉKKAL

Ui.:Csípem az ilyen világmegváltókat
Reply With Quote
  #8  
Old 08-02-2007, 12:42
Toti Toti is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Location: Bp. Újpest
Posts: 549
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by kg-- View Post
Sziasztok!



2. �Előfizetési időszegmensek� használata. Osszuk fel a napot pl. 6 x 4 órára, és mindenki meghatározhatná (pl. a Beállítások menüjében), melyik négyórás szegmens(ek)ben szeretne játszani. Pl. 4-8 és 16-20 között bepipálom. A hatása az lenne, hogy csak az aktív időtartományomban tudnék játszani, a nap többi részében az országom �passzív� lenne (olyan, mint a szabadság). Természetesen bepipálhatom az egész napot, hogy éjszaka is fejlődjön az ország, de ekkor önként vállaltam a kockázatát, hogy alvás közben történik valami. Szélsőséges esetben lehetnének �félnapos� csoportok: normál sebesség mellett vagy 8:00-19:59 vagy 20:00-7:59. (Két félnapos csopi kezelése a szervernek ugyanannyi terhelés, mint egy mostani normál csoport.). Ugyanúgy lehetne �hétköznap aktív� és �hétvégén aktív� csoport. Fontos, hogy számomra az idő csak az aktív időszakban telik, tehát ha pl. piacról visszajön árum, vagy pl. pusztítás miatt nem fér el sereg, akkor a következő _aktív_ körömben még tudok tenni vele valamit akkor is, ha közben van pár passzív köröm. (Ez most a szabi alatt nem pont így van, ha jól emlékszem simán elvész, ami nem fér el.)
Így mindenki aktív országok ellen játszana, és nagyjából akkor, amikor egyébként is rá tudja szánni az időt.
Ehhez hasonló ötlet ha jól tudom már született, és elég hamar a kukában végezte. sajnos hirtelen nem találtam meg.
És akkor ebben az esetben hogy gondoltad? Aki épp nem pipálja be azt az aktív részt akkor ő szabiszerű állapotban lesz? semmi akció ellene? Szélsőséges esetben a körülötted 2-3 körön lévő orik pont akkor aktívak, amikor te passzív vagy és fodítva? Ebben az esetben a lehetőségek, hogy másokat földelj, vagy mások ellen akciózz szinte a nullával egyenlő. Vagy jobb esetben marad egykét ori, akit sikeresen be tudnál ütni, de viszont passzívvá lépése miatt az elköv pár órában esélyed nincs beütni, és a szinteken való tartózkodást sikeül így meghossazbítani.
És így ebben a formában erősen lekorlátozódnának a lehetőségek a játékésok számára, ami azt vonná maga után, hogy szinte csak a felfedezés maradna, mint lehetőség. mert gondolom nem sok ember vállalná be a 24 órás ittlétet mégha nem is tartózkodik gépközelben.
Reply With Quote
  #9  
Old 08-02-2007, 12:45
kg-- kg-- is offline
Junior Member
 
Join Date: May 2007
Posts: 64
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default

Quote:
Originally Posted by Valezius View Post
Az egyest énse értem, hogyan lehetne megvalósítható.

A kettessel az a bajom, hogy nagyon elhúzódnának a szintlépések. Bár a játék tartalmasabbá válna(?)

A hármas ellen csak annyi érv lehet, hogy az már nem a hódító lenne, hanem valami más játék
Egyiket sem részleteztem, az egyest sem. Ezek irányvonalak. Elsősorban arra voltam kíváncsi, más is problémának érzi-e, hogy egy játékot vagy mindig játszom, vagy nem játszom vele (egy emberi időtartam, mondjuk 1 hét alatt). Valamint, hogy probléma-e, hogy a WAP-os elérés versenyzik a 2MBit ellen, és nem a játékos a játékos ellen. Örülnék, ha arra is jönne válasz, hogy ezeket más is nehézségnek látja-e, vagy így jó, mert direkt ilyen.

Hogy konkrétan is válaszoljak:
1. A stratégiai érzék fejlesztését igényli, ha szűkösebb lehetőségek között teljesít valaki jól. A játékhoz való hozzáférés korlátozása egy lehetséges szűkítése a lehetőségeknek. Kicsit több előre-gondolkodásra, előrelátásra ösztönözne, ugyanakkor közelebb hozná az esélyeket egy online és egy napi 3x belépő között.
2. Nem lenne feltétlen lassabb fordulás. Ha én beikszelem, hogy a napi összes időszegmensben játszom, akkor ugyanannyi ideig megy az ország ideje, mint most. Ha úgy gondolom, hogy éjjel nem játszom, akkor éjjel nem megy az idő. Alapelv mégegyszer: akkor megy a játék (számomra), amikor én akarok játszani.
3. Valóban, ez durva változás lenne. De a kérdésem továbbra is ez: jobb lenne?
Reply With Quote
  #10  
Old 08-02-2007, 12:50
kg-- kg-- is offline
Junior Member
 
Join Date: May 2007
Posts: 64
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default

Quote:
Originally Posted by LiverPool View Post
Egyetértek a többi hozzászólóval, ha másképp akarsz játszani, akkor játsz MÁSIK JÁTÉKKAL
Még mielőtt többen elküldenek
Ha nem lett volna egyértelmű, elég, ha az felvetett problémákra, és az ahhoz kapcsolódó irányvonalakra reagáltok.
Hogy én mit csinálok, az legyen az én dolgom
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
1A események -Fegya- Általános beszélgetés Hódítós témákban 14290 09-18-2022 17:13
Hódító, a világhódító játék(?) Skolt Általános beszélgetés Hódítós témákban 46 02-10-2006 01:12


All times are GMT +1. The time now is 03:26.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu