Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu
  #21  
Old 12-06-2006, 17:18
lacqa lacqa is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Göd
Posts: 430
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Synkel View Post
Akkor most én leszek a fekete bárány

Nem, nem szeretném, ha lenne ilyen. Nem szeretném, ha a pontlistán hirtelen 6 szemes kigyúrt orkok jelennének meg mellettem, mert nemrég szétvágtam a másik orijukat. De nem szeretném azt sem, hogy egy személyiséges orik tömege lapuljon szanaszéjjel a csoportokban, csak a kedvező alkalomra várva, hogy visszatérjenek.
Nem szeretném, hogy 5-dik szinttől felfele mindenkinek legyen 2-3-4 sunnyogó orija, ráadásul legálisan. Oké, hogy nem tudja használni egyszerre őket, de ha egy haverom bajba kerül azon a környéken ahol én épp mélyszabizok ,mi a garancia arra, hogy nem jövök vissza, és nem segítek neki?
Szal én egyértelműen nemmel szavaznék, ha lenne szavazás, ne támogassuk a multisokat.
ezért írtam pár hsz-szel ezelőtt, hogy súlyos feltételeket kellene szabni.

- korlátozni hogy egy embernek hány mélyszabis orija lehet (pl. max 2)
- súlyos VIP-körökbe kerülne (500, 1000)
- csak olyan ember mélyszabiztathat akinek van régi országa (pl. körbefordult, vagy az A-ban van)
- egy csoportban csak 1 lehet stb.
Reply With Quote
Sponsored Links
  #22  
Old 12-06-2006, 17:19
Kisbér Kisbér is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 1,313
Activity: 0%
Longevity: 99%
Talking

Quote:
Originally Posted by Synkel View Post
Akkor most én leszek a fekete bárány

Nem, nem szeretném, ha lenne ilyen. Nem szeretném, ha a pontlistán hirtelen 6 szemes kigyúrt orkok jelennének meg mellettem, mert nemrég szétvágtam a másik orijukat. De nem szeretném azt sem, hogy egy személyiséges orik tömege lapuljon szanaszéjjel a csoportokban, csak a kedvező alkalomra várva, hogy visszatérjenek.
Nem szeretném, hogy 5-dik szinttől felfele mindenkinek legyen 2-3-4 sunnyogó orija, ráadásul legálisan. Oké, hogy nem tudja használni egyszerre őket, de ha egy haverom bajba kerül azon a környéken ahol én épp mélyszabizok ,mi a garancia arra, hogy nem jövök vissza, és nem segítek neki?
Szal én egyértelműen nemmel szavaznék, ha lenne szavazás, ne támogassuk a multisokat.
Ezek jó érvek, de ha ügyesen megtervezed, ezeket a kiskapukat ki lehet zárni.
Pl mindig csak a legnagyobb (x)-es oridat rakhatod mélyszabira, aztán egy csoportban csak egy mélyszabis orid lehet, stb, stb...

Amúgy nekem csak 1 orim van, így ez engem nem érint De alapvetően támogatom...

**** Aaaa, megelőzött lacqa...
Reply With Quote
  #23  
Old 12-06-2006, 17:23
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by lacqa View Post
ezért írtam pár hsz-szel ezelőtt, hogy súlyos feltételeket kellene szabni.

- korlátozni hogy egy embernek hány mélyszabis orija lehet (pl. max 2)
- súlyos VIP-körökbe kerülne (500, 1000)
- csak olyan ember mélyszabiztathat akinek van régi országa (pl. körbefordult, vagy az A-ban van)
- egy csoportban csak 1 lehet stb.

Ha felviszek B-be biztos ami biztos alapon egy mélyszabira ítélt orit, akkor nem biztos, hogy örülni fogsz ha előveszem hirtelen.
Meg azért sem támogatom, mert elvenné a fordulás nehezítés szerintem egyik jelentős hozományát: a kék számokról való lemondást. A magam részéről nagyon szeretném, hogy ha egy év múlva kis 6-ost látok, akkor tudjam, hogy ezzel jobb békében élni, mert bizonyította tudását. Azt hogy ő 5-6 éve játszik látom a sorszámáról...
Reply With Quote
  #24  
Old 12-06-2006, 17:34
Senki's Avatar
Senki Senki is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Café of Broken Dreams
Posts: 1,690
Activity: 0%
Longevity: 99%
Thumbs up

Quote:
Originally Posted by -Fegya- View Post
Első olvasásra tetszett a javaslat, de igaza van Synkelnek. Visszaélésekhez vezetne.
Ha minden javaslatra az a reakció, hogy vissza lehet vele élni, akkor minek csinálunk bármit?
én támogatom, azzal az egy feltétellel, hogy összesen csak egy ori lehet egy tulajdonostól így leszabizva szintenként, és összesen is maximum kettő darab, de ne kerüljön VIP körbe, és csak akkor lehessen egy másodikat is lefagyasztani, hogyha az alatta lévő szinen van egy lefagyasztott ország, és egy fellépésre kész másik ország, és a kettő egyszerre csak 24 körig lehetne lefagyasztva, tehát a felső fagyása és a lépés után visszajönne játékba az alsóbb...
valamint egy 24 körös védelem is jönne a fagyasztott országnak visszalépéskor, hogy védje a környezetét a hirtelen meglepitől, ha ennyire félünk (akár 72 kör is mehet)... és be lehetne vezetni egy 664 minimum kört is a fagyasztásank, és akkor lehetne a fagyasztás olyan mértékű, hogy ne vesszen el semmi el nem férő dolga, se a max heki feletti területe, így megmentve a tartalékát ha nem akarja átváltani a tulaj tekire a fagyasztás előtt. ha nem zavar a luxus. (pont ezért kellene, hogy ingyenes legyen)

Az országok sorrendjén is örülnék ha lehetne változtatni, esetleg azzal a kitétellel, hogy a főori mindenképp főori marad.

Last edited by Senki; 12-06-2006 at 17:38..
Reply With Quote
  #25  
Old 12-06-2006, 17:38
lacqa lacqa is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Göd
Posts: 430
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Synkel View Post
Ha felviszek B-be biztos ami biztos alapon egy mélyszabira ítélt orit, akkor nem biztos, hogy örülni fogsz ha előveszem hirtelen.
Meg azért sem támogatom, mert elvenné a fordulás nehezítés szerintem egyik jelentős hozományát: a kék számokról való lemondást. A magam részéről nagyon szeretném, hogy ha egy év múlva kis 6-ost látok, akkor tudjam, hogy ezzel jobb békében élni, mert bizonyította tudását. Azt hogy ő 5-6 éve játszik látom a sorszámáról...
ez most is előfordulhat. én pl. 1,5 éve vettem észre egy elfelejtett orit az 5. szinten, amit sok évvel ezelőtt indítottam az akkori újitások miatt, amik a Conquestben nem lettek bevezetve, én pedig akkor csak ott játszottam. de volt több mint 1 éve szabin lévő orim a B-ben, ami csak azért nem a top-ban ébredt fel, mert közben a felvihető föld mennyiségének módosításával "lecsúszott" a pontlistában. ezzel csak azt akarom mondani, hogy amiket írsz, minden további nélkül előfordulhatnak ma is.
Reply With Quote
  #26  
Old 12-06-2006, 17:45
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by lacqa View Post
ez most is előfordulhat. én pl. 1,5 éve vettem észre egy elfelejtett orit az 5. szinten, amit sok évvel ezelőtt indítottam az akkori újitások miatt, amik a Conquestben nem lettek bevezetve, én pedig akkor csak ott játszottam. de volt több mint 1 éve szabin lévő orim a B-ben, ami csak azért nem a top-ban ébredt fel, mert közben a felvihető föld mennyiségének módosításával "lecsúszott" a pontlistában. ezzel csak azt akarom mondani, hogy amiket írsz, minden további nélkül előfordulhatnak ma is.

Előfordulhat, meg elő is fordul, de ez hiba a rendszerben. Most legalizálni akarjátok, és lehetővé tenni bárki számára, hogy itt ott tök legálisan orikat fektessen el.
Reply With Quote
  #27  
Old 12-06-2006, 17:49
Senki's Avatar
Senki Senki is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Café of Broken Dreams
Posts: 1,690
Activity: 0%
Longevity: 99%
Cool

Quote:
Originally Posted by Synkel View Post
Előfordulhat, meg elő is fordul, de ez hiba a rendszerben. Most legalizálni akarjátok, és lehetővé tenni bárki számára, hogy itt ott tök legálisan orikat fektessen el.
inkább csak egy szívednek kedves, de beszorult orit akarunk átugorhatóvá tenni. én spec arra használnám nagy eséllyel ezt, hogy A-ba felmenjek egy orkkal, úgy hogy a termelő törpémet ne kelljen szétbarmolnom, amíg jobb idők nem jönnek a klánunkra... pl. vagy nem töröltem volna a varisomat, amit Ránti barátomnak csináltam szövijébe, amikor elment angolhonba dolgozni, hogy tudjak haladni. a szabadságot meg már most visszaélésre lehet használni, akkor meg nem mindegy, töröljük el azt is?
Reply With Quote
  #28  
Old 12-06-2006, 20:09
NorB NorB is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Location: Budapest
Posts: 322
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Senki View Post
inkább csak egy szívednek kedves, de beszorult orit akarunk átugorhatóvá tenni. én spec arra használnám nagy eséllyel ezt, hogy A-ba felmenjek egy orkkal, úgy hogy a termelő törpémet ne kelljen szétbarmolnom, amíg jobb idők nem jönnek a klánunkra... pl. vagy nem töröltem volna a varisomat, amit Ránti barátomnak csináltam szövijébe, amikor elment angolhonba dolgozni, hogy tudjak haladni. a szabadságot meg már most visszaélésre lehet használni, akkor meg nem mindegy, töröljük el azt is?
Ja, jelenleg a sima szabadság már kétféle módon is taktikai eszköz lehet, ez amit én javasolok, ez biztosan nem az, ha körül van írva a mikéntje

Anno, amikor a több ország-egy személyt először javasoltam, akkor is mindenféle aggodalmak miatt ki lett téve, szerencsére később bekerült, és milyen jót tett a játéknak
Reply With Quote
  #29  
Old 12-06-2006, 20:19
laziga's Avatar
laziga laziga is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 361
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Én sem támogatom szerintem is sok visszaéléshez adna segitő kezet ez a megoldás. De ha valami megoldást találnátok arra hogy időnként ne legyen köztem és a következő aktív ori közt 25-30 szabis akkor ezer hála.
Reply With Quote
  #30  
Old 12-06-2006, 23:03
Smooth Scroller Smooth Scroller is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 772
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

most a deepfreeze megtiltasaval ill. nem engedelyezesevel nem lesz kevesebb a szabis orik szama. amugy nem is biztos, hogy a szabis orik akkora hatranyt jelentenek. jatszottatok mar a 20-50 lelekszamu cuceritoros csoportokban...? hat en orultem volna ott parszaz szabis orinak, mert akkor a top30 nem lett volna kozel teljesithetetlen. egy 20 fos csoportban az elso 6 ori van a topban. sot a queosia anarch b csopijaban voltunk 2en... 2 ori, nem 500. nem is volt top, ugyanis 4 ori kell a top beindulasahoz es ott volt a 90 napos korlat is. szerintetek mi ertelme lett volna 2en jatszanunk a csopiban, 1mastol 40-50 kor tavolsagban? ugyhogy annyira ne gondoljatok ferde szemmel a szabis orikra. ha nem lennenek a top30 is sokkal nehezebb lenne.
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 20:28.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu