Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megvalósult javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #101  
Old 08-26-2007, 11:46
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 4%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by asher View Post
MÁS: - VIP -
VIPhez való kötését ellenzem. a vip kényelmi funkciókról szól (elvileg...legalábbis ha jól értem Atit), és ez hasonlóan (a hadüzenethez és a karavánhoz) szerintem alapfunkvió, amit mindenkinek meg kéne kapnia (vagy senkinek se a karaván pl nagy előnyt ad a vip-es szöviknek...).

ok a ht piacoz, képez, irat, varázsol stb. ezt bárki megteheti önmaga is...de vannak funkciók amiket nem kéne *lekorlátozni* csak a VIPeknek, ugyanis azok nem kényelmesebbé, hanem jobbá teszik a játékot. (azt hiszem ez a lekorlátozás az első lépés a VIPet csak VIP támadhat felé.)
A jelenlegi VIP funkciók nagyobb körben történő bevezetése nincs tervezve, sőt, további VIP funkciók bevezetése várható a mostani bővítések során, melyek kényelmi funkciók.

Ez a téma nem ezek közé tartozik, ez nyilván mindenki számára egyformán elérhető lesz.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
Sponsored Links
  #102  
Old 09-06-2007, 14:16
Cly Cly is offline
Junior Member
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 10
Activity: 0%
Longevity: 91%
Post

Végig olvasva a topicot nekem is volt egy-két ötletem. Az eddigi érvek, és ellenérvek, és jó ötletek, és saját ötletekből összegyúrnék valamit.

Szóval:
- Tegyük fel X1 ország 2. szinten van, X2 1 szinten. X2-vel akarom megelőzni X1-et. X2-vel az első csoport minden feltételét teljesítettem (Hektár és a kötelező körök teljesítve) kivéve azt, hogy van egy országom egy szintel feljebb. (Ezt ugye a feljutások menüpont jelzi is.) És lenne egy gomb a következő felirattal, hogy: "Fagyasztás, és fellépés". Ha a sima fellépés gombot választom, akkor ugye nem enged föl. DE ha ezt az újat nyomom meg, akkor a fönti országot lehibernálja 1000 körre,felbont minden szövetséges szálat, és lerakja a pontlista legaljára. Végül a mostani, X2 országom szitet lép. (Persze mindez egy másodperc a játékban)

-Mikor X1 és X2 ország is egy csoportban van, X1 hibernálva: X2 neve mellett megjelenne egy jelzés, mondjuk egy F betű(fagyás), úgy mint a SZ a szabadságnál (Lehet MSZ is, de az már az én tudomásom szerint is foglalt).
Ha valaki csatát kezdeményez vele (Y1), akkor tudja, hogy van még egy országa a csoportban X2-nek. Így ha X2 szintet lép, vagy törli a gazdája, mert Y1 csúnyán szétütötte, akkor Y1 tudja, hogy számíthat majd esetleg bosszúra, vagy a harc folytatására. És ha X2(a nem hibernált) neve melletti F betűre kattintunk, akkor ki is írja, hogy mi a fagyasztott X1 ország neve és száma. Így Y1 tudja, hogy ki az akitől tartani lehet. Hozzátenném, hogy X1 országról semmiféle információ nem szerzhető a fagyás alatt (még gömb se!)

X2 addig ne léphessen szintet, amíg nem telt le az 1000 kör

- X2 ország teljesítette a küldetését, és a 2. szintről a 3. szintre lép, VAGY X2 kudarcot vallot és törölték: (Ha van a harmadik szinten egy újabb ország, akkor az első pontban leírtak szerint szintet léphet. Ha nincs, akkor egyszerűen szintet lép.) Ekkor X1 ország nem olvad ki rögtön, hanem a feljutás gomb megnyomásától számítva vár 500 kört. (Azt hiszem, hogy ezzel elhárítjuk a pénz átutalás problémáját, amit Ati fölvetett. Hiszen ennek tényleg létezik egyszerűbb módja, és pont a sok várakozás és vesztegelés miatt, nem fogják pénz fölhalmozásra használni ezt az opciót.) Hivatalosan ekkor ér véget a fagyás. Ezek után X1 országra a szintlépéskor megszokott védelemi szabályok érvényesek, és a neve is lila a pontlistán (Ha X2 1. szitről a 2. szintre való lépésekor, X1 ország szabadságon volt, akkor most is szabadásgra lép vissza. Ilyenkor természetesen a védelmi idő telik, de a piac használati tiltás ideje nem) X1 kiolvadásakor még egy dolgot tennék, a szintlépéshez szükséges teljesített köröket nulláznám.

Ezt az opciót, nem kötném se VIP-hez, se kék számhoz, se semmihez. Túl gyakran úgyse fognak élni vele, de amikor kell, akkor nagyon jól jön.

Nagyjából ennyi, ha kifelejtettem valamit, azt majd még úgy is hozzáteszem. Kicsit hosszú lett, de remélem így is érthető.
Reply With Quote
  #103  
Old 09-06-2007, 14:23
Valezius Valezius is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veresegyház
Posts: 3,662
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

A zavaró benne a szintek számozása

A mechanizmust nem tartom jó ötletnek. Szépen lépjen be a gazdája A oriba, és válassza ki a lefagyasztás opciót, miután mindent elintézett, ezzel vállalva, hogy 1000körig semmiképp nem léphet vissza.

Azzal egyetértek, hogy ha abban a csoportban járt másik országom, akkor miután fellépett még 500körig lefagyasztva kell maradnia az orinak.
__________________
A szenvedélyem
Reply With Quote
  #104  
Old 09-06-2007, 14:41
Cly Cly is offline
Junior Member
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 10
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

Bocs, éreztem, hogy kusza lesz...

Ezzel a mehanizmussal azt akartam elérni, hogy a fagyasztást ne lehessen másra használni. Hiszen így simán meg lehet csinálni, hogy valaki fagyasztja az oriját, és utánna a másikkal nem is lép szintet. Persze ez nem biztos, hogy baj. Hiszen addig nem tud vissza lépni A-val, amíg a B ország el nem halad mellette, sőt még + 500 kör...
Reply With Quote
  #105  
Old 09-06-2007, 14:46
Valezius Valezius is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veresegyház
Posts: 3,662
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by Cly View Post
Bocs, éreztem, hogy kusza lesz...

Ezzel a mehanizmussal azt akartam elérni, hogy a fagyasztást ne lehessen másra használni. Hiszen így simán meg lehet csinálni, hogy valaki fagyasztja az oriját, és utánna a másikkal nem is lép szintet. Persze ez nem biztos, hogy baj. Hiszen addig nem tud vissza lépni A-val, amíg a B ország el nem halad mellette, sőt még + 500 kör...
az a bajom vele, hogy önkányesen léptet ki Aban a klánból, vagy alsóbb szinteken bontja a szövit, és mi van, ha még nem telt le a minimum idő? Illetve mivan a 24körös bomlási szabállyal?
Esetleg azt is bele lehet venni, hogy nem lehet szövetségben, aki fagyasztani akarja az oriját.
De mindenképp egyszerűbb, ha maga lép ki, mintha meg kéne beszélni, le kéne programozni, hogy várja meg a minimum időt, vagy ne várja meg.

Nem emlékszem, de biztos volt róla szó, hogy csak X db orija lehessen fagyasztva az embernek (szerintem 1elég is lenne).
Ha meg arra akarja felhasználni, hogy utána nem lép fel, akkor használja, ne mtudom mi a jó benne.
__________________
A szenvedélyem

Last edited by Valezius; 09-06-2007 at 14:49..
Reply With Quote
  #106  
Old 09-06-2007, 15:05
Cly Cly is offline
Junior Member
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 10
Activity: 0%
Longevity: 91%
Post

Quote:
Originally Posted by Valezius View Post
Esetleg azt is bele lehet venni, hogy nem lehet szövetségben, aki fagyasztani akarja az oriját.

(...)

Ha meg arra akarja felhasználni, hogy utána nem lép fel, akkor használja, ne mtudom mi a jó benne.

- Igen, ez nekem is eszembe jutott.

- Ez is, de én sem találtam rá értelmes választ
Reply With Quote
  #107  
Old 09-07-2007, 17:32
Betelgeuse
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Quote:
Originally Posted by Valezius View Post
A zavaró benne a szintek számozása

A mechanizmust nem tartom jó ötletnek. Szépen lépjen be a gazdája A oriba, és válassza ki a lefagyasztás opciót, miután mindent elintézett, ezzel vállalva, hogy 1000körig semmiképp nem léphet vissza.

Azzal egyetértek, hogy ha abban a csoportban járt másik országom, akkor miután fellépett még 500körig lefagyasztva kell maradnia az orinak.
Szerintem is kár tulbonyolítani ez a megoldás lenne a legegyszerübb és a visszaélési lehetőség minimális. Aki nagyobb pénzt akar áttenni egyik orijából a másikba úgy is megoldja más módon.
Reply With Quote
  #108  
Old 09-08-2007, 08:07
Dave Dave is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 307
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Szerintem is jó ötlet ez a fagyasztás dolog. A visszaélésekről annyit, hogy ha neki megér 1000 kört, hogy némi pénzt adjon a másik orijának... No meg ugye mindenki magából indul ki nekem eszembe se jutott (az elején) hogy ezzel valaki majd megin csalni akar, vagy visszaél... ez szerintem egy szükséges dolog, mert egy keményebb szöviháború után, nem csak az az egy ország hullik romjaira, hanem a többi 2-3 ország sem tud haladni, fejlődni, amiknek közük nincs az egész dologhoz!

Az ÉN véleményem szerint a szükséges feltételei ennek:

- ne legyenek!

De! ugyebár, amikor visszajön valaki az már kemény hátrányokkal járjon, így ugye komolyan elgondolkodik mindenki, hogy megéri-e a fáradtságot a "csalásra" vagy sem. Ezek pedig a következőek (pár már volt is megfogalmazva)

- visszalépés után az ország ne tudjon támadni min. 72 körig (őt akár lehessen is támadni, hiszen szó sincs új környezetről, mivel a másik orijával végigcsinálta a csoportot, tehát tisztában van a körülményekkel)

-ugye az éppen aktívan játszó országból kiderüljön, hogy melyik ország a másik, ami éppen fagyasztás alatt van! Ez fontos a visszaélések miatt (bosszúállás, stb)!

-ha netán már a topban volt, elvenném a topköreit!

-és én azonnal visszahozatnám, akár automatikusan is amint a másik orija szintet lép... ugyebár ez nem szabadság, tehát amint a tényezők megszűnnek ami miatt lefagyasztotta legyen köteles folytatni a játékot! A szabadság lehetőségét is elvenném egy bizonyos időre, mert ugye, ha ennyi kihagyás után, sem szeretné tovább fejleszteni az oriját, akkor akár töröhette is volna az oriját a fagyasztás után. ugye ez arra volna jó, hogy ne várhasson be olyanokat "sunyin" akik a másik oriját birizgálták lentebb.

-vipet nem kérnék érte. Az, hogy ha valaki vip nélkül játszik, az már alabpól nehezebb (nem folyamatos katiképzés, stb), tehát nagyobb a valószínűsége,hogy egyik orija kicsit megzuhan (vagy lassaban halad, mint a vipes), és szüksége lenne az utána érkező orinak, hogy tudjon haladni normálisan. Nekem van vipes, és nem vipes orim is, tehát nem húzok egyik oldalra sem!

Szerintem ezek elég hátránnyal bírnak a fagyós orinak ahhoz, hogy ne érje meg 1000 kört rostokolni, csak hogy kis pénz, vagy kis előnye származzon belőle. a pénzt meg tényleg át lehet "küldeni" másik formációban is akár...
Reply With Quote
  #109  
Old 09-08-2007, 10:03
Cly Cly is offline
Junior Member
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 10
Activity: 0%
Longevity: 91%
Post

Azt hiszem Dave-vel szinte mindenben egyetértünk.
Hogy mechanizmust csinálunk belőle vagy sem, az annyira nem is fontos kérdés. Mindkettő mellett szólnak érvek és ellenérvek is. (Ha nem mechanizmus előfodulhat, hogy nem csak előzésre fogják használni, hanem hosszabb szabadságolásra. De ez nem feltétlenül baj.)

Dave: Én az 500 körös, szintlépés utáni hátrányt azért tettem be, mert így kisebb a valószínűsége, hogy két országgal, vagy 3 országgal mindig előzgeti magát. Ebből is lehet visszaélés (előre megy az egyikkel, háborút provokál, felderít stb. és jön a keménnyel és szét üt mindenkit), bár kétség kívül igaz, hogy ezt a jelen helyzetben is meg lehet csinálni, előzgetés nélkül. Szóval lehet, hogy neked van igazad, és nincs szükség rá.
Reply With Quote
  #110  
Old 09-08-2007, 11:35
Dave Dave is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 307
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

szerintem a rendszer ki tudja szűrni azokat akik szabálytalanul használják a fagyasztást, vagyis 2 orija van egy szinten befagyasztva, vagy bármi hasonló, vagy egyszerre kettő van befagyasztva, stb.

azon kívül pedig hogy nincs összekapcsolva az ori, és más címre van beregisztrálva, az már nem a "fagyasztás" hibája. mindíg lesznek törvényen kívüliek, és ügyeskedők, ez nem attól függ, hogy lesz-e ez a lehetőség.

ezer más lehetőség van, ahhoz, hogy egyik orija segítsen a másiknak, akár szintek között is... elég ha vannak ismerősök itt-ott... ezt meg viszont semmijen szabály nem védi ki!
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 18:33.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu