Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Általános beszélgetés Hódítós témákban

Általános beszélgetés Hódítós témákban Hódítós témák, amik máshova nem férnek

 
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
Prev Previous Post   Next Post Next
  #1  
Old 04-21-2007, 12:12
pea pea is offline
Banned
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 114
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default érdekes földszerzés

Üdv Mindenki!

Egy éve történt. A pontos információkat már nem tudom, de a lényeg benne lesz közel pontos adatokkal.

7 körre támadott egy szövim 5/Xben. 42E pont környékén jártunk. Akit ütni akartunk, az 55 környékén (57 vagy 54 már nem tudom). Közel s távol senki. Ezért ütöttük őt. Előtte egy-két hétig egy mf-re vártunk, mert nagy embernek képzelte magát és belekötött a szövinkbe. Szal nagy a nyugi. Aztán megunjuk a várakozást és uccu neki a 7 körre lévő orinak. Este elindult a szövim, hajnalban néztük az eredményt. A kettő között kb 5 óra ellenőrizetlen idő volt.

A célpontról az előtte lévő hetekben 2 max 3 gömbi készült is. Egy helyben üdögélt hasonlóan hozzánk. Valszeg termelt.

Természetesen mi is ezt tettük. Katit termeltünk és piacoztunk. Én még kezdő voltam, és kevés volt a nyers a piacon, ezért azzal kezdtem el foglalkozni. Így jól átláttam, hogy kb mennyi anyagot termel ki a csoport. És képzeljétek nem azért áltam le a nyerssel való foglalkozásról, mert nem győztem felvenni az új anyagokat amiket alámraktak, hanem mert nem volt mivel piacozni. Nem volt nyersanyag a csoportban. Napokig kellett átépülni.

Nos ilyen előzmények után, bevertük a srácot! És elhoztunk tőle 5 kemény hektárt!!!!! 5-öt.

A nyerset már említettem, hogy nem volt előtte napokig. Építés kizárva. Nos nem tudom mennyire fontos mennyire nem, de ehhez jön még, hogy a pontszáma amíg figyeltük, addig nem változott. Ezresre annyi volt neki végig.

Másnap délelőtt az ori elment szabira, és vissza sem jött, amíg fel nem léptünk.

Hogy lehet az, hogy csak 5 hekit hoztunk? A support először hülyére vett, aztán lerázott minket. Az ismerőseim nem tudnak válaszolni, ha megkérdem tőlük, mit gondolnak.

Ha lehetséges is, hogy a támadott ori csinált valamit, hogy csak 5 hekit hozzunk, akkor is felmerül, hogy valószínűleg költségesebb amit csinált, mint ha hagyja, hogy a valódi nem is tudom 50-60 hekit hoztuk volna, aztán leszabizik, és visszafedezi. Ha pedig van kevésbé költséges eljárás, arra hogy valaki 60 heki helyett csak 5 hekit szerezzen tőlem, mint az hogy azt az X-ben 1050 heki környékén egy fedezéssel (kb 10E kati?) megoldjam, akkor az engem nagyon érdekel.

Szal kérdés, hogy miért csak 5 hekit hoztunk? Az ori csinált valamit? Ha igen mit?

pea

ui.: Időközben annyi kiderült, hogy a dolog költségesebben ugyan, mint a bontás-épülés, de lehetséges nyersanyag nélkül is "igen kézenfekvő módon". (Bocs Ati, de ezt nem hagyhattam ki!)

Last edited by pea; 04-21-2007 at 12:40..
Reply With Quote
Sponsored Links
 


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 23:42.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu