Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Elvetett javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Elvetett javaslatok Könyörtelen leszek, de ami téma egész biztosan nem lesz, azt átmozgatom ebbe a topicba.

 
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 08-01-2006, 18:30
karesz6 karesz6 is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Location: Szeged
Posts: 361
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default Háború módosítás.

Sejtem hogy mi lessz ennek az ötletnek a vége dehát csakleírom
Az ötletem nagyjából annyiból állna hogy a scata után elért föld/pusztítás/mészárlás/fosztogatás eredménye függhetne a védőérték/támadóérték viszonyától. Tehát (eggy bizonyos szintig) az elsőprő erejű 2x 3x os tulerő jóval nagyobbat vinne mint mondjuk eggy éppen beférő sereg. És eggy másik dolog ami tetszene: lehessen tekercseket fosztani:-DD vagy a fosztogatás cimszó alatt abban az esetben ha hatalmas a tulerő vagy pedig eggy külön csata alattD
Sponsored Links
  #2  
Old 08-01-2006, 18:34
wand wand is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,144
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

azért az mókás lenne, hogyha egy elfet éppen csak full sereggel átütni képes ork foglana 5 hekit, miközben a kitámadt orira vissaztámadólk meg folglanának tőle monjuk 200 hekit..

szerintem ezt gondold át.
  #3  
Old 08-01-2006, 21:10
karesz6 karesz6 is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Location: Szeged
Posts: 361
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by wand
azért az mókás lenne, hogyha egy elfet éppen csak full sereggel átütni képes ork foglana 5 hekit, miközben a kitámadt orira vissaztámadólk meg folglanának tőle monjuk 200 hekit..

szerintem ezt gondold át.
Azért nem ennyire szélsőséges dologra gondoltam csak n e m fejtettem ki. Ez csak egy árnyalatni váltás lenne. mondjuk a te példáddal élve ha az az ellent éppen átütni képes ork mondjuk van 1000 hekin a 3 ban akkor nem vinne el 60-70 hekit hanem mondjuk 25-30 at mintha lefele támadott volna (feltéve persze hogy felfelé támad). Nagy tulerőnél szintén felfelé támadáskor meg 60-70 heki helyett elvihetne 80-90 et de ehhez a támadónak már kéne rendelkeznie 3-4x annyi támadóponttal mint az ellenfél védőponttal. Ez sztem kissé árnyaltabbá tenné a csatákat és rászorítana sok orit hogy eggy minimális szintű állandó védelmet kiépítsen ne csak eggy rahedli elit és kitámad mint a bolond)
  #4  
Old 08-01-2006, 21:16
Bogár Bogár is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Location: Csíkszereda
Posts: 1,312
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

nem tartom jó ötletnek. ha tábornok ork vagy, igenis legyen meg a lehetőséged 8 sereggel rámenni, és nagyobb pusztítást/mészárlást végezni, mint 3-4 sereggel.

a tekifosztás sereggel meg eléggé gyengítené a tolis orikat. azt hiszem már van ilyen ötlet valahol. valahol a kukában.
__________________
"To be
the eyes
and ears
and conscience
of the Creator of the Universe,
you fool.
"

  #5  
Old 08-01-2006, 21:18
BeeLord's Avatar
BeeLord BeeLord is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Ceglédbercel
Posts: 889
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Nem csak hadi országok vannak ebben a játkban, és pl a kiélezett varisok nem biztos, hogy örülnének, ha az őket 2-3szor beverő ork még plusszt ajándékot is kapna. Ez az ötlet csak akkor lenne jó, ha kiterjeszted a varázslókra és a tolvajokra. De ez lehet, alapjában borítaná a rendszert, úgyhogy nem hinném, hogy jó ötlet.
  #6  
Old 08-01-2006, 21:22
karesz6 karesz6 is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Location: Szeged
Posts: 361
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by csunyabogar
nem tartom jó ötletnek. ha tábornok ork vagy, igenis legyen meg a lehetőséged 8 sereggel rámenni, és nagyobb pusztítást/mészárlást végezni, mint 3-4 sereggel.

a tekifosztás sereggel meg eléggé gyengítené a tolis orikat. azt hiszem már van ilyen ötlet valahol. valahol a kukában.
A tekifosztós ötlet ismétléséért boccs még nem találkoztam vele. Azt hittem ujj dolog lessz. Viszont az orknak lehetne adni eggy olyan + tulajdonságot hogy támadáskor sokkal kisebb könyebben elérhető fölénnyel már jókora pusztítást végehessen és mondjuk ha nem is 8 de 5-6 sereggel már ezt be tudja játszani eggy gyengébb ori ellen. De mind1 látom már hogy nem fogok hiveket szerezni ehhez az ötlethez ugyhogy befejeztem.
  #7  
Old 08-01-2006, 21:22
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by karesz6
Azért nem ennyire szélsőséges dologra gondoltam csak n e m fejtettem ki. Ez csak egy árnyalatni váltás lenne. mondjuk a te példáddal élve ha az az ellent éppen átütni képes ork mondjuk van 1000 hekin a 3 ban akkor nem vinne el 60-70 hekit hanem mondjuk 25-30 at mintha lefele támadott volna (feltéve persze hogy felfelé támad). Nagy tulerőnél szintén felfelé támadáskor meg 60-70 heki helyett elvihetne 80-90 et de ehhez a támadónak már kéne rendelkeznie 3-4x annyi támadóponttal mint az ellenfél védőponttal. Ez sztem kissé árnyaltabbá tenné a csatákat és rászorítana sok orit hogy eggy minimális szintű állandó védelmet kiépítsen ne csak eggy rahedli elit és kitámad mint a bolond)

Szerintem épp elég szélsőséges az, ha valaki 3-4x át tudja ütni a másik védőértékét 5-ben, esetleg 4-ben még előfordulhat, fentebb már inkább wand meglátása a helytálló, örülsz ha egy sereged átmegy
  #8  
Old 08-01-2006, 21:29
karesz6 karesz6 is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Location: Szeged
Posts: 361
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by BeeLord
Nem csak hadi országok vannak ebben a játkban, és pl a kiélezett varisok nem biztos, hogy örülnének, ha az őket 2-3szor beverő ork még plusszt ajándékot is kapna. Ez az ötlet csak akkor lenne jó, ha kiterjeszted a varázslókra és a tolvajokra. De ez lehet, alapjában borítaná a rendszert, úgyhogy nem hinném, hogy jó ötlet.
Ez éppen ugy ki lehetne terjeszteni tolira meg avrira is. És ztem nem is lenne ártalmas. csak kikényszarítene mindenkiből eggy minimális védelmet az ijen dolgok ellen. Már milliószor megesett hogy hiába mondtam a szövimnek hogy csinálj varit meg tolit legalább valami minimálisat mert kicsinálnak. ő inkább tartott rohadt nagy sereget aztánn eggyik nap mit ad isten fele serege elment mert lerengették a tekijeét meg elvitték. Ezzel a módosítással esetleg jobban odafigyelnének sokan ezekre különösen ha az eseményeknél is hozzáfűzi hogy nagy volt a túlerő és azért sok a baj. (mellesleg érdekes 3 ban 500 tolival meg 1500 varival nyomulni eggy orknak.)
  #9  
Old 08-01-2006, 21:33
BeeLord's Avatar
BeeLord BeeLord is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Ceglédbercel
Posts: 889
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Az már mindenkinek a saját érdeke, hogy elég védelmet tartson. Egy kezdő játékost nem fog érdekelni, hogy a kisebb védelem miatt nagyobbat bukik, a haladó/profi meg tudja, mit miért, és mennyit tart. Az pedig végképp nem lehet az érdekünk, hogy arra bátorítsuk a játékosokat, hogy jobban védekezzenek, és kevesebb legyen a támadó akció. Aki nem bírja a hódító izgalmait, neveljen tevét vagy vadkendert.
  #10  
Old 08-01-2006, 21:41
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Teve uncsi, vadkender rulez
Tényleg ne legyen cél a védekezésre kényszerítés, mert akkor már 5-ben megindul a krónika alapján történő támadás, meg a hasonlók...
Sponsored Links
 


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 00:13.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu