Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Általános beszélgetések > Szabadidő, Sport > Túrák > 2006-os túrák
Register Stats Members List Today's Posts

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 06-09-2006, 10:44
Goldy's Avatar
Goldy Goldy is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,166
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default Mecsek 1800

Mecsek 1800 Melasz + Goldy version

avagy

"Barangolás a Kelet-Mecsek rejtett és általam eddig nem ismert részein, melyet akkor tártunk fel, amikor eltévedtünk" /cím by Franken/

No az úgy volt hogy Atiék leérnek kb fél9 felé ezzel szemben 7-kor felhív hogy talán 1 óra múva átérnek Budára, ugye aki nem bír időben elindulni, kerülőutat keresni vonatozni stb....:))). Nem gond várunk!:)
Melasz elé mentem fél8-ra az állomásra majd irány a Pláza a vasárnapi mozijegyekért mert ugye neten csak 4-et lehet rendelni mahjd közli hogy csak jegypénztár /írtam mailt visszajön válasz hogy továbbították az illetékes IT kollegának áááááá IT kollega na abból se lesz semmi, szal ne próbáljatok 4-nél több jegyet rendelni a hmplx-en.../ Jegyek megvéve még az 5. is a 4 mellett van szuper. No nézzük Match-ban be tudunk-e vásárolni hááááát a zsemlék elég nyomorékul néztek ki így irány a tuskó, gyors rutinos bevásárlás, aztán hambizás /Atiék úgy is késnek.../ és irány haza.
Feszült várakozást követően azért csak befutnak, meleg tea majd irány aludni mert korán kelés lesz:)

Szombat: Ébresztő reggel 5-kor ébresztem az álomszuszék bandát Ati megjegyzi mi van már 10 óra? Az eső elállt csicsregnek a madarak, tumultus a fürdőben készülnek a szendvicsek:) Háromnegyed felé sikerül is elindulni Zobákra. Az eső újra el kezd esni útközben... és sajnos ez így is maradt végig.
Az erdészeti táborban kamásli fel gyors nevezés Frankennél /ttúra topictárs/
/Franken már itt tudott vmit mert kedvesen megjegyezte hogy el fogok fáradni:)/

Az eső esett mi elindultunk, az első kisebb lejtön elszakadt a kapucnim behúzó zsinórja soha jobbkor. Atiéktól a 23-as és az 1800-as út első szétválásánál és irányba vettük a Hármas hegyet. A ködön és a vékonyodó esőfelhőn áttetsző nap olyanná tette az erdőt mintha egy thriller diszletében jártunk volna szép volt és sejtelmes. A pont előtt utolért minket egy rádiót hallgató srác vhogy örültem hogy gyorsabb volt a tempója, /nem értem ezt miért nem lehet fülhallgatóval csinálni ha ugyis egyedül megy/.
Ponton keksz Melasz megeszi az én részem is:) Szegény pontőrt nem irigyeltük. Az útbaigazítást követve egész gyorsan lecsúszkáltunk a hegyről közben az eső is elállt néha a Napot is látni véltük.

No irány a Zengő, ezt a kék háromszöget nem szertem randa hosszú kaptató de felküzdöttem magam a csúcs előtt utol érem a Melaszt ez gyanús... cipőcsere is lett nála a vége. Bakancs a zsákba futócipő a lábra beázik de legalább nem tör.
Zengőn SZAKEEE osztja a pecsétet és a csokit:) kisebb kaja szünet után indulunk tovább a Cigányhegyre.

Az út eleje ismerős a Zengő 30-ról, közben beérjük Atit és Cassandrát picit együtt megyünk tovább majd lehagyjuk őket a Püspökszentlászlói mozgó pontnál.
A Cigány hegyen mgrubertől kapunk pecsétet de nápolyit nem adott, lehet túl gyorsan léptünk le, de a Rékakunyhónál mesélték hogy finom volt:P.

Vissza a műútfelé újra pacsi a 23-as különítménnyel, biztatjuk őket hogy már nincs sok hátra:). Irány a Réka kunyhó. A sarat leszámítva kellemes út vezet odáig, a pont előtt érnek be minket Vetítőék.
Pecsét kisebb üldögélés az aránylag száraz padon kis ebéd szünet és indulás tovább az erdészházhoz.

Indulás előtt épp arról beszélgetünk hogy sokat járunk a Mecsekbe túrázni de mennyi olyan út van még ahol még nem is jártunk sose.
Óbányán megittunk egy most már tradicionális traubit majd neki vágtubk fölfele a kék kockának Melasz meggyugtat hosszú és meredek. Ahhoz képest egész gyorsan felérünk a Z+ on rosszabb volt feljönni de legalább tudtam tartani a lépést a Melasz csúszkálós cipőjével:) Kiértünk egy tisztásra jobbra az erdész ház balra egy kocsi, no melyik lehet a pont, a kocsi közelebb volt noszogatom Melaszt kérdezze meg ő-e a pont aszongya hülyének fogják nézni, de azért csak meg próbáltuk. A kocsiban pont Franken volt benne épp egy térképbe belemerülve. Kapunk bélyegzést majd lebeszél minket a sárga vízről:)

Tovább a Pásztorforrás felé el is indultunk szépen a K+-en de egy figyelmetlenség révén sikeresen rátévedtünk jobbra fel a Z+-ra ami fel sem tünt jobbról becsatlakozott a S+ ok itt jön be a Cigányhegyi út gondoltuk és mentünk szépen tovább de vmi kezdet nagyon nem stimmelni végül a szekérúton a jelek is elfogytak. No itiner elő oops nekünk mintha nem Z+-on hanem a K+-on kéne lennünk. No gyorsan vissza a S+ becsatlakozásához. Térkép elő hogy hol a francban is vagyunk, hely beazonosítva a térkép szerint nincs nagy gáz az S+ szinte ugyanoda visz el is indulunk rajta. Jah csak ez elég követhetetlen igen dimbesdombos útvonal jópárszor elvesztjük a jelet. Melasz bepöccen többször eltűnik a látóteremből csak sejtem merre jár... Elég fura helyeken jártunk egy zsombékos faírtáson egyértelművé vált hogy időben már tuti nem fogunk beérni, de Melasz még küzd és elviharzik... egyedül slattyogok az S+-on közben telefonon hívom a már célban pihenőket hogy elkavartunk fogalmam sincs mikorra érünk be. Slatty slatty tovább egyszer Melasz feltünik szemből mondom na neeee hogy megint nem jó az út aszongya de és eltűnik visszafelé... ok fordulandusz, meg is találtam az elveszett sárgát felfelé a hegyre már miért is ne felfelé menne... el kezdek mászni felfelé... anyám hív telón mondom semmi gáz épp itt vagyok a Mecsek közepén de még ma megpróbálok kikavarni:) Teló Atinak kérdezze meg hova tudnának kocsival jöbbi értünk, nekem egyedül a Cigány hegy alatti mű út rémlett mint kocsival járható, infót kapjuk próbáljubk eljutni a Pásztorforrásig. Még pár teló váltás Ati bölcsen megjegyzi próbáljunk kiérni egy műútra enyhén ideges vagyok... wazze szerinted nem azon vagyunk???? :))) ok mi mindent megpróbálunk. Közben felérek a gerincre, megint csörög a teló Melasz az hogy hol a fenében vagyok mondom a hegyen, erre közli hogy jöjjek le mert mégis csak jóírányba mentünk és ott talált végre piros jelet. Áááááááááá ezért másztam fel? Ok lemászok megtaláljuk egymást Melasz lehiggadt hajlandó nem eltűnni a szememelől:) Teló újfent Atinak hogy irány a kocsi és jöjjenek a Pásztorforráshoz mert mindjárt ott vagyunk. Együtt érjük L Melasszal a kereszteződést.
Ok piros megvan kérdés hol vagyunk és melyik irányban induljunk el rajta, persze a tájoló a kocsiban, mert oda nagyon kell:) Térképet forgatva mindketten a jobbra le mellett döntöttünk. Nyert! Kisebb séta után meglátjuk a faépületet egymásra borulás na véégre csak ide kavartunk:) Fényképezkedés az EP zárva táblával hatalmas jókedv közepette:))) Újra van egy fix dátum a 2007-es túranaptárunkban:) Műúton elindulonk a kocsi várható érkezésének az irányába, nem sokára jön is a kisautóm velem szembe:) /húúú de jó hogy odatam a kulcsot Atinak hogy üljenek be melegedni ha hideg van túra után míg mi beérünk:))/ Csomagtartónál gyors cipőcsere és irány vissza Zobákra lejeletkezni hogy meglettünk:)
Szerintem kiérdemelhettük a túra két legnagyobb balfékje címet mert kaptunk emléket azért a túráról a 23-as emléklapját és kitűzőjét legalább így képről láthattuk a Márévárat mert az a pont már kimaradt.

Mindent egybevetve remek kis túra volt!:)
Jövőre biztos jövünk revansot venni és igyekszünk a zöldet nem keverni a kékkel:)
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Téli Mecsek 30 Goldy 2007-es túrák 5 01-16-2007 17:18
Mecsek 30 Goldy 2006-os túrák 12 05-20-2006 21:43


All times are GMT +1. The time now is 20:27.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu