Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Általános beszélgetések > Szabadidő, Sport > Túrák > 2006-os túrák
Register Stats Members List Today's Posts

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 05-20-2006, 20:30
Goldy's Avatar
Goldy Goldy is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,166
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default Mecsek 30

Mecsek 30


Éjjel hallgatva ahogy szakad az eső és hogy reggelre sem történt az időjárásban jelentős változás, eléggé aggódtam a túra miatt. Szerencsére feleslegesen, Komlón már nem is esett és a túrán végig kegyesek voltak az égiek:)

Gyors nevezés majd start mert inen csak hűs volt az idő. Minden igyekezetemen azon voltam hogy Melasz tempóját minél kisebb mértékben lassítsam hogy nehogy az útvonal szétválás után miattam keljen rohannia az 50-es vonalán.
Az út végig nagyo szép volt:) Jó volt a Mecseket végre zöldben látni, a Zengő felé a levegő párás és medvehagyma illatú volt:)
A Zengőn megszabadultam a vizhatlan nadrágtól mert látszott teljesen felesleges, jól megreggeliztünk és indultunk is tovább, ekkor futott be Öregteknőc aki fogadkozott hogy többet nem fut felfelé:) Minket viszont futásra csábított a lejtő az elején nem is volt gond fényképezni is megáltunk mert gyönyörű volt a kilátás, majd szaladtunk tovább, de egyszercsak akkorát zakóztam mint még soha. Megbicsaklott a jobb bokám és akkora volt a lendület hogy már nem bírtam visszanyerni az egyensúlyom és szépen arcal előre elterültem:) Leginkább a jobb tenyerem bánta arról szépen lejött a fényezés szerencsére a mögöttünk jövőknek volt elég erős tapasza és azzal egész jól be lehetett kötni, az enyém nem ragadt vmi jól... Épp elsősegély közben rohant el mellettünk FB Ritchy /remélem jól írtam:)/ én meg ott sárgultam hogy tessék ő meg miért nem esik L?:))) Innetől annyira már nem volt kedvem a lejtőkön való nyargalászáshoz:( de azért hozzámképest egész jó tempóban sikerült haladni. Zengővárkonyban Pogit kaptunk de én jobban örültem volna annak a kólának ott az asztalon /hiába van akinek sose lehet a kedvére tenni:)/ Melasz unszolására a pecsét után azonnal indultunk is tovább. Az útnak a geszténys utánni szakaszára vhogy nem emlékszem:)) Vagy nagyon beszélgettünk vagy nagyon bebambultam vagy minkettő:)
3. EP volt az utolsó közös az 50-es távval de az út csak az utánna lévő völgyben vált ketté. Itt sem időztünk rögtön indultunk tovább. Szerintem Öregteknőc is itt tévedt el, mi sem vettük észre a jobbra be mutató szalagot szerencsére utánunk kiabáltak még időben.:) Az útelágazásnál partnercserét hajtottunk végre, nem csak mi indultunk 30-50-es felállásban. :)

Nagyon szégyenlem de alkalmi túratársam nevét elfelejtettem:( Az bizonyos hogy túra elején mellettünk elszáguldó FB Ritchy párja:) Kilépős tempóban beszélgetve mentünk Püspökszentlászló felé ami még igen messze volt vizem meg már semmi, reméltem ott végre kapunk vizet is vagy legalább lesz egy kocsma. A jelzéseket jól lehetett követni és csodálatos volt a környék. A 4. pontnál diós, lekváros süti ad libitum tea meg is ittam két nagy bögrével. Túratársam megkértem hogy töltse tele a kulacsom a csapnál mert a kezem nem volt abban az állapotban hogy magam hajtsam végre a műveletet. A pont után a jobb forgóm bejelzett és eléggé visszalassultam így le és egyedül maradtam, az utolsó 6-7km-re. A Pusztabányai pont előtt csináltam egy képet az üveghutáról ha már a Zengő 30-on tavaly nem volt erre lehetőségem. Ponton pecsét és útbaigazítás után indultam immár a cél felé. A sárga kereszten nagyon nem jött jól hogy az út ferdén balra dölt a patak irányába és jobb kézzel kellett volna kapaszkodni ami nálam épp kizárt dolog volt így csúszkálva óvatosan jutottam át egy-egy szakaszon. A végére a forgóm se fájt úgylátszik helyre rázódott de bonuszkét az utolsó pár kilinél el kezdtem érezni a jobb lábszáram amire ráestem, de szerencsére nemvolt vészes.

Célban átvettem a kitűzőt majd leültem a konyhabejárata elé regenerálódni és váram Melaszt mikor fut be.
A várakozás jó kis beszélgetésekkel falatozással telt végül befutott Melasz is aki szintén nem úszta meg esés nélkül:) Kicsit aggódta a hazafelevezetés miatt félkézzel de senki sem volt aki Kvárra ment volna és tudott vezetni, egyáltalán Kvárra se ment senki... Azért sikerült egyben hazaérni.


Jó kis túra volt, a Mecsek gyönyörű és változatos, remek társaság, korrekt szervezés, jó és használható itiner.:)
Köszönet a rendezésért és hogy ott lehettem:)
Reply With Quote
Sponsored Links
  #2  
Old 05-20-2006, 20:31
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 3%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Goldy
Éjjel hallgatva ahogy szakad az eső és hogy reggelre sem történt az időjárásban jelentős változás, eléggé aggódtam a túra miatt.
No igen, emiatt nem vállaltuk be sajna az előző napi lemenetelt és ottalvást sátorban.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #3  
Old 05-20-2006, 20:37
Cassandra Cassandra is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 2,146
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati
No igen, emiatt nem vállaltuk be sajna az előző napi lemenetelt és ottalvást sátorban.
Mert valaki gyáva volt.
Végtére is tök mindegy volt, mert így is eláztunk, csak egy másik túrán.
__________________
"Csak keresed magad,
Hogy mire vagy jó?
Csak kérdezed magad,
Hogy mire vagy jó?
Ha a szíved cserben hagy,
Mire vagy jó?
Ha a dühöd elragad,
Mire vagy jó?"
Reply With Quote
  #4  
Old 05-20-2006, 20:42
Goldy's Avatar
Goldy Goldy is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,166
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Itt is aludhattatok volna, de a helyszínen is többen sátraztak Ráadásul volt vendégágyas szoba is
Reply With Quote
  #5  
Old 05-20-2006, 20:54
Cassandra Cassandra is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 2,146
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Goldy
Itt is aludhattatok volna, de a helyszínen is többen sátraztak Ráadásul volt vendégágyas szoba is
Mondjuk ez az ottalvós dolog biztos még érdekes lett volna esőben.
A saját eddigi tapasztalataimból kiindulva tuti még a sátorban elázunk.
__________________
"Csak keresed magad,
Hogy mire vagy jó?
Csak kérdezed magad,
Hogy mire vagy jó?
Ha a szíved cserben hagy,
Mire vagy jó?
Ha a dühöd elragad,
Mire vagy jó?"
Reply With Quote
  #6  
Old 05-20-2006, 20:59
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 3%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Cassandra
A saját eddigi tapasztalataimból kiindulva tuti még a sátorban elázunk.
Most miért? Sátorpróba közben se történt semmi extra. Na jó, eláztunk. Vízszintesen is...
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #7  
Old 05-20-2006, 21:13
Goldy's Avatar
Goldy Goldy is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,166
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Milyen sátorpróbát tartottatok ti ahol eláztatok?:P
Reply With Quote
  #8  
Old 05-20-2006, 21:17
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 3%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Goldy
Milyen sátorpróbát tartottatok ti ahol eláztatok?:P
Idén nem volt még használva a sátor, úgyhogy kicsomagoltuk megnézni megvan-e egyáltalán minden, meg akkor már nézzük is milyen... Kicsomagolás után hatalmas mennydörgés, villámlás, eső (mindez napsütés mellett), úgyhogy ezt nagyon hamar abbafejeztük, és visszapakoltunk mindent.

Aztán fedett helyre menekültünk, majd hogy ne legyen ilyen egyszerű, erős oldalszél kezdődött eső közben, így hiába voltunk fedél alatt, sikeresen eláztunk. Közben fagyizni próbáltunk, arra meg az esővel nem törődve a helyi kisállatok foga fájt nagyon.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #9  
Old 05-20-2006, 21:20
Cassandra Cassandra is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 2,146
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Goldy
Milyen sátorpróbát tartottatok ti ahol eláztatok?:P

Hááát...az úgy volt....
Egyébként csak néztük megvan-e a sátor minden darabja, meg hogy össze tudjuk-e állítani, na ez utóbbi már nem derült ki, mert kicsit leszakadt az ég.

(nem ér, hogy mindíg megelőzöl.)
__________________
"Csak keresed magad,
Hogy mire vagy jó?
Csak kérdezed magad,
Hogy mire vagy jó?
Ha a szíved cserben hagy,
Mire vagy jó?
Ha a dühöd elragad,
Mire vagy jó?"

Last edited by Cassandra; 05-20-2006 at 21:23..
Reply With Quote
  #10  
Old 05-20-2006, 21:27
Goldy's Avatar
Goldy Goldy is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,166
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Ez tipikus))

Ati: mondtam én hogy te nagy barátja vagy a kis állatoknak:P

Ma tőlem is kunyizott egy kutyus mikor leültem kajálni Kislipponál a cangatúraközben
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Téli Mecsek 30 Goldy 2007-es túrák 5 01-16-2007 17:18


All times are GMT +1. The time now is 01:42.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu