Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Általános beszélgetések > Szabadidő, Sport > Túrák > 2007-es túrák
Register Stats Members List Today's Posts

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 01-07-2007, 21:30
Cassandra Cassandra is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 2,146
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default Buék 20

A BUÉK 20 az idei első túrám volt, mint a neve is mutatja az új év adta a túra apropóját.

Hajnalok hajnalán akartak egyesek elindulni, ezért 6ra beállítottam az órát, de egy rossz álom megelőzte, úgyhogy hajnali 5kor már fent csiripeltem.
Tettem vettem, időtmulattam, rákészültem az indulásra.
3/4 7kor csörög a telefon, hogy menyjünk már... Hohó, csakhogy én még teljes éjszakai díszben álltam egy fogkefével a kezemben (A készülődés a hátizsák összekészítésénél kifújt.).
Villámgyors öltözés, spuri le és mehettünk is a rajt fele.
Ati leparkolt békésen egy parkolóban, mondván kis séta után ott lesz a rajthely, ami a hűvösvölgyi kisvasótnál volt.
Sétáltunk talán száz métert, mikor kezdett gyanússá válni, hogy rossz helyen vagyunk... vissza az autóhoz, gyerünk tovább... harmadik próbálkozásra meg is találtuk a rajtot.
Bőven időben voltunk így egy fél nevezés megejtése után szépen megreggeliztünk s megvártuk a csipetcsapat 3. illetve 4. tagját Melasz illetve a négylábu Kanga személyében.
Letudtuk a nevezéseket és uccu neki lerohantuk a hegyet.
A lendület KB az első emelkedőig tartott... egy jódarabig tudtuk tartani Melasz tempóját, de aztán ő idomult hozzánk, mikor látta, hogy esélyünk nincs végig az ő tempójában menni.
Az első pont a Hármashatár-Hegyen volt, ismerős környéken, de annak általunk talán kevésbé ismert útjain haladtunk. Menetközben megszabadultam a kabátomtól (Hisz nem tanulva a múlthétből télikabátban indultam.).Van egy útszakasz, amit legnagyobb örömömre kihagytunk.
A pontnál meglepetésként és kisebbféle sokként ért, hogy KB negyed órát álltunk sorba a pecsétért, aminek a végén kezdtem érezni, hogy tulajdonképp tél van.
Kicsit kipihentük magunkat várakozás közben, majd nekiindultunk a túra második szakaszának melynek végét az Apáthy-sziklánál lévő EP. jelentette.
Ennél a sziklánál is megfordultunk már korábban.De most sem vonzott valahogy a gondolat, hogy felmásszak rá, mikor lenéztem a jobb oldalon rájöttem hogy legutóbb mi tartott vissza ettől (Tériszonyosoknak nem ajánlom.).Maga az útszakasz javarészt lejtőkből állt egészes a frissítőpontig, ahol süti és tea várt minket, addig egész így jó tempót mehettünk.
Innen tovább, újra felfele, míg végül az Árpád-kilátó érintésével lértük a második pontot: sorbanállás, pecsételés, gyerünk tovább...
Kicsit késöbb a magam részéről gyors kavicstalanítás.
A harmadik ellenörzőpont valami nevenincs helyen volt... itt jön az a rész, amikor már a feledés homályába merültek egyes események.
Amire emlékszek, az annyi, hogy mentünk... fölfele...
Elértük a pontot, sorbanálltunk, pecsételtettünk, majd mentünk tovább, ki hinné, felfele a nem is olyan messze levő 4.pontig, a Nagy-Hárs-Hegyig, no itt Melasz nem bírt tovább és otthagyott minket, majd a csúcson békésen pakolászva várta a sereghajtókat (őszintén szólva itt kicsit én tartottam fel Atit, ő szerintem ment volna Melasszal, legalábbis még egy darabig.).
Fent kis pihi és a szinttérkép vizslatása után nagy lelkesedésel indultunk tova... innentől szinte már csak lejtő volt elöttünk.
Az utolsó ellenörzőponton szaloncukor, a célban (a sorbanállást követően) pedig főtt virsli és üdítő várt ránk a cél elött olyannyira kényelmes utunk volt, hogy még egy kis futás is belefért, mindenesetre megvétóztam az ötletet, hogy ezt a célig folytassuk.

A nap egyenlege: Egy újabb nagyszrű kis túra részesei voltunk, én személy szerint nagyon élveztem, a szervezés itt is nagyon jó volt, a társaság szintén.
Egyéni egyenleg: Egy esés, ami szerintem nem is számít annak, egy újjabb nagyszerű élmény, egy csepp izomláz és a régi helyén új vizhólyag.

A második olyan túra volt, amin nem sikerült eltévedni, ha a rajt elöttit nem számítjuk.

Végső egyenleg: Jól éreztem magam és köszönöm a szervezőknek és a többieknek, akik mindvégig elviseltek.

Kiegészítés és fotók késöbb by Ati.
__________________
"Csak keresed magad,
Hogy mire vagy jó?
Csak kérdezed magad,
Hogy mire vagy jó?
Ha a szíved cserben hagy,
Mire vagy jó?
Ha a dühöd elragad,
Mire vagy jó?"

Last edited by Cassandra; 01-07-2007 at 22:04..
Reply With Quote
Sponsored Links
  #2  
Old 01-08-2007, 15:56
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 3%
Longevity: 100%
Default

Hogy én írok kiegészítést? Ezt miből gondolod? )))))))

Én inkább csak kis képes beszámolót adok, bár kép elég kevés készült. Egy kicsit majd bele kell húznunk, mert egy ilyen túrűnak a 4 órába simán bele kéne férnie.

Kép már csak azért sincs sok, mert a tojás túra az kb ugyanezen az útvonalon zajlott, csak visszafele, úgyhogy ott található sok-sok kép.

Szép időnk volt egész nap, se eső, se hó, modnjuk napsütés se nagyon, de azért kellemes volt. Ezen a képen pl leginkább csak az időjárás látszik... Háthashatár-hegy panorána a fővárosra, adótoronnyal.



Kilátó a merészebbeknek. Se korlát, se semmi, középen egy rúd, amibe belekapaszkodhatsz, hátha...



Egy kis illúzióromboló jelenet: hajléktalanszállás az erdő közepén. De legalább volt kis feldíszített fenyőfájuk.



Egy térkép, ami kicsit retusálva van, mert sajna sok helyen nem igazán volt jó a gps vétel... ez a túra hosszán is látszik, valahol még így is lemaradt úgty másfél kilométer, pedig igyekeztem a kimaradt szakaszokat a ténylegesen megtett utakra rajzolni...



Egy gyors statisztika, ahol az idő az stilmmel, ezen még faragni kell majd azért... A hossz az hivatalosan 19,9km, az átlagsebesség így már majdnem 4,5km/h, de azért azt az 5-öt el kéne érni egyszer. Bár lehet ahhoz kevesebb hegy kéne... ))))



És végül egy szinttérkép, sajna ezen is látszanak a retusálás kártékony hatásai, nem teljesen pontos.



Összességében egy nagyon jó túra volt, jó szervezéssel, jó ellátással, részletes itinerrel, és még jelvényt is kaptunk a végén, nemcsak kitűzőt.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #3  
Old 01-16-2007, 22:38
Kancsendzönga Kancsendzönga is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 178
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

hmm...én elaludtam. még sose csináltam ilyet, de elaludtam, és ezért nem voltam. pedig a budai hg egyik legjobb túrája! pl elmegy a kőkapu előtt ha jólemlékszem, ami egy remek mászóhely,és nagyon szép, már ha bemegy az ember alá, kívülről nem igazán látszik, és előtte a sziklákról (bocs nem tom a nevüket) 'le' lehet nézni a hárs-hegyre, meg a jános-hegyre nagyon szép helyek, ráadásul a városban bent.
Reply With Quote
  #4  
Old 01-16-2007, 22:41
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 3%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Kancsendzönga View Post
hmm...én elaludtam. még sose csináltam ilyet, de elaludtam, és ezért nem voltam. pedig a budai hg egyik legjobb túrája! pl elmegy a kőkapu előtt ha jólemlékszem, ami egy remek mászóhely,és nagyon szép, már ha bemegy az ember alá, kívülről nem igazán látszik, és előtte a sziklákról (bocs nem tom a nevüket) 'le' lehet nézni a hárs-hegyre, meg a jános-hegyre nagyon szép helyek, ráadásul a városban bent.
Tényleg jó kis túra volt. Picit tömeg-túra, de néha az is kell.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #5  
Old 01-16-2007, 22:52
Cassandra Cassandra is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 2,146
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Kancsendzönga View Post
hmm...én elaludtam. még sose csináltam ilyet, de elaludtam, és ezért nem voltam. pedig a budai hg egyik legjobb túrája! pl elmegy a kőkapu előtt ha jólemlékszem, ami egy remek mászóhely,és nagyon szép, már ha bemegy az ember alá, kívülről nem igazán látszik, és előtte a sziklákról (bocs nem tom a nevüket) 'le' lehet nézni a hárs-hegyre, meg a jános-hegyre nagyon szép helyek, ráadásul a városban bent.
Valóban jó volt.

Nekem ami most nagyon szimpi a Budai-hegyekben lesz és szivesen elmennék rá, az a barkangtól-barlangig...
Szimpatikus a neve, olyan útvonalon megy, amit nem tudunk kívülről, DE a leírás kissé, nagyon foghíjjas... úgyhogy ezt még meg kell nagyon gondolni.
__________________
"Csak keresed magad,
Hogy mire vagy jó?
Csak kérdezed magad,
Hogy mire vagy jó?
Ha a szíved cserben hagy,
Mire vagy jó?
Ha a dühöd elragad,
Mire vagy jó?"
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Buék:) Burning Egyéb 28 01-01-2007 11:48


All times are GMT +1. The time now is 06:28.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu