Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu
  #1  
Old 01-14-2007, 20:33
Goldy's Avatar
Goldy Goldy is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,166
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Téli Mecsek reloded Spring version

Most kicsit később 5-kor volt az ébresztő, A társaság a régi Atival kiegészítve.

Ónos szitálástól egyáltalán nem kellett tartani a +5 fokos hajnalban, kicsit odalépve vágtáztunk le Pécsre ahol felvettük a koleganőmet és írány a Teca mama vendéglője.
Bakancs húzás, nevezés, indulás.
Teca mama kutyái a rajtnál majdnem felfaltak a reggelimmel együtt... Majdnem ez történt Atival is pedig az ő szedvicsében tuti nem találtak volna fogukra valót

Az első pont Jakabhegy, vmiért mintha nem erre az útvonalra emlékeztem volna tavajról, de a régi itinert nézve akkor is erre kellett hogy jöjjünk
Idén nem volt fini csokis croissan csak vmi rumos kókuszos rúd, nem izlett így a Melasz falta be.
Innentől lefelé vitt az út a második EP-ig ami Orfűn volt. Ezt a szakaszt tavaly is szerettem, és amat szintén itt húzott el megint mellettünk Elég jó tempóban tudtuk magunk mögött ezt az 5.6km-es szakaszt.
A ponton isteni forró tea és zsíros és margarinos kenyér várt minket. A teának mondjuk most annyira forrónak nem kellett volna lennie hisz közel 20 fok és szikrázó napsütés volt. Egy szimpla pulcsiban simán el lehetett lenni
Orfű után egy kisebb hegyen átkelve majd egy lájtos sík szakaszon bandukolva jutottunk el a 3. EP-hez a büdös kúthoz. Ez a szakasz rövid 3.2km volt csak. Sajnos puding se volt az idén csak sajtos ropogós, de kárpótoltak minket a koleganő ismerősei akik épp a kulcsosházban buliztak. Tele tukmáltak minket görög mazsolával, zöld magnélküli cseresznye befőttel /elég bizarul nézett ki/, vörös dióval és füstölt sajttal
Az út ismét emelkedni kezdett, majd asszem itt volt az a csúnya lejtő amin aztán leértünk a Melegmányi völgybe.
Most kedvesebb emlékeim lettek mint tavaly. Nem volt jeges a meredek partoldal és kevesebb víz folyt a patakban így jóval kevesebbszer fenyegetett a patakba esés veszélye
4. EP-én ismerős pontőr és lekváros süti Melasz és a koleganőm itt már meg se vártak minket... Besütiztünk megettem a másik szendvicsem Ati a szomjhaláltól tartva a forrásból megtöltött még két üveget vízzel és indultunk Dömörkapu felé.
Az út szinte végig emelkedik ezen a szakaszon, de most mégse éreztem olyan vészesnek
5. EP Dömör-kapu idén kólát sem osztogattak de volt ad-libitum narancs és alma szörp és nápolyi. Az utóbbi nem igazán jött be mert vaniliás volt...
Kicsi üldögélés után irány a Misina.
Ez már kicsit kaptatósabb emelkedő de legalább nem hosszú. Misinára felérve nekivágtunk az utolsó EP-hez vezető útnak a Tubes felé.
Hát ez a szakasz szerintem megnőtt tavaly óta kizárt hogy ilyen messze volt a Tubes
6. EP szintén ismerős pontőr és marcipános szaloncukor.
kisebb szusszanás, összeszedtem a lekierőm a zöld körös útra ami nem túl szép emlékkel élt a fejemben
De most két számmal nagyobb bakancsot hordva már nem volttak ujj darálós problémáim de az ilyen hosszan lejtős szakaszt a térdeim továbbra sem szeretik igazán.

A célban kissé túlfőzött leves emléklap és kitűző
+ átvettem a bronz fokozatú emlékbögrémet is

Jó szervezés, remek túra
Isteni tavaszi idő langy szellő
Ennél kiválóbb túra időt kivánni se tudnék
Reply With Quote
Sponsored Links
  #2  
Old 01-14-2007, 20:48
Cassandra Cassandra is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 2,146
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Akkor én meg itt gratulálok Nektek.

És irigyelem a jó időtöket.
Valamint majd várom a képeket is azért.

Erről a túrárúl eddig csak jókat hallottam, volt egy srác a Konrádon, aki mikor találkoztunk folyamatosan közvetített a Téli mecsekről, mert a másik fele ott túrázott éppen...
__________________
"Csak keresed magad,
Hogy mire vagy jó?
Csak kérdezed magad,
Hogy mire vagy jó?
Ha a szíved cserben hagy,
Mire vagy jó?
Ha a dühöd elragad,
Mire vagy jó?"
Reply With Quote
  #3  
Old 01-14-2007, 20:52
Goldy's Avatar
Goldy Goldy is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,166
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Cassandra View Post
Akkor én meg itt gratulálok Nektek.

És irigyelem a jó időtöket.
Valamint majd várom a képeket is azért.

Erről a túrárúl eddig csak jókat hallottam, volt egy srác a Konrádon, aki mikor találkoztunk folyamatosan közvetített a Téli mecsekről, mert a másik fele ott túrázott éppen...
Köszi

Tavaly is nagyon tetszett ez a túra, no meg a PITE túráiban még sosem csaladkoztam

Képeket majd Ati tesz fel, én nem szórakázom a máshova feltöltöm linkelgetek hüleségekkel
Ok lusta vagyok hozzá
Reply With Quote
  #4  
Old 01-16-2007, 16:55
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 12%
Longevity: 100%
Default

Sziasztok!

Mazsoláztam a képek közül párat, íme. :)

A túrát én elkönyvelem, mint tök jó téli túra, hiába mondogatta Goldy folyamatosan, hogy tavasz van, tavasz van, tavasz van. :D Január az tél, és kész. ;) Sokkal jobban hangzik, hogy téli túra. :))))

Már indulás előtt ki akarták enni a kezemből a reggelimet a helyi blökik, de nem hagytam magam. :) Mindenesetre a békés indulás előtti reggelizgetésből hamar gyors indulás lett, amikor már 4 kutya próbált körbevenni a kajámért... :D

A rajt környékén még elég őszi hangulat volt, később viszont mindenféle virágokkal találkoztunk, amik már javában tavaszi életöket élték (akkor is téli túra volt :P :D). A hóvirág az már ilyenkor teljesen normális, de rengeteg más virág is volt, amiknek nem tudom a nevét. ;) (És az erdő egyes részein teljesen jól meghagyták az újjulatot is. ;))

Ez a rajt környéki szakaszról egy kép: fák, moha, és más semmi. :)



Völgy. Itt még a szélén mentünk, később lent a patak mentén.



Az egyik ellenőrzőpont újépítésű esőháza. Érkezéskor ez a látvány fogadott, de aztán...



... aztán előkerültek a kolostor romjai is, amit épp restauráltak. Nézegettem tavalyi képeket, akkor még mindenki a romok között mászkált, most sajna körbe voltak kerítve, úgyhogy csak ilyen távoli kép van róla... Közeli majd talán jövőre... :) (Hátha addigra fel is építik újra ;))



Pillanatkép... :) Az elején még négyen mentünk egy csapatban, aztán kettéváltunk. Amikor már egy olyan 50 méter volt a kettévált csapatrészek között, egy hatalmas szarvas rohant át az úton, megerősítendő, hogy igen, kettéváltunk. :D Sajna pont akku-csere volt a gps-ben, úgyhogy nem készült róla fénykép. :( Valahol ennek a képnek a környékén volt ez, legalábbis akkor is ugyanez a csapat volt a környékünkön, akik ezen ai látszanak.



A következő kép az csak azért, hogy érzékelni lehessen milyen csodásan sütött a nap egész végig. Itt igazán jól látni.



Egy nyíltabb szakasz, magasba érő fákkal...



Vízesés. :)



Sok vízesés egymás után... :)



Ez pedig a Tubes hegyen egy kilátó, ahova már nem volt erőnk felmenni... Ezt is majd jövőre... :)



Alapvetően egy nagyon jó túra volt, jó szervezéssel, étel-ital volt bőséggel a pontokon, az erdei forrásokból vésztartaléknak feltöltött vizünkhöz hozzá se kellett nyúlni. :) A végén meleg leveske, és persze a jól megérdemelt emléklap és kitűző. :)

Hamarabb is lehetett volna ezt teljesíteni, de a 9 órás szintidőbe bőven belefértünk, úgyhogy a végén már inkább csak andalogtunk, és gyönyörködtünk a tájban. :)

Köszönjük a szervezőknek, és köszi a "csapattársaknak" a részvételt. :)

Végezetül a technikai infók. ;) A bejárt útvonal térképe:



Szintemelkedés:



És egy kis statisztika az útról. :) Oh, a 9 órában bőven benne voltunk, ahogy nézem. :)



Valamiért kicsit többet mentünk, mint a hivatalos táv, hivatalosan csak 32,8 km lett volna. Valahol +1km-et rádobtunk... :)))

Idén az eddig aszondja hogy 20+32,8 = 52,8km
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #5  
Old 01-16-2007, 17:54
Mona's Avatar
Mona Mona is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: -
Posts: 618
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Gyönyörű
És jó hosszunak tűnik
__________________
Stefeee
261380
Reply With Quote
  #6  
Old 01-16-2007, 18:18
Szecsa
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

hmmmm
elmegyek legkozelebb!
szepek lettek a kepek, jo ido lehetett a kepekbol itelve
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 13:37.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu