Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Általános beszélgetések > PC (hardver, szoftver, játékok stb.)

PC (hardver, szoftver, játékok stb.) Minden, ami számítógép. Kedvenc játékod megbeszélése, segítségkérés hardverügyben stb.

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 05-18-2006, 18:21
Mike zoostorm
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default Uj gep vasarlasan torom a fejem...:D

Sziasztok

A topic celja az lenne , hogy segitsetek kiigazodni a szamtech utvesztojeben...
Talaltam ket gyonyoruseget a neten, (nem akarom irni hogy hol, nem tom szabad-e...) es en nagyon nem vagom melyik is a jobb, vagy netan kb ugyanolyanok...
A ket gep:

-Intel® Pentium® 4 Processor 640 with HT technology (3.20GHz, 800MHz fsb, 2MB cache)
-Genuine Windows® XP Home Edition, SP2
-2048MB Dual Channel DDR2 533MHz (2x1024) Memory
-250GB (7200rpm) Serial ATA Hard Drive with 8MB DataBurst™ cache
-16x max. DVD+/-RW (Dual Layer) Drive
-Dell E196FP 19" Midnight Grey (TCO99) Flat Panel Monitor
-256MB nVidia™ GeForce 7900GS graphics card
-Integrated 5.1 Audio with RealTek Enhanced Software


ez az elso, ime pedig a masodik:

-Case: NZXT Nemesis Metal Mid-Tower Case 400W W/ side-panel Window (BLACK COLOR)
-CPU: (939-pin) AMD Athlon™64 X2 3800+ Dual-Core CPU w/ HyperTransport Technology
-Motherboard: (Sckt939)ASUS A8N-SLI SE nForce4 SLI Chipset SATA RAID Dual PCIE MB w/Gb-LAN, USB2.0, &5.1Audio
-Memory: 2048 MB (1GBx2) PC3200 400MHz Dual Channel DDR MEMORY (Corsair Value Select or Major Brand)
-Video Card: NEW! NVIDIA Geforce 7900 GTX 512MB 16X PCI Express Video Card
-Monitor & LCD: ViewSonic VA1912W WideScreen 19" Color TFT Active Matrix SXGA LCD Display Monitor
-Hard Drive: 250GB SATA-II 3.0Gb/s 8M Cache 7200RPM Hard Drive
-Optical Drive: SONY DWQ-30A DUAL FORMAT 16X DVD±R/±RW + CD-R/RW DRIVE DUAL LAYER (BEIGE COLOR)
-Optical Drive 2: SONY 16X DVD-ROM (BEIGE COLOR)
-Sound: HIGH DEFINITION ON-BOARD 7.1 AUDIO


Arban a difi eleg elenyeszo, az egyik ceg eleg megbizhato szamomra, (az intel es gep), a masikat nem nagyon ismerem, bar az a lenyeg ami a gepben van...
Tehat a kerdes: melyik a jobb, melyiknek mi a hatranya-elonye.
Fokent elojon megint az Intel Vs. AMD es az ATI (nem , nem te Ati) es az Nvidia verseny, es sajnos nekem loves sincsen melyik jobb. Elore is koszonom a velemenyeket, hozzaszolasokat.
Reply With Quote
Sponsored Links
  #2  
Old 05-18-2006, 20:23
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,196
Activity: 12%
Longevity: 100%
Default

Szia!

Amit nem árt tudnod:

A P4 az 3.2G sebességű, az AMD viszont 2x1.9G sebességű. Ezzel én is bajban voltam az elején, a neve elég megtévesztő szerintem.

A dual-core akkor jó, ha egyszerre többmindent futtatsz, különben csak az egyik magot fogja a gép használni. Ha egyszerre csak egy valami fut, és ott lényeges a sebesség, akkor SZERINTEM jobb, ha egy mag, de az gyorsabb.

Én a dual-core mellett döntöttem, mert így egy gépen el tud futni virtuális szerveren egy szerver is, és mellette a kliens is, szépen egymás mellett, mindkettő elvan a maga prociidején.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #3  
Old 05-18-2006, 20:28
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,196
Activity: 12%
Longevity: 100%
Default

A lényeget persze nem írtam. Szóval az alapján döntsd el, hogy melyik kell, hogy akarsz-e egyszerre több prociigényes alkalmazást futtatni, vagy sem.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #4  
Old 05-18-2006, 21:27
Csokibácsi Csokibácsi is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,442
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

ATI vs. nVidia párharc most nem jön elő, mivel mindkét gép nVidia-s

A második amúgy jobb, mert abban a konfigban van ház és tápegység is :P

Egyébként melyiket mennyiért vesztegetik?
__________________
Sorry, this account has been suspended
Reply With Quote
  #5  
Old 05-19-2006, 02:52
Apa Apa is offline
Banned
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 440
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

a második gép mellett tenném le a voksom....
(majnem ijen az enyim is..)

Last edited by Apa; 05-19-2006 at 02:54..
Reply With Quote
  #6  
Old 05-19-2006, 08:35
Mike zoostorm
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Quote:
Originally Posted by Csokibácsi
ATI vs. nVidia párharc most nem jön elő, mivel mindkét gép nVidia-s

A második amúgy jobb, mert abban a konfigban van ház és tápegység is :P

Egyébként melyiket mennyiért vesztegetik?
Igen bocsanat igencsak eltoltam, egy Atis kartyara akartam lecsereleni a masodik gep kartyajat, mert akkor lettek volna arba ugyan ott pontossan, sebaj..

Ati: koszonom a felvilagositast, nekem is pontossan az volt a bajom az AMD vel, hogy ott nem a Mh et irtak... mert ok ugye csinalnak 3800+ meg ilyen egyeb hulyeseget is...

Nekem vegulis akkor valoszinu, hogy az intel fog kelleni... a gep foleg jatekra kellene, persze egy kis net, neha zenet hallgatni, meg megnezni egy filmet... de foleg a jatek

Ar:
Az elso gep(elarulhatom a websiteokat Ati?) az forintra atszamitva kb 400.000 Ft, a masodik pedig asszem 450.000 Ft, de lehet hogy mar keverem oket...

Mindketto, Adoval, hazhozszallitassal egyutt, vegosszeg...
tom hogy rohadt dragak, es alkatreszenkent olcsobban kijonnek...
Reply With Quote
  #7  
Old 05-19-2006, 08:40
Mike zoostorm
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati
Szia!

Amit nem árt tudnod:

A P4 az 3.2G sebességű, az AMD viszont 2x1.9G sebességű. Ezzel én is bajban voltam az elején, a neve elég megtévesztő szerintem.
Amit talaltam azok ezek:
Intel 3.8 Gh
AMD Fx-60

ezek a "legjobbak" , osszehasonlitva milyenek?
Reply With Quote
  #8  
Old 05-19-2006, 08:54
Lyra Lyra is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: É 47°40′ K 23°35′
Posts: 146
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Én meg azt kérdezem: mihez kell a gépállat? Ha ezt tudjuk akkor lehet közeliteni az álláspontokat.
Intel vs. AMD... Nos amennyiben jelenleg teljesítménycentrikusan állunk a dolgokhoz, akkor egyértelműen AMD. Sokan mondják hogy stabilitás= Intel. NA ezt mára nyugodtan el lehet felejteni. Ez a tézis talán megállta a hejét a PIII kontra SlotA-s AMD Thunderbirdök idején, de utána fokozatosan beérte az AMD az intelt, mind processzorban, mint a körítésben. Sőt!!! MAnapság a mem-kezelése jóval fejlettebb az AMD-nek!!! HA bevezetik a Z-vaffer technikát, akkor meg agyon veri az Intel minden eddig bejelentett és megszellőztetett processzorát. Ezt előre borítékolom. Asztali gépek esetén a Pentiumok jóval többet fogyasztanak, ergo nagyobb a hőleadásuk, jobban kell hűteni, zajosabb a gép....
Nos az ényim vélemény:
Asztali masina=AMD
Laptop=Intel
Szerver=Intel /de ott a körítés miatt/
Reply With Quote
  #9  
Old 05-19-2006, 09:37
Csokibácsi Csokibácsi is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,442
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Mike zoostorm
Igen bocsanat igencsak eltoltam, egy Atis kartyara akartam lecsereleni a masodik gep kartyajat, mert akkor lettek volna arba ugyan ott pontossan, sebaj..
ATI d3d-ben erősebb, nVidia pedig opengl-ben. De olyan szintű kártyáknál, amikben Te gondolkozol, ez totál lényegtelen dolog.

Quote:
Ati: koszonom a felvilagositast, nekem is pontossan az volt a bajom az AMD vel, hogy ott nem a Mh et irtak... mert ok ugye csinalnak 3800+ meg ilyen egyeb hulyeseget is...
3800+, az sebességben (számolási t.) megfeleltethető egy 3,8-as intel-nek. Hülye számozás, de ez van. Emiatt ne menjen el a kedved az AMD-től
Nem is baj, hogy alacsonyabb órajelen tudja azt amit az intel (sőt, többet is), így legalább kisebb a fogyasztás és kisebb a melegedés is.

Játékra egyébként pont az AMD a jobb.
__________________
Sorry, this account has been suspended
Reply With Quote
  #10  
Old 05-19-2006, 10:30
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,196
Activity: 12%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Lyra
Én meg azt kérdezem: mihez kell a gépállat? Ha ezt tudjuk akkor lehet közeliteni az álláspontokat.
Intel vs. AMD... Nos amennyiben jelenleg teljesítménycentrikusan állunk a dolgokhoz, akkor egyértelműen AMD. Sokan mondják hogy stabilitás= Intel. NA ezt mára nyugodtan el lehet felejteni. Ez a tézis talán megállta a hejét a PIII kontra SlotA-s AMD Thunderbirdök idején, de utána fokozatosan beérte az AMD az intelt, mind processzorban, mint a körítésben. Sőt!!! MAnapság a mem-kezelése jóval fejlettebb az AMD-nek!!! HA bevezetik a Z-vaffer technikát, akkor meg agyon veri az Intel minden eddig bejelentett és megszellőztetett processzorát. Ezt előre borítékolom. Asztali gépek esetén a Pentiumok jóval többet fogyasztanak, ergo nagyobb a hőleadásuk, jobban kell hűteni, zajosabb a gép....
Nos az ényim vélemény:
Asztali masina=AMD
Laptop=Intel
Szerver=Intel /de ott a körítés miatt/
Ehhez azért hozzátenném, hogy most AMD-m van, és a WinXP random rebootolgat, amit Intellel sose tett. Most már teljesen random, eddig videokártyához lehetett picit közelíteni, legújabb driverekkel ez megszűnt, most már akár egy számológép elindításakor képes rebootolni.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 16:45.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu