Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Segítség
Register Stats Members List Today's Posts

Segítség Ha elakadtál, és nem tudod hogyan indulj, vagy hogyan tovább, írd meg a kérdésed itt, és a tapasztaltabb játékosok segítenek.

Closed Thread
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 05-02-2007, 16:34
Artúr's Avatar
Artúr Artúr is offline
Member
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 146
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default Te hogy kezdenéd? Az első 72 óra.

Nemrég kezdtem egy új országot (gnóm kereskedő, mf hadis-varis lesz, íj elit felállásban). Közben azon filóztam mi a legoptimálisabb kezdés az első 72 körben. Persze tudom, faj/személyiség függő a dolog de azért vannak közös pontok. Ti hogy kezdenétek?

Kezdésnek leírom én hogy csináltam:

Délután kezdtem egy elég nagy csoportban.
1. körben
Kiválasztottam a kereskedő személyiséget, fajt még nem. Túlórában építeni kezdtem 15 bankot és 10 templomot, a rúna miatt. (Az a tapasztalatom, hogy eleinte kevés.) Aztán 5 kovácsműhelyt nem túlórában. A maradék pénzen alap katona képzés.
2-5. körben
kb 10 könyvtár, bányák, házak építése. Drágakövek eladása, mindegy mennyiért, mert kell egy kis alaptőke a bankokhoz. Közben benéztem a piacokra mik az árak, mit érdemes védelem alatt eladásra termelni. (persze fegyvert ) Ezek után aludni tértem.
5-24. körben
Reggelre a kész bankok már fialták a pénzt. A drágaköveket minden körben eladtam. Folyamatos alapképzés mellett elkezdtem képezni varázslókat, tolikat, íjászokat 50-10-40%-os arányban. (Lehet vitatkozni. ) Ezek mellett felépítettem az összes bányát és még 10 könyvtárat. A már készekben elkezdtem írni a hadi és a mágia tekiket. Mindezt úgy, hogy ne költsem el az alaptőkét ami kamatozik.
24-48 körben
Amint lehetett piacra tettem a feles gabonát, minden olyan nyersanyagot ami nem kellett és 10 katonát. Valamint minden körben elpasszoltam a drágaköveket. Teljesen beépítettem az országot, a foglalkoztatottság 60% körül volt, hogy minnél több alapkatonát képezhessek. Folyamatos továbbképzés ment a már leírt arányok szerint. A pontlistában eléggé előre kerül ilyenkor az ország, a már nem védettek közé, de ez még nem gond.
48-70. körben
A gabonát jó áron 70 arany körül vitték el, a katonák is hoztak vagy fél millát. A 15 bank full tőkével (2.250.000 arany) termelt, körönként 112.500 arany kamatot. 30 könyvtárban folyt a tekercsírás, képzés, továbbképzés. Eliteket is képezni kezdtem. Gyorsban építeni kezdtem 10 őrtornyot, a piacok, felesleges bányák helyére, úgy, hogy a védettség lejártakor már álljanak.
71. körben
Visszabontom az összes felesleges épületet, bányát, bankot figyelve, hogy a pontértékem alapján minnél lejjebb, a védett országok közé kerüljek, mert ott nyugisabb az élet. Kiválasztom a fajt (gnóm). A felesleges pénzt elköltöm tekercsre, 4-500.000-et tartottam magamnál max, hogy ne legyek kívánatos célpont . 5 bankot hagytam az bőven megtermeli a tekercsek és a képzés költségeit. Valamint némi fegyver túltermelést terveztem.
72. körben
A faji varázslatot 7 körre tudtam feltenni. Lett kb. 120 íjászom toronyban, 230 varázslóm, 80 tolim.

Pár kör múlva már kezdtem is gömbözni a nálam nagyobb sorszámú országokat. A vadászat elkezdődött....
__________________
I am a man who walks alone...

Az optimisták angolul tanulnak, a pesszimisták kínaiul; mi realisták meg lőni.

Eladó egy kitűnő állapotban lévő II. világháborús francia karabély. Sosem lőtek vele, egyszer leejtették.

Last edited by Artúr; 05-02-2007 at 16:52..
Sponsored Links
  #2  
Old 05-02-2007, 17:35
Andrew's Avatar
Andrew Andrew is offline
Member
 
Join Date: Dec 2006
Location: Tatabánya/Szeged
Posts: 2,796
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

első körökben sosem képzek alapkatonát, és csak termelő épületeket építek - no meg a piacot leviszem legalulra
80 könyvtár 80 ház jó alap kezdésnek + kovács meg esetleg fémbánya
ennyiből elég hamar maxolni lehet az orit, habár kereskedővel nem szívesen lennék... inkább termelnék egy kis tartalékot, amíg bejönnek a képzések addig bőven van rá idő
  #3  
Old 05-02-2007, 17:39
Burning Burning is offline
Member
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,962
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

Quote:
Originally Posted by Artúr View Post
Nemrég kezdtem egy új országot (gnóm kereskedő, mf hadis-varis lesz, íj elit felállásban). Közben azon filóztam mi a legoptimálisabb kezdés az első 72 körben. Persze tudom, faj/személyiség függő a dolog de azért vannak közös pontok. Ti hogy kezdenétek?

Kezdésnek leírom én hogy csináltam:

Délután kezdtem egy elég nagy csoportban.
1. körben
Kiválasztottam a kereskedő személyiséget, fajt még nem. Túlórában építeni kezdtem 15 bankot és 10 templomot, a rúna miatt. (Az a tapasztalatom, hogy eleinte kevés.) Aztán 5 kovácsműhelyt nem túlórában. A maradék pénzen alap katona képzés.
2-5. körben
kb 10 könyvtár, bányák, házak építése. Drágakövek eladása, mindegy mennyiért, mert kell egy kis alaptőke a bankokhoz. Közben benéztem a piacokra mik az árak, mit érdemes védelem alatt eladásra termelni. (persze fegyvert ) Ezek után aludni tértem.
5-24. körben
Reggelre a kész bankok már fialták a pénzt. A drágaköveket minden körben eladtam. Folyamatos alapképzés mellett elkezdtem képezni varázslókat, tolikat, íjászokat 50-10-40%-os arányban. (Lehet vitatkozni. ) Ezek mellett felépítettem az összes bányát és még 10 könyvtárat. A már készekben elkezdtem írni a hadi és a mágia tekiket. Mindezt úgy, hogy ne költsem el az alaptőkét ami kamatozik.
24-48 körben
Amint lehetett piacra tettem a feles gabonát, minden olyan nyersanyagot ami nem kellett és 10 katonát. Valamint minden körben elpasszoltam a drágaköveket. Teljesen beépítettem az országot, a foglalkoztatottság 60% körül volt, hogy minnél több alapkatonát képezhessek. Folyamatos továbbképzés ment a már leírt arányok szerint. A pontlistában eléggé előre kerül ilyenkor az ország, a már nem védettek közé, de ez még nem gond.
48-70. körben
A gabonát jó áron 70 arany körül vitték el, a katonák is hoztak vagy fél millát. A 15 bank full tőkével (2.250.000 arany) termelt, körönként 112.500 arany kamatot. 30 könyvtárban folyt a tekercsírás, képzés, továbbképzés. Eliteket is képezni kezdtem. Gyorsban építeni kezdtem 10 őrtornyot, a piacok, felesleges bányák helyére, úgy, hogy a védettség lejártakor már álljanak.
71. körben
Visszabontom az összes felesleges épületet, bányát, bankot figyelve, hogy a pontértékem alapján minnél lejjebb, a védett országok közé kerüljek, mert ott nyugisabb az élet. Kiválasztom a fajt (gnóm). A felesleges pénzt elköltöm tekercsre, 4-500.000-et tartottam magamnál max, hogy ne legyek kívánatos célpont . 5 bankot hagytam az bőven megtermeli a tekercsek és a képzés költségeit. Valamint némi fegyver túltermelést terveztem.
72. körben
A faji varázslatot 7 körre tudtam feltenni. Lett kb. 120 íjászom toronyban, 230 varázslóm, 80 tolim.

Pár kör múlva már kezdtem is gömbözni a nálam nagyobb sorszámú országokat. A vadászat elkezdődött....
elég jónak tűnik, de hozzátenném, hogy az első körökben, mikor még kell a pénz tedd fel az adót 35%-ra, aztán leveheted, amennyire szeretnéd (akár nullára) nameg a bónuszt is felhasználnám
amúgy elég szimpatikus, de én másképp szoktam, igaz nem körtől függően cselekszem, hanem pénztől, tehát amit enged, azt teszem
igaz nem gnómmal és nem is kereskedővel, de én először felhúzok annyi könyvtárat, amennyit lehet, de simán, mert eleinte úgysincs annyi pénz, hogy rögtön írni tudjam. beadok 100 alapkatonát, építek házakat, és a védettség alól kijövetelkor van kb 100-200 varázsló, 40 toli és 400-500 betoníjj ezen felül fontos, hogy vagy rögtön bontom a piacot vagy az intézőben alulra teszem, hogy a DRÁGAKŐBÁNYA RÖGTÖN TERMELJEN
igaz ilyenkor a tekiket még hanyagolom és elsősorban eladom őket. aztán nekiállok tekit írni, de ez már nem a 72 kör
  #4  
Old 05-02-2007, 17:42
Burning Burning is offline
Member
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,962
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

Quote:
Originally Posted by AndrewB View Post
első körökben sosem képzek alapkatonát, és csak termelő épületeket építek - no meg a piacot leviszem legalulra
80 könyvtár 80 ház jó alap kezdésnek + kovács meg esetleg fémbánya
ennyiből elég hamar maxolni lehet az orit, habár kereskedővel nem szívesen lennék... inkább termelnék egy kis tartalékot, amíg bejönnek a képzések addig bőven van rá idő
én 80 könyvtár, 60 ház, 2-3 templom ugyanennyi kocsma, annyi tanya, amennyi kell és ha van hely rakik kovács fém...ha kereskedő vagyok bank
  #5  
Old 05-02-2007, 17:47
Andrew's Avatar
Andrew Andrew is offline
Member
 
Join Date: Dec 2006
Location: Tatabánya/Szeged
Posts: 2,796
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by Burning View Post
én 80 könyvtár, 60 ház, 2-3 templom ugyanennyi kocsma, annyi tanya, amennyi kell és ha van hely rakik kovács fém...ha kereskedő vagyok bank
lehet variálni az arányokkal, aztán fokozatosan bontja őket el az ember ahogy töltődik
  #6  
Old 05-02-2007, 17:51
Burning Burning is offline
Member
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,962
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

Quote:
Originally Posted by AndrewB View Post
lehet variálni az arányokkal, aztán fokozatosan bontja őket el az ember ahogy töltődik
így van
szépen fokozatosan mindig csak annyit, amennyi szükséges a folyamatos töltés mellett. és így össze is gyűlik egy KISEBB tartalék
  #7  
Old 05-02-2007, 17:54
Andrew's Avatar
Andrew Andrew is offline
Member
 
Join Date: Dec 2006
Location: Tatabánya/Szeged
Posts: 2,796
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by Burning View Post
így van
szépen fokozatosan mindig csak annyit, amennyi szükséges a folyamatos töltés mellett. és így össze is gyűlik egy KISEBB tartalék
attól függ, meddig nem bontja
én spec egy kicsit tovább hagytam meg... ezért van egy kicsit nagyobb tartalékom
  #8  
Old 05-02-2007, 18:01
Harcosok's Avatar
Harcosok Harcosok is offline
Member
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 752
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

15bank ha mar kereskedö lettel elsö körbe kicsit szerintem sok
eleg vagy 3 tuloraban(aztán fokozatosan ha lesz eleg penzed)
en szoktam nyomni vagy plusz 2kocsmat,hogy a katmoral jo legyen
hat a banyak nagyreszet tuloraban felhuzom
par kovacs ez is tuloraban
es ahany könyvtarat tudok
+az intezöt beallitom jora
__________________
Mi Atyánk, aki a mennyekben vagy, szenteltessék meg a te neved, jöjjön el a te országod, legyen meg a te akaratod, amint a mennyben, úgy a földön is. Mindennapi kenyerünket add meg nekünk ma, és bocsásd meg vétkeinket, miképpen mi is megbocsátunk az ellenünk vétkezőknek, és ne vigy minket kísértésbe, de szabadíts meg a gonosztól.
  #9  
Old 05-02-2007, 18:03
Burning Burning is offline
Member
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,962
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

Quote:
Originally Posted by AndrewB View Post
attól függ, meddig nem bontja
én spec egy kicsit tovább hagytam meg... ezért van egy kicsit nagyobb tartalékom
van, aki nem picit hagyja tovább és nagy tartaléka van
  #10  
Old 05-02-2007, 18:04
Burning Burning is offline
Member
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,962
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

Quote:
Originally Posted by Harcosok View Post
15bank ha mar kereskedö lettel elsö körbe kicsit szerintem sok
eleg vagy 3 tuloraban(aztán fokozatosan ha lesz eleg penzed)
en szoktam nyomni vagy plusz 2kocsmat,hogy a katmoral jo legyen
hat a banyak nagyreszet tuloraban felhuzom
par kovacs ez is tuloraban
es ahany könyvtarat tudok
+az intezöt beallitom jora
OFF/
úgy tudom, te csak lassúban játszol és a topic címe az első 72 óra, nem az első 72 kör. tehát neked ez csupán az első 24 kör, és az alatt elég nehéz orit felépíteni
ON/
amúgy meg szerintem jól jöhet 15 bank is, de picit kevesebbel is beérhető, azonban a 3 mindenképp kevés. a másik az, hogy azt írod, hogy az első körben, ha már kereskedő kicsit sok annyi bank. miért ha harcos személyisége van nem sok mikro építsen bankot, ha nem akkor mikor kereskedő
Sponsored Links
Closed Thread


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Verselő kedvű hódítósoknak :) Cassandra Kreatív sarok :) 949 12-05-2013 22:28
Felfedezés javaslat -Fegya- Megvalósult javaslatok 916 01-20-2007 21:04
Szerzői jogdíjak Phoenix Egyéb 1 11-06-2006 11:32
Vajon van-e Télapó? Ink@ Viccek 3 03-22-2006 19:16


All times are GMT +1. The time now is 22:02.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu