Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu
  #1  
Old 01-29-2007, 19:55
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 12%
Longevity: 100%
Default Hó-Fejérke 35

Most aztán senki nem mondhatja, hogy nem volt igazi téli túra... :) Reggel már a rajthoz vezető úton hófúvások értek minket, elkezdett esni a hó, ABS a kocsiban dolgozott rendesen...

Szerencsére az idő azért kegyes volt hozzánk, és nem a maihoz hasonló szélvihartok közepette láttunk neki a túrának. :)

37,4km a hivatalos táv, eddigi leghosszabb túrám, ez igazából egy próba volt, hogy no nézzük hogy is néz ki egy ilyen... :)

Közel 1200 induló, úgyhogy eltévedni nem volt olyan könnyű. Picit fura volt ugyan, hogy amint leelőztünk 2 embert, valahonnan elénk került 4 másik... :)

Már a rajt kis tömegnyomorral indult, íme a rajt épülete:



Igen, a sorbanállók mind be akartak jutni. :)

Az elején nagyon jó tempót sikerült mennünk, kellett is, mert a végére én személy szerint eléggé elfáradtam... Bár ez köszönhető annak is, hogy az elején mint az őrült mentünk, előzve mindenkit... :)

Ahogy mostanában minden túrán, most is találkoztunk egy szarvassal, sajna kép nem készült róla. Eddig talán ez volt a legbátrabb, igen sok ember között rohant át. Sakkozott is egy sort, hogy vajon hol a legbiztonságosabb átfutni... :)

Gyönyörű, tulajdonképpen napsütéses időnk volt, íme pár kép az útról, amiket sajnos nem lehetett érintetlennek nevezni, főleg nem a végére, amikor már 1000+ ember végigment rajtuk egy nap alatt... :)






A következő kép az első ellenőrzőpont után készült, ezt a hegyet szerencsére nem kellett megmászni. :)



Egy kis erdei kép, különösebb látnivaló nincs rajta, de nekem tetszettek ezek az egy oldalról behavazott fák, összképileg szép hatást keltettek. :)



Csókakői kőbánya. Alulról félelmetes hatást tesz az emberre. :) A Csókakői-várat is megjártuk, de az oda felvezető párszáz lépcső, amik a hóban csúsztak mint a jégpálya, eléggé kivette az erőmet, úgyhogy túl sok olyan kép nemigen készült ott, amit érdemes lenne megosztani. :) A lépcsősor alján már messziről látszott, hogy tömeg áll, először ellenőrzőpontnak gondoltam, de aztán be kellett látnom, hogy nem az, csupán sok-sok ember, aki azon tanakodik, hogy ezt most komolyan meg kell-e mászni... :) Meg kellett... :)

A lépcsősoron felérve egy hatalmas felirat fogadott, miszerint a várban felújítási munkálatok folynak, belépni életveszélyes. ;) Hmm. :)))



A következő képben sincs semmi érdekes, de ne csak fehér képek legyenek, íme egy kis szín is. :)



25 km után beértünk a célba, és míg a többiek már a leveskéjüket kortyolgatták, előttünk még volt egy 10km-es szakasz... Amit azok, akik a kis távon indultak, már rég megjártak... Kicsit lehangoló volt... :) De ha már bevállaltuk, akkor meg kell csinálni... :)

No erről a kisebb szakaszról túl sok kép nem készült... :) A következő igen, ez egy emelkedőt akart megörökíteni, ami előtt szentségeltem egy sort, hogy no ezt most miért kellett idetenni már... :)



Zsúfoltság az útbaigazító fán... :)



Ez pedig az utolsó kép, ami csak azért készült, hogy "itt is jártunk", és majd otthon megnézem mi is ez, ott már csak a cél lebegett lelki szemeim előtt. :)



Összességében nagyon jó kis túra volt, ha az elején nem rohanunk annyira, akkor talán a vége se ilyen holt-fáradtra sikerül. :) Majd legközelebb... :)

Ami lehangoló volt, az az utolsó 10km-es táv előtt a célba visszatérés, és a többiek látványa, akik már semmivel se törődve csak pihennek. :) Ezt ki lehetett volna hagyni, akkor talán nagyobb a lelkesedés a végén is. :)

Térkép a bejárt útról... A nagy kör az első szakasz, a kicsi (belső) kör a második.



Szintemelkedés... Ez alapján egész sok volt... :) Amikor nekiindultunk, akkor nem számítottam túl nagy emelkedőkre, de azért volt pár, ha nem is akkorák, mint a Mecsek túrákon... :)



Egy kis statisztika a végére. Az átlagsebességet nagyon rosszul számolja, mert lefele kerekít. :) Van ez 4,6 is igazából... :)



A 11 órás szintidőből maradt majdnem 3 óra... :)

Idei stat: 83,3km + 37,4km = 120,7km
__________________
Hódító * Queosia

Last edited by Ati; 01-29-2007 at 20:00..
Reply With Quote
Sponsored Links
  #2  
Old 01-29-2007, 20:10
Cece Cece is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Vajdaság
Posts: 855
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Noh az a bizonyos " kis erdei kép" amin különösebb látnivaló nincs nekem nagyon tetszik. Valahogy olyan hatást kelt... nem is tudom hogyan fogalmazzak... a mesékben vannak ilyen erdők, ahonnan mindnki szeretne kijutni sötétedés előtt
Reply With Quote
  #3  
Old 01-29-2007, 20:13
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 12%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Cece View Post
Noh az a bizonyos " kis erdei kép" amin különösebb látnivaló nincs nekem nagyon tetszik. Valahogy olyan hatást kelt... nem is tudom hogyan fogalmazzak... a mesékben vannak ilyen erdők, ahonnan mindnki szeretne kijutni sötétedés előtt
Ne is mondd, a végére már sötétedett...
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #4  
Old 01-29-2007, 20:29
Ditke Ditke is offline
Member
 
Join Date: Apr 2006
Location: Vác
Posts: 913
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Gratulálok a megtett távhoz, és nagyon szépek a képek!
__________________
...ne gyere utánam, én is eltévedtem....
Reply With Quote
  #5  
Old 01-29-2007, 20:43
Cassandra Cassandra is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 2,146
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Hát kiegészíteni ezen már nincs nagyon mit...

Nagyon szép volt a táj, a szervezés is tetszett. A 38km, meg se kottyant.
No jó volt a végén egy kis nyifi-nyafi, hogy jaj emelkedő, jaj lejtő, jaj ne álljunk meg, jaj gyorsabban se menjünk, de túlétük, kellemesen elfáradtunk, tény, ami tény, de bárhogy alakult is kár lett volna ezt a napot kihagyni.

A 25km vége elött beelőzött minket múltheti túrapartnerem és cukkolt is rendesen, de nekik már ott volt a vége, könnyebb szívvel mentek nagyobb tempóban.

Jó túra volt és igazán jól éreztem magam.
__________________
"Csak keresed magad,
Hogy mire vagy jó?
Csak kérdezed magad,
Hogy mire vagy jó?
Ha a szíved cserben hagy,
Mire vagy jó?
Ha a dühöd elragad,
Mire vagy jó?"

Last edited by Cassandra; 01-30-2007 at 12:24.. Reason: Közkívánatra átszinezve.:)
Reply With Quote
  #6  
Old 02-02-2007, 22:25
Hornet's Avatar
Hornet Hornet is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Székesfehérvár
Posts: 558
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Gratula hozzá,szép teljesítmény
__________________
A végtelenhez mérve nem is létezünk.
A csillagévek óráin egy perc az életünk.
Az ember önmagában semmit sem ér,ha nincs barátunk-Elvisz a szél!!!
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 14:04.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu