Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megvalósult javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

View Poll Results: Szerinted? (ötletek a nyitó írásban)
1. ötlet 14 16.47%
2. ötlet 8 9.41%
3. ötlet 27 31.76%
4. ötlet 3 3.53%
5. ötlet 4 4.71%
Más ötlet (írd le) 13 15.29%
Maradjon így, ahogy most van 16 18.82%
Voters: 85. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #801  
Old 08-13-2010, 08:12
Rob Rob is offline
Member
 
Join Date: May 2009
Posts: 238
Activity: 0%
Longevity: 81%
Default

nyugi gyerekek! nem kell a balhé!
Reply With Quote
Sponsored Links
  #802  
Old 08-13-2010, 09:42
djibron djibron is offline
Member
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 115
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

2 gumi hangyán vagyok túl, és megittam 1 redbull-t megnyugodtam
Reply With Quote
  #803  
Old 08-13-2010, 10:35
richardka richardka is offline
Member
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 702
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by djibron View Post
Én nem azt mondom, hogy fejetlenül csináljunk valamit hanem, hogy csináljunk végre valamit.
A jelek szerint van 3 tábor.

1 nem akarnak változtatni nekik jó minden ahogy van
2 változtatni akarnak, de fogalmuk nincs hogyan
3 változtatni akarnak fix hekire belátható teljesítésre

a három tábor érdekei soha nem fognak egyezni, és akkor mégis hogy lesz akkor eldöntve?
feldobunk egy érmét?
ha fej akkor 1-es tábor
ha írás akkor 3-as tábor
ha megállna az élén akkor 2-es tábor
?
mert nekem ez az egész megbeszélés ilyennek tűnik
sietsz valahova??
Reply With Quote
  #804  
Old 08-13-2010, 10:37
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 5%
Longevity: 100%
Default

Így is nehéz egy újonnan bekapcsolódó embernek végigolvasnia a témát. Próbáljuk meg nem poénkodásokkal szétoffolni. Köszönöm.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Ati For This Useful Post:
  #805  
Old 08-13-2010, 10:45
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Így is nehéz egy újonnan bekapcsolódó embernek végigolvasnia a témát. Próbáljuk meg nem poénkodásokkal szétoffolni. Köszönöm.
Esetleg irhatnal egy szokasos osszefoglalot, hogy milyen iranyban haladjanak tovabb az otletek. (vagy legalabb milyen iranyban ne)
__________________
Remedy
Reply With Quote
The Following 3 Users Say Thank You to Remedy For This Useful Post:
  #806  
Old 08-13-2010, 10:46
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Takanohana View Post
Értem, amit írsz, és igazad is van. Mondom az ellenpéldát. Nem szeretem az 1/A-t. Minél többet tudok meg róla itt a fórumon a hsz-ekből, annál kevésbé szeretem. De kék számot szeretnék, ezért 30/30-as betonelffel addig fedezgetek, míg a topig jutok, ha 3 évbe telik, akkor is. Aztán fordulgatok többi országommal, és lesznek kék számaim, pedig a te normád szerint nem érdemlem meg. Ha lesz könnyített lefordulási lehetőség, akkor a kék számot úgy szerzem meg, hogy játszom, élvezem a jétékot, és közben nem gazdagítom az "elf mocsarat"és az A topját sem nyomom felfelé.

Ha így is, úgy is megszerezhető a kék szám, miért ne úgy szerezzem meg, hogy közben élvezem is a játékot?
Magadnak mondasz ellent ezért a lefelé ujjacska. Ha nem szereted az A-t akkor miért élveznéd ugyanazt a csoportot a könnyitett fordulás miatt,amit nem szeretsz??? minden ugyanaz maradna ott és ugyanúgy meglenne a lehetőséged hogy elkerüld,mert a B-s fordulás nem lesz eltörölve...
Ne haragudj,de nem hiszem el,hogy csak a könnyitett fordulás miatt, mazohistaként inkább mindig végig mászod az A-t mintsem hogy elkerüld.
Ha pedig azért nem szereted,mert nehéz,hát arra meg inkább nem mondok semmit...
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



Reply With Quote
  #807  
Old 08-13-2010, 10:52
Takanohana Takanohana is offline
Member
 
Join Date: Aug 2008
Location: Budapest
Posts: 279
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by Kutyuleee View Post
Magadnak mondasz ellent ezért a lefelé ujjacska. Ha nem szereted az A-t akkor miért élveznéd ugyanazt a csoportot a könnyitett fordulás miatt,amit nem szeretsz??? minden ugyanaz maradna ott és ugyanúgy meglenne a lehetőséged hogy elkerüld,mert a B-s fordulás nem lesz eltörölve...
Ne haragudj,de nem hiszem el,hogy csak a könnyitett fordulás miatt, mazohistaként inkább mindig végig mászod az A-t mintsem hogy elkerüld.
Ha pedig azért nem szereted,mert nehéz,hát arra meg inkább nem mondok semmit...
Nem mondtam ellent magamnak, legfeljebb nem voltam elég világos. Nem szeretem az A-t, tehát minél kevesebb időt töltenék ott. Most állandóra kellene berendezkednem és B-ből forogni, vagy évek alatt felmászni a topba és onnan fordulni. Könnyített lefordulással minimalizálhatnám az időmet A-ban, csak annyit töltenék ott, amennyit a könnyített lefordulásig muszáj, és más szinteken meg élvezném a játékot.

Azt meg, hogy miért nem szeretem, csak ebben a topikban kb háromszor kifejtettem.
Reply With Quote
  #808  
Old 08-13-2010, 10:53
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 5%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Kutyuleee View Post
Magadnak mondasz ellent ezért a lefelé ujjacska. Ha nem szereted az A-t akkor miért élveznéd ugyanazt a csoportot a könnyitett fordulás miatt,amit nem szeretsz??? minden ugyanaz maradna ott és ugyanúgy meglenne a lehetőséged hogy elkerüld,mert a B-s fordulás nem lesz eltörölve...
Ne haragudj,de nem hiszem el,hogy csak a könnyitett fordulás miatt, mazohistaként inkább mindig végig mászod az A-t mintsem hogy elkerüld.
Ha pedig azért nem szereted,mert nehéz,hát arra meg inkább nem mondok semmit...
Én nem látok benne ellentmondást.

A számok has számok lesznek, csak a példa kedvéért:

Mostani helyzet: felmegy A-ba, és eltölt ott 5000 kört, mire fordulni tud. Ebből 5000 kört végigunatkozik, mert elfként csak felfedez, már játszana inkább a lenti csoportokban.

Egyik lehetséges változtatás: felmegy A-ba, ahol eltölt 1000 kört, amit tegyük fel végigunatkozik, majd lefordul (plusz személyiség nélkül). Még 4000 kör, mire újra felér, majd újabb 1000 kör "unalom". Ezután már plusz személyiséggel fordulhat. Szemben az első példa 5000 kör unalmával, itt csak 2x1000 kört unatkozott, közben 4000-t játszott.

Sőt, ha reális könnyített fordulási feltételeket sikerül találni, akkor talán A-ban sem elfként kell fedezgetnie, hanem ott is tud élvezetesen játszani. (Amiből még akár az is lehet, hogy megtetszik neki, és marad tovább.)
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
The Following 7 Users Say Thank You to Ati For This Useful Post:
  #809  
Old 08-13-2010, 11:14
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Én nem látok benne ellentmondást.

A számok has számok lesznek, csak a példa kedvéért:

Mostani helyzet: felmegy A-ba, és eltölt ott 5000 kört, mire fordulni tud. Ebből 5000 kört végigunatkozik, mert elfként csak felfedez, már játszana inkább a lenti csoportokban.

Egyik lehetséges változtatás: felmegy A-ba, ahol eltölt 1000 kört, amit tegyük fel végigunatkozik, majd lefordul (plusz személyiség nélkül). Még 4000 kör, mire újra felér, majd újabb 1000 kör "unalom". Ezután már plusz személyiséggel fordulhat. Szemben az első példa 5000 kör unalmával, itt csak 2x1000 kört unatkozott, közben 4000-t játszott.

Sőt, ha reális könnyített fordulási feltételeket sikerül találni, akkor talán A-ban sem elfként kell fedezgetnie, hanem ott is tud élvezetesen játszani. (Amiből még akár az is lehet, hogy megtetszik neki, és marad tovább.)
Nem vagyok a könnyitett fordulás ellen,sőt...
Sztem is jó ötlet, mert sok olyan játékos van akinek tényleg nincs ideje az A-ra, vagy csak simán nem tetszik neki ez a klánozos játék,és őket is figyelembe kell venni

De abba nem látok logikát, hogy aki most az elfett választja az miért választana mást a könnyitett fordulásnál. mennyiben kell másképpen játszania akkor ha mondjuk nem 10k hekiig kell felmásznia,hanem csak 6k hekiig. ugyanaz marad a játék rendszer és minden, nem értem azt,hogy ha most valaki felütné magát 6k hekiig akkor 10k-ig már miért nem akarja és miért fedezne inkább.

Tovább megyek, sztem a mostani top szint sokkal inkább aktív játékra kényszeriti azokat az országokat akiknek megvan a lehetőségük (idejük) erre,
mert egyszerüen csak úgy van reális esélyük arra hogy 1,5-2k kör alatt forduljanak.
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



Reply With Quote
  #810  
Old 08-14-2010, 03:21
ErdelyMagyaria ErdelyMagyaria is offline
Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Marosvasarhely
Posts: 203
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Számomra kezd körvonalazódni egy olyan irányvonal, amiben a többség egyetért. Időnként felbukkan egy-egy ember, aki újra és újra felhoz olyan javaslatokat, amiket már rég kibeszéltünk és elvetettünk, dehát ez a nyilvános fórum velejárója.
Quote:
Originally Posted by SATU A HODITO View Post
Mar lassan 3 honapja csak vitaztok,hogy lenne jo
mar az elso nap Pool leirta amit 1 kicsit atirtok es mar jo is mindenkinek

ötlet az 1A fordulás könnyítéséhez:

1,- Top 50%-ban eltöltött 336 kör + 1.000 kör
- 2B-bol nem lehet fordulni! (fagyasztas akit erint)
Vagy
2,- A fellépési hektár (általában 2.400) 3*-esének megléte + az 1000 kör
- 2B-bol nem lehet fordulni! (fagyasztas akit erint)
Vagy
3,ha van orszagod az 1A-ban
- 1A-s orszag Top 20%-ban eltöltött 336 kör + 1.000 kör
-+ 2B-ben 2000 kör

Azt hiszem mindenkinek megoldhato barmelyik.

Teljesen egyettertek ezen a javaslatok barmelyikevel es akarmelyiket elfogadnam, de h 2x fordulni?
Sokkal konyebb az amit Ati nagyon akar a 2x fordulassal, csak azt nem ertem h miben segiti az 1A-t... igy fellepnek 2-bol ahogy megvannak a feltetelek, irany 1 fos klan es nem csinal semmit 1000 korig, be se nez az orszagaba... ez kinek jo? Miutan megvan az 1000 kor lefordul es irany ujra az 1A-ba ujabb 1000 kor tetlensegre?... Nem ertem a logikajat az egesznek...
Jatszani szeretnenek ezek az emberek vagy azert csinaljak h megmutassa a havernek h van tobb szemes orija? Az uj szemelyiseg eleresenek lehetosege kiemeltem h fontos, de azt is mondtam h ugyan olyan fontos az is, h csinaljon is erte valamit. Feljutni 1A-ig az irto keves szerintem!

A lehetoseget kell megadni nem ajandekozni, mert szerintem ez ajandek reszedrol Ati. Nagyon naiv vagy idiota az aki azt hiszi h nem szukseges mas szempontokat is figyelni es megertem h neked ez miert jo, csak azt nem ertem h igazan miben segiti az 1A-t.

Tudom az is lesz valasz h mar most is van lehetoseg megszerezni a +szemt... Ezt ne irjatok mert akkor megint szetoffoljuk a topickot 3 oldalon keresztul.
A szavazast meg nem ertem miert van ha ugysem er semmit. Elvileg szavaztak az emberek es megvan az eredmeny is. amiota nezem ezt a topick-ot ugyan az az otlet vezet...
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Anarchba való fordulás megváltoztatása! Stoky(Gárdi) NEXUS Megvalósult javaslatok 309 11-24-2012 18:30
A felfedezés könnyítése. Serg Megbeszélések 29 03-01-2010 16:07
Román 1/A könnyítése ErdelyMagyaria Általános beszélgetés Hódítós témákban 26 12-07-2007 11:33
Román 1/A könnyítése Robin Általános beszélgetés Hódítós témákban 7 07-25-2007 18:16
2B-ből való fordulás Milán™ Elvetett javaslatok 1 05-16-2006 16:12


All times are GMT +1. The time now is 09:44.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu