Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megvalósult javaslatok

View Poll Results: Szerinted? (ötletek a nyitó írásban)
1. ötlet 14 16.47%
2. ötlet 8 9.41%
3. ötlet 27 31.76%
4. ötlet 3 3.53%
5. ötlet 4 4.71%
Más ötlet (írd le) 13 15.29%
Maradjon így, ahogy most van 16 18.82%
Voters: 85. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #791  
Old 08-13-2010, 01:37
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Paliking View Post
Tsobi, ez nekem nem tetszik.
Egyrészt, ugyan nem számoltam, meg sosem érdekelt, mennyivel léptél fel, és mennyiből forogtál le, de nekem többnek tűnt az ami elégett rá.
Másrészt egy-két apróságot elfelejtesz, amit kisklánban vagy kezdőként nem kapsz meg:
1. te forogtál már, tudod hogyan kell A-ban játszani
2. nem kellett kajával és termeléssel foglalkozni, ha szóltál, hogy "toljatok még lét", akkor volt. Akkor is ha a te sereged éppen piacon volt, stb...
3. egy ori át lett építve azért, hogy kaphasd az éplistákat - ennek is volt költsége...
4. megtehetted azt, hogy kiküldted a sereged, és szóltál, hogy figyeljetek rám lécci...
5. mindig volt készültség klánfelmérésre, így nem kellett kimenned olyan orikra, akik keveset adnak
6. megtehetted, hogy ork vagy

én is felmentem a topba 5-600 kör alatt, kb. 10 yard volt, de szerintem az A-ban lévő orik 80-90%-ának nincs ennyi pénze és tapasztalata, hogy ezt megtegye. Ezekért az orikért indult útjára a javaslat, hogy az A ne a végállomást jelentse nekik.

Szóval szerintem van mit köszönnöd a klánnak. Egyszer próbáld meg egyfősben megcsinálni napi 20-22 távollal, és úgy, hogy 8k heki körül már igen kevés lesz az a 4 yard ami befér az oriba...
Sok mindenben igazad van, de megintcsak azt mondom,hogy ehez nem kell nagy klán. kisklánban könnyebb klánütéssel haladni sztem és mint sokan, ütni, termelni, ütni,termelni... Anno a mostani lámavadász csapattal is így mentünk fel oda ahol vagyunk, és volt olyan amikor nemhogy egység, de még max kp se volt a klánban,és elkezdtük azt hogy termelünk és klánban ütünk.

Remélhetőleg erre Ts-sel bizonyitékot is adunk majd 1-2hónap múlva, hogy frissen fellépett orikkal, nulla A-s háttérklánnal is úgyanúgy teljesithető a csoport.
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



Reply With Quote
Sponsored Links
  #792  
Old 08-13-2010, 01:47
J.Ati J.Ati is offline
Senior Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 5,922
Activity: 17%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by Kutyuleee View Post
Sok mindenben igazad van, de megintcsak azt mondom,hogy ehez nem kell nagy klán. kisklánban könnyebb klánütéssel haladni sztem és mint sokan, ütni, termelni, ütni,termelni... Anno a mostani lámavadász csapattal is így mentünk fel oda ahol vagyunk, és volt olyan amikor nemhogy egység, de még max kp se volt a klánban,és elkezdtük azt hogy termelünk és klánban ütünk.
Nem kell nagy klán, de most nagy klánban volt. A jelenlegi fordulása nagy klánból történt, és volt háttértámogatás. A támogatás mértékét nem tudom, de jelen esetben nem is lényeg.
Volt, és kész.

Quote:
Originally Posted by Kutyuleee View Post
Remélhetőleg erre Ts-sel bizonyitékot is adunk majd 1-2hónap múlva, hogy frissen fellépett orikkal, nulla A-s háttérklánnal is úgyanúgy teljesithető a csoport.
Várjuk a beszámolóitokat!
Sok sikert hozzá
Reply With Quote
  #793  
Old 08-13-2010, 02:03
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Attila(: View Post
Nem kell nagy klán, de most nagy klánban volt. A jelenlegi fordulása nagy klánból történt, és volt háttértámogatás. A támogatás mértékét nem tudom, de jelen esetben nem is lényeg.
Volt, és kész.
jelen esetben. ezért is hoztam előző hszben példaként Xepiéket akik mint klán teljesitették ugyanezt Von vezérletével "hátvéd" nélkül...
rögtön 2 példa arra,hogy hogy is lehetne ezt csinálni, 3.útnak példaként pedig nyugodtan lehet emliteni a volt klánodat mint jól szervezett elf klánt akik együtt vannak és segitik egymást. mind a 3 módszerre lehet társakat találni csak meg kell őket keresni, és tulajdonképpen ebből a 3 alapsémába minden fordulni vágyó játékos belefér az időráforditás fügvényében.


Quote:
Várjuk a beszámolóitokat!
Sok sikert hozzá
Előre is kösszi, remélem lesz majd miről beszámolnunk
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



Reply With Quote
  #794  
Old 08-13-2010, 06:15
Takanohana Takanohana is offline
Member
 
Join Date: Aug 2008
Location: Budapest
Posts: 279
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by Kutyuleee View Post
Sok mindenben igazad van, de megintcsak azt mondom,hogy ehez nem kell nagy klán. kisklánban könnyebb klánütéssel haladni sztem és mint sokan, ütni, termelni, ütni,termelni... Anno a mostani lámavadász csapattal is így mentünk fel oda ahol vagyunk, és volt olyan amikor nemhogy egység, de még max kp se volt a klánban,és elkezdtük azt hogy termelünk és klánban ütünk.

Remélhetőleg erre Ts-sel bizonyitékot is adunk majd 1-2hónap múlva, hogy frissen fellépett orikkal, nulla A-s háttérklánnal is úgyanúgy teljesithető a csoport.
Könyörgöm, ne menjünk ebbe bele. Hogy bebizonyítom, hogy meg lehet csinálni kis klánban, meg lehet csinálni nulla pénzzel, meg lehet csinálni akár úgy is, hogy nincs is országom az A-ban. Nem az a kérdés, meg lehet-e csinálni. Ha valaki az olimpián ki tudja szakítani súlyemelésben a 230 kilót, az nem jelenti azt, hogy bizonyítottuk, bárki meg tudja csinálni.
Reply With Quote
  #795  
Old 08-13-2010, 08:05
djibron djibron is offline
Member
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 115
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

szerintem meg nem csak beszélni kellene róla hanem már tetteknek is követni kellene a szavakat
Reply With Quote
  #796  
Old 08-13-2010, 08:17
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 12%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by djibron View Post
szerintem meg nem csak beszélni kellene róla hanem már tetteknek is követni kellene a szavakat
Semmi nem indokolja, hogy részletes megbeszélés nélkül, kapkodva kelljen bármi módosítást is csinálni.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #797  
Old 08-13-2010, 08:18
Xeper Xeper is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pécs/Bp
Posts: 2,240
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Takanohana View Post
Könyörgöm, ne menjünk ebbe bele. Hogy bebizonyítom, hogy meg lehet csinálni kis klánban, meg lehet csinálni nulla pénzzel, meg lehet csinálni akár úgy is, hogy nincs is országom az A-ban. Nem az a kérdés, meg lehet-e csinálni. Ha valaki az olimpián ki tudja szakítani súlyemelésben a 230 kilót, az nem jelenti azt, hogy bizonyítottuk, bárki meg tudja csinálni.
Kikerestem neked az említett klánunk zárásakor írt összesítőt, mely ITT olvasható.
Soknak tűnhet az az idő, amit említ Von, de nekünk nem a top 30% elérése volt a célunk, azt már jóval korábban elértük, valamint a játék mellett egyetemmel is aktívan foglalkoztam én pl, és a kollégiumi közösségünkben is fontos szerepet töltök be -messze nem a játék volt az első. Az is lassító tényező volt, hogy én kb 3 év Hódítómentes időszak után vágtam neki újra a csúcsok megmászásának.
Tehát nem arról van szó, hogy volt már valaki, aki ezt meg tudta tenni, hanem kis gondolkodással, megfelelő játéktudással, szervezéssel megoldható teher nélkül ez a szint is. Aki nem képes összeszervezni a klánt, vagy egyszerűen nem is érti, hogy hogyan lehetne javítani a helyzetén, nem biztos, hogy a kék számot kiérdemelte, az nem ingyen pottyan az ember ölébe. Találkoztam nem egy kék hármassal, akik olyan alap dolgokkal nem voltak tisztában, hogy az állam leesett -szerintem nem szabad, hogy cél legyen ilyen játékosok további számokhoz való juttatása.
__________________
"A tanult szerencsét hívják tudásnak"
Eben a mondatba három hiba van.
Reply With Quote
The Following 3 Users Say Thank You to Xeper For This Useful Post:
  #798  
Old 08-13-2010, 08:38
Takanohana Takanohana is offline
Member
 
Join Date: Aug 2008
Location: Budapest
Posts: 279
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by Xeper View Post
Kikerestem neked az említett klánunk zárásakor írt összesítőt, mely ITT olvasható.
Soknak tűnhet az az idő, amit említ Von, de nekünk nem a top 30% elérése volt a célunk, azt már jóval korábban elértük, valamint a játék mellett egyetemmel is aktívan foglalkoztam én pl, és a kollégiumi közösségünkben is fontos szerepet töltök be -messze nem a játék volt az első. Az is lassító tényező volt, hogy én kb 3 év Hódítómentes időszak után vágtam neki újra a csúcsok megmászásának.
Tehát nem arról van szó, hogy volt már valaki, aki ezt meg tudta tenni, hanem kis gondolkodással, megfelelő játéktudással, szervezéssel megoldható teher nélkül ez a szint is. Aki nem képes összeszervezni a klánt, vagy egyszerűen nem is érti, hogy hogyan lehetne javítani a helyzetén, nem biztos, hogy a kék számot kiérdemelte, az nem ingyen pottyan az ember ölébe. Találkoztam nem egy kék hármassal, akik olyan alap dolgokkal nem voltak tisztában, hogy az állam leesett -szerintem nem szabad, hogy cél legyen ilyen játékosok további számokhoz való juttatása.
Értem, amit írsz, és igazad is van. Mondom az ellenpéldát. Nem szeretem az 1/A-t. Minél többet tudok meg róla itt a fórumon a hsz-ekből, annál kevésbé szeretem. De kék számot szeretnék, ezért 30/30-as betonelffel addig fedezgetek, míg a topig jutok, ha 3 évbe telik, akkor is. Aztán fordulgatok többi országommal, és lesznek kék számaim, pedig a te normád szerint nem érdemlem meg. Ha lesz könnyített lefordulási lehetőség, akkor a kék számot úgy szerzem meg, hogy játszom, élvezem a jétékot, és közben nem gazdagítom az "elf mocsarat"és az A topját sem nyomom felfelé.

Ha így is, úgy is megszerezhető a kék szám, miért ne úgy szerezzem meg, hogy közben élvezem is a játékot?
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Takanohana For This Useful Post:
  #799  
Old 08-13-2010, 08:50
djibron djibron is offline
Member
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 115
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Semmi nem indokolja, hogy részletes megbeszélés nélkül, kapkodva kelljen bármi módosítást is csinálni.
Én nem azt mondom, hogy fejetlenül csináljunk valamit hanem, hogy csináljunk végre valamit.
A jelek szerint van 3 tábor.

1 nem akarnak változtatni nekik jó minden ahogy van
2 változtatni akarnak, de fogalmuk nincs hogyan
3 változtatni akarnak fix hekire belátható teljesítésre

a három tábor érdekei soha nem fognak egyezni, és akkor mégis hogy lesz akkor eldöntve?
feldobunk egy érmét?
ha fej akkor 1-es tábor
ha írás akkor 3-as tábor
ha megállna az élén akkor 2-es tábor
?
mert nekem ez az egész megbeszélés ilyennek tűnik
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to djibron For This Useful Post:
  #800  
Old 08-13-2010, 09:10
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 12%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by djibron View Post
mert nekem ez az egész megbeszélés ilyennek tűnik
Számomra kezd körvonalazódni egy olyan irányvonal, amiben a többség egyetért. Időnként felbukkan egy-egy ember, aki újra és újra felhoz olyan javaslatokat, amiket már rég kibeszéltünk és elvetettünk, dehát ez a nyilvános fórum velejárója.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 5 (0 members and 5 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Anarchba való fordulás megváltoztatása! Stoky(Gárdi) NEXUS Megvalósult javaslatok 309 11-24-2012 19:30
A felfedezés könnyítése. Serg Megbeszélések 29 03-01-2010 17:07
Román 1/A könnyítése ErdelyMagyaria Általános beszélgetés Hódítós témákban 26 12-07-2007 12:33
Román 1/A könnyítése Robin Általános beszélgetés Hódítós témákban 7 07-25-2007 19:16
2B-ből való fordulás Milán™ Elvetett javaslatok 1 05-16-2006 17:12


All times are GMT +1. The time now is 14:38.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu