Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megvalósult javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #91  
Old 02-12-2011, 21:42
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Zoli View Post
Ati én úgy látom, hogy Te ezt már eldöntötted.
Én már el, hiszen evidens, hogy ha valakinek malusz jár a varázslatokra, akkor annak malusz jár a varázslatokra. Ezért kellene meggyőzni az ellenkezőjéről, mert számomra logikátlannak tűnik, hogy ez alól kivételek legyenek, és egy varázslásban gyenge faj több kedvezményt kapjon egy varázslatra, mint egy profi varázsló faj.

Látom, hogy sokan minél olcsóbbá szeretnétek tenni, ezért nem zárkózom még teljesen el előle, de ehhez tényleg meg kell győzni.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
Sponsored Links
  #92  
Old 02-12-2011, 21:43
Tsobi's Avatar
Tsobi Tsobi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest, XV. kerület
Posts: 5,633
Activity: 15%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
A szövetségi státuszuk minden előnyével egyetemben.
Így van .
__________________



A nemzetvédő katona, a nemzettartó paraszt, a nemzetépítő munkás, a nemzetvezető értelmiségi, a nemzetmegtartó nő és a nemzet halhatatlanságának záloga, a magyar ifjúság hitvallása:
Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!


„Extra Hungariam non est vita ; si est vita, non est vita.”


Reply With Quote
  #93  
Old 02-12-2011, 21:44
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 8%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Én már el, hiszen evidens, hogy ha valakinek malusz jár a varázslatokra, akkor annak malusz jár a varázslatokra. Ezért kellene meggyőzni az ellenkezőjéről, mert számomra logikátlannak tűnik, hogy ez alól kivételek legyenek, és egy varázslásban gyenge faj több kedvezményt kapjon egy varázslatra, mint egy profi varázsló faj.

Látom, hogy sokan minél olcsóbbá szeretnétek tenni, ezért nem zárkózom még teljesen el előle, de ehhez tényleg meg kell győzni.
Én orkkal játszom régóta...
Megszoktam a +1%-ot, igaz nem vagyok sehol MF...
De lehet vele együtt élni...
Szóval, ha eldöntötted, akkor meg feleslegesen ne rójuk már körülötted a köröket, lécci....
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Pool For This Useful Post:
  #94  
Old 02-12-2011, 21:53
NewJackCity NewJackCity is offline
Member
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 372
Activity: 0%
Longevity: 88%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post

Látom, hogy sokan minél olcsóbbá szeretnétek tenni, ezért nem zárkózom még teljesen el előle, de ehhez tényleg meg kell győzni.


azt nem ertem igazábol hogy abban gondolom egyetértessz hogy szukseg van valamilyen kedvezményre
hisz egy mf élete jelenleg arrol szol hogy hogy a francba ossza be a készultségét
ha ebben nem értenél eggyet az életbe nem lett volna ebbol a javaslatbol megfontolás alatt lévő
akkor miert kérdés az hogy egy maluszos fajnak adott eredményhez tobbre van szuksége ?
Reply With Quote
  #95  
Old 02-12-2011, 21:59
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by NewJackCity View Post
azt nem ertem igazábol hogy abban gondolom egyetértessz hogy szukseg van valamilyen kedvezményre
hisz egy mf élete jelenleg arrol szol hogy hogy a francba ossza be a készultségét
ha ebben nem értenél eggyet az életbe nem lett volna ebbol a javaslatbol megfontolás alatt lévő
akkor miert kérdés az hogy egy maluszos fajnak adott eredményhez tobbre van szuksége ?
Kap is mindenki 2% kedvezményt.

A másik lehetőség szerint a jó varázslók 2%-kal könnyebben varázsolhatnak, a rosszak 3%-kal könnyebben.

Számomra a "rossz varázsló" nem azt jelenti, hogy több kedvezményt kap, és mostantól mégkönnyebben varázsolhat olyan varázslatokat, amiket még a "jó varázsló" sem varázsolhat annyival könnyebben.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Ati For This Useful Post:
  #96  
Old 02-12-2011, 22:12
Zoli's Avatar
Zoli Zoli is offline
Member
 
Join Date: Mar 2007
Location: Gyula
Posts: 1,086
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Lehet mégis szívügyem lett..

Ati! Lehet, hogy logikátlan, egy varimaluszos fajnak több kedvezményt adni, ha MF, mint egy "varázslásban profi" fajnak, de lássuk be, nem ez lenne az egyetlen logikátlanság a játékban.
Mondok példákat is, hogy ne csak a levegőbe beszéljek:
-A támadó sereg kevesebbet zabál, mint az otthon levő, pedig mozog, csatázik (logikátlan)
-A fél-elf gizda kis nyikhaj, mégis védelmi bónusza van (minek? logikátlan)
-Az óriások buta szörnyek, mégis 10%-kal erősebbek a varázslóik (logikátlan)
ésatöbbi...

Mindezzel azt akarom mondani, hogy nem abban kellene gondolkodni elsősorban, hogy mi logikátlan, és mi nem, hanem hogy melyik az a változás, amelyik kiegyensúlyozottabbá tenné a játékot. Mert a fent említett példák, bár logikátlanok, mégis nagyon hasznosak.
Tényleg logikátlan egy maluszos fajnak több kedvezményt adni, de a végeredmény nem lenne előnyösebb, mint a nem maluszos fajoknál.

A távolozás egy alap varázslat, sokan közel minden/minden körben csinálnak (néha ezért kelnek fel éjszaka), és az egy MF-nek, vagy egy kis szövetségnek komoly gondot okozhat esetenként, ha nem jut másra készi.

Ezért nem tartom célszerűnek azon rágódni, hogy ki kap több kedvezményt, mert ha teljes szöviben vannak, akkor a maluszos fajok igenis megkapják a maluszukat, így csak annak járna a kedvezmény, aki rászorul. Többek közt ezért nem változtatna szövetségek összetételén, ezáltal stratégiáján, ugyanakkor játszhatóbbá válnának a maluszos fajok is MF-ként.
__________________
"Bocsáss meg ellenségeidnek, de jegyezd meg a nevüket"

Ecto
Reply With Quote
The Following 3 Users Say Thank You to Zoli For This Useful Post:
  #97  
Old 02-12-2011, 22:15
NewJackCity NewJackCity is offline
Member
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 372
Activity: 0%
Longevity: 88%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Kap is mindenki 2% kedvezményt.

A másik lehetőség szerint a jó varázslók 2%-kal könnyebben varázsolhatnak, a rosszak 3%-kal könnyebben.

Számomra a "rossz varázsló" nem azt jelenti, hogy több kedvezményt kap, és mostantól mégkönnyebben varázsolhat olyan varázslatokat, amiket még a "jó varázsló" sem varázsolhat annyival könnyebben.
nem kotozkodni akarok de ez a jo meg rossz varázslo dolog elég nagy ferdités
a gnom lehet maluszos faj
de a második legjobb varis faj is egyben
ettol fuggetlen ha magányos farkasként játszik akkor nem tudja beosztani a készulijét
ugyanugy mint egy ork aki a második legrosszabb varis a törp után
igazábol a törp a leg-gagyibb varis
magyarul a te verziodban a legrosszabb varisnak feleannyiba kerul a távol mint a masodik legrosszabb varisnak !!!
es a legrosszabb varisnak feleannyiba kerul mint a második legjobb varisnak
ez igy szerintem nem korrekt
mi csak egységesen 1 %ot szeretnénk
mert igy erezzuk korrektnek
és le a rasszizmussal

Last edited by NewJackCity; 02-12-2011 at 22:23..
Reply With Quote
The Following 4 Users Say Thank You to NewJackCity For This Useful Post:
  #98  
Old 02-12-2011, 22:27
Dew's Avatar
Dew Dew is offline
Member
 
Join Date: Oct 2008
Location: Budapest
Posts: 556
Activity: 0%
Longevity: 84%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Kap is mindenki 2% kedvezményt.

A másik lehetőség szerint a jó varázslók 2%-kal könnyebben varázsolhatnak, a rosszak 3%-kal könnyebben.

Számomra a "rossz varázsló" nem azt jelenti, hogy több kedvezményt kap, és mostantól mégkönnyebben varázsolhat olyan varázslatokat, amiket még a "jó varázsló" sem varázsolhat annyival könnyebben.
de pont a "rossz varázsló" fajok a hadisabbak, nekik kell (gyakrabban) kv előtt is távolt nézni, mielőtt kimennek a sereggel... arról nem is beszélve, hogy ha nagy hekiről beszélünk, és kevés varázslóról, akkor ez nem is mindig sikerül elsőre... ezért körönként akár 5-6 távol is lehet belőle
ezért lenne jó, hogy ez a létfontosságú varázslat olcsó legyen, a többi varázslatra úgy is el fogja verni a készülijét, ha még kíváncsi egy teljesre, szövifelmérésre, szövetségi történetre, stb.

Ez talán picit szélsőséges példa, de amikor egyfős klánba voltam volt olyan, hogy ezért nem mentem ki támadni, mert egyszerűen nem volt készülim, hogy biztonsággal távolozhassak, vérszomjra + szükség szerint védelemre is fussa. Ráadásul hogy a távolt 24 órában egyedül csináltam...

Több fejlesztésnél, javaslatnál volt az, hogy ha megnövelünk valamit, akkor ez és ez a faj sokkal jobban jár, mint a többi faj... itt nem érzem, hogy így lenne. A távolozás egy létfontosságú, ámde alapvető információt ad. Attól, hogy az orkok, és a gnómok 1%kal "nagyobb" kedvezményhez jutnak MF mivoltukból még nem fognak nagyobbat védeni, nem fognak erősebben támadni, mint a többi faj. Míg a többi faj a régi távol mellett varázsol x db varázslatot, addig a maluszosok az 1%-os távollal sem fogják megközelíteni azt a varázslatmennyiséget, az eredményességről nem is beszélve. Az 1%-os távollal körönként pár százalékkal több fog jutni mind a "jó varázslókank", mind a maluszosoknak, amiből a "jó varázslók" még többet varázsolnak, a maluszosok meg örülnek annak a kevésnek, ami pluszba jutott...
Reply With Quote
  #99  
Old 02-12-2011, 22:30
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 8%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Dew View Post
Ez talán picit szélsőséges példa, de amikor egyfős klánba voltam volt olyan, hogy ezért nem mentem ki támadni, mert egyszerűen nem volt készülim, hogy biztonsággal távolozhassak, vérszomjra + szükség szerint védelemre is fussa. Ráadásul hogy a távolt 24 órában egyedül csináltam
Egyik legnagyobb meggondolatlanság 1 fős klánban egyéniben ütni...
csak klánt szabad...
sztem...
Reply With Quote
  #100  
Old 02-12-2011, 22:36
Dew's Avatar
Dew Dew is offline
Member
 
Join Date: Oct 2008
Location: Budapest
Posts: 556
Activity: 0%
Longevity: 84%
Default

Quote:
Originally Posted by Pool View Post
Egyik legnagyobb meggondolatlanság 1 fős klánban egyéniben ütni...
csak klánt szabad...
sztem...
alapvetően egyetértek, így jött ki a lépés... (de most nem ez a lényeg)

Last edited by Dew; 02-12-2011 at 22:40..
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 2 (0 members and 2 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
1/A klánvezér szerep erősítése Ati Megbeszélések 340 09-21-2010 08:33
Szemelyisegek erositese. SATU Elvetett javaslatok 0 12-07-2006 15:16
Üzenetküldés apró könnyítése Artúr Elvetett javaslatok 23 09-11-2006 05:54
Élőhalott faj erősítése. Rém Elvetett javaslatok 10 07-30-2006 08:29
Szövik erősítése Tyborrex Elvetett javaslatok 4 04-19-2006 20:14


All times are GMT +1. The time now is 18:19.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu