Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Általános beszélgetés Hódítós témákban
Register Stats Members List Today's Posts

Általános beszélgetés Hódítós témákban Hódítós témák, amik máshova nem férnek

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 02-18-2011, 12:45
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Zoli View Post
tehát kb mindig ennyi volt.
Ugyan, dehogy. Forumok is ugy porogtek alig lehetett elolvasni.

Eloszor arra is gondoltam hogy a kozossegi forum valtoztatasok miatt is lehet, de vegulis van par uj forum ahova automatan bekerulnek az emberek, es segitseget kaphatnak, szal talan ez megsem lehet a gond.
__________________
Remedy
Reply With Quote
Sponsored Links
  #2  
Old 02-18-2011, 12:49
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,198
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Forumok is ugy porogtek alig lehetett elolvasni.
Egy nap alatt ~1000 beírásnál hova akarsz többet?

Eredetileg úgy álltam ehhez a témához, hogy igyekszem nem beleszólni, hiszen minden beleszólás valamifajta védekezési reakciónak tűnhet, miközben pont egy olyan témáról van szó, ahol igen fontosak a vélemények, és nem kéne terelni semerre a téma menetét.

De ilyen ténybeli tévedéseket muszáj vagyok javítani.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #3  
Old 02-18-2011, 12:52
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Egy nap alatt ~1000 beírásnál hova akarsz többet?

Eredetileg úgy álltam ehhez a témához, hogy igyekszem nem beleszólni, hiszen minden beleszólás valamifajta védekezési reakciónak tűnhet, miközben pont egy olyan témáról van szó, ahol igen fontosak a vélemények, és nem kéne terelni semerre a téma menetét.

De ilyen ténybeli tévedéseket muszáj vagyok javítani.
De akkor mar ird le legyszives, hogy az az 1000 hany forumon tortenik meg, es az uj regisztralok atlagosan hany forumon vannak, ha mar itt tartunk. (mondjuk 1 honap jatek utan, alapbol 3 van, ugye?)

(Amugy a topic nem tamado, hanem jobbito szandekkal indult, ugymond egy segito brainstormingnak)
__________________
Remedy

Last edited by Remedy; 02-18-2011 at 12:54..
Reply With Quote
  #4  
Old 02-18-2011, 13:02
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,198
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
De akkor mar ird le legyszives, hogy az az 1000 hany forumon tortenik meg, es az uj regisztralok atlagosan hany forumon vannak, ha mar itt tartunk.
Ez a kb 1000 (ebben a percben az előző 24 óra beírásai) beírás ez összesen 32 fórum között (az elmúlt 24 órában aktív fórum) oszlik el, bár ezek között van több is, ahol csak 1-1 beírás van, tehát ebből nem szabad átlagot számolni.

Ez teljesen megszokott, a "régen minden fórum pörgött" állapotban is voltak fórumok, ahol hetekig nem volt egyetlen beírás se -- amikor véletlenül volt, abban pedig nem volt köszönet.

Fórumozásbeli szokásváltozást nem figyeltem meg, azt leszámítva, hogy sokkal kevesebb az egymás torkának esés, mint régen volt. Sértődés van most is a fórumról való kizárások miatt, de nem egy hétig egymás anyázásától "pörög" a fórum. (És most tekintsünk el azoktól, akik csakazértse kérnek fórummeghívót, hanem inkább szenvednek, mondván, hogy őket nem hívta meg senki sehova -- ez nem normális magatartás szerintem.)

Én nem abban látom a jelenség gyökerét, hogy az emberek az egymás torkának esésre lennének kíváncsiak, és ennek hiánya lenne kihatással a játékosszámra.
__________________
Hódító * Queosia

Last edited by Ati; 02-18-2011 at 13:07.. Reason: Pontosítás, nehogy valaki azt gondolja, hogy összesen csak 32 fórum van :)
Reply With Quote
  #5  
Old 02-18-2011, 13:07
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 10%
Longevity: 99%
Default

Én gyorsnál tapasztalom azt, hogy szinte senki sem játszik...
Volt olyan nap, amikor 0 azaz nulla ütés volt a teljesben...

Pár éve a gyorsban olyan harcol voltak, hogy nem is lehetett szebbet kívánni sem...
De most?
Amikor odalépünk, szinte egymást érik a "mi már csak termelünk + lassan lépünk + békésen legyünk már meg" üzenetek...
Kérdezem én, akkor ezek minek itt játszanak, amikor vannak direkt mezőgazdasági, termelős játékok?
De B-ben sincs valami túl sok ütés, az is kezd kipusztulni...
A lenti normál csoportokat nem látom, mert nem járok már csak gyorsban...


Ui.:Mondjuk magamon is látom már azt, hogy nem izgat annyira, ha nem nézek be X óráig a játékba, de ezt annak tulajdonítom, hogy számomra már nincs kihívás a játékban, "elértem szinte mindent"...
Néha egy-egy régi "haver" elpicsázása még arra ösztönöz, hogy éjjel is üssek amikor csak lehet, de ennyi...

Last edited by Pool; 02-18-2011 at 13:11..
Reply With Quote
  #6  
Old 02-18-2011, 13:10
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,198
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Pool View Post
Amikor odalépünk, szinte egymást érik a "mi már csak termelünk + lassan lépünk + békésen legyünk már meg" üzenetek...
Kérdezem én, akkor ezek minek itt játszanak, amikor vannak direkt mezőgazdasági, termelős játékok?
Ez mondjuk valóban egy észrevehető hozzáállásbeli változás, hogy egyre többen a békés, tartalékfelhalmozós játékstílust választják az aktív, pörgős játék helyett.

Ui: már gondolkoztam azon is, hogy elő kéne venni az anno kapásból elvetett "legyen egy hősöd" című javaslatot, és egy kis tényleges tamagocsit is becsempészni.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #7  
Old 02-18-2011, 13:14
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,198
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Sőt, van mégegy dolog, ami most más, mint régen volt. Egyre több a sértődés. "Megtámadtál, ************? Soha többet nem játszom!" -- régen ilyen nem volt, régen ilyenkor visszatámadtak az emberek.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #8  
Old 02-18-2011, 13:16
Démonka Démonka is offline
Junior Member
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 49
Activity: 0%
Longevity: 81%
Default

szerintem az utóbbi években gombamód elszaporodtak az online és flash játékok ezzel megosztva a népet.Persze a vizualitás hiánya is lehet egy szempont.A mostani fiatalok lehet nem erre a, szépen fejlődök, haladokra vannak ráállva, így ha nem látnak 1-2 napon belűl eredményt lehet feladják.
Persze lehet hogy, hülyeség de ezek a gondolatok is felötlöttek bennem.
Reply With Quote
  #9  
Old 02-18-2011, 13:18
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Én egy másik változtatásra vezetném vissza a problémát...
Sztem az elmúlt 1-2évben a piacok drassztikus változása is komolyan beleszól ebbe. Mármint konkrétan a piac nem változott. De azzal,hogy minden csoportból lekényszerültek a nagy termelők, sokkal inkább ingadozik és könnyen manipulálható, ráadásul elég gyakran baromi drága,mert kevés van kint, sőt többször lehet szembesülni,hogy nincs is kint, még G-ben is...

Ez pedig nem a tapasztalt játékosok helyzetét nehezíti meg,hanem a kezdőkét. régen lazán fellehetett menni B-ig nulla tartalékkal,háborúzgatva. 1-1 fosztás elég volt a fedezésére,beépülésre. most 100heki beépitése horror összeg egy kezdőnek, mit csinálhat ilyenkor??? hát szabizik, és el is felejti a játékot...
Az se jó,ha kezdőként 1k kör tekercsirásra kárhoztatjuk, mert milyen játék az,amit másfél hónap unalommal tudsz csak elkezdeni???

Már pedig a drága piac, és a folyamatosan sok szabis egyre jobban gerjeszti azt,hogy játszhatatlan legyen a játék tartalék nélkül

1hete G-ben a top30 alatti 200országból 20(!!!)nem volt szabin... haverom visszajött szabiról, ütött 3-at, alábontott 2 országnak és a 400milla kp kevés volt az orijában a beépülésre is...
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



Reply With Quote
The Following 6 Users Say Thank You to Kutyuleee For This Useful Post:
  #10  
Old 02-18-2011, 13:22
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,198
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Kutyuleee View Post
Sztem az elmúlt 1-2évben a piacok drassztikus változása is komolyan beleszól ebbe. Mármint konkrétan a piac nem változott. De azzal,hogy minden csoportból lekényszerültek a nagy termelők
"Régen" (ez most relatív, tudom ) volt olyan csoport, ahol a top1 helyezett 400 hektáron volt. Ott se nagyon lehetett aktív piacra termelésről beszélni.

Ui: ennek ellentéte a 3-400 országgal piacozó emberek, akik ma már nincsenek játékban, legalábbis nem ilyen országmennyiséggel. Ennek a korszaknak a visszajövetele egyáltalán nem hiszem, hogy kívánatos lenne.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 2 (0 members and 2 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Élőhalottas elmélkedő topic pancser játékosok számára [HTPA]GeeForce Általános beszélgetés Hódítós témákban 114 05-28-2008 10:40
A variorik kati moráljának megtartása werden Stratégia & Tippek 33 11-29-2007 18:22
Nagyobb klánok!(Törzsek) Alucard Elvetett javaslatok 3 07-21-2006 22:57
Arénába nagyobb nyeremény Harcosok Elvetett javaslatok 1 07-10-2006 18:11


All times are GMT +1. The time now is 11:10.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu