Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Általános beszélgetés Hódítós témákban
Register Stats Members List Today's Posts

Általános beszélgetés Hódítós témákban Hódítós témák, amik máshova nem férnek

View Poll Results: Te adnál egy VIP sms árát az árvízkárosultakért, ha lehetne?
Igen 8 100.00%
Nem 0 0%
Voters: 8. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 06-23-2010, 21:06
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 9%
Longevity: 99%
Default Adnál-e egy VIP-et?

A kérdés pontosan az lenne: Adnál-e egy VIP sms-t az árvízkárosultak javára?

Az ötletem lényege:

VIP sms küldése az Ati által megadott ország sorszámra (akár az 1-re) és az oda küldött sms-ek után befolyó pénzt az árvízkárosultak javára ajánlanánk fel.
Mielőtt turkálni akarnék Ati zsebében, hogy mennyi is az Ő pénze, akkor lehetne ez az összeg 50 Ft/XYZ FT (250-ből gondolom, ez belefér).
Most írhatjátok, hogy van rengeteg teloszám, lehet csekken is adni pénzt.

De pont az lenne a lényeg, hogy ezt mi Hódítósok gyűjtenénk össze és ha megvalósulna, akkor az átadásnál Atinak lehetne ezt hangsúlyozni (akár ingyen reklám is lehetne)...
Nah, röviden ennyi, elsőnek végülis Ati a Te állásfoglalásodra van szükség, hogy ez megvalósítható lenne-e...

Köszönöm!
Reply With Quote
The Following 10 Users Say Thank You to Pool For This Useful Post:
Sponsored Links
  #2  
Old 06-23-2010, 21:17
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 3%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by LiverPool View Post
De pont az lenne a lényeg, hogy ezt mi Hódítósok gyűjtenénk össze és ha megvalósulna, akkor az átadásnál Atinak lehetne ezt hangsúlyozni
Ha itt arra gondolsz, hogy hatalmas média-figyelem mellett kerül átadásra a pénz, akkor ahhoz nagyon-nagyon-nagyon sok pénznek kell ám összegyűlnie!

A gondolat nemes, és el se zárkózom előle, de két dolgot figyelembe kell venni:

az első, hogy nem hiszem, hogy olyan összeg gyűlik össze, ami a fenti figyelmet megkapja, elsősorban azért, mert:

a második pedig hogy jó dolog az ilyen fajta adományozás, de a befolyó pénz javarészét a mobilszolgáltatók kapják.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #3  
Old 06-23-2010, 21:20
RRRrrr RRRrrr is offline
Member
 
Join Date: Aug 2009
Location: Miskolc (a fények városa:))
Posts: 389
Activity: 0%
Longevity: 80%
Default

Az ötlet jó, valóban összegyüjthetnénk valamennyi hozzájárulást, de ezt smsben való küldést nem támogatnám. Akkor már lehetne csinálni egy "hódítós bankszámlát" vagy valami hasonlót (nagy buli keretében összeperselyezni lóvét stb...) Akár itt Miskolcon is tudnék helyet, szállást szerezni, aztán egy pár ember személyes vihetné el. Ez sok sok járulékos költséget meg lehetne spórolni, és valóban oda kerülne a pénz, ahova kell.
Lehet én vagyok túl negatív sok segélyszervezet irányában, de épp elég alapítványos visszaéléssel találkoztam már ahhoz, hogy én bárkin keresztül pénzt juttassak el valakinek. Akkor már inkább kiviszem személyesen nekik. (Ahogy már segítettünk is, családdal együtt, pénz, ruha, szivattyú, vagy csak egy együttérző kézfogás keretében is.)
Reply With Quote
  #4  
Old 06-23-2010, 21:25
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 9%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Ha itt arra gondolsz, hogy hatalmas média-figyelem mellett kerül átadásra a pénz, akkor ahhoz nagyon-nagyon-nagyon sok pénznek kell ám összegyűlnie!

A gondolat nemes, és el se zárkózom előle, de két dolgot figyelembe kell venni:

az első, hogy nem hiszem, hogy olyan összeg gyűlik össze, ami a fenti figyelmet megkapja, elsősorban azért, mert:

a második pedig hogy jó dolog az ilyen fajta adományozás, de a befolyó pénz javarészét a mobilszolgáltatók kapják.
Azért gondoltam erre, mert ez tűnt a legegyszerűbbnek, pár gombnyomás a telon és kész...
Persze, ha van jobb ötlet, oké...
Ha senki nem sajnál 250 ft-ot, akkor sztem nagyon sok pénz jönne össze...
Reply With Quote
  #5  
Old 06-23-2010, 21:32
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 3%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by LiverPool View Post
Persze, ha van jobb ötlet, oké...
Van kifejezetten erre a célra létrehozott adományvonal, ahol a mobilszolgáltatók nem veszik le a maguk jutalékát, hanem teljes egészében átadják a pénzt a Magyar Vöröskeresztnek, akiknek ezután még társasági adót se kell fizetniük, mielőtt azok kapják meg, akiknek szántad. Így 250 rászánt forintból 250 forint jut oda, ahova kell, nem 50.

Ne érts félre, tényleg nemes gondolat, csak a megvalósíthatóság körülményei nem kedveznek az ilyen jellegű támogatásoknak.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #6  
Old 06-23-2010, 21:33
RRRrrr RRRrrr is offline
Member
 
Join Date: Aug 2009
Location: Miskolc (a fények városa:))
Posts: 389
Activity: 0%
Longevity: 80%
Default

Fel is frissíteném egy régi témámat, ami érdeklődés hiányában elmaradt
http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=4084
Dátumot persze majd módosítjuk. Mindegy milyen irányban megy el ez a kezdeményezés, az biztos, hogy én minden segítségben benne leszek, hiszen testközelből láttam milyen pusztítást okozott errefelé a víz.
Az avason (asszem egy ovoda vagy iskola, lényegtelen ezért nem keresem ki megint) voltak sokáig elszállásolva az árvizkárosult családok, szerintem már az is hatalmas segítség lenne, ha mondjuk 1hétre elvinnénk ide "nyaraltatni" a gyerekeket, míg anya-apa elég szabadidőt kapna a ház körüli munkákban, ugyintézésben stb. mert a gyerkőcöket biztonságban jó körülmények között tudná. Természetesen egyedül is megszervezhetném, de nem tudom elbírnék-e mondjuk 30 gyerekkel egyedül
Szóval sok ötletem lenne nekem is, és semmilyen más ötlettől nem zárkózom el. Amit eddig egyedül tenni lehetett, azt eddig is megtettem, jó lenne egy nagyobb összefogás, amivel még többet segíthetünk. Elképesztő károkat okozott a víz, ugyhogy a legkisebb kezdeményezés is fontos, ugyanakkor a legnagyobb megmozdulás is elenyésző a károk helyrehozásához sajnos...
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to RRRrrr For This Useful Post:
  #7  
Old 06-23-2010, 21:36
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 9%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by RRRrrr View Post
Fel is frissíteném egy régi témámat, ami érdeklődés hiányában elmaradt
http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=4084
Dátumot persze majd módosítjuk. Mindegy milyen irányban megy el ez a kezdeményezés, az biztos, hogy én minden segítségben benne leszek, hiszen testközelből láttam milyen pusztítást okozott errefelé a víz.
Az avason (asszem egy ovoda vagy iskola, lényegtelen ezért nem keresem ki megint) voltak sokáig elszállásolva az árvizkárosult családok, szerintem már az is hatalmas segítség lenne, ha mondjuk 1hétre elvinnénk ide "nyaraltatni" a gyerekeket, míg anya-apa elég szabadidőt kapna a ház körüli munkákban, ugyintézésben stb. mert a gyerkőcöket biztonságban jó körülmények között tudná. Természetesen egyedül is megszervezhetném, de nem tudom elbírnék-e mondjuk 30 gyerekkel egyedül
Szóval sok ötletem lenne nekem is, és semmilyen más ötlettől nem zárkózom el. Amit eddig egyedül tenni lehetett, azt eddig is megtettem, jó lenne egy nagyobb összefogás, amivel még többet segíthetünk. Elképesztő károkat okozott a víz, ugyhogy a legkisebb kezdeményezés is fontos, ugyanakkor a legnagyobb megmozdulás is elenyésző a károk helyrehozásához sajnos...
Sajnos nekem egy nap szabadidőm sincs nyáron, mert építkezem, pedig jó pedagógusként mentem volna...

Már 3* hívtam adományvonalat, csak azért gondoltam erre a Hódítós adományozásra, hogy büszkék legyünk a játékbeli összefogásra...
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 19:48.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu