Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Általános beszélgetés Hódítós témákban

Általános beszélgetés Hódítós témákban Hódítós témák, amik máshova nem férnek

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 06-20-2010, 01:23
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default új személyiség

Gyanítom, hogy egy pár évig nem lesz ilyen irányú bővítés, de ez most eszembe jutott, így az ÁLTALÁNOS BESZÉLGETÉSEKBEN (külön kiemeltem, hogy ne legyek érte lecseszve ) gondoltam leírom, hogy ha van valami benne, akkro ne vesszen el az idők során!

A személyiség:
Felfedező
- minden felfedezés 5%-kal (10%) kevesebb katonát és pénzt igényel (igazán nagy előnye csak A-ban lenne a magas katonai szükségletek miatt)
- a fedezések gyorsíthatók 20(10)kör, mindennek természetesen ára van, 2x-es pénzmennyiség (ha valakit kiütöttek a top-ból, és valamiért máshogy nem tud visszakerülni, kevesebb VIP köre fogy el)
- a célzott felfedezések hatékonysága javítható, plusz 10% katonamennyiség befizetése mellett a minimum bányatalálás 75%.

Ahogy gondolkodok rajta, ez főleg az A-s törpéknek lenne jó. Az pedig nem baj, ha az A-s törpéknek valami jó, mert így is nehezen tudnak megmaradni, mivel minden hadis faj le tudja őket szedni mind egyéniben, mind klánban.
Akkora durva könnyítés mégsem lenne, mivel ha 2000katona/hektár a fedezése, akkor is max 1800katona/hektár lenne. Így is kel 180k katona 100hektárhoz, ami csak 20k-val kevesebb.

Ennyi. Szerintem nem tápos személyiség, A-ban is csak 4-5.
Elősegítheti a klántámadásokat is, mivel viszonylag olcsóbban vissza lehet építeni egy törpét termelősre. Elfeknél nem hiszem, hogy sokan feláldoznák érte a tudóst vagy a gazdálkodót, de ha megoldódna a forgás A-ból nekik is, akkor talán többen fordítanák le, mert a többszemest felhozva ez is beválasztható, és könnyebb elérni a szükségest.

Ha meg valamelyik elf a tudósát feláldozza érte, akkor könnyebben üthető.
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to vityu For This Useful Post:
Sponsored Links
  #2  
Old 06-20-2010, 01:30
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Hmmm, hát odaírhatam volna a topik címébe, hogy mi akar lenni, de este van már...
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
Reply With Quote
  #3  
Old 06-20-2010, 16:37
római római is offline
Junior Member
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 89
Activity: 0%
Longevity: 75%
Default

Quote:
Originally Posted by vityu View Post
Gyanítom, hogy egy pár évig nem lesz ilyen irányú bővítés, de ez most eszembe jutott, így az ÁLTALÁNOS BESZÉLGETÉSEKBEN (külön kiemeltem, hogy ne legyek érte lecseszve ) gondoltam leírom, hogy ha van valami benne, akkro ne vesszen el az idők során!

A személyiség:
Felfedező
- minden felfedezés 5%-kal (10%) kevesebb katonát és pénzt igényel (igazán nagy előnye csak A-ban lenne a magas katonai szükségletek miatt)
- a fedezések gyorsíthatók 20(10)kör, mindennek természetesen ára van, 2x-es pénzmennyiség (ha valakit kiütöttek a top-ból, és valamiért máshogy nem tud visszakerülni, kevesebb VIP köre fogy el)
- a célzott felfedezések hatékonysága javítható, plusz 10% katonamennyiség befizetése mellett a minimum bányatalálás 75%.

Ahogy gondolkodok rajta, ez főleg az A-s törpéknek lenne jó. Az pedig nem baj, ha az A-s törpéknek valami jó, mert így is nehezen tudnak megmaradni, mivel minden hadis faj le tudja őket szedni mind egyéniben, mind klánban.
Akkora durva könnyítés mégsem lenne, mivel ha 2000katona/hektár a fedezése, akkor is max 1800katona/hektár lenne. Így is kel 180k katona 100hektárhoz, ami csak 20k-val kevesebb.

Ennyi. Szerintem nem tápos személyiség, A-ban is csak 4-5.
Elősegítheti a klántámadásokat is, mivel viszonylag olcsóbban vissza lehet építeni egy törpét termelősre. Elfeknél nem hiszem, hogy sokan feláldoznák érte a tudóst vagy a gazdálkodót, de ha megoldódna a forgás A-ból nekik is, akkor talán többen fordítanák le, mert a többszemest felhozva ez is beválasztható, és könnyebb elérni a szükségest.

Ha meg valamelyik elf a tudósát feláldozza érte, akkor könnyebben üthető.


szerintem jó ötlet.szavazást kellet volna inditani.támogatom.
Reply With Quote
  #4  
Old 06-22-2010, 15:29
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Úgy látszik, 2 nap alatt se lett több hozzászólás!
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
Reply With Quote
  #5  
Old 06-23-2010, 20:05
Padlócsempe Padlócsempe is offline
Member
 
Join Date: Jan 2009
Location: Budapest
Posts: 773
Activity: 0%
Longevity: 83%
Default

Bocsáss meg Vityu, de szerintem azért nem, mert ez egy halva született ötlet.
Az eleve kissé bepunnyadt A-ba, ahol a felfedezgetős játék generál problémákat, be szeretnél hozni egy felfedezős személyiséget? Ráadásul 10 kör alatt fedezzen?

Értem én, hogy törpeként nehéz az élet, de inkább olyan jusson eszedbe, hogy a törpének legyen +10% haderőbónusza, vagy a kovácsműhelyben is férjen el katona, vagy valami
__________________
Padlócsempe (6) (#216127) [4/L]
Csempe (3) (#396380) [1/A]
Padlófütés (2) (#560612) [3/G]
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Padlócsempe For This Useful Post:
  #6  
Old 06-23-2010, 20:56
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by Padlócsempe View Post
Bocsáss meg Vityu, de szerintem azért nem, mert ez egy halva született ötlet.
Az eleve kissé bepunnyadt A-ba, ahol a felfedezgetős játék generál problémákat, be szeretnél hozni egy felfedezős személyiséget? Ráadásul 10 kör alatt fedezzen?

Értem én, hogy törpeként nehéz az élet, de inkább olyan jusson eszedbe, hogy a törpének legyen +10% haderőbónusza, vagy a kovácsműhelyben is férjen el katona, vagy valami
10kör alatt sem lehet 10%-nál többet fedezni, és aki bírja 10körönként a maxot, annak gyakorlatilag csak rövidebb idő. Így is, úgy is meg kell termelni a pénzt.

Pici könnyítés lényegében a törpének.

De akkor legyen például a törpék kovácsaiban is katona
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
Reply With Quote
  #7  
Old 06-24-2010, 10:49
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Padlócsempe View Post
Bocsáss meg Vityu, de szerintem azért nem, mert ez egy halva született ötlet.
Az eleve kissé bepunnyadt A-ba, ahol a felfedezgetős játék generál problémákat, be szeretnél hozni egy felfedezős személyiséget? Ráadásul 10 kör alatt fedezzen?

Értem én, hogy törpeként nehéz az élet, de inkább olyan jusson eszedbe, hogy a törpének legyen +10% haderőbónusza, vagy a kovácsműhelyben is férjen el katona, vagy valami
Szerintem eddig is a torpe volt a legtaposabb faj, de a feltaras utan meg ubertaposabb lett. (foleg A-ban) Nem hinnem, hogy epp Ot kellene tovabb erositeni.
__________________
Remedy
Reply With Quote
  #8  
Old 06-24-2010, 16:30
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Szerintem eddig is a torpe volt a legtaposabb faj, de a feltaras utan meg ubertaposabb lett. (foleg A-ban) Nem hinnem, hogy epp Ot kellene tovabb erositeni.
Vajon akkor miért vannak ilyen kevesen magasan? Miért választja inkább mindenki aki normálisan akar játszani, az orkot a gnómot? Tényleg lehet vele játszani, nem mondtam, hogy nem, de nagy aktivitás kell hozzá, bármikor elérhető kell legyen egy törpe, mert ha nem, akkor csúnyán leverik. Egy törpéhez gyakorlatilag minden hadis befér, ha termelni is akar. Aztán meg feljebb van olyan problémája, hogy ha ráfokoznak messziről, akkro vagy beáldozza akár a bányáit is a bontás miatt, hogy szembe tudjon menni, vagy elfokoz. Ha beáldoz, akkor sok milliárdba kerül egy feltárás is.
Ezen könnyítene talán az, hogy ha plusz x% katonáért hatékonyabban lehtne vele feltárni, hogy olcsóbb lehessen esetleg elbontani, mint elfokozni. Mert én inkább harcolnék, mint fokoznék, de nem 2x annyiért... De úgy látom, ezt csak én tenném meg
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
Reply With Quote
  #9  
Old 06-24-2010, 23:15
Kubbi Kubbi is offline
Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veszprém
Posts: 1,171
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

vissza minden
rájöttem hogy nem ezt akartam írni törölni nem tudtam a hsz-t
__________________
Sose félj valami újat csinálni. Emlékezz, hogy egy magányos amatör készítette a Bárkát, és egy halom szakértő a Titanicot.

Last edited by Kubbi; 06-24-2010 at 23:18..
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
új személyiség :D vityu Általános beszélgetés Hódítós témákban 9 03-02-2010 14:35
Új Személyiség: Lich Hex Megbeszélések 41 11-29-2009 01:23
2 új személyiség! -(0Kristóf0)- Elvetett javaslatok 6 07-31-2007 20:04
plusz személyiség Gabi Elvetett javaslatok 13 04-24-2007 18:24
Új Személyiség Hmmm... Sati Elvetett javaslatok 260 03-16-2007 09:24


All times are GMT +1. The time now is 23:12.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu