Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Általános beszélgetés Hódítós témákban
Register Stats Members List Today's Posts

Általános beszélgetés Hódítós témákban Hódítós témák, amik máshova nem férnek

View Poll Results: Mi a véleményetek a regisztrációval kapcsolatban?
Ne változzon a felhasználható karakterkészlet, és továbbra se legyen feltűntetve az. 3 20.00%
Ne változzon a karakterkézlet, de legyen kiírva, hogy miből választhatsz. 6 40.00%
Bővüljön a karakterkészlet, de továbbra se legyen kiírva a választék. 0 0%
Bővüljön a karakterkészlet, és legyen kiírva, hogy mire bővült. 5 33.33%
Engem ez enm érdekel, nem foglalkozom azzal, hogy mi az országm neve. 1 6.67%
Voters: 15. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 08-28-2007, 09:46
Pax Hungaricum
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default Országnév választása regisztrációnál

Arról volna szó, hogy új ország regisztrálásánál az országnévnél ez a szöveg jelenik meg:


Országnév: [__________________]

Ez az a név, ahogyan a játékban megjelensz, ahogy mások látnak. Ez szinte a legfontosabb, úgyhogy válassz egy jó nevet! Csak olyan nevet válassz, amely nem tartalmaz személyes adatot, és nem alkalmas arra, hogy a játékon kívüli személyed ez alapján beazonosítható legyen. (Maximum 30 karakter) Biztonsági okból a név nem egyezhet a felhasználói névvel.



Az merült fel bennem problémaként, talán igényként, hogy ebbe a tájékoztató jellegű szövegrészbe bele lehetne fogalmazni, hogy mi az a karakterkészlet, amiből a játékos válogathat, amikor regisztrálja első országát. (Illetve ha már van országa, akkor nyilván itt a következő ország regisztrációjáról van szó.)

Azért nyitottam a topicot, mert én most már rendszeresen beleszaladok olyanba, hogy regisztrálnék egy országnevet, erre még csak nem is hasonló jelenik meg a játékban, miután a regisztráció megtörtént.

És természetesen nem is lehet azonnal törölni, tehát 10 perc múlva újra be kell lépnem az országba, és törölni azt, aztán megint várni 10 percet, hogy regisztrálhassam újra.

Szóval nem nagy dolog, de ha gyorsan akar regisztrálni az ember, vagy kitalált egy jó kis nevet, akkor elég idegesítő, hogy 15-25 perc rámegy, mire kitalálja, hogy is írja be, hogy az a játékban is úgy nézzen ki.

Most legutoljára ezt az országot akartam regisztrálni: [D]ˇ[Ű]ˇ[N]ˇ[E]
Végeredmény: DmiddotŰmiddotNmiddotE

Szóval most már tapasztalat útján tudom, hgoy sem ASCII karaktert, sem / jelet, sem [ jelet, sem ] jelet, sem ? jelet nem lehet regisztrálni. (Pedig régebben lehetett.)

Szóval véleményekre volnék kíváncsi, hogy mit szóltok ehhez.
Reply With Quote
Sponsored Links
  #2  
Old 08-28-2007, 09:49
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Ez nem megbeszélés kérdése. Névnek NEVET kell választani. Idézem a regisztrációs szabályok országnévre vonatkozó pontját:

"A választott névnek névnek kell lennie. Nem grafikai elemeknek, nem sormintának. Használj betűket, és szóközt. Ha egy szót le szeretnél írni, azt írd le betűkkel, ne lerajzold. Ne használj sormintát, vagy egyéb díszítő elemet, se önmagában, se a név részeként, se a nevet megelőzve, követve vagy azt körülvéve."

Az általad példaként felvetett valami semmiképp nem tartozik a név kategóriába, hisnem nem betűkből és szóközből, hanem egyéb díszítő elemekből szeretted volna, hogy álljon, ami a szabályok értelmében nem lehet orszégnév része.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #3  
Old 08-28-2007, 09:50
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Téma átmozgatva az általános beszélgetések közé, hiszen nem javaslatról van benne szó, hanem egy meglevő szabályról szóló beszélgetés.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #4  
Old 08-28-2007, 09:51
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

A szavazást nem teljesen értem, hiszen a szabályok között ki van írva, hogy mik közül választhatsz. Név: betűk és szóköz. Kirívó esetben akár sorszámozhatod is, például anarchista országnál, más esetben a csak sorszámból álló orszégnév törlésre kerül, hiszen a szám az nem név.

Értelmetlennek találom a szavazást... Olyan pontokat javasolsz bővítésként, amik most is világosan ki vannak írva.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #5  
Old 08-28-2007, 10:00
Pax Hungaricum
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

De akkor a ? miért problémás karakter, és a ! miért nem az? Alap esetben a ( és a ) és a . sem szerepel nevekben. De ezeket mégis lehet regisztrálni.

Pl a multkor akartam regisztrálni egy orit, amiben 2 db / jel szerepelt volna. Mert hogy kiírjam az orinév végére, hogy /g/. lezajlott a 20 perces törlés-újraregisztrálás procedúra, és beregisztráltam (g)-vel a végén. Alap esetben a ( és a ) és a . és a ! sem része semmilyen létező, vagy fantázia névnek.

Ez nem sorminta, eszembe nem jutna idióta rajzot adni országnévnek, hogy aztán másnap reggel 7-8 között töröljétek, mint nem elfogadható országnév... Értelmes ember maga alatt nem vágja a fát.

Szóval nagy segítség lenne, ha ki lenne írva, hogy (Országod nevének megadásakor kizárólag a magyar ABC kis-, és nagybetűit használhatod.)

Vagy ha mégis olyan karaktert írok a nevembe amit nem szabad, akkor ne engedje beregizni az országot, írja ki, hogy "Országneved nem megfelelő. Válassz másikat!" vagy valami ilyesmi..

(De lehet,hogy ez csak nálam probléma.)
Reply With Quote
  #6  
Old 08-28-2007, 10:02
Pax Hungaricum
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Téma átmozgatva az általános beszélgetések közé, hiszen nem javaslatról van benne szó, hanem egy meglevő szabályról szóló beszélgetés.
Ok, egyértelmű.
Véleményekre vagyok kíváncsi, hogy ez csak nekem gond-e, vagy esetleg másnak is.
Mert ha csak nekem, akkor bennem van a hiba!
Reply With Quote
  #7  
Old 08-28-2007, 10:04
Burning Burning is offline
Member
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,962
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

Quote:
Originally Posted by Pax Hungaricum View Post
Ok, egyértelmű.
Véleményekre vagyok kíváncsi, hogy ez csak nekem gond-e, vagy esetleg másnak is.
Mert ha csak nekem, akkor bennem van a hiba!
engem nem zavarna egy ilyen lehetőség, mivel nem nagyon regizgetek orikat, a meglévőknek meg elég szimpla nevük van, max egy van bennük a név után...
Reply With Quote
  #8  
Old 08-28-2007, 10:07
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Pax Hungaricum View Post
Vagy ha mégis olyan karaktert írok a nevembe amit nem szabad, akkor ne engedje beregizni az országot, írja ki, hogy "Országneved nem megfelelő. Válassz másikat!" vagy valami ilyesmi..
Ez a dolog nekem is teccene, így az se lenne, hogy az ember nem figyel és 30karakternél hosszabb orinevet ír be és eltünik a név egy része...
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



Reply With Quote
  #9  
Old 08-28-2007, 10:09
Pax Hungaricum
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Quote:
Originally Posted by Kutyuleee View Post
Ez a dolog nekem is teccene, így az se lenne, hogy az ember nem figyel és 30karakternél hosszabb orinevet ír be és eltünik a név egy része...
No igen. Én is regiztem egyszer véletlenül egy 31 karakteres országnevet, mert elszámoltam. Azóta EXCEL táblába írom az orinevet, és ha 30, vagy annál kevesebb, akkor átmásolom a hód reg felületre
Reply With Quote
  #10  
Old 08-28-2007, 10:14
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Csak tök halkan kérdezem meg, hogy direkt regisztrálgatsz olyan nevet, aminek az elején és a végén sorminta van, és ami a szabályok szerint emiatt nem elfogadható orszégnév, mivel nem név?
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
országnév megváltoztatása skiti Megvalósult javaslatok 133 08-22-2007 21:19
Országnév megváltoztatása (egyszeri, limitált lehetőség) Ati Fontos bejelentések 4 04-12-2007 15:49
Országnév megváltoztatása Artúr Elvetett javaslatok 3 06-21-2006 20:46
Országnév módositás! Alucard Elvetett javaslatok 2 06-19-2006 21:53


All times are GMT +1. The time now is 20:42.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu