Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Stratégia & Tippek
Register Stats Members List Today's Posts

Stratégia & Tippek Stratégiák megbeszélései, tippek, trükkök az egyes fajokhoz, személyiségekhez

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #461  
Old 03-19-2008, 15:55
Pali papa's Avatar
Pali papa Pali papa is offline
Member
 
Join Date: May 2007
Location: Budapest VII ker.
Posts: 522
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default

Quote:
Originally Posted by Dawe View Post
Eleve nem tud annyit regenerálódni, hogy sikerüljön.
Ezt kifejthetnéd bővebben, mert nem értem. Ha valaki TK-t nyit egy hullára és Te a szövije vagy akkor, hoa vissza akarod küldeni a tolikat és nem oda küldöd ahonnan a TK-t nyitották akkor miért fogyna a készüli?
Max a türelmed fogy mire megtalálod...
__________________
Légy kedves gyermekeiddel, hiszen ők választják ki neked a szociális
otthont.


http://s1.sfgame.hu/index.php?rec=67834 Az én kicsi varázslóm...
Reply With Quote
Sponsored Links
  #462  
Old 03-19-2008, 16:00
Valezius Valezius is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veresegyház
Posts: 3,662
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by Pali papa View Post
Ezt kifejthetnéd bővebben, mert nem értem. Ha valaki TK-t nyit egy hullára és Te a szövije vagy akkor, hoa vissza akarod küldeni a tolikat és nem oda küldöd ahonnan a TK-t nyitották akkor miért fogyna a készüli?
Max a türelmed fogy mire megtalálod...
pontosan.

Off
Egyébként én ezt akkor használtam, amikor egy toli lopott minket, és éplistázni nem tudtuk. Meg kellett találni az egyik szövijét, hogy tudjuk kikkel is állunk szemben
400ori soknak tűnhet. De azért nem lehetetlen
__________________
A szenvedélyem
Reply With Quote
  #463  
Old 03-19-2008, 16:51
Dawe Dawe is offline
Junior Member
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 13
Activity: 0%
Longevity: 88%
Default

Jogos, lányos zavar...
(Nem is értem, hogy ez hogy jött...)
Reply With Quote
  #464  
Old 03-19-2008, 20:03
Smooth Scroller Smooth Scroller is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 772
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Dawe View Post
Hogyismondjam...
Van aki képes így végigkockulni egy napot, hogy megtaláljon egy tolvajt?
miert ne? az nem gond ha te lopod a hullat, de az igen, ha a szovije megprobalja vegiglopni a pontlistat, hogy megtalaljon?

amugy meg ha oriassal vagy, maris elegendo 5k pontkulonbseg is, nem kell 10k.

Quote:
Originally Posted by Dawe View Post
...mert 2x annyi hektáron volt, viszont 1/10-szer annyi sem volt a hadserege. Pénzzel és nyersanyaggal jól állt, hát ki az a hülye, aki nem lopja meg...
es akkor miert csodalkozol, hogy nem lopsz tole semmit? te magad irtad le, hogy 2szer annyi hekin volt. mi ertelme ennyire messze levo orit lopni? vagy artozni? az meg megint mas teszta, hogy minden ok nelkul azzal szorakoznak az orik tulajai, hogy a hullakat tuzgolyozzak, meg rengetik. az ilyesmit sosem tudtam igazan ertekelni. ugyanis a hullat barmilyen gyatra, eletkeptelen, bena, gyik ori meg tud rengetni (ha nem hulla), semmilyen esz vagy jol felepitett ori nem kell hozza. az 1 dolog, hogy ezzel picit sem ertek 1et, dehat ebben a jatekban ez van.

a mindenki hullat lop tema meg akkor nem igaz pl., ha a hullanak se banyaja, se raktara nincsen, de van 50 bankja.
Reply With Quote
  #465  
Old 03-19-2008, 22:36
Dawe Dawe is offline
Junior Member
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 13
Activity: 0%
Longevity: 88%
Default

Quote:
Originally Posted by Smooth Scroller View Post
miert ne? az nem gond ha te lopod a hullat, de az igen, ha a szovije megprobalja vegiglopni a pontlistat, hogy megtalaljon?
Írtam volna ilyet, hogy ez gond??? Nem hiszem (pontosabban tudom, hogy nem), csak a lassú nem arról jellemző, hogy órákat ülnének minden nap az emberek a gép előtt. Azok mennek a normálba.


Quote:
Originally Posted by Smooth Scroller View Post
es akkor miert csodalkozol, hogy nem lopsz tole semmit? te magad irtad le, hogy 2szer annyi hekin volt. mi ertelme ennyire messze levo orit lopni?
Most az a kérdésed, hogy miért érte meg vagy hogy miért csodálkozok? Ha az elsőre kéred a választ, akkor azért, mert a hullától a 30 millából optimális esetben sok hasznot lehet gyűjteni, nekem pedig erre volt szükségem.
A másodikra, hogy mivel nincs tolvajok ellen védelme, ezért a "távolság miatti védelem" sokkal alacsonyabb, mint egy nem élőhalott esetén.


Quote:
Originally Posted by Smooth Scroller View Post
...vagy artozni? az meg megint mas teszta, hogy minden ok nelkul azzal szorakoznak az orik tulajai, hogy a hullakat tuzgolyozzak, meg rengetik. az ilyesmit sosem tudtam igazan ertekelni...
Ehhez három dolgot fűznék:
1) ha pontosan elolvastad az első üzenetet, akkor kiderülhetett számodra, hogy a tűzgolyó azért ment, mert nem értettem, hogy miért nem tudtam lopni tőle és ezért - hangsúlyozom - kiváncsiságból kapta. Mivel nem okoztam neki veszteségeket, ezért pedig pláne nem érhet semmi támadás. Hogy etikus volt-e? Talán nem, de az meg nem normális, hogy nem lehet vele mit kezdeni.
2) ok nélkül? -haszonszerzés, -ellenfél gyengítése, -esetemben a kiváncsiság, -stb... ennél több ok nem is kell...
3) a döntéseket neked nem értékelni kell tudod, hanem érteni.
Az sokkal szánalmasabb, amikor kérlek ne bánts üzenetet kapsz egy élőhalottól, hogy "légyszi hagyj békén, ez nem fair, én nem tudok varázsolni". Már meg ne haragudj, de a pofámról leszakad a bőr! Akkor minek lett élőhalott??? Ez olyan, mintha én elkezdenék sírni, hogy az ember mennyire rossz, mert fogyaszt gabonát, míg az élőhalott nem, így ez sem fair!
Reply With Quote
  #466  
Old 08-21-2008, 15:53
Chewbacca Chewbacca is offline
Junior Member
 
Join Date: May 2008
Location: Kashyyyk
Posts: 15
Activity: 0%
Longevity: 87%
Talking ?

hehe.. egy ideje pang ez a topic, de megosztom agyszulemenyem a nagyokkal es majd ravezettek a gyengeire
az MF hulla ahogy megy felfele harmat, szovi nelkul elkepzelhetetlen. Tehat mit szoltok egy hulla+ tolivaris+2 izom hadis (ork, netan orias) felallashoz? a hulla teljes mertekben support, 55% barakk - 15% toronnyal csak ijaszokat tart azokat pedig vezenyszora kuldi ki/tartja szoviknel. ugyebar hullanak nincsenek vesztesegei kikuldott seregekre, ezert csucsulhetnek napestig a szoviknel a zombi ijak mig a hadisok kitamadnak.
miert elonyos ez.. legyen egy klasszikus szovi csetepate, kitamad az orkallat, hulla bekuldi ijakat vedeni szovikhez. Ellen eszbekap, gomboket keszit, szovit mer, s lass csodat kiszurjak a hullat. A kerdes mi fog tortenni? Megy valaki lefoldelni a hullat es bevallal minimum 16-20 kv pestist? korhazat sem akar senki felhuzni, haboru kozben senki nem fog ennyi hekit bebontani. eltavolodni se lehet a hullabol, van eleg ij tartalekban ahhoz toli-vari szovik ne ferjenek be, szovitarsat meg nem hagyunk hatra ki fog gyujtani/rengetni/golyozni hullara? miert pazarolna barki is ra a keszulit? akkor mar inkabb a fenevad hadisra megy az arto. tobbe kevesbe a hulla vedve lenne. ami kar eri, azt szovitartalekbol megfinanszirozzak neki. lenyeg hogy az ijasza akkor er legtobbet ha a szoviknel tartja ha pedig szovi van, akkor pici seregcsere is belefer idokozonkent hullanak hogy megdobja a tamadast.
kb ennyi. talan ilyen szovi eletkepes(ebb) lenne 1k heki felett is. ez sem nyeri meg az 5os lottot, de van benne egyediseg, fantazia, csapatmunka.. na mi kell meg?
Reply With Quote
  #467  
Old 08-21-2008, 18:39
Redback's Avatar
Redback Redback is offline
Member
 
Join Date: Jun 2007
Location: Nyíregyháza
Posts: 2,975
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default

Quote:
Originally Posted by Chewbacca View Post
hehe.. egy ideje pang ez a topic, de megosztom agyszulemenyem a nagyokkal es majd ravezettek a gyengeire
az MF hulla ahogy megy felfele harmat, szovi nelkul elkepzelhetetlen. Tehat mit szoltok egy hulla+ tolivaris+2 izom hadis (ork, netan orias) felallashoz? a hulla teljes mertekben support, 55% barakk - 15% toronnyal csak ijaszokat tart azokat pedig vezenyszora kuldi ki/tartja szoviknel. ugyebar hullanak nincsenek vesztesegei kikuldott seregekre, ezert csucsulhetnek napestig a szoviknel a zombi ijak mig a hadisok kitamadnak.
miert elonyos ez.. legyen egy klasszikus szovi csetepate, kitamad az orkallat, hulla bekuldi ijakat vedeni szovikhez. Ellen eszbekap, gomboket keszit, szovit mer, s lass csodat kiszurjak a hullat. A kerdes mi fog tortenni? Megy valaki lefoldelni a hullat es bevallal minimum 16-20 kv pestist? korhazat sem akar senki felhuzni, haboru kozben senki nem fog ennyi hekit bebontani. eltavolodni se lehet a hullabol, van eleg ij tartalekban ahhoz toli-vari szovik ne ferjenek be, szovitarsat meg nem hagyunk hatra ki fog gyujtani/rengetni/golyozni hullara? miert pazarolna barki is ra a keszulit? akkor mar inkabb a fenevad hadisra megy az arto. tobbe kevesbe a hulla vedve lenne. ami kar eri, azt szovitartalekbol megfinanszirozzak neki. lenyeg hogy az ijasza akkor er legtobbet ha a szoviknel tartja ha pedig szovi van, akkor pici seregcsere is belefer idokozonkent hullanak hogy megdobja a tamadast.
kb ennyi. talan ilyen szovi eletkepes(ebb) lenne 1k heki felett is. ez sem nyeri meg az 5os lottot, de van benne egyediseg, fantazia, csapatmunka.. na mi kell meg?
kreatív elképzelés, de szerintem hülyeség, mert ha egy tag bevállalja a betegséget, attól ő tud gyógyulni, szövijei viszik a seregét támadni szóval nem lesz hatalmas nagy baj.Esetleg fokoz ha kell.Viszont ha a hullát lepusztítja, akkor a másik szövi jóval gyengébb lesz.
__________________
Redológia (#455305) [1/A] [SZK]

Non omnis moriar (#701164) [3/G]

Last edited by Redback; 08-21-2008 at 20:14..
Reply With Quote
  #468  
Old 08-21-2008, 18:40
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by Chewbacca View Post
korhazat sem akar senki felhuzni, haboru kozben senki nem fog ennyi hekit bebontani.
szerintem háború közben van annyi üres, hogy ne kelljen bontani.
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
Reply With Quote
  #469  
Old 08-21-2008, 18:41
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by Redback View Post
jó elképzelés, de szerintem hülyeség
Elég érdekes mondatrész
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to vityu For This Useful Post:
  #470  
Old 08-21-2008, 20:21
Chewbacca Chewbacca is offline
Junior Member
 
Join Date: May 2008
Location: Kashyyyk
Posts: 15
Activity: 0%
Longevity: 87%
Default

Quote:
jó elképzelés, de szerintem hülyeség, mert ha egy tag bevállalja a betegséget, attól ő tud gyógyulni, szövijei viszik a seregét támadni szóval nem lesz hatalmas nagy baj.Esetleg fokoz ha kell.Viszont ha a hullát lepusztítja, akkor a másik szövi jóval gyengébb lesz.
ez az amiben nem ertek egyet aki bevallalja hogy beveri a hullat (1 sereggel vagy 8al mindegy) az kivonja magat a forgalombol. tud tolizni, varizni (tavolozni foleg), de az tobbnyire a hulla ellen mukodne csak. ha a hadis uti be, kiesik egy verolegeny, tehat szerintem egy hadis semmikepp nem engedheti meg maganak ki vinne csataba a sereget? a varis? persze, 3 hadis dukal egy ilyen szovibe, marad meg ketto, de lenyeg hogy az az ori addig reszelgetheti a kormet. a varis, tolis meg 1-2 sereggel ha befer, de romokban lelne az orit mire hazaer
de tegyuk fel valaki leveri a hullat. marad a szovi 3 orija bennuk a hulla ijaszaval, az ellen oldalan meg szinten 3 ori meg egy vegetalo hadi. viharral pestissel mar igencsak sokba kerul a befokozas, ha pedig netan hullara kitamadas kozben az egesz szovi lefoldene, nem latom be hogy tudna feltapaszkodni
az en otletem arra a logikara alapult hogy "miert bantanal egy vedekezo akciokeptelen hullat mikor ennyi sereggel befersz a hadikhoz/varihoz?". nem hiszem a hullara csak ugy zaporoznanak az utesek
na ez csak egy otlet hogy vigyunk a hullaba egy kis "fenyt"
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Hódítók a mayday en avagy minden ami techno... karesz6 Zene 7 10-30-2007 14:31
Írás, olvasás, kopás, avagy minden ami tekercs Lacc Stratégia & Tippek 3 08-05-2007 19:34
Tényleg halálra van ítélve az elf? -(0Kristóf0)- Stratégia & Tippek 94 05-19-2007 21:22


All times are GMT +1. The time now is 17:43.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu