Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Segítség
Register Stats Members List Today's Posts

Segítség Ha elakadtál, és nem tudod hogyan indulj, vagy hogyan tovább, írd meg a kérdésed itt, és a tapasztaltabb játékosok segítenek.

Closed Thread
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 06-01-2008, 16:30
Chewbacca Chewbacca is offline
Junior Member
 
Join Date: May 2008
Location: Kashyyyk
Posts: 15
Activity: 0%
Longevity: 87%
Lightbulb Reszletek.

Hello,

A sugo tobbszori atbongeszese utan se leltem meg par apro kerdesre a valaszt, ha valaki tud segiteni orulnek neki .. idovel kitapasztalja minden hodos ezeket, de hatha nem kell erre eveket varnom
1. beleszamit-e egy csataba ha eppen 1 korom van hatra ellenseges seregek megerkezeseig es 1 kor van hatra pl 600-700 ijasz kepzesebol?
2. ugyanez tekerccsel, ha 1 kor mulva fejezek be X db hadugyi tekit az beleszamit meg csatahoz?
3. piacrol visszaerkezo arukkal szinten. ha korvaltaskor kapnek meg X db katonat, reszt vesznek azok a vedelemben?
4. osszeolvastam sok mindent forumon, mint bontas vagy fokozassal valo cselezesek csatakor, stb.. a kerdesem az lenne mi szamit bele a sereg inditasanak pillanatatol a csataba (ha jol ertettem pl: a kati moral ilyen) es mi az ami csak az utolso pillanatban? (mint pl a ket jatekos egymas viszonyitott helye)
5. X tamadja Yt, ker szovetseges segitseget, 10 kor az ut. Y indit sereget Xre, 2 kor. Mindig talalkoznak, vagy Y beutheti Xet ahanyszor nem szegyelli? (azert felmerul a koltoi kerdes ilyenkor X serege merre koborol? )
6. nem minden toli/vari akcio sikeressege van egyforman szamitva, pl: van akit gombozni meg tudok meg, de artozni mar nem, stb.. ezek (szvsz) aranyban allnak a keszulivel amit fogyasztanak, de van ra konkret keplet is mennyi a tobblet ami kell egy tuzgolyohoz peldaul? oke, fugg a tavolsagtol, a keszuliktol, tekercstol, stb, de ha pl X varival epp hogy begombozok valakit, akkor +20% varival mar biztosan megrengetnem, vagy kellhet arra akar ketszer annyi vari is?
7.
Quote:
A piacra kitett áru a megjelenését követő 24 órában marad csak a piacon.
szent meggyozodesem volt hogy ez azt jelenti 24 h utan visszajon az aru nekem viszont ugy tunik 26 oras ciklusok vannak, tehat amit ma piacra kuldok csak 26 ora mulva kapom vissza. (vagy elneztem es 25, lenyeg hogy 24h+) ez inkabb kijelentes volt varom hatha kijavit valaki
8. van limit az oriban tarthato max penzre (talan 4 milliard es egy keves), igaz ez nyersire, runara, tekire, stb is? inkabb filozofiai kerdes, de szabad almodozni, nem?
9. meszarral beutni valakit kb 5%at leoli mindenbol, elkepzelheto hogy felfele tamadaskor ez az arany duplaja? bar ahogy tapasztaltam fugg a tavolsagtol is, de felfele meszar/pusztitas mintha hatekonyabb lenne
10. a "gyujtogatas" nevu toliakcio csak hazakat gyujt? eleresztettem parat de vagy semmit vagy csak hazat egettek porig (eleg lesz egy "probalkozz meg" valasz is )
ha valaki sikerul elolvassa vegig osszes kerdesem anelkul elunna az eletet - vagy meg akarna lincselni -, orulnek ha segitene
koszonom elore is,

eljenek a Wookieek, Csubi
Sponsored Links
  #2  
Old 06-01-2008, 18:25
Valezius Valezius is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veresegyház
Posts: 3,662
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

1-2. Igen beleszámít.
3. Ezt nem tudom
4. Nem vagyok benne biztos, hogy az indításkori katmorál számít, szerintem minden esetben a csata pillanata döntő.
5. Ezt nem értem
6. A különbség abból jön, hogy a gömb ellen nem véd a mágikus pajzs, míg az ártók ellen igen. Tehát 20%-kal nagyobb védőértéket kell átvariznod.
7. Az áru fél-3órán belül ér ki, utána 24óráig marad kinn
8. Súgó-->Maximumok
9. Felfelé minden katonai akció hatékonyabb, a mészár se kivétel (kb a duplája)
10. Csak házat, ahogy a súgó is írja
__________________
A szenvedélyem
  #3  
Old 06-01-2008, 18:30
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Valezius View Post
3. Ezt nem tudom
Pedig tudhatnad, hiszen a piacrol az uj kor legelejen jon vissza az egyseg, amikor a csata mar reg lezajlott. Ergo nem szamit bele
__________________
Remedy
  #4  
Old 06-01-2008, 18:32
Redback's Avatar
Redback Redback is offline
Member
 
Join Date: Jun 2007
Location: Nyíregyháza
Posts: 2,975
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default

1.Ezt nem is leled meg benne, esetleg kitapasztalod, nekem még nem sikerült.

2. Ha x kör múlva fejezed be, és X kör múlva van a csata, akkor azt hiszem beleszámít, de nem biztos.

3.Piacról a cucc legutolsó "mozzanatként" ér vissza, ttehát szerintem nem.

4. Sereg indításakor elsóbb szinteken semmi nem számít bele, csak a csatakor:
Támadóerő kiszámítása
Egységek száma * egységek támadóereje * haditeki %-ával* faji bónuszokkal * tábornokbónusszal * vérszomj varázslat estén 30%-kal * felfele történő ütés esetén 10%-kal
Így néz ki, amikor egy ork tudós 1000 pacival, 5 tábornokkal, 45%-os haditekivel, 99%-os morállal felfele támad:
1000*6*1,45*1,3*1,07*1*3*1,1=17305,431

5. Sose fognak találkozni, csak az egy ország felé tartó, nem szövetséges seregek találkozhatnak.

6. Erre csak annyit, hogy a több körös ártó varázslatokkal szemben, minden körrel 2%-kal nő az ellenfél védőereje, és persze a mágikus pajzs is számít ártó varázslatoknál, ami 20% plusz védelmet ad.

7. Amíg kiér a piacra, az 30 perctól 3 óráig terjedhet, és ezt követően 24 órát van a piacon, és a 24 óra lejárta utáni első körváltáskor kapod meg.

8 Csak a pénzre van, többire nincs.

9.Lefele támadáskor kb 3%, felfele kb 7%.

10. CSak házakat.

Amúgy baráti tanács, hoyg keress egy jó szövit!
__________________
Redológia (#455305) [1/A] [SZK]

Non omnis moriar (#701164) [3/G]
  #5  
Old 06-01-2008, 18:39
Valezius Valezius is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veresegyház
Posts: 3,662
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Pedig tudhatnad, hiszen a piacrol az uj kor legelejen jon vissza az egyseg, amikor a csata mar reg lezajlott. Ergo nem szamit bele
Lehet, hogy máskor tudtam volna, de most csak arra válaszoltam, ami reflexből beugrott
__________________
A szenvedélyem
  #6  
Old 06-01-2008, 18:50
Princ's Avatar
Princ Princ is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Budapest
Posts: 1,087
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

4. Általában minden tényező a csata előtti pillanatban számít, úgy tudom a katmorál is. Ami például nem, az a szabadságon lévő szövetséges(ek) utáni bónusz. Előfordulhat még kivétel, de most nem jut eszembe más.

7.
Quote:
Originally Posted by Súgó
A piacra küldött áruk minimum fél órán át nem kerülnek fel a piacra, de legkésõbb 3 órán belül megjelennek azon, mint eladásra kínált áru. A megjelenést követõ 24 órán át nem eladott áruk visszakerülnek az eladójukhoz.
9. Igen, dupla hatékony felfelé, de sztm nem 5%. (és nem is 7%)

10. Már vágólapon volt a súgó ide vonatkozó részlete, de ha nem hát nem.

Igen! Élejenek soká a wookieek! (kik ők? )
  #7  
Old 06-01-2008, 19:07
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Princ View Post
4. Általában minden tényező a csata előtti pillanatban számít, úgy tudom a katmorál is. Ami például nem, az a szabadságon lévő szövetséges(ek) utáni bónusz. Előfordulhat még kivétel, de most nem jut eszembe más.


9. Igen, dupla hatékony felfelé, de sztm nem 5%. (és nem is 7%)
4. Pl: hogy szovitagkent vagy mfkent inditasz

Meg mi a fajod, meg ilyenek ( Bar ez gondolom ritka)

9. Igy van, az bizony 6%, modositok nelkul.
__________________
Remedy
  #8  
Old 06-02-2008, 07:45
Chewbacca Chewbacca is offline
Junior Member
 
Join Date: May 2008
Location: Kashyyyk
Posts: 15
Activity: 0%
Longevity: 87%
Default

kosz a hozzaszolasokat
mindenkinek tovabbi kellemes napot
Sponsored Links
Closed Thread


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Mi számit csalásnak ..... casper Általános beszélgetés Hódítós témákban 105 03-29-2007 08:18


All times are GMT +1. The time now is 17:49.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu