Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Általános beszélgetés Hódítós témákban
Register Stats Members List Today's Posts

Általános beszélgetés Hódítós témákban Hódítós témák, amik máshova nem férnek

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #571  
Old 08-24-2011, 09:19
Lord Belward's Avatar
Lord Belward Lord Belward is offline
Junior Member
 
Join Date: Dec 2010
Location: Budapest
Posts: 92
Activity: 0%
Longevity: 73%
Default

Bár a spanyolviaszhoz nem értek, de a "mentorosdi" ötlete nekem is tetszik.

A mentorkodásnál a jutalmazást nem tartanám jó ötletnek, mert ne azért "mentorkodjon" valaki, mert ellenszolgáltatást kap érte, hanem azért mert megteheti, vagy mert jól esik és szeret segíteni.

Ha több játékost tanulja meg a játékot, akkor nekünk sokat játszóknak is jó lesz egy idő után, mert több lesz a hús a levesben. (Elnézést a hasonlatért.)

Cassandrával értek egyet, az akutális kezdők fórumán megy az egymás felmenőinek szidása is egy-egy kitiltás, vagy egy esetelges A-s megmozdulás után.

De a mentorosdi lehetőségét meg lehetne nyitni egy fórum felé is, és mondjuk olyan kérdésekre tudnának az igen tapasztalt játékostársak válaszolni, ami több játékosnak a hasznára is válhatna.

Pl, Donát (Kacsa) kérdezte tőlem tegnap, hogy "Miközben a seregem csatába megy hány százaléka hal meg közben?:S", én nem tudtam, javasoltam hogy kérdezze meg fórumon. Anarchoson megtette, amire a mai napig nem érkezett válasz.

Spec., ilyen válaszra én is kíváncsi lennék.
__________________
Ne kívánd ellenséged halálát, segíts neki, hogy önmaga kívánja azt!

--
Belward the Shadowdancer (#276362) [1/A] ,
Reply With Quote
Sponsored Links
  #572  
Old 08-24-2011, 19:38
Pumi
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Quote:
Originally Posted by Donát View Post
Nyilván ment ez eddig is. De csak azokon a kezdőkön tudtál segíteni akik írtak fórumra kérdéseket,próbáltak ütni..stb. De a kezdők többsége szerintem (sajnos) el sem jut a fórumig...Épp ezért mondjuk az adminos első levéllel igényelhetnének egy mentort..vagy vmi ilyesmi...és ezzel több új játékossal lehetne megszerettetni ezt a játékot. De ez csak az Én véleményem.

Igazad van, csak én pölö nem mentorkodnék, mégpedig azért mert nem örülnék ha minden írástudatlannak a levelét kéne bogarásznom. Éppen ezért válogatom meg kinek nyújtok segítséget. A kezdő fórumáig pedig azonosítás után egyenes az út, ha valaki nem talál oda, azt sajnálni se tudom.

Last edited by Pumi; 08-24-2011 at 19:44..
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to For This Useful Post:
  #573  
Old 08-24-2011, 19:48
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Pumi View Post
Igazad van, csak én pölö nem mentorkodnék, mégpedig azért mert nem örülnék ha minden írástudatlannak a levelét kéne bogarásznom. Éppen ezért válogatom meg kinek nyújtok segítséget. A kezdő fórumáig pedig azonosítás után egyenes az út, ha valaki nem talál oda, azt sajnálni se tudom.
En regeles utan 1-2 evig nem is tudtam, hogy van forum menupont, es nem is erdekelt igazan.

Jatszottam, nem irogattam....
__________________
Remedy
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Remedy For This Useful Post:
  #574  
Old 08-24-2011, 19:54
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 8%
Longevity: 99%
Default

Én meg elolvastam mindent, amit csak lehetett és a magam kárán tanultam meg dolgokat.
Én sem mentorkodnék, mert "hogyan tudok építeni?" és "miért nem tudok lopni, pedig van 500 tolvajom? (élőhalott)" már kicsit sok lenne

A Súgó, Kézikönyv elolvasása legyen az elsődleges sztem minden kezdő számára...
Én még egy tesztet is kitöltetnék azokkal, akik a gyorsba regélnek kezdőként és nem lenne annyi sírás...

Sőt van minden menüben egy kérdőjel, ami az adott súgóhoz visz, keresgélni sem kell (bár, van olyan aki most vette ezt észre )
Reply With Quote
  #575  
Old 08-24-2011, 19:56
Pumi
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
En regeles utan 1-2 evig nem is tudtam, hogy van forum menupont, es nem is erdekelt igazan.

Jatszottam, nem irogattam....

Nyilván ilyen is van, mai napig is. Azaz bízom benne
Na de én úgy gondolom aki nem tudja önállóan elkezdeni, esetleg kezelni a kudarcot, az megtalálja a fórum menüpontot és értelmes hsz-e után biztos vagyok benne, hogy segítségre talál.
Reply With Quote
  #576  
Old 08-24-2011, 20:05
bandes bandes is offline
Junior Member
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 30
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by Pool View Post
Én még egy tesztet is kitöltetnék azokkal, akik a gyorsba regélnek kezdőként és nem lenne annyi sírás...
Ez sztem megérne egy külön témát.
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to bandes For This Useful Post:
  #577  
Old 08-24-2011, 20:16
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
En regeles utan 1-2 evig nem is tudtam, hogy van forum menupont
Ez ma már elég elképzelhetetlen, mivel a fórumokra való meghíváskor egy üzenetet is kap mellé mindenki, hogy mi ez és miért kapta.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #578  
Old 08-24-2011, 21:29
Dus Dus is offline
Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 2,382
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Azt én sem támogatom, hogy legyen egy aloldal, ahol x név és sorszám felsorolva, hogy tőlük lehet kérdezni. Sokkal inkább támogatnám azt, hogy a kérdő feltesz egy kérdést, ami bekerül a közösbe, mint egy fórumon, és arra valaki válaszol.
A különbség a kezdők fórumával kapcsolatban annyi lenne, hogy itt csak a kérdés-válasz alapon menne az egész, tehát nincs egyéb beszélgetés mellette, másrészről pedig válogatott játékosok írhatnának, és egyben moderálhatnák is a helyet, ezen kívül minden kérdező csak a saját kérdését és arra kapott választ látná, hogy ne kavarodjon el semmiképp, hanem tisztán, világosan megkapja a kívánt információt, és csak azt. Ezen kívül akár kérdés-visszavonási lehetőség is lenne, ill. megjelenhetne, hogy a kérdés meg van-e válaszolva, megválaszolás alatt áll, vagy szükséges a válasz, és ez alapján akár azt is be lehet lőni, hogy egy ember egyszerre egy kérdést tehet fel, és meg kell rá várnia a választ, míg a következőt beírja.

Pool problémájára, miszerint "hogy lehet építeni?" típusú kérdések lennének, amondó vagyok, hogy ott simán meg lehet írni, hogy kattintson az építés menüpontra, majd jobb fent a kérdőjelre elolvashatja (súgó).
Csak kapjon arról pontos tájékoztatást, hogy hol találja meg.
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Dus For This Useful Post:
  #579  
Old 08-25-2011, 01:08
bandes bandes is offline
Junior Member
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 30
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Többek között ennek a témának hatására indítottam egy új orit, és 2 hónapja kezdőket kezdtem toborozni.
Én járkáltam utána minden kezdőnek, mert nem jelenkezett senki. Maguktól valószínű, hogy jelenlegi padavanjaim sem jelentkeztek volna a dipis hirdetésemre. Szerencsére sikerült találnom 2 aktív kezdőt, akik nagy valószínűséggel már nem játszanának, ha nem szövizek velük. Na nem mintha akkora játékos lennék, de sztem nem is az a cél, hogy profikat neveljünk ki, hanem hogy megszerettessük velük a játékot.
Próbálkoztam ezzel a távokítással is, de nagyon kevés sikerrel. Én ott látom a hibát ebben, hogy nagyon sokan azt se tudják, hogy mit kellene kérdezni. Nem fog senki beírni egy ilyen fórumra, hogy 'sikerült kifosztanom valakit. Esetleg nem 2szer annyi pénzt hoztam volna ha alulról ütöm?' Ezt el kell nekik mondani, magyarázni, körülírni. Magától nem fog rájönni... Mire egyáltalán a kérdés megfogalmazódik benne: 'hogy van az, hogy néha többet néha kevesebbet hozok valakitől?' több hónapba kerülhet. Ez idő alatt pedig a sorozatos kudarcok hatására már jó eséllyel abba is hagyta a játékot. Inkább olyanoknak szólna ez a fórum, akik tisztában vannak az alapokkal, de a finomságokat, a részleteket nem ismerik még.
Igen... Áldozattal jár leszövizni kezdőkkel, de sztem csak így taníthatóak hatékonyan. 400k tekimet sikerült elverniük nem egész 2 hét alatt az elején. Teljesen feleslegesen felmentünk a csoport tetejére, hogy mindenki állhasson a csopi első helyén. Az első ütésüket este 10kor kezdtük el számolni progi nélkül, és a 0:39-es váltásra lett kész. Mindent ők kerestek ki a súgóból, de maguktól nem tudták volna. Koordinálni kellett őket, segíteni néha, hogy merre keresgéljenek. Ezt egy fórumon keresztül kivitelezhetetlennek érzem. Sokkal interaktívabbnak kell lennie egy ilyen tanítási folyamatnak, mint amit egy fórumon el lehet érni.
Padavanjaim rengeteget fejlődtek bő 2 hónap alatt. Azt hiszem ebből a két megjegyzéséből le lehet szűrni a fejlődés mértékét:
Az elején: '...Ilyen tekercsíró tolvaj leszek.' (Ezt külön elmentettem, hogy majd megmutathassam neki egy év múlva.)
Ma: 'Ugye kv-nál az épület hamarabb beér mint a képzések?'
így én mindenképpen mentorok toborzásában látom a megoldást, akik egy szöviben mutatják be, és adják át a tudásukat az újoncoknak.
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to bandes For This Useful Post:
  #580  
Old 08-25-2011, 07:14
Takanohana Takanohana is offline
Member
 
Join Date: Aug 2008
Location: Budapest
Posts: 279
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Én nem tartom magam vérprofi játékosnak, de az alapokkal azért már tisztában vagyok. Ezért szinte fáj, mikor valami extrémen béna felépítésú országot látok. Ilyenkor írok neki, és felajánlom, hogy segítek tanáccsal, ha érdekli. Legtöbb nem válaszol, aki igen, az leginkább az iránt érdeklődik, hogy mi közöm hozzá. Tízből egy ha megfogadja a tanácsot, de azt mondjuk jó látni, hogy sikereket ér el utána. Ezért megéri.

Fentiek ellenére a mentor rendszert támogatnám, szerintem jobb lenne, mint a fórum. Senki nem szeret nagy közönség előtt ostoba lenni, könnyebben kérdez egy valakitől, mint belelőni a kérdését a közösbe és várni, hogy hányan gúnyolják ki.
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 2 (0 members and 2 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Élőhalottas elmélkedő topic pancser játékosok számára [HTPA]GeeForce Általános beszélgetés Hódítós témákban 114 05-28-2008 10:40
A variorik kati moráljának megtartása werden Stratégia & Tippek 33 11-29-2007 18:22
Nagyobb klánok!(Törzsek) Alucard Elvetett javaslatok 3 07-21-2006 22:57
Arénába nagyobb nyeremény Harcosok Elvetett javaslatok 1 07-10-2006 18:11


All times are GMT +1. The time now is 20:35.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu