Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Általános beszélgetések > Egyéb
Register Stats Members List Today's Posts

Egyéb Minden, ami máshova nem fér

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 12-05-2006, 11:23
Croissant Croissant is offline
Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Budapest és Vécs között
Posts: 847
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default Segítségkérés, asztali DVD-lejátszóval kapcsolatban

A párom kapott szülinapjára egy ORION 4200H típusú DivX-es asztali lejátszót, ezzel kapcsolatban szeretnék Tőletek segítséget kérni.

Néhány DVD-lemeznél a következő hibajelenség fordul elő (az összes lejátszott lemezünk vásárolt, nem másolt):

a 70-80. perctől ugrál a kép, és néha hang is (ez utóbbi különösen egy rock-operánál zavaró). Olyan volt a jelenség, mint amikor a régi bakelitlemezek lejátszásakor ugrik a tű, csak folyamatosan. Ami még inkább bosszantó, hogy van két DVD is (mindkettő ugyanaz: A zongorista), amelyeknél szinte másodpercre ugyannonnan kezdődik a hibás letapogatás. (azért van belőle kettő, mert az elsőt kölcsönbe kaptuk, de a páromnak annyira megtetszett, h egy másikat meg is vettük magunknak)

Először azt hittem, h melegedés a hiba oka, mivel nagyjából ugyanannyi idő eltelte után kezdődött a kép / hang ugrálása, de nem így van, mert rájöttem / kipróbáltam, hogy hosszabb ideig tartó kikapcsolás után, gyorsan előre tekerve, az adott pozíciótól előfordul a hiba.

Már 3-szor volt szervízben emiatt a készülék, cseréltek benne pick-up egységet, javították az MPEG2 részt, beállították / javították a pick-up egységet, de a hiba ugyanúgy előjön.

Volt már valakinek hasonló jellegű tapasztalata? És ha igen, akkor mit lehet tenni, hogy használható legyen a készülék?

Nagyon megköszönném, ha kapnék használható információkat, tanácsokat.
__________________
Tükröt mutatok mindenkinek, hiszen mindenki másokon keresztül ismeri meg önmagát.
Reply With Quote
Sponsored Links
  #2  
Old 12-05-2006, 11:27
Smooth Scroller Smooth Scroller is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 772
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

es lejatszottad az egesz dvd-t mar masik dvd-ben is? mas tipusuban, mondjuk havernal.
Reply With Quote
  #3  
Old 12-05-2006, 11:29
Steve Steve is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 2,048
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Az az igazság hogy nálunk is volt ilyen hiba és énis a melegedésre gondoltam. A hiba megjelent mind eredetinél mind másoltnál és inkább tényleg csak a vége felé. Nem vicc, mi úgy oldottuk meg hogy egy idő után elmúlt, illetve inkább indet megnéztük gépen

Tehát segíteni nem tudok, de mélységesen együttérzek veled.
Reply With Quote
  #4  
Old 12-05-2006, 11:33
Croissant Croissant is offline
Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Budapest és Vécs között
Posts: 847
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

Quote:
Originally Posted by Smooth Scroller View Post
es lejatszottad az egesz dvd-t mar masik dvd-ben is? mas tipusuban, mondjuk havernal.
Igen, bár én nem láttam, de azt mondták, hogy ott nem merült fel a probléma.
__________________
Tükröt mutatok mindenkinek, hiszen mindenki másokon keresztül ismeri meg önmagát.
Reply With Quote
  #5  
Old 12-06-2006, 13:47
Rózsa
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Halihóóó!
azt megtudtam, hogy milyen márka, és mit tud a DVD lejátszó, de azt nem, hogy mennyi ideje van meg, és érvényes e még a jótállása... sőőőt ha a szavatossági időn belül van, kérheted a termék kicserélését is! Erről bővebb infót a Ptk 305§-ban találsz...

ciao!
Reply With Quote
  #6  
Old 12-06-2006, 14:31
Croissant Croissant is offline
Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Budapest és Vécs között
Posts: 847
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

Quote:
Originally Posted by Rózsa View Post
Halihóóó!
azt megtudtam, hogy milyen márka, és mit tud a DVD lejátszó, de azt nem, hogy mennyi ideje van meg, és érvényes e még a jótállása... sőőőt ha a szavatossági időn belül van, kérheted a termék kicserélését is! Erről bővebb infót a Ptk 305§-ban találsz...

ciao!
Köszi... Egyébként még nem telt le a jótállás...
__________________
Tükröt mutatok mindenkinek, hiszen mindenki másokon keresztül ismeri meg önmagát.
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 16:27.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu