Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Általános beszélgetés Hódítós témákban
Register Stats Members List Today's Posts

Általános beszélgetés Hódítós témákban Hódítós témák, amik máshova nem férnek

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #11  
Old 02-11-2008, 15:31
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Synkel View Post
Kutyuleeval maximálisan egyetértek. Ez egy agyrém.
A pontlista azért ilyen amilyen, hogy nagy méretkülönbségű orik ne legyenek egymás mellett.

Fegya problémája is rossz példa erre, szerintem ő se azzal orvosolná, hogy 2 körre emelné maga mellé a most 110 körre lévőket...
Szerintem is egy nagy butasag az egesz, ugy ahogy van. A kortavolsag igy is dinamikus, ennel dinamikusabb nem kell....
__________________
Remedy
Reply With Quote
Sponsored Links
  #12  
Old 02-11-2008, 15:37
kg-- kg-- is offline
Junior Member
 
Join Date: May 2007
Posts: 64
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default

Quote:
Originally Posted by Synkel View Post
Fegya problémája is rossz példa erre, szerintem ő se azzal orvosolná, hogy 2 körre emelné maga mellé a most 110 körre lévőket...
Nem hibáztatlak, hogy nem olvastál el mindent, végül is sokat írtam.
Konkrétan: Ha két ország között 110 kör van, köztük senki, és a másik irányba is kevesen, akkor körönként 0,1%-kal változtatva a távolságot 1000 kör alatt 1/(1,001^1000) lesz a szorzó a környékükön (=0,368), tehát 40 körre kerülnek. Ha közben ők nem mozdulnak, a környezetük nagyjából állandó, a csoportlétszám nem változik.
Nem nevezném drasztikus sebességűnek a változást - ugyanakkor, ha az egyéb lehetőségek nagyon leülnek, ez mégis felcsillant valamit.

Quote:
Originally Posted by Synkel View Post
A pontlista azért ilyen amilyen, hogy nagy méretkülönbségű orik ne legyenek egymás mellett.
Hangsúlyoznám, nem kellene végletesen gondolkodni. Egy lassú folyamatnak a lehetőségét dobtam fel. Azért lassú, hogy alkalmazkodni lehessen hozzá, és azért folyamat, hogy tartson egy játszhatóbb szituáció felé. (Pl. amikor mindenki közelében van több lehetséges ellenfél.) Nem azt jelenti, hogy ezt az állapotot valaha is eléri a program! Folyamatos játékkal egy ország meg tudná tartani továbbra is a távolságot, ha akarná. Csak többet kellene érte tennie, mint eddig.

Azt hiszem, már említettem mi a baj a jelenlegi körtávolságokkal. A játéktér nem veszi figyelembe a csoportosulások szabályszerűségeit, pl. azt, hogy a széleken asszimetria alakul ki (bárhol lehet a csoportban egyenetlen eloszlás, de a széleken biztosan). Az asszimetriát kihasználva könnyebb védett helyre kerülni (akár csoport közepén is kialakulhat ilyen), és ez indokolatlan +előnyhöz juttatja az azt élvezőt. Ez egyértelműen a játéktér jellemzője, amit a játéktér szabályaival lehet hangolni.
Reply With Quote
  #13  
Old 02-11-2008, 15:45
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by kg-- View Post
Nem hibáztatlak, hogy nem olvastál el mindent, végül is sokat írtam.
Konkrétan: Ha két ország között 110 kör van, köztük senki, és a másik irányba is kevesen, akkor körönként 0,1%-kal változtatva a távolságot 1000 kör alatt 1/(1,001^1000) lesz a szorzó a környékükön (=0,368), tehát 40 körre kerülnek. Ha közben ők nem mozdulnak, a környezetük nagyjából állandó, a csoportlétszám nem változik.
Nem nevezném drasztikus sebességűnek a változást - ugyanakkor, ha az egyéb lehetőségek nagyon leülnek, ez mégis felcsillant valamit.


Hangsúlyoznám, nem kellene végletesen gondolkodni. Egy lassú folyamatnak a lehetőségét dobtam fel. Azért lassú, hogy alkalmazkodni lehessen hozzá, és azért folyamat, hogy tartson egy játszhatóbb szituáció felé. (Pl. amikor mindenki közelében van több lehetséges ellenfél.) Nem azt jelenti, hogy ezt az állapotot valaha is eléri a program! Folyamatos játékkal egy ország meg tudná tartani továbbra is a távolságot, ha akarná. Csak többet kellene érte tennie, mint eddig.

Azt hiszem, már említettem mi a baj a jelenlegi körtávolságokkal. A játéktér nem veszi figyelembe a csoportosulások szabályszerűségeit, pl. azt, hogy a széleken asszimetria alakul ki (bárhol lehet a csoportban egyenetlen eloszlás, de a széleken biztosan). Az asszimetriát kihasználva könnyebb védett helyre kerülni (akár csoport közepén is kialakulhat ilyen), és ez indokolatlan +előnyhöz juttatja az azt élvezőt. Ez egyértelműen a játéktér jellemzője, amit a játéktér szabályaival lehet hangolni.
Tévedsz, igenis figyelembe veszi. ha van 100ország ugyanakkora ponton akkor nincs mindegyik 2körre, a körtáv 2 tényezőből áll, az egyik a helyezéskülönbség, a másik a pontkülönbség. Amúgy a mostani rendszerhez képest változást pont a szélsőséges esetekben okozna, ott pedig nagyin is a végletek számitanak. a csoport közepén sehol se volt probléma eddig se, max a szabisok miatt, de azt a problémát egy másik témában probálják orvosolni.
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



Reply With Quote
  #14  
Old 02-11-2008, 15:46
kg-- kg-- is offline
Junior Member
 
Join Date: May 2007
Posts: 64
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Szerintem is egy nagy butasag az egesz, ugy ahogy van. A kortavolsag igy is dinamikus, ennel dinamikusabb nem kell....
Ha ez most a Megbeszélésben lenne, hiányolnom kellene némi indoklást.
Viszont pontosítanom mindig érdemes: a körtávolság valóban biztosan változó a csoportlétszám és a pontértékek függvényében, azonban nem függ a sűrűségtől. (+behoztam még egy időfaktort, hogy "lassan tartson" egy adott irányba, ne "ugorjon oda", hátha elkerülöm a "ne kerüljön már mellém a gigaori" beszólásokat )
Reply With Quote
  #15  
Old 02-11-2008, 15:50
Paliking Paliking is offline
Member
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 545
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

Quote:
Originally Posted by kg-- View Post
Ha ez most a Megbeszélésben lenne, hiányolnom kellene némi indoklást.
Viszont pontosítanom mindig érdemes: a körtávolság valóban biztosan változó a csoportlétszám és a pontértékek függvényében, azonban nem függ a sűrűségtől. (+behoztam még egy időfaktort, hogy "lassan tartson" egy adott irányba, ne "ugorjon oda", hátha elkerülöm a "ne kerüljön már mellém a gigaori" beszólásokat )
Tök mindegy, hogy mikor kerül egymás mellé két ország ütéstávolságra, a sokkal nagyobb mindig sokkal előnyösebb helyzetben lesz. Ha 1000 kör alatt kerül be 40 körre, még mindig termelhet 960 körig nyugodtan, majd jól bebont, szétüti a feleakkor országot, és most már sokkal nagyobb területen fog tovább termelni.
Egyáltalán nem jó ez a javaslat, fölösleges tovább folytatni szerintem.
Reply With Quote
  #16  
Old 02-11-2008, 15:59
kg-- kg-- is offline
Junior Member
 
Join Date: May 2007
Posts: 64
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default

Quote:
Originally Posted by Kutyuleee View Post
Tévedsz, igenis figyelembe veszi. ha van 100ország ugyanakkora ponton akkor nincs mindegyik 2körre, a körtáv 2 tényezőből áll, az egyik a helyezéskülönbség, a másik a pontkülönbség. Amúgy a mostani rendszerhez képest változást pont a szélsőséges esetekben okozna, ott pedig nagyin is a végletek számitanak. a csoport közepén sehol se volt probléma eddig se, max a szabisok miatt, de azt a problémát egy másik témában probálják orvosolni.
Szerintem te már érted, hogy hogy működne, csak neked nem tetszik. Feldobtam néhány érvet.
Pl: Aki a csoport elején van, abból is előnyt húz, hogy nagyobb, és abból is, hogy csak egyik irányból támadhatják. Ezt neveztem asszimetriának. Erre mondtam, hogy egy olyan +előny, amit nem feltétlenül kell megtartani. A hatásai nyilvánvalóak (termelő ori, támadni nem is érdemes a kopás miatt, ha ezer évenként egyszer valaki feljebb jön, arra meg mindig lesz pénze átépülni).
Igen, a szélsőséges esetekben okozna változást - pont ez lenne a cél, hogy a szélsőségek egy kicsit (az időben lassan) tompuljanak.
Vagy másik pl.: Egyenletesebb lesz az országok sűrűsége - ha lehet. Ezáltal egyrészt kiegyensúlyozottab, folyamatosabb a játék. Másrészt nem attól függ a vagyonod/tapasztalatod a 3. szinten, hogy hova sikerült a 5.-en regelni.

Last edited by kg--; 02-11-2008 at 16:21..
Reply With Quote
  #17  
Old 02-11-2008, 16:01
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by kg-- View Post
Viszont pontosítanom mindig érdemes: a körtávolság valóban biztosan változó a csoportlétszám és a pontértékek függvényében, azonban nem függ a sűrűségtől.
De igenis fugg.....
__________________
Remedy
Reply With Quote
  #18  
Old 02-11-2008, 16:17
kg-- kg-- is offline
Junior Member
 
Join Date: May 2007
Posts: 64
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default

Quote:
Originally Posted by Paliking View Post
Tök mindegy, hogy mikor kerül egymás mellé két ország ütéstávolságra
A soha és a valamikor között látok különbséget.

Quote:
Originally Posted by Paliking View Post
a sokkal nagyobb mindig sokkal előnyösebb helyzetben lesz. Ha 1000 kör alatt kerül be 40 körre, még mindig termelhet 960 körig nyugodtan, majd jól bebont, szétüti a feleakkor országot, és most már sokkal nagyobb területen fog tovább termelni.
Rossz is lenne, ha a nagyobb nem lenne előnyösebb helyzetben. De...
Függhet az ütés eredménye mondjuk a országok méretének arányától? (pont vagy heki, lehet agyalni)
Más: A szakadék alatt torlódás van. Roszabb esetben patthelyzet - senki nem mer indulni a hosszú útra, mert a körülötte állók lecsapnak rá. Egy ilyen szituációban igenis jó, ha fentről elindul az ütés. Esélyt ad akár valaki másnak a top támadására, a támadott támadására - beindul egy ütéssorozat, ahol _lehet_ változtatni a pozíciókat. Igen, lesznek vesztesek, de lesznek győztesek is. És a következő top már eleve nem lesz olyan magasan, hogy könnyedén elhúzzon, és a gumikörtáv is lassítja egy kicsit a távolodást.
(A top alatt nem a csoportelsőt lehet csak érteni, hanem a pontlista egy olyan szeletének a tetejét is, ahol felette viszonylag nagy lyuk van.)
Reply With Quote
  #19  
Old 02-11-2008, 16:20
kg-- kg-- is offline
Junior Member
 
Join Date: May 2007
Posts: 64
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
De igenis fugg.....
Bocs, akkor ezt rosszul tudtam. (Már ezért érdemes volt a topicot indítani ) Akkor pontosítok függjön jobban, és ennek a függésnek legyen olyan dinamikája, hogy egyenletesebb sűrűséget igyekezzen mutatni. Érveim nem változtak.

Last edited by kg--; 02-11-2008 at 16:35..
Reply With Quote
  #20  
Old 02-11-2008, 16:32
kg-- kg-- is offline
Junior Member
 
Join Date: May 2007
Posts: 64
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default

Akkor most kaptok egy esélyt, hogy a vitatkozást is lehessen gyakorolni.

OK, azt látom, hogy 3-ból 3 embernek nem tetszik az ötlet. Amit szívesen látnék még:
- "A problémát nem jól látod, az nem is probléma, mert ha megvalósulna, amit írtál, akkor...rosszabb lenne/nem változna a helyzet, mégpedig azért, mert..."
- "A problémákat, amiket felvetsz, így nem lehet megoldani, a helyzet nem változik/rosszabb lesz, mert..."
- "Rosszul tudod, mert..."

Szóval ha írtok, kérlek egy két érvet mindig tegyetek az írásba, hogy egyértelmű legyen, a probléma nem létezik, vagy a megoldás nem jó.
A "nem tetszik" és a "szerintem hülyeség"-nek van súlya attól függően, hogy ki mondja. De vitában kevés.

Köszönöm!
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 07:42.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu