Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Elvetett javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Elvetett javaslatok Könyörtelen leszek, de ami téma egész biztosan nem lesz, azt átmozgatom ebbe a topicba.

View Poll Results: Jó lenne egy ilyen lehetőség?
Igen, szerintem ez nagyon jó lenne! 17 44.74%
Nem, szerintem ez egyáltalán nem lenne jó! 17 44.74%
Talán jó lenne, de nem így. Más ötletem van! (Ötletkifejtés hsz formájában.) 4 10.53%
Voters: 38. You may not vote on this poll

 
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 03-11-2008, 10:08
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default Névátírás automatizálása

A névvadászatból ide kanyarodtunk, folytassuk itt, a vadászterületet meg hagyjuk meg a vadászoknak.


A lényeg, hogy jópáran (köztük Ati is, teljesen más, de ugyanakkor érthető módon) ellenzi a névváltoztatást.

Az jutott eszembe, hogy ezt lehetne automatizálni, és folyamatosan, mindenki számára elérhetővé tenni úgy, mint mondjuk a jelszómódosítás, vagy a zéró start, stb...

Mondjuk a beállításoknál egy új fül, hogy "Országnév javítása".

Természetesen el kéne választani a korrigálókat a névátíróktól.

Aki 1 karaktert módosít, (tehát elgépelést, hibát javít), annak 100 VIP körébe kerüljön.

Aki 2-t, annak 500 VIP körébe (és innen 100-asával nőne / karakter)
Aki 3-at, annak 600-ba
Aki 4-et, 700-ba, és így tovább.
.
.
.

Nem hiszem, hogy naponta 300-an fognak átírogatni mondjuk 20 karakteres orineveket.

Természetesen a csökkentés és bővítés is karaktermódosítás, tehát ha van egy 3 betűs országnevem, és azt átírom egy 5 betűsre, akkor az nem 600, hanem 800 VIP körbe kerülne.

Erre persze azt lehet mondani, hogy diszkriminálja a hosszú nevűeket. ez valamilyen szinten igaz is.

De erre is van másik ötlet, pl hogy aki 1 vagy 2 karaktert módosít, annak 200 VIP körbe kerüljön, aki 3-at, vagy annál többet, annak meg egységesen 2500 VIP körbe.

És szépen fel kell tölteni a VIP-eket az országra, mint a zéró startnál, és amikor ezt eljátszod, akkod kiléptet, és vissza kell lépned, és máris X VIP körrel kevesebb van az országon, és más a neve. Minden más sértetlen marad.


Ez persze csak ötlet, hogy Ati-nak ne szídják le a felmenőit egészen Ádámig meg Éváig, de mégis lehessen nevet átírni, sokba kerüljön, tehát ne legyen az, hogy valaki "bújkál", és naponta változtatgatja.


Be lehetne tenni egy olyan szűrőt, hogy 100 naponta lehessen maximum változtatgatni. Vagy évente, mint a zérónál. Ilyesmik jutottak eszembe. Remélem senkinek nem kavartam fel a lelki világát.

(természetesen a szerver adta lehetőségekről nincs információm, nyilván, abbn csak Ati tud állást foglalni, hogy egyáltalán be lehet-e írni egy ilyet a játékprogramba)
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 
Sponsored Links
  #2  
Old 03-11-2008, 10:17
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by [HTPA]GeeForce View Post
(természetesen a szerver adta lehetőségekről nincs információm, nyilván, abbn csak Ati tud állást foglalni, hogy egyáltalán be lehet-e írni egy ilyet a játékprogramba)
Nekem ez ellen maximum elvi aggályaim vannak.

Valójában konkrétan nekem azok se, csak látva, hogy milyen iszonyatos feszültségeket tud kiváltani elég sok emberből egy ilyen lehetőség, egy kicsit ingoványosnak érzem ezt a területet.

Ami persze egyik oldalról butaság, hiszen semmi konkrét előnyöd nem származik ebből, szemben más játékokkal, ahol hasonló VIP tagságért például extra védelmet kapsz. No ott számolj bármit is, vagy mondd azt, hogy egyenlő mindenki számára a játék.
__________________
Hódító * Queosia
  #3  
Old 03-11-2008, 10:22
Tsobi's Avatar
Tsobi Tsobi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest, XV. kerület
Posts: 5,633
Activity: 15%
Longevity: 94%
Default

Ha már bekerülne hasonló,akkor -ahogy Gee is mondta- a zéró startot kéne figyelembe venni,tarifa szempontjából. Mindegy hány karakter,az első átírás ingyenes,aztán az egy éven belüli újabb átírás 500 VIP kör,egy éven belüli második átírás 1000 VIP kör,harmadik 1500 VIP kör etc...
És ha az egy év eltelte után szeretne valaki változtatni,akkor újra ingyenes.

A szégyentáblához hasonlóan jó lenne akkor egy újabb fülecske(vagy újabb vari ~ oritörténet?),hogy átírt országnevek,ahol fel vannak tüntetve a változások. Miből,mikor lett micsoda?

Támogatom
__________________



A nemzetvédő katona, a nemzettartó paraszt, a nemzetépítő munkás, a nemzetvezető értelmiségi, a nemzetmegtartó nő és a nemzet halhatatlanságának záloga, a magyar ifjúság hitvallása:
Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!


„Extra Hungariam non est vita ; si est vita, non est vita.”


  #4  
Old 03-11-2008, 10:24
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Matador View Post
Ha már bekerülne hasonló,akkor -ahogy Gee is mondta- a zéró startot kéne figyelembe venni,tarifa szempontjából. Mindegy hány karakter,az első átírás ingyenes,aztán az egy éven belüli újabb átírás 500 VIP kör,egy éven belüli második átírás 1000 VIP kör,harmadik 1500 VIP kör etc...
És ha az egy év eltelte után szeretne valaki változtatni,akkor újra ingyenes.

A szégyentáblához hasonlóan jó lenne akkor egy újabb fülecske(vagy újabb vari ~ oritörténet?),hogy átírt országnevek,ahol fel vannak tüntetve a változások. Miből,mikor lett micsoda?

Támogatom
Azt gondolom, hogy ez túlságosan enyhe követelmény. Így minden harmadik ország évente új névvel játszana, amit semmiképp nem támogatok.
__________________
Hódító * Queosia
  #5  
Old 03-11-2008, 10:25
Tsobi's Avatar
Tsobi Tsobi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest, XV. kerület
Posts: 5,633
Activity: 15%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Azt gondolom, hogy ez túlságosan enyhe követelmény. Így minden harmadik ország évente új névvel játszana, amit semmiképp nem támogatok.
Csak a zéró starthoz próbáltam konfigurálni. Magamból indultam ki .. ilyen feltételek mellett nem hiszem,hogy változtatnék évente akár többször is .. ha egyáltalán igénybe venném
__________________



A nemzetvédő katona, a nemzettartó paraszt, a nemzetépítő munkás, a nemzetvezető értelmiségi, a nemzetmegtartó nő és a nemzet halhatatlanságának záloga, a magyar ifjúság hitvallása:
Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!


„Extra Hungariam non est vita ; si est vita, non est vita.”


  #6  
Old 03-11-2008, 10:27
Goldy's Avatar
Goldy Goldy is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,166
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Ha lesz ilyen remélem Q-ban nem...
  #7  
Old 03-11-2008, 10:29
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Más játékok nem érdekelnek annyira, mert halálra idegesítenek, hogy fél éve játszom vele, (VIP nélkül) aztán jön a kis kö...g, 3 hete játszik, de tele van pénzzel, és szétaláz engem, csak mert olyan cuccokat vesz lóvéért, amit én sose fogok tuni elérni a játékon belül.
Éppen ezért csak poénból játszom más játékokkal. Bár mostanában még poénból sem.


Az indulatok levezetése miatt gondoltam erre a dologra.

Hiszen ha ez egy minden nap elérhető funkció lenne, senki nem "anyázhatna", hiszen bárki, bármikor, önszántából átírhatná a nevét. Az "anyázók" csaoportja is.

A zéróstartért sem anyázik senki, vagy az újraindulási lehetőségen sem. Sőt, a szintlépéseen sem...

Jön felém a sereg, és újrázok... Vagy szintet lépek... Vagy zérózok... Lehet, hogy sose találkozom többet azzal az országgal, amivel háborúban voltunk....

Szóval ha ez egy automatikus, legális, és DRÁGA mulatság lenne, elkopnának az elégedetlenkedők...

2500 VIP az azért nem kevés, valljuk be. Aki meg 200 VIP-ért javít, azt meg úgyis megismered a pontlistán, az "nem tűnik el".


/egyébként meg igenis ne legyünk lusták a neve mellé odaírni a sorszámot, hiszen a sorszámmal játszom, ha varázsolok sorszámot írok be, ha lopok akkor is, ha támadok akkor is, ha szövetkezem akkor is, sőt én még a keresőben is sorszámra szoktam keresni/
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 
  #8  
Old 03-11-2008, 10:33
csabi's Avatar
csabi csabi is offline
Member
 
Join Date: Feb 2008
Location: widnes
Posts: 1,633
Activity: 0%
Longevity: 88%
Default

jó szerintem a zéró startos ötlet is, habár kicsit olcsónak találom.
lehetne ugy, h amikor indít vki egy országot, akkor egy évig csak 1000körért válthat (ebben az évben már választott), egy év után 500-ra esne vissza és ez lenne a minimum. mennyibe is kerülne most 500 vip kör?
  #9  
Old 03-11-2008, 10:33
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Az első se legyen ingyenes, mert akkor azonnal nekiáll mindenki nevet átírni.
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 
  #10  
Old 03-11-2008, 10:35
Tsobi's Avatar
Tsobi Tsobi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest, XV. kerület
Posts: 5,633
Activity: 15%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by [HTPA]GeeForce View Post
Az első se legyen ingyenes, mert akkor azonnal nekiáll mindenki nevet átírni.
Én nem
*r*
__________________



A nemzetvédő katona, a nemzettartó paraszt, a nemzetépítő munkás, a nemzetvezető értelmiségi, a nemzetmegtartó nő és a nemzet halhatatlanságának záloga, a magyar ifjúság hitvallása:
Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!


„Extra Hungariam non est vita ; si est vita, non est vita.”


Sponsored Links
 


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 13:22.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu