Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megvalósult javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 11-04-2007, 19:27
-Fegya-'s Avatar
-Fegya- -Fegya- is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,590
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default Felfedezés

Ati kérte, hogy ne beszélgessünk a felfedezésről a Törpe bányatalálása topicban. Ezért nyitottam az új topicot. Más megfelelő topicot nem találtam.

Előzmények:
Román 1/A topic innen:
http://forum.hodito.hu/showpost.php?...&postcount=342

Törpék bányatalálása topic innen:
http://forum.hodito.hu/showpost.php?...6&postcount=83
__________________
Egér a sajton... (#3744)
Reply With Quote
Sponsored Links
  #2  
Old 11-04-2007, 19:33
Arwyl szelleme's Avatar
Arwyl szelleme Arwyl szelleme is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Mezőberény vagy Ildeenél Szegeden :-)
Posts: 861
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Megelőztél!

Nos!

Javaslatom:

2250 heki alatt változatlan
2250 heki felett: terület 10%-a legyen a katonaigény 1 hekihez

Fegya írta hogy valahogy figyelembe kellene venni a fedezési arányt is, ezt meg lehetne tenni egy szorzóval. pl. 10%os fedezési aránynál 1,1-el beszorozzuk ezt a számot és kész. Ezzel még mindig elfogadható a katiigény.
__________________
Egy: törj az égig!
Kettő: tarts ki végig!
Három: nevess, ha fáj!
Négy: üss, ha muszáj!
Öt: tartsd a várat!
Hat: védd a társad!
Hét: tiéd a hit!
Nyolc: a zászlót vidd!

Egészséges Fejbőr : Skinhead nyolcparancsolat
Reply With Quote
  #3  
Old 11-04-2007, 19:36
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Arwyl szelleme View Post
Megelőztél!

Nos!

Javaslatom:

2250 heki alatt változatlan
2250 heki felett: terület 10%-a legyen a katonaigény 1 hekihez

Fegya írta hogy valahogy figyelembe kellene venni a fedezési arányt is, ezt meg lehetne tenni egy szorzóval. pl. 10%os fedezési aránynál 1,1-el beszorozzuk ezt a számot és kész. Ezzel még mindig elfogadható a katiigény.


Nem vagyok egy matekzseni miolta kinőttem az iskolapadból, de nekem első blikkre tetszik ez a megoldás. (majd jönnek kevésbé lusták, akik bebizonyítják, hogy nem jó)
Ami nem tetszik benne, az a felfedezési arány. Értem én, hogy valahogy tolerálni kéne ha valaki ütéssel akar inkább haladni mintsem fedezzen, de az előző változásban is a fedezési arány okozta a legtöbb visszásságot. Ráadásul a termelők életét éppúgy ellehetetleníti mint eddig... bár ebben lehet tévedek.
__________________
"Véres kardot hoztam
Őseink véres kardját"
Reply With Quote
  #4  
Old 11-04-2007, 20:07
-Fegya-'s Avatar
-Fegya- -Fegya- is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,590
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by monro View Post
A topic befulladásából ítélve nem a törpi bányatalálása a legfőbb probléma a fórumozók véleménye szerint hanem a haladás megtorpanása bizonyos méret felett...

Ennek javítását sztem 2 módon lehet elősegíteni...

1. a klántámadások lehetőségének kibővítésével, hogy ne kelljen 1-1 ütés miatt súlyos árat fizetni---> részklánok

2. a felfedezés visszakönnyítésével.... grrrr
Erre reagálok először...

Monro, mint írtam, az 1/A összes földterülete a fellfedezés nehezítése óta állandóan és elég jelentősen csökken. A legelsők földterülete viszont lényegében változatlan. Így egy átlagos területű ország távolsága a toptól állandóan nő.
Ezen nem segítene a nekem egyébként tetsző részklános javaslatod, mert a csoport összes földterülete továbbra is csökkenne, így növekednének a távolságok a csoportátlag és az elsők között.
Kevés a föld az 1/A-ban és ezen csak a felfedezés könnyítése segíthetne.
__________________
Egér a sajton... (#3744)

Last edited by -Fegya-; 11-04-2007 at 20:13..
Reply With Quote
  #5  
Old 11-04-2007, 20:39
-Fegya-'s Avatar
-Fegya- -Fegya- is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,590
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Synkel View Post
Ami nem tetszik benne, az a felfedezési arány. Értem én, hogy valahogy tolerálni kéne ha valaki ütéssel akar inkább haladni mintsem fedezzen, de az előző változásban is a fedezési arány okozta a legtöbb visszásságot. Ráadásul a termelők életét éppúgy ellehetetleníti mint eddig... bár ebben lehet tévedek.
Akkor nézzünk egy példát:
Mostani katonaigény 9000 hektáron:
0 felfedezési aránnyal : 1339 kati/hektár
Ugyanez 40% fedezési aránnyal : 2410 kati/hektár

Arwyl javaslata szerinti katonaigény:
0 felfedezési aránnyal : 900 kati/hektár
Ugyanez 40% fedezési aránnyal : 1260 kati/hektár

Ezt így teljesen reálisnak tartom. Ennyi előnye lehet annak, aki általában harccal halad és akkor fedez, amikor szakadékot akar átugrani. A termelő viszont nem fog ellehetetlenülni a 40% katonatöbblettől.
__________________
Egér a sajton... (#3744)
Reply With Quote
  #6  
Old 11-04-2007, 21:55
Robin Robin is offline
Member
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 262
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by -Fegya- View Post
Akkor nézzünk egy példát:
Mostani katonaigény 9000 hektáron:
0 felfedezési aránnyal : 1339 kati/hektár
Ugyanez 40% fedezési aránnyal : 2410 kati/hektár

Arwyl javaslata szerinti katonaigény:
0 felfedezési aránnyal : 900 kati/hektár
Ugyanez 40% fedezési aránnyal : 1260 kati/hektár

Ezt így teljesen reálisnak tartom. Ennyi előnye lehet annak, aki általában harccal halad és akkor fedez, amikor szakadékot akar átugrani. A termelő viszont nem fog ellehetetlenülni a 40% katonatöbblettől.
Én is támogatnám a javaslatot de én egy apró módosítást eszközölnék a képletben. Ugyebár az egész fedezés azért lett módosítva régebben hogy a nagy orikat gátolják.
Ez jó dolog, de kis módosítás kéne véleményem szerint.
A fedezési %-ot teljes egészében megszüntetném. Pl azért mert ha valaki csak fedezve tud felmenni mert képtelen ütni különböző okok miatt de a csoport középső részében halad, akkor azt nem kéne büntetni (elég nagy büntetés neki hogy nem tud rendesen haladni). Ez csak egy példa volt,

Szerintem inkább egy módosító tényezőt kéne bevezetni annak függvényében hogy az adott ország hol található.
Értem ezalatt egy számpéldával: 26000 hekis ország esetében aki a csoport 3. helyezettje (terület tekintetében). 26000/10 * 1,97 a fedezéshez szükséges katonamennyiség egy 100 fős csoportban.
Véleményem szerint a csoport teljes létszámát lehetne venni 100% nak a módosító tényező számításánál. Ez 100 fős csoportban a 100. helyzettnek 0% katimennyiség növelés eredetihez képest, az 1. helyezettnek 100%-os katonamennyiség növelés.

Gondolom most megkapom a magamét
Reply With Quote
  #7  
Old 11-04-2007, 22:20
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 8%
Longevity: 99%
Default

Támogatom Arwyl elképzelését, de a felfedezési arányt én kivenném...
De azzal is elfogadhatóbb, mint a mostani...
Reply With Quote
  #8  
Old 11-05-2007, 09:05
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Jelenleg:

Föld: 8.600 hektár
1 hektár föld felfedezéséhez kell 1.786 katona és 178.600 arany

Ez egy teljes fedezésnél így néz ki:
1.535.960 katona + 153.596.000 arany (Ahol még mindig az arany az, ami elhanyagolható mennyiség tulajdonképpen.)

A probléma az, hogy ez az ország többet ütött, mint fedezett, tehát véletlenül se lehet mondani, hogy 'tamagocsikirály'. De mivel a legközelebbi támadható célpont 86 körre van, Tulajdonképpen olyan, mintha egyedül játszana az ember a csoportban. Egyértelműen esélytelen megtámadni. Mire odaérnek a seregek, a fele elhullik, másrészt mivel jóval nagyobb az az ország, egészen egyszerűen a hektármennyiségből adódóan képtelenség beverni, mert kb 2x annyi barakkja van.

Innentől kezdve muszáj fedezni. (Mármint ha az ember haladni akar.)

Egy 8.600 hektáros országnak viszont a fent jelzett mennyiség tulajdonképpen előállíthatatlan. A lakosság fényében (100k-120k között mozog) ezt magamnak kiképezni 20 óránként 10k-12k. Számoljunk 12-vel. Ez esetben, ha magamnak képezem ki ezt, akkor az 106,7 nap. Az 3,5 hónap.
Tegyük fel, hogy a TOP30 13.000 hekinél kezdődik. (Nem beszélve a szemes TOP-okról..)
Tehát szükségem van 4.400 hektárra. Tehát nagyjából 5x kell fedezzek egy ilyet. Az 1,5 év kőkemény tamagocsizás... És akkor még en mis beszéltem arról, hogy ez azért nem egészen így van, mert minden fedezés után nő a szükséges katonák mennyisége. Tehát akár 2 év is lehet. 2 év magányos, unalmas játék.

És senki nem mondhatja, hogy ez egy TOP tetején tanyázó hatalmas gigaország. Egy tök átlagos ori. Ami ráadásul nem is tamagocsizott nagyon sokáig.

Ami felmerült javaslat, sokkal de sokkal elfogadhatóbb számomra is, mint ami most van. Ha 1 hekihez 860 katincs kellene csak, akkor tulajdonképpen szó szerint feleződik a tamagocsizási idő. Az azért már sokkal barátságosabban hangzik!

Egy 300k hekis orinak meg úgy is kéne 30k katincs 1 hekért... Az is lenne akkora nagy érték, hgoy egy normális fedezéshez szükséges mennyiség neki is borzasztóan megterhelő lenne. 900.000.000 katona kéne egy full fedezéshez első körben... Szerintem nem fedezgetne minden nap akármekkora ultratermelő is legyen. Úgyhogy szerintem nem lenne nagy könnyítés a gigaoriknak, de annál nagyobb a kisebbeknek.

Úgyhogy támogatom a javaslatot.
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 
Reply With Quote
  #9  
Old 11-05-2007, 09:14
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

A fedezési arány szerintem sem kell. Bár még azzal is emberségesebb mennyiségek jönnének ki, mint ahogy most van.

És a fenti dologhoz még hozzá tartozik, hogy ahhoz, hgoy 20 óránként 12k katonát csináljak, fenn kell tartani nekik a helyet, tehát vagy a védelmem vagy a támadóértékem csökken, illetve elő kell teremteni 12k fegyvert is.

Másik megoldás, hogy megveszi az ember a piacon. Mivel csak 4.294.967.295 arany fér el egy oriban, ahhoz hogy megvegye az ember a maga (javaslattal számolt) 739.600 katonáját, 18.490.000.000 aranyra van szüksége. (Nagyon baráti, 25.000 arany/katona egységárral számoltam! Ezzel szemben a legtöbb csoportban 50.000-hez konvergál a piaci értéke 1 katonának!)

Szóval alapból ki sem tud küldeni egy teljes, 860 hektáros fedezést. (Kivéve, ha kitesz a piacra 12,2 milliárd értékben cuccot, és azt valakivel összejátszva 4,2 mrd-nként felvásároltatja. Nameg ehhez szükséges, hogy legyen a piacon 739.600 katona 25.000 aranyért.
De ezt még mindig könnyebb összehozni, mint ahogy ezek a számok kinéznének reálisan. Meg ahogy kinéznek jelenleg...

Úgyhogy minden ilyen irányú felvetéssel egyet fogok érteni, vagy jöhet az örök szabadság. :S
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 
Reply With Quote
  #10  
Old 11-05-2007, 09:15
Grabi Grabi is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Location: Bp.
Posts: 1,634
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

anarchhoz nem szólok hozzá, ahhoz nem értek. de 1,5m kati szerintem ott se sok.

az A-hoz kicsit jobban. az A csapatjáték, nem az országok halmaza. ott elvileg a csapat képzi a katonákat, hogy esetleg egy ország fedezzen. az A-ban 10k hekiig kb. lehet haladni kizárólag egyéni ütésekkel, szerintem reálisan 600k-ig klánütésekkel, arwen, remy, hege rá a tanu, hogy mégtovább.

főeg 10-12k heki felett érdekes szerintem a történet. támogatom a kisebb katimennyiséget, de a fedezési mennyiséget mindenképpen meghagynám. hódító nem fedezési bajnokság. tessék ütni.
__________________
Hüpp-hüpp-hüpp barbatrükk (#316178)
Elkapom a grabancodat! (#355763) ANARCH
Barrigon (#64904)
Y Ddraig Goch (#428537)
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
17. Felfedezés Ati Hódító Kézikönyv 3 07-11-2007 17:11
felfedezés, felfedezett terület számítás Senki Segítség 21 04-27-2007 19:19
Felfedezés javaslat -Fegya- Megvalósult javaslatok 916 01-20-2007 21:04
Célzott felfedezés módosíítás aúú Elvetett javaslatok 11 06-20-2006 14:05


All times are GMT +1. The time now is 08:25.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu