Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megvalósult javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #251  
Old 03-19-2008, 14:45
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Hüpike View Post
akkor hátrányban vannak akik már fent vannak.
Sőt azok milyen hátrányban vannak, akik nem 200 katonás áron fedeztek oda fel. Nem arról szól a javaslat, hogy visszamenőlegesen változtassunk, és azt modnjuk, hogy ha ütöttél volna, akkor ennyit meg annyit kapnál.

Annak nem látom értelmét, hogy B-ig szépen növögetnek az országok, majd A-ba 1 hektárral lépnek fel, és gyakorlatilag nulláról kezdik a játékot. Ez értelmetlen.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
Sponsored Links
  #252  
Old 03-19-2008, 15:23
-Fegya-'s Avatar
-Fegya- -Fegya- is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,590
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Ha valaki 2400 hekivel lép fel az A-ba, akkor teljesen jogosnak érzem, hogy a csatával szerzett területe maximum 2200 heki legyen. Ati sávos megoldása ezt biztosítja, ezért támogatom.

A javaslat szerint 3000 heki felett lehet kedvezményt igénybe venni. Én ezt kiegészíteném avval, hogy csak olyan ország fedezhet kedvezményesen, amelyik a top30%-ban van. A top30% az 1A-ban jelenleg 3500 heki körül lehet. Nem tartom jónak, ha valaki kedvezményes fedezéssel juthat a top30%-ba.
Igazán, ha a kedvezmény a szakadékok átugrására való, akkor még jobb lenne, ha csak a top10% fedezhetne kedvezményesesn.
__________________
Egér a sajton... (#3744)
Reply With Quote
  #253  
Old 03-19-2008, 16:03
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by -Fegya- View Post
Én ezt kiegészíteném avval, hogy csak olyan ország fedezhet kedvezményesen, amelyik a top30%-ban van. A top30% az 1A-ban jelenleg 3500 heki körül lehet. Nem tartom jónak, ha valaki kedvezményes fedezéssel juthat a top30%-ba.
Vagyis a 3000 hektárt nem fixen 3000 hektárra tenni, hanem egy állandóan változó értékké, ami a top30% alja. Ez egy kicsit követhetetlenné teszi számomra a felhasználását, de meggyőzhető vagyok.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #254  
Old 03-19-2008, 16:14
Cyby_'s Avatar
Cyby_ Cyby_ is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Location: Kunhegyes-Debrecen MFK koli
Posts: 646
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Vagyis a 3000 hektárt nem fixen 3000 hektárra tenni, hanem egy állandóan változó értékké, ami a top30% alja. Ez egy kicsit követhetetlenné teszi számomra a felhasználását, de meggyőzhető vagyok.
Ha van 1 topköre Aba akkor elhazsnálhatja a fedzeést,addig nem,eléggé lekövethetö programozásilag!
Reply With Quote
  #255  
Old 03-19-2008, 16:16
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Cyby_ View Post
Ha van 1 topköre Aba akkor elhazsnálhatja a fedzeést,addig nem,eléggé lekövethetö programozásilag!
Aki egyszer fent volt, majd leverték, és már csak 1 kör van hátra a 8000 topköréből, az használhatja? Ő nincs benne a top30%-ban! Nagyon nincs.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #256  
Old 03-19-2008, 16:35
-Fegya-'s Avatar
-Fegya- -Fegya- is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,590
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Vagyis a 3000 hektárt nem fixen 3000 hektárra tenni, hanem egy állandóan változó értékké, ami a top30% alja. Ez egy kicsit követhetetlenné teszi számomra a felhasználását, de meggyőzhető vagyok.
Aki a felfedezés indításakor benne van a top30%-ban (vagy top10%-ban), az kedvezményesen fedezhet. Akár 0 topkör esetén is, ha éppen most érte el a határt. Ez szerintem jól követhető.
Én megtartanám a 3000 hektáros határt is. Ez biztosítaná, hogy alsóbb szinteken ne lehessen kedvezményesen fedezni. De azt is lehet, hogy kedvezményesen csak az 1A-ban lehet fedezni és akkor nem kell a 3000 hektáros határ.
__________________
Egér a sajton... (#3744)
Reply With Quote
  #257  
Old 03-19-2008, 20:16
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by -Fegya- View Post
Aki a felfedezés indításakor benne van a top30%-ban (vagy top10%-ban), az kedvezményesen fedezhet. Akár 0 topkör esetén is, ha éppen most érte el a határt. Ez szerintem jól követhető.
Én megtartanám a 3000 hektáros határt is. Ez biztosítaná, hogy alsóbb szinteken ne lehessen kedvezményesen fedezni. De azt is lehet, hogy kedvezményesen csak az 1A-ban lehet fedezni és akkor nem kell a 3000 hektáros határ.
Ennél sokkal egyszerűbbnek és mindenki számára érthetőbbnek tartanám azt, hogy minden felfedezés csökkentse a kedvezményes részt. Ennyi.

Ezzel ugye ha 2400 hektárig végig csak ütött, akkor összegyűjtött 2200 hektár/4=550 hektárnyi kedvezményes felfedezést. 2400-ról nekiáll fedezni, eljut 2950-ig, ahol még mindig semmi értelme nem lett volna ezt felhasználni, tehát nem fedez a top30%-ba. És itt el is fogy a kedvezménye. Gyakorlatilag ugyanott van, mint akinek semmi kedvezménye nincs, hiszen 3000 hektárig fix értéken fedez.

Ha alsó szinten el akarja használni a kedvezményes fedezését, mert valahogy 3000 hektár fölé jutott, tegye.

Ezzel ki van zárva, hogy a top30%-ba fedezzen, a legalsó szinttől kezdve már lehet gyűjteni a kedvezményes fedezést, és szerintem ezt nem bonyolult megérteni, hogy hogy működik.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #258  
Old 03-19-2008, 20:56
Hóhér Hóhér is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 806
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Most nem lehet, de onnantól, amikortól a felfedezés változik, már lehetséges lesz ismét, ahogy régen is lehetséges volt.
vagyis az átépítés alatt lévő területek megint el fognak veszni?

csak egy gondolat, bár nem tudom hogyan lehet majd 1 hektárral vagy akár nagyon kevés hektárral lépni majd A ba.

szerintem, azért nem fog senki 1 hektárral lépni aba, hogy 2400 hektárig felüsse magát, ami ugye eleve lehetelen fedezés nélkül, de ha még is lehetséges, akkor így elér 600 kedvezményes fedezést.

szerintem egyetérthetünk, hogy amennyibe kerül neki, hogy b-ből 1 hekráttal lépjen, és 1 hektárról felérjen fedezés nékül 2400 hektárra A ban, sokkal többe kerül, mint amit nyer a kapott 600 kedvezményes fedezési lehetőséggel.

ezt a lehetőséget szerintem senki nem választaná.

synkel beírására:
az újrázás megoldás a problémára a szinten...

sokkal inkább újrázgatna, vagy zéróstartolna, vagy törölne pár ország a felvihető kedvezmények miatt, minthogy B ből 1 hektáron lépjenek egységek, épületek nélkül.
Reply With Quote
  #259  
Old 03-19-2008, 20:59
-Fegya-'s Avatar
-Fegya- -Fegya- is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,590
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Ennél sokkal egyszerűbbnek és mindenki számára érthetőbbnek tartanám azt, hogy minden felfedezés csökkentse a kedvezményes részt. Ennyi.
Tényleg egyszerűbb és elfogadható.

Ha a sávon belüli ütésekkel lehet kedvezményt szerezni, akkor mi lesz a már nyilvántartott korábbi ütésekkel? Feltételezzük, hogy ezek sávon belüliek voltak?
__________________
Egér a sajton... (#3744)
Reply With Quote
  #260  
Old 03-19-2008, 21:04
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by -Fegya- View Post
Ha a sávon belüli ütésekkel lehet kedvezményt szerezni, akkor mi lesz a már nyilvántartott korábbi ütésekkel? Feltételezzük, hogy ezek sávon belüliek voltak?
Szintlépéskor törlődtek az eddigi nyilvántartások, tehát az a probléma nem jelentkezik, hogy valaki 5. szinten 2000 hektáson ütögetett, és emiatt most jól jár. Ha az A csoportban gondolkozunk, akkor csak az A-beli ütésekből lesz neki induláskor kedvezménye. Jelenleg nem tudsz lejjebb érkezni, mint amid az előző szinten volt lépéskor, tehát az se kavar be, hogy direkt lejjebb lép valaki, és emiatt több kedvezményt szed össze. Ezek alapján szerintem 95% fölötti biztonsággal lehet mondani, hogy amikről most adat van, az mind olyan ütés, amiért jár a kedvezmény. (A maradék pár százalék azoknak az esete, akik mg a régi rendszerben lejjebb érkeztek, mint ahova kellett volna nekik, de mivel akkor még nem is volt szó a kedvezményes felfedezés lehetőségéről, ezért ezt biztos nem emiatt tették.)
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
17. Felfedezés Ati Hódító Kézikönyv 3 07-11-2007 17:11
felfedezés, felfedezett terület számítás Senki Segítség 21 04-27-2007 19:19
Felfedezés javaslat -Fegya- Megvalósult javaslatok 916 01-20-2007 21:04
Célzott felfedezés módosíítás aúú Elvetett javaslatok 11 06-20-2006 14:05


All times are GMT +1. The time now is 08:56.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu