Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megvalósult javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #231  
Old 03-18-2008, 22:51
Hóhér Hóhér is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 806
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

miután a 3000 hektárat csak A ban éred el, és a felfedezés csak 3000 hektár felett kezd el drágulni a képlet szerint igazán, én sem tartom szükségesnek, hogy az A csoportig egyáltalán a "kedvezményes fedezés" fogalma felmerüljön.

A ban lesz drága, ott legyen kiharcolva a kedvezmény.
Reply With Quote
Sponsored Links
  #232  
Old 03-19-2008, 04:40
Princ's Avatar
Princ Princ is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Budapest
Posts: 1,087
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Hóhér View Post
szerintem
a fenti probléma miatt, a maximális föld 1/4-énél több kedvezményt ne lehessen összegyűjteni.
A max heki fölötti kedvezményszerzésnél ez az 1/4-es törvény sztm jó és egyszerű megoldást hozna. A fel nem merült problémákra is megfelelő lehet.
A varis/tolis/termelő tagoknak jutó, némely esetben potya kedvezményt pedig az semlegesítené, ha az 3k heki alatt is fogyhat. Ahogyan ezt Vale is megmondta.

Szvl ha az a kérdés, hogy ez az új taktikai elem átíveljen-e a szinteken, vagy inkább ne mert a Hódító túl sok részével lenne szerves összefüggésben, akkor amellett vagyok h pláne legyen.
Reply With Quote
  #233  
Old 03-19-2008, 12:44
Valezius Valezius is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veresegyház
Posts: 3,662
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by Kutyuleee View Post
Mivel az A csapatjátékról szól, így sztem igen. a játék alapvetően erre épül, miért kerüljön vki hátrányos helyzetbe, mert jobban szeret csapatban játszani mint mfként hiénázva felmenni??? amúgy a kockázat alapján akkor az mf hulláknak másfélszeres szorzó járjon rá, mert ők kockáztatnak a legtöbbet vakon
Gondoltam, hogy valaki felhozza, azt nem, hogy pont te

Na akkor nézzük, ha csak a csapatjátékról szól, akkor miért is lehetnek 1fős klánok?
(Itt ugyanaz a csak szerepel, minthogy valaki csak azért kapjon kedvezményt, mert csapatjátékos)
Semmi baj nem lenne, ha továbbra is max 10%-ot kaphatnának a szövetségesek, de nem ez a helyzet. Így olyan elvi lehetőségek merülnek fel, ami miatt inkább azt mondom, hogy akkor ne kapjanak semmit.

Másik oldalról: Az A-ban ha valaki éplistával, gyújtással segít a szövijének támadni, akkor se földet nem kap se kedvezményt. Így lejjebb se kapjon kedvezményt, örüljön a földnek.

Másik téma:
Én úgy vagyok vele, hogy aki 4000 kedvezményes hekit A-ig össze tudott szedni az meg is érdemli.

Taktikailag szerintem jobb lenne, ha lejjebb is gyűlne a kedvezmény, de akkor illene, hogy el is használódhasson. Mondjuk lehetne ott is kedvezményes fedezés: eredeti költség 90%-a, de max 225heki. Így mindenhol egységes lenne.

SZERK: Ja igen hulla, az külön kérdés, támogassátok ti is a hulla megerősítését, és nem kell 1,5-es szorzó
__________________
A szenvedélyem
Reply With Quote
  #234  
Old 03-19-2008, 12:53
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Felmerült, hogy nullázódjon a kedvezményesen felfedezhető terület minden szintlépéskor. Ez azt jelenti, hogy az alsó 4 szinten értelmetlen vele foglalkozni, hiszen normál esetben nem mész 3000 hektár fölé. Ha meg mész, akkor ne legyen már ez segítve, amikor túl sok keresmivalód ott nem lenne...

Ez azt hozza magával, hogy A-ba minél kisebb méretű országokkal fognak az emberek lépni, hogy ott már akár 1 hektárról indulva is minél több kedvezményes felfedezési lehetőséget összeszedhessenek. Ezt nem tartom jónak, az A-ban nem egy teljesen új játék kezdődik, 1 hektáros országokkal, hanem a B-ből lépsz fel. Nem kellene az ilyen kis országok létrejöttét ösztönözni.

Ezért én továbbra is amondó vagyok, hogy lehessen lent is növelni, és ne is érje meg kis országgal fellépni.

Javaslat: a kedvezményes hektárokat csak akkor kapja, ha az országa az előző és az aktuális szint maximuma között van.

Példa: 5. szinten a maximum föld 600 hektár, 4. szinten 1100 hektár. Ha 4. szinten foglal földet, akkor a kedvezményt csak akkor kapja, ha az országa 600 és 1100 hektár között van. Ezzel elkerülhető, hogy szándékosan minél lejjebb akarjon valaki kerülni indulásnak, hogy minél több kedvezményt összeszedhessen, valamint túlságosan felmenni sem éri meg, hiszen kedvezményt már nem kap, viszont a fellépéshez szükséges minimum területe növekszik.

Ezzel az A-ba sem éri majd meg 1 hektárral érkezni, mert teljesen felesleges ott az alsó régiókban harcolnia, ha azért úgysem kap semmiféle felfedezési kedvezményt.

Így a kedvezmény már 5. szinttől kezdve gyűjthető, de visszaélni nem lehet vele, mindenki az adott szint normál régióiba van vele ösztönözve.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #235  
Old 03-19-2008, 12:58
Valezius Valezius is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veresegyház
Posts: 3,662
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Teljesen jogos amit mondasz Ati, lehessen kedvezményt gyűjteni lent is.

Nekem nem tetszik ez a sáv.
Azt mondjuk esetleg elfogadhatónak tartom, hogy az előző szint max hekijéig ne járjon kedvezmény, ezzel ösztönözve, hogy sokan max hekin akarjanak lépni.
Ez talán jót tenne.

A felső határt viszont nem tartom jónak. A gyújtogatás erősödése azért lett behozva, hogy ne lehessen túl magasra menni (végtelen ideig ott maradni).
Így ennek nem látom a szükségességét.
Ha pedig nem lenne az harcra ösztönözne, hogy még egy kicsivel több kedvezményt lehessen összeszedni, ami szerintem megint nem lenne egy rossz dolog.
__________________
A szenvedélyem
Reply With Quote
  #236  
Old 03-19-2008, 13:02
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Valezius View Post
A gyújtogatás erősödése azért lett behozva, hogy ne lehessen túl magasra menni (végtelen ideig ott maradni).
A gyújtogatás erősödése azért lett behozva, hogy ne akarjanak a topban békésen termelgetni az emberek, mindenkitől távol. Ez nem zárja ki azt, hogy gyorsan, ütésekkel felmenjen valaki.

Már ahol ezt meg tudja tenni. Freemail csoportokban ez többnyire megoldható lesz, nem freemail csoportokban kevésbé. Ez egy újabb különbséget szülne az országok között. Most is egészen máshogy lehet indulni a kis- és a nagylétszámú csoportokban. Ami nem is baj, mert ki ezt szereti, ki azt.

Viszont ennek hosszútávon komoly kihatása lenne az 1/A-ban való játékra, ha a freemail csoportokban nincs behatárolva, hogy mennyi kedvezményt gyűjthet össze. Ottnyilván többet fog, mint a nemfreemail csoportokban. Ez a megosztás nagyon nem jó.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #237  
Old 03-19-2008, 13:12
Grabi Grabi is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Location: Bp.
Posts: 1,634
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

tárolva vannak olyan információk most, hogy a jelenlegi országok az A-ban mennyit ütöttek lentebb?
__________________
Hüpp-hüpp-hüpp barbatrükk (#316178)
Elkapom a grabancodat! (#355763) ANARCH
Barrigon (#64904)
Y Ddraig Goch (#428537)
Reply With Quote
  #238  
Old 03-19-2008, 13:13
Valezius Valezius is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veresegyház
Posts: 3,662
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by Hüpike View Post
tárolva vannak olyan információk most, hogy a jelenlegi országok az A-ban mennyit ütöttek lentebb?
Az utolsó szint van tárolva a felfedezési arány bevezetése óta.
__________________
A szenvedélyem
Reply With Quote
  #239  
Old 03-19-2008, 13:20
Grabi Grabi is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Location: Bp.
Posts: 1,634
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

akkor nem értem mi értelme lenne bevezetni h az összes alsó szint számítson bele. ellentmondtást érzek ebben és nem értem.
__________________
Hüpp-hüpp-hüpp barbatrükk (#316178)
Elkapom a grabancodat! (#355763) ANARCH
Barrigon (#64904)
Y Ddraig Goch (#428537)
Reply With Quote
  #240  
Old 03-19-2008, 13:28
Valezius Valezius is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veresegyház
Posts: 3,662
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by Hüpike View Post
akkor nem értem mi értelme lenne bevezetni h az összes alsó szint számítson bele. ellentmondtást érzek ebben és nem értem.
Ezután... eddig nem számított ezután számítana...
__________________
A szenvedélyem
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
17. Felfedezés Ati Hódító Kézikönyv 3 07-11-2007 17:11
felfedezés, felfedezett terület számítás Senki Segítség 21 04-27-2007 19:19
Felfedezés javaslat -Fegya- Megvalósult javaslatok 916 01-20-2007 21:04
Célzott felfedezés módosíítás aúú Elvetett javaslatok 11 06-20-2006 14:05


All times are GMT +1. The time now is 08:28.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu