Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megvalósult javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #221  
Old 03-18-2008, 16:29
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Valezius felvetette ezt a kérdést, de egy picit elsiklott fölötte mindenki abba az irányba, hogy a tolis/varis vajon mennyire veszi ki a részét a háborúból.

Pedig ez egy lényeges elvi kérdés: a kedvezményes felfedezési lehetőség elhasználódjon-e 3000 hektár alatti felfedezéskor is (ahol effektíve semmi kedvezményt nem nyújt), vagy csak 3000 hektár fölött.

Mindkettő teljesen logikus.
érdekes gondolat, hogy a kedvezményes fedezés elhasználodjon lejjebb, holott jóval olcsobban fedezel. nekem nem tetszik.
szerintem csak 3k heki felett használodjon el. effektive A-ban a szakadékok áthidalására lett kitalálva az ötlet. Aki hosszútávon akar A-ban maradni, az gyakran az alsobb szinteken hosszú ideig termel, tekit ír. és ez nem biztos,hogy erre a hadis fajok a legjobbak, és amikor szüksége lenne rá,nincs kedvezményes fedezése. ez egy elég 22es csapdája lenne úgy. végig termelek/tartalékot képzek 4szinten keresztül, hogy jóval többért fedezésre költhessem, vagy végig ütök 5szinten keresztül a szakadékig, de hiába van több k kedvezményes fedezésem, ha nincs miből fedeznem

akik meg fordulnak,azokról ha olcsobban fedeznek(ergo gyorsabban a legtöbb esetben) többet tudnak leütni róla, akik felfele törekednek
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni




Last edited by Kutyuleee; 03-18-2008 at 16:31..
Reply With Quote
Sponsored Links
  #222  
Old 03-18-2008, 16:37
Valezius Valezius is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veresegyház
Posts: 3,662
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by Kutyuleee View Post
Nem mindig a támadó vállalja a legnagyobb kockázatott, sokszor, jóval kisebb védelme marad otthon a varisnak tolisnak, mert átküldik a támadóhoz, ha számitható szembejövés/kisérés. és a te megfogalmazásodban a kockázatot vállaló személynek a legkisebb a kockázata pl. ezekben az esetekben. ráadásul lehet ép a tolisnak/varisnak köszönhető a beütés, mert csapódás elött kitekizik, ellopják az embereit, legyújtják rengetik stb. egy jó szövetségben, szerintem legalább olyan fontos a tolis vagy a varis, mint a hadis.
Ok ez mind igaz.
A kedvezményes felfedezés jutalom, annak jár, aki megérdemli.

Tényleg megérdemli valaki csak azért, mert szöviben szeret játszani?
tényleg megérdemli, mert eljutott valahogy az A-ba és ezt csapatjátékosként tette?

De igazából nem tartom túl fontos kérdésnek, hogy most kap-e vagy sem.
Csak az elv nem tetszik.
__________________
A szenvedélyem
Reply With Quote
  #223  
Old 03-18-2008, 16:44
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Valezius View Post
Ok ez mind igaz.
A kedvezményes felfedezés jutalom, annak jár, aki megérdemli.

Tényleg megérdemli valaki csak azért, mert szöviben szeret játszani?
tényleg megérdemli, mert eljutott valahogy az A-ba és ezt csapatjátékosként tette?

De igazából nem tartom túl fontos kérdésnek, hogy most kap-e vagy sem.
Csak az elv nem tetszik.
Mivel az A csapatjátékról szól, így sztem igen. a játék alapvetően erre épül, miért kerüljön vki hátrányos helyzetbe, mert jobban szeret csapatban játszani mint mfként hiénázva felmenni??? amúgy a kockázat alapján akkor az mf hulláknak másfélszeres szorzó járjon rá, mert ők kockáztatnak a legtöbbet vakon
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



Reply With Quote
  #224  
Old 03-18-2008, 16:46
Valezius Valezius is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veresegyház
Posts: 3,662
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by Kutyuleee View Post
ez egy elég 22es csapdája lenne úgy
Én nem látom a csapdát, miért kéne fedezned ahoz, hogy termelni tudj?

Ráadásul a gyújtogatás erősödésével a topok megritkulnak(tak). Ütéssel fel lehet menni szépen.

Taktikailag jobb lenne, ha minden fedezéssel fogyna a kedvezmény.
Mert ha A-ba tartasz akkor minden fedezés előtt fel kell tenned magadnak a kérdés, hogy megéri-e.

Viszont ha lenn nem ad kedvezményt valóban nem fair, ha el tud fogyni.
__________________
A szenvedélyem
Reply With Quote
  #225  
Old 03-18-2008, 16:47
Paliking Paliking is offline
Member
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 545
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Pedig ez egy lényeges elvi kérdés: a kedvezményes felfedezési lehetőség elhasználódjon-e 3000 hektár alatti felfedezéskor is (ahol effektíve semmi kedvezményt nem nyújt), vagy csak 3000 hektár fölött.

Szerintem ne használódjon el. Én erre mondtam, hogy igazából mindegy, mert a 3k heki alatti kedvezmény nem fogja túlzottan befolyásolni a játékot. Egyre kevesebb az olyan csoport, ahol bárki jelentősen fel tudná ütni magát, tehát az így az alsóbb csoportokban megszerzett kedvezmény mértéke is egyre marginálisabb lesz. Ennek jelentősége csak az A-ban 8-10k hekiig történő felütés után lesz, ahol már ténylegesen szükség is lesz a fedezésekre a távolságok áthidalása miatt.
Reply With Quote
  #226  
Old 03-18-2008, 16:49
Valezius Valezius is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veresegyház
Posts: 3,662
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by Paliking View Post
Szerintem ne használódjon el. Én erre mondtam, hogy igazából mindegy, mert a 3k heki alatti kedvezmény nem fogja túlzottan befolyásolni a játékot. Egyre kevesebb az olyan csoport, ahol bárki jelentősen fel tudná ütni magát, tehát az így az alsóbb csoportokban megszerzett kedvezmény mértéke is egyre marginálisabb lesz. Ennek jelentősége csak az A-ban 8-10k hekiig történő felütés után lesz, ahol már ténylegesen szükség is lesz a fedezésekre a távolságok áthidalása miatt.
Ha marginális, akkor miért is baj, ha elhasználódik?
__________________
A szenvedélyem
Reply With Quote
  #227  
Old 03-18-2008, 16:50
Paliking Paliking is offline
Member
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 545
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

Quote:
Originally Posted by Valezius View Post
Ha marginális, akkor miért is baj, ha elhasználódik?
Attól, mert marginális, az elvvel nem értek egyet, hogy elhasználódjon. Kutyulee jól leírta miért is.
Reply With Quote
  #228  
Old 03-18-2008, 18:18
Hóhér Hóhér is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 806
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
A józan ész azt diktálja, hogy ilyenkor a kedvezmény megmaradjon.
ezek szerint, egy ország ha sokat üt minden szinten ismerősőket, akik inkább leújráznak a vagyonokkal, és teljesen felesleges a földjük, mivel újráznak és így minél inkább a lépés határ fölé ütik magukat.

tehát lehetséges, hogy Aba úgy lépjen egy ország 2400 hektáron, hogy akár 4000 kedvezményes fedezést is "összegyűjthetett" lentebbi szinteken?

holott csak 2400 hekin van?

Kutyalee utalt erre a kérdésre, de senki nem ugott rá

szerintem
a fenti probléma miatt, a maximális föld 1/4-énél több kedvezményt ne lehessen összegyűjteni.
Ha valaki feljebb üti magát, mert termelni szeretne 1-1 csoportban annak a lehetősége adott, de ezért további kedvezmény ne járjon A-ban.

így 2400 hekis ország max 600 kedvezményes hektárral tudna lépni.

ha egyáltalán logikus, hogy teljesen más csoportokban, más közegben "kivívott" kedvezményeket A csoportba lehet kihasználni

ám legyen, de csak a valóban felhasznált azaz 2400 hektár föld mértékéig.

ez sokkal lényegesebb kérdés, mint az hogy el lehessen e használni a kedvezményes fedezést.
Reply With Quote
  #229  
Old 03-18-2008, 18:39
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Hóhér View Post
ezek szerint, egy ország ha sokat üt minden szinten ismerősőket, akik inkább leújráznak a vagyonokkal, és teljesen felesleges a földjük, mivel újráznak és így minél inkább a lépés határ fölé ütik magukat.

tehát lehetséges, hogy Aba úgy lépjen egy ország 2400 hektáron, hogy akár 4000 kedvezményes fedezést is "összegyűjthetett" lentebbi szinteken?

holott csak 2400 hekin van?

Kutyalee utalt erre a kérdésre, de senki nem ugott rá

szerintem
a fenti probléma miatt, a maximális föld 1/4-énél több kedvezményt ne lehessen összegyűjteni.
Ha valaki feljebb üti magát, mert termelni szeretne 1-1 csoportban annak a lehetősége adott, de ezért további kedvezmény ne járjon A-ban.

így 2400 hekis ország max 600 kedvezményes hektárral tudna lépni.

ha egyáltalán logikus, hogy teljesen más csoportokban, más közegben "kivívott" kedvezményeket A csoportba lehet kihasználni

ám legyen, de csak a valóban felhasznált azaz 2400 hektár föld mértékéig.

ez sokkal lényegesebb kérdés, mint az hogy el lehessen e használni a kedvezményes fedezést.
teljesen egyetértek ezzel
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



Reply With Quote
  #230  
Old 03-18-2008, 22:13
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Szerintem 3000 hektár alatti fedezésnél ugyanúgy fogyjon a kedvezmény, mint afelettinél. Ha már gyűlik a lentebbi csoportok ütése nyomán a kedvezmény, akkor logikus, hogy ugyanúgy el is fogyjon lentebbi csoportokban fedezés esetén.

Az Ákos által felvetett probléma is valós első ránézésre. A fellépési határ feletti ütésekre csak nem kellene vonatkoztatni a kedvezményt, és akkor nem fordulhat elő az a helyzet, hogy 2400 hekis ori 4000 hektár kedvezményes fedezéssel lépjen A-ba.

És visszatérve az eredeti hozzászólásomra: A legjobb és legegyszerűb az lenne, ha szintlépéskor nullázódna, és senki nem vinne fel kedvezményes fedezést magával az A csoportba. Az eleve kizárja ezeket a problémákat, meg ki tudja hányat még, ami eddig nem jutott eszünkbe.
__________________
"Véres kardot hoztam
Őseink véres kardját"
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
17. Felfedezés Ati Hódító Kézikönyv 3 07-11-2007 17:11
felfedezés, felfedezett terület számítás Senki Segítség 21 04-27-2007 19:19
Felfedezés javaslat -Fegya- Megvalósult javaslatok 916 01-20-2007 21:04
Célzott felfedezés módosíítás aúú Elvetett javaslatok 11 06-20-2006 14:05


All times are GMT +1. The time now is 10:43.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu