Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Általános beszélgetések > PC (hardver, szoftver, játékok stb.)
Register Stats Members List Today's Posts

PC (hardver, szoftver, játékok stb.) Minden, ami számítógép. Kedvenc játékod megbeszélése, segítségkérés hardverügyben stb.

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #11  
Old 03-15-2008, 09:50
Deni's Avatar
Deni Deni is offline
Member
 
Join Date: Jul 2006
Location: Bp
Posts: 1,097
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Quote:
Originally Posted by Tavacska View Post
de a legrosszabb az, mint legutóbb tapasztaltam, hogy játék indulásakor azonnal elkezdtem a játékot és mire lejárt a védelelmem, addigra már egyesek annyira előbbre jártak, hogy szinte hihetetlen...(ugyanis a travianban nagyon is számít az idő, mikor kezded mikor mennyit vagy bent)
na ezt a részét nem értettem, mert alapból mindenki kap egy adag aranyat, okés tölt még rá (1000 Ft 45 arany), de akkor is a képzés idő és azt nem lehet gyorsitani, a palota - rezidencia idő, nem lehet gyorsitani, akkor mondja már meg nekem valaki, hogy lesz meg a 2-ik falva mikor mindenkinél ugyanannyi az épitési idő? (a palota - rezidencia méretén múlik a 2-ik falu)
és innentől kezdve nagyobb létszámmal tudja a kisebbeket lealázn, ahogy az előttem szólok is írták...
szóval, nagyon dúrva, és most már nem szidom többet a traviant, besorolom a hibás lépéseim listámba és kész :-)
az elején mindenki olcsón adja a búzát és aranyból NPC kereskedelemmel tudsz belőle nyersanyagot csinálni, aztán meg aranyért van ugye a gyorsépítés..
__________________
My eyelids sink into the blackened canvas where the dreams are painted






The Silent Enigma (#186138)
DugóTündér (#580934)
Goth*Angel (#156003)
MalloryKnox (#62)

Reply With Quote
Sponsored Links
  #12  
Old 03-15-2008, 09:50
Pali papa's Avatar
Pali papa Pali papa is offline
Member
 
Join Date: May 2007
Location: Budapest VII ker.
Posts: 522
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default

Quote:
Originally Posted by Deni View Post
mondjuk én a speeden a játék közepe fele, már top10 támadó voltam.. viszont ezért egy csomó ember játékélményét tettem tönkre.. abba is hagytam még a vége előtt.. mert akkor már nekem volt kínos, hogy olyan falvakat támadok, akiknek esélye sincs már a revansra.. szóval ez így nem játék.. nem is beszélve a klánok közötti kismillió kavarásról, amit nagyjaink taktikának hívtak
Szerintem az nem taktika, hogy én vagyok a diplomata, küldjetek anyagot, hogy felépítsem a követségemet, majd lelécelek egy nagyobb klánba, ha felépültem. Pedig sokan ezt csinálják...
__________________
Légy kedves gyermekeiddel, hiszen ők választják ki neked a szociális
otthont.


http://s1.sfgame.hu/index.php?rec=67834 Az én kicsi varázslóm...
Reply With Quote
  #13  
Old 03-15-2008, 09:51
Deni's Avatar
Deni Deni is offline
Member
 
Join Date: Jul 2006
Location: Bp
Posts: 1,097
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Quote:
Originally Posted by Pali papa View Post
Szerintem az nem taktika, hogy én vagyok a diplomata, küldjetek anyagot, hogy felépítsem a követségemet, majd lelécelek egy nagyobb klánba, ha felépültem. Pedig sokan ezt csinálják...
nem konkrétan ilyenre gondoltam.. de ez már bőven kimeríti a köcsögség fogalmát is..
__________________
My eyelids sink into the blackened canvas where the dreams are painted






The Silent Enigma (#186138)
DugóTündér (#580934)
Goth*Angel (#156003)
MalloryKnox (#62)

Reply With Quote
  #14  
Old 03-15-2008, 09:52
Tavacska Tavacska is offline
Member
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 128
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

Quote:
Originally Posted by Pali papa View Post
Akkor abbahagyod?
Pali papa
Reply With Quote
  #15  
Old 03-15-2008, 09:54
Tavacska Tavacska is offline
Member
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 128
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

Quote:
Originally Posted by Deni View Post
az elején mindenki olcsón adja a búzát és aranyból NPC kereskedelemmel tudsz belőle nyersanyagot csinálni, aztán meg aranyért van ugye a gyorsépítés..
Deni, a palotát rezidenciát nem engedi gyorsban épiteni, és ugye az kell a 2-ik faluhoz...
és a képzés sem megy gyorsba...
a fejlesztések és a többi épitkezés mehet gyorsba, de attól még a palota-rezidencia ugyan annyi idő mindnekinek... na meg a telepesek és vezetők is
Reply With Quote
  #16  
Old 03-15-2008, 10:01
Joco Joco is offline
Junior Member
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 2
Activity: 0%
Longevity: 88%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Az ilyen kijelentésekkel csak óvatosan! A Hódítóban is rengeteg hasonló dolgot hallok, és igencsak meglepődök. Pedig itt aztán első kézből van arról infóm, hogy vajon valóban csúnya dolgokat teszek-e.
gondoltam, hogy ez Téged szíven érint, de kifejtem mire gondolok , és rá jössz teljesen más vádak ezek, mint amikkel a hódban Téged szoktak piszkálni.

A játék tisztaságára úgynevezett: Multihunterek vigyáznak. (Mh-k)

Ezek ugyanolyan játékosok, mint akárki, és nem kapnak pénzt a munkájukért, azaz smemi felelőségre vonás sincs cselekedeteik után.

A legtöbb problémás eset, ha egy klán nagyon erős, és sok mindenkit ütögetnek, gyorsan fejlődik, az nem tetszést kelt ki egyes játékosokban, akik vagy mh-k, vagy valamelyik mh-nak a baráti körébe tartoznak.

Ilyenkor "zárolják" a falut, akkor is ha nem történt szabálytalanság, és nem tudsz haladni a fejlődésben stb...

ha eléggé vissza vett a játék kiesés, akkor belátják hogy "tévedtek" nem történt semmi szabálytalan, és kompenzáció nélkül mehetsz vissza játszani, mert ők azt megengedték.

Sőt a szabályban le van írva, hogy nem köelesek betartani asztabályokat, és ée nem írtr szabályok szerint akkor csinálnak azt amit akarnak, ha valamt ők szabálytalannak gondolnak, bár nincs benne a szabályban.

Ezek a feltételek mellett, a legtöbb szimpla játékosból lett multihuntert, elkapja valamilyen felsőbbnek vélt hatalom tudata...

Reply With Quote
  #17  
Old 03-15-2008, 10:33
Arden Arden is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 487
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Tavacska View Post
Deni, a palotát rezidenciát nem engedi gyorsban épiteni, és ugye az kell a 2-ik faluhoz...
és a képzés sem megy gyorsba...
a fejlesztések és a többi épitkezés mehet gyorsba, de attól még a palota-rezidencia ugyan annyi idő mindnekinek... na meg a telepesek és vezetők is
dehogynem engegedi. a natar falukon kívül minden faluban MINDEN épületet arannyal fel lehet AZONNAL húzni.
__________________



Reply With Quote
  #18  
Old 03-15-2008, 10:43
Hóhér Hóhér is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 806
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by Arden View Post
dehogynem engegedi. a natar falukon kívül minden faluban MINDEN épületet arannyal fel lehet AZONNAL húzni.
csak egy gyors reagálás Ardi

Épület és kutatás rögön kész:
"Az éppen aktuális falvadban minden építkezés és fejlesztés (akadémián, kovácsoknál) azonnal lezárul. Kivételt képez a rezidencia, a palota valamint a világcsoda"
Reply With Quote
  #19  
Old 03-15-2008, 10:46
Hóhér Hóhér is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 806
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by laci View Post
Ha az én falvaim helyzetét hasonlítom össze a támadóimmal, kb. olyan mintha a 300 hektáros masszívnak érzett elf országomat egy 1500 hektáros ork támadná, mindenféle maluszok nélkül. Kb. annyi esélyem is van.

Persze marad a diplomácia, de elég kínos alkupozíció az, hogy csak az ő kegyétől függ hogy végképp tönkretesz, vagy békén hagy, nekem semmiféle adu nincs a kezemben. Max. annyi, hogy összességében, mint támadó, többet veszít mint én, de nekem a levert 2500 katonám az összes hadseregem, neki a 3000-3500 veszteség viszont csak egy része a seregének.
ha egy olyan állattal futsz össze , mint én, esélyed nincs a diplomáciára.

a Travian nem mondom hogy egy kalap szar, mert attól függetlenül hogy igaz, sokan játszanak vele, igazi függőséget okoz

inkább azt mondanám, nem szabad rá áldozni egy Ft-ot sem !!
a ráfordított pénzed, csak kidobás!!

ráadásul ahogy mások is írták, van trükk rá, hogy ne keljen fizetni érte, de az kicsit macerás, bár akinek napi 24 órája van mint nekem, annak nem gond
Reply With Quote
  #20  
Old 03-15-2008, 10:55
Hóhér Hóhér is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 806
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by Deni View Post
mondjuk én a speeden a játék közepe fele, már top10 támadó voltam.. viszont ezért egy csomó ember játékélményét tettem tönkre.. abba is hagytam még a vége előtt.. mert akkor már nekem volt kínos, hogy olyan falvakat támadok, akiknek esélye sincs már a revansra.. szóval ez így nem játék.. nem is beszélve a klánok közötti kismillió kavarásról, amit nagyjaink taktikának hívtak
ez így igaz,én meg pont ezért játszottam egyedül. micsoda nézet különbségek.

tudod jól, hogy azon a szerveren amíg végleg ott nem hagytam azt a szart

én voltam a topp 1 védő, támadó, és a pontlistában is az első.

vagy 80-100 játékos törölt miattam a "farmolás miatt"
minimum 6-8 klán bomlott szét, csak azért mert rommá vertük őket ez további kb 100 törlést jelentett.
majd végezetül amikor abba hagytam, ugyanabból az okból amiért én, még törölt vagy 60 falu

összességében nem rossz

az én klánom volt az, ami miatt azt a barom szabálymódósítást be akarták vezetni, ami nem ment át a németeken, sőt kiröhögték a magyarokat

miután sikerült baráti viszonyt kialakítani mind a "buzihunterekkel", mind az adminnal, ( Darkman, pont olyan sötét, mint a neve )

egyetlen egy cél volt, hogy minél kevesebb fizető játékos vegyen részt a szerveren...

ha egyszer visszatérek oda egy klánnal, akkor csak az lesz a cél, hogy minél több ember kedvét vegyük el attól, hogy befizessenek egy olyan játékra, ami csak a pénz lenyúlására törekszik, a játék élmény nulla.

Sokan bírálták Ati-t, hog yígy a vipp körökre megy meg úgy...
próbáljanak ki egy igazi, pénzre utazós játékot, van belőle bőven.
egyből csöndben maradnak szerintem.



ilyen szempontból a hódító egyedülálló, pénzért nem tudsz meg venni a játéktól semmit, csak kényelmet.

Last edited by Hóhér; 03-15-2008 at 11:04..
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 07:40.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu