Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Általános beszélgetések > Filmek, sorozatok, TV
Register Stats Members List Today's Posts

Filmek, sorozatok, TV Filmek és sorozatok minden mennyiségben

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #11  
Old 09-15-2009, 08:57
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Talán View Post
Komolyan van valaki aki beküld egy sms-t,hogy majd ők megmondják azt,hogy mikor lesz vége a kapcsolatának és meddig fog élni?Van enyire buta ember aki erre pénzt áldoz?
Ez itt egy kicsit off, de épp nemrég vitáztunk Poollal egy jót arról, hogy ha ki van írva, hogy egy iq tesztért heti 3000 forintot kell ezentúl fizetned, amíg le nem mondod a szolgáltatást, és ez világosan ki van írva, akkor miért olyan buták az emberek, hogy mégis feliratkoznak, majd csodálkoznak, hogy jééé, fizetniük kellett. (Annyira nem is off, mert ez is reklám, csak nem tv.) És ha emiatt ilyen pánikkeltés-szerű körleveleket kell küldeni, akkor azt lehet feltételezni, hogy vannak ennyire buta emberek is.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
Sponsored Links
  #12  
Old 09-15-2009, 11:40
Talán Talán is offline
Banned
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 32
Activity: 0%
Longevity: 80%
Default

DE mindig lesznek naív emberek akik bedőlnek mindennek és mindenkinek!És olyanok is akik ezeket ki is használják!
Visszatérve:ez a sok reklám hat az emberek tudatalatti gondolkodására és ezért lesz mindig is ennyi értelmetlen és fölösleges reklám!
Valamikor néztem egy Colombo filmet és abban arról volt szó,hogy egy filmes hogyan követett el egy gyilkosságot!Méghozzá olyan módon,hogy egy mozifilm vetítése közben berakott egy filmkockát a filmbe,amit ugye szabad szemel nem lehet észrevenni csak a tudatalattid érzékélte!Azt hiszem valami olyasmi volt a kockán,hogy löjjön le valakit!Amikor megtette nem is tudott róla!
És ha jól tudom Németországban vagy Amerikában volt is ebből valami botrány,hogy így akarták mozifilm nézése közben egy elrejtett kockával amin cola volt!Tudatalatti befolyásolásával rávenni az embreket a colaívására!
Reply With Quote
  #13  
Old 09-15-2009, 11:44
Talán Talán is offline
Banned
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 32
Activity: 0%
Longevity: 80%
Default

mi az az off?
Reply With Quote
  #14  
Old 09-15-2009, 11:46
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Talán View Post
Méghozzá olyan módon,hogy egy mozifilm vetítése közben berakott egy filmkockát a filmbe,amit ugye szabad szemel nem lehet észrevenni csak a tudatalattid érzékélte!
Valóban voltak ilyenek, ezért az ilyen manipulációkat ma már törvény tiltja. Legalábbis a "fejlett" országokban mindenképp. Magyarország szerencsére ide tartozik.

Ettől függetlenül nem véletlenül ott vannak egy sorozatban a reklámok, ahol.

Pontosan ki van számolva, hogy mikor a legfogékonyabb az ember a reklámokra, ezért a sorozatok eleve így készülnek, hogy szünet előtt ilyen állapotba hozzanak.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #15  
Old 09-15-2009, 11:47
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Talán View Post
mi az az off?
Hogy semmi, de legalábbis nem sok köze van az eredeti témához. (Az "offtopic" rövidítése.)
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #16  
Old 09-15-2009, 14:50
Talán Talán is offline
Banned
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 32
Activity: 0%
Longevity: 80%
Default

De nem csodálkozok,hogy a sok tévé miatt ilyen a következő nemzedék!Hiszen nem kell már ilyen eszközökhöz nyúlni!Berakják a reklámot,hogy a Mcdonaldsban lesz játék a hamburgerhez!Aztán nem tudod lelőni a gyereked!
Igaz szülő válogatja és pénztárca!Ebből azt akarom kihozni,hogy reklámok nélkül sokkal jobban meglennék!Én!

Last edited by Talán; 09-15-2009 at 17:33..
Reply With Quote
  #17  
Old 09-15-2009, 14:59
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

A mai világ mozgatórugója a reklám. Ma ilyen társadalomban élünk. Hogy ez jó vagy rossz, az mellékes. Ha nem lenne reklám, nem válogathatnál ennyi tvműsör közül. Ha nem lenne reklám, nem ehetnél ennyiféle ételt. Ha nem lenne reklám, talám még mindig szappannal moshatnál a folyóparton.

Lehet szídni, lehet rosszat mondani róla, sokszor jogosan, de a mai világban KELL a reklám, e nélkül a mai társadalom összeomlana.

Szerintem.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #18  
Old 09-15-2009, 16:00
Rynok Rynok is offline
Member
 
Join Date: Aug 2008
Location: Dunakeszi
Posts: 415
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by Talán View Post
És ha jól tudom Németországban vagy Amerikában volt is ebből valami botrány,hogy így akarták mozifilm nézése közben egy elrejtett kockával amin cola volt!Tudatalatti befolyásolásával rávenni az embreket a colaívására!
Igen, az Egyesült Államokban volt, ha jól emlékszem, akkor az 50-es évek végén, az "Egyél pattogatott kukoricát, igyál kólát!", de a későbbi tesztek azt mutatták, hogy ez a fajta 'reklám' hatástalan, és csak egy nagy átverés volt az egész.
Reply With Quote
  #19  
Old 09-15-2009, 16:31
Princ's Avatar
Princ Princ is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Budapest
Posts: 1,087
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
A mai világ mozgatórugója a reklám. Ma ilyen társadalomban élünk. Hogy ez jó vagy rossz, az mellékes. Ha nem lenne reklám, nem válogathatnál ennyi tvműsör közül. Ha nem lenne reklám, nem ehetnél ennyiféle ételt. Ha nem lenne reklám, talám még mindig szappannal moshatnál a folyóparton.

Lehet szídni, lehet rosszat mondani róla, sokszor jogosan, de a mai világban KELL a reklám, e nélkül a mai társadalom összeomlana.

Szerintem.
Abszolút. De hogy valaki ezt jónak vagy rossznak tartja, egyáltalán nem mellékes, sőt az egyik legfontosabb dolog, merthogy tömegekről beszélünk, nagy tehetetlenséggel.

Előnye a reklámoknak hogy az új technológiák hamarabb kerülnek alkalmazásba, valóban, bár én célravezetőbbnek tartom a keresésnek az aktív változatait.
Hátránya meg hogy olyan igényeket is generál amik nélküle nem léteznének. Így növelve a gazda(g)ságot. Kérdés hogy valóban olyan fontos-e még egy gyár, még egy üzem. A fogyasztóknak tudom hogy fontos, de az embereknek már kevésbé volna az.

Amiért szeretni lehet a reklámokat sztm, azon túl hogy jó/rossz hogy vannak, az a minőségük. Vannak amiket többször is szívesen megnézek.
Végül pedig ami miatt hasznosnak tartom a reklámblokkokat az az, hogy rendszerint ezek adnak alkalmat a TV kikapcsolására.
__________________

Reply With Quote
  #20  
Old 09-15-2009, 17:32
Talán Talán is offline
Banned
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 32
Activity: 0%
Longevity: 80%
Default


Igen,ekkor szoktam gyorsan átkapcsolni én is a tévét
Nekem egyedül(nem tom emlékeztek e rá?)egy reklám nem is tudom hány éve volt!Egy vodafonos reklám,amiben egy kérészt használtak fel a népszerüsítéshez!Az az zene és a kérész története szerintem nagyon szép volt!Azóta még hozzá hasonlót sem láttam!
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 14:36.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu