Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megvalósult javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 08-30-2008, 01:44
Iron's Avatar
Iron Iron is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 686
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default Hétvégi játékok (Vip, Sima)

Úgy érzem teljesen elvesztette jelentőségét a hétvégi játék. Mikor létrejött a Vip hétvégi emlékszek, rengetegen harcoltak, hogy a hétvége legjobbjai legyenek és kapjanak érmet vagy zászlót és, hogy 1 hétig díszeleghessenek a pontlistán vagy éppen a fórumon. Ez, hogy 1 hétig bárki láthatta mit értél el, mennyire játszottál jól, nagy harcokat eredményezett és sokan el akarták érni, hogy a hét legjobbjai legyenek. Mikor kikerültek a jelzések a pontlistából, és már csak a fórumon lehetett megmutattatni, az érdemeket, már kevesebben játszottak, és voltak olyanok, hogy azok nyertek akik nem fórumoznak, ők nem tudták megmutatni az eredményeiket. Most mivel már a Fórum is egyénre szabott, magán fórumok lettek, már itt sincs jelentősége a díjaknak, és nem is jelzi már, hogy kinél a zászló. Lett 1 módosítás, hogy aki nem lép be azt ne is lehessen támadni, ez jó gondolat, de ha 3* megnyomod a bejelentkezést és mégse játszol nem lehet többé játszani és mára már csak 10-15 ország maradt aki benevez...kérdés mennyi hetük van még hátra és még annyian se lesznek a játékban.

Sajnos a hétvégi játék már nem a régi és elvesztette azt a varázsát amilyen régen volt.

Ide kellének ötletek, hogy hogyan lehetne ismét létrehozni, egy olyan régi jó fajta hétvégi játékokat remek díjakkal.
__________________
***Pékek*** (#4247)1/A klán
Arcodba lépek! (2) (#363027) 1/A
Járvány (#321676) 3/G
Iron (#486000) 2/B
Reply With Quote
Sponsored Links
  #2  
Old 08-30-2008, 13:10
Burning Burning is offline
Member
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,962
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

Amiket alapvető gondnak látok a hétvégi játékokban, és amin változtatni kéne:
baj: kevés a játékos és azok nagyrésze is csak jelentkezik, be nem lépnek, a pár játékos között pedig mindig van 1-2 ember aki(k) tud(nak) játszani, és végigveri(k) a mezőnyt úgy, hogy a játék mindenki másnak nem vicces, és esélytelen --> sokan többet nem is jelentkeznek;
sokan meg sem próbálják, mert nincs kedvük, vagy idejük...ez hülyeség mivel a jelentkező játékosok mindegyike ellen (kivéve az említett 1-2 embert) simán van esélye mindenkinek nagy időráfordítás nélkül is
esetleges megoldás: gondolom, hogy nem véletlen, hogy csak a szintetlépett játékosok vehetnek részt a játékon, de szerintem sok kezdő aki még nem lépett vagy egy darabig nem is fog szintet lépni játszana...ennek meglennének az előnyei a hv számára nőne a támadható csoportlétszám, és megtanulhatnának pár dolgot (ha mást nem, hogy hogyan kell hv-zni);
tapasztalt játékosok is lejátszhatnák itt meccseiket, ha ráérnek, vagy itt lehetne bizonyítgatni ki mennyire faja gyerek
baj: tényleg nincs motiváció, mert kevesen nézik a hv-n elért eredményeket, illetve, mert a a zászlós emberkét sehonnan nem tudhatjuk már meg
esetleges megoldás: egyszerűen jelezni kéne valahol a játékon belül is, hogy ki is lett az első vagy kinél a zászló
baj: a kifejezett hv-s fórum hiányát is nagy bajnak érzem...több okból is: szerintem nem sokan tudhatják, (vagy csak szimplán nincsenek meghívva) hogy van Normál hétvégi fórum (így a hv-k társasági része teljesen kihalt), illetve a zászló sem követhető nyomon csak ha tudod, hogy azelőtt kinél volt és látod az eseményeket.
esetleges megoldás: szerintem hv fórumon nem volt eddig semmi baj, legalábbis, amikor én játszottam, én semmit nem láttam, amit nem szabad, szóval azt vissza lehetne állítani

én ezeket látnám megoldásnak, vagy ha nem is lenne minden tökéletes vagy a régi, de jobb lenne
Reply With Quote
  #3  
Old 08-30-2008, 13:37
BeeLord's Avatar
BeeLord BeeLord is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Ceglédbercel
Posts: 889
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Elég régen játszottam vip hétvégit. Akkoriban mindig volt 80-90 benevezett ország, ebből jó ha játszott 30. Ebből a 30-ból jó, ha 15-20 igazán aktív volt. Ebből a 15-20-ból pedig jó, ha 10 végig játékban maradt a hv teljes egészében. Éppen ezért régebben nem jelentett igazán nagy kihívást "jó eredményt" elérni.

A fórumról meg annyit, hogy nekem éppenségel vannak érdekes tapsztalataim az oda nem illő dolgokról, de tény, hogy üde színfoltja volt a játéknak.

Játékoscsalogatásként meg tényleg talán valamiféle díjazás lenne a legjobb megoldás. Mi jöhet itt szóba? Egy színekkel való kiemelés a pontlistán, vagy x mennyiségű vip kör(tudom, hogy rengeteg ellenérv van ez ellen, de mégiscsak egy lehetőség) esetleg. Hogy ezt most az aktuális hv után kéne-e kiosztani, vagy az öszesített táblázatban elfoglalt pozíció után, az jó kérdés. Nem tudom, melyik lenne a jobb. A lényeg, hogy semmi olyan, ami befolyásolná érdemben a normál játékot.
__________________
Csak az MTK!

"Végre úgy érzed: tornádó vagy, hurrikán. Így lettél kispolgárból huligán..." Fröccsöntő

"Minden rendetlenség, még meg nem értett rend, a részleges rossz, általános jót jelent, s bármit mondjon is a gőgös értelem, minden jó ahogy van, ez alaptételem." A.Pope
Reply With Quote
  #4  
Old 10-10-2008, 19:22
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 8%
Longevity: 99%
Default

No, itt megtaláltam, amit kerestem...
Miért NINCS HV forum, amin írva vagyon, hol a zászló? Meg lehetne kicsit piszkálni egymást, emléxem régem micsoda zrikálások mentek
Reply With Quote
  #5  
Old 10-11-2008, 12:09
Elfi Elfi is offline
Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Pécs-Budapest
Posts: 304
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Quote:
Originally Posted by LiverPool View Post
No, itt megtaláltam, amit kerestem...
Miért NINCS HV forum, amin írva vagyon, hol a zászló? Meg lehetne kicsit piszkálni egymást, emléxem régem micsoda zrikálások mentek
Van HV fórum, sőt VIP HV is azt hiszem, csak ugyan olyan mint a "többi" valaki csinálta, (azt hiszem Ferrokov a vipeset), de mivel nem mindig játszanak a modik, nem hívja meg azokat akik éppen ott vannak, és a zászlókövetés amúgy sem működik sajnos. .
__________________
ELFeledett Vidék (#437487)
Reply With Quote
  #6  
Old 10-11-2008, 19:05
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 8%
Longevity: 99%
Default

Vmivel tényleg fel kellene dobni a hv-ket, mert a mostani vip hv-n hosszú idő után ott vagyok, de tiszta unalom...
10 ori, abból én játszom

1 160521 Pool 21.988
2 350755 HiMaLáJaIJeTIvAdÁsZ11 13.874
3 519863 .:CoriLand:. 10.094
4 321274 abcde 10.046
5 273189 Jakal a farkas..... 9.420
6 442281 Kard-szárnyú lepke 7.942
7 528559 The Sons of Northern Darkness 7.482
8 349129 sajtoslekvár 7.339
9 357094 Amusing 6.350
10 152956 Egy rozsdás öreg bulldózer 3.770

a pontlista mindent elmond, szombat este van és eldőlt minden, zászló is itt...
és ezt most nem önfényezésből tettem ide...
hej, régen de sokan is voltunk ilyenkor még elől pár 100 pontra egymástól
Reply With Quote
  #7  
Old 10-11-2008, 19:09
Pepa's Avatar
Pepa Pepa is offline
Member
 
Join Date: Jun 2006
Location: Budapest XV. kerület
Posts: 2,334
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Quote:
Originally Posted by LiverPool View Post
8 349129 sajtoslekvár 7.339
Teljesen jó helyen állok. Sándoros hétvégém van és azt hittem van időm játszani. Sokat kell még tanulnom
__________________
Nem lehetsz olyan erős, hogy valaki ne legyen erősebb nálad.
Publikált írásaim:http://www.tortenetek.hu/szerzo-kere...P%C3%A9ter1985
Reply With Quote
  #8  
Old 10-11-2008, 22:14
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 8%
Longevity: 99%
Default

Ati, mi lenne, ha a hv-ben aktív országok visszakapnák a fórumot zászlójelentéssel együtt...?
Reply With Quote
  #9  
Old 10-12-2008, 01:19
Valezius Valezius is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veresegyház
Posts: 3,662
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by LiverPool View Post
Ati, mi lenne, ha a hv-ben aktív országok visszakapnák a fórumot zászlójelentéssel együtt...?
Persze majd Ati nekiáll dolgozni vele, amikor 10embert érint
__________________
A szenvedélyem
Reply With Quote
  #10  
Old 10-12-2008, 07:14
Redback's Avatar
Redback Redback is offline
Member
 
Join Date: Jun 2007
Location: Nyíregyháza
Posts: 2,975
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default

Quote:
Originally Posted by Valezius View Post
Persze majd Ati nekiáll dolgozni vele, amikor 10embert érint
de ha nekiáll dolgozni vele, akkor nem 10 lesz, hanem akár 40-50 ember
__________________
Redológia (#455305) [1/A] [SZK]

Non omnis moriar (#701164) [3/G]
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
24.03. Hétvégi játék Ati Hódító Kézikönyv 2 07-12-2007 19:08
Hétvégi érdem Iron Elvetett javaslatok 2 05-01-2007 12:14
Változtatás a hétvégi játékon Valezius Elvetett javaslatok 0 04-23-2007 09:10
Hétvégi játék győztesének díjazása olasz Elvetett javaslatok 1 10-26-2006 14:13
E-mail küldés kiszedve a párbajból és a hétvégi játékból Ati Fontos bejelentések 0 05-29-2006 14:16


All times are GMT +1. The time now is 23:33.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu