Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Általános beszélgetés Hódítós témákban
Register Stats Members List Today's Posts

Általános beszélgetés Hódítós témákban Hódítós témák, amik máshova nem férnek

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #481  
Old 03-10-2011, 09:22
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Kubbi View Post
Régen volt valami nehezítés, amit a kék számok adtak
erre emlékszik valaki hogy volt?
miért lett megszüntetve?
Szerintem inkabb az a kerdes, hogy miert lett bevezetve. Ha nehezitest adna, szerinted fordulas utan nem mondana le mindig mindenki rola? Akkor megis mi ertelme lenne?
__________________
Remedy
Reply With Quote
Sponsored Links
  #482  
Old 03-10-2011, 09:44
Kubbi Kubbi is offline
Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veszprém
Posts: 1,171
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Szerintem inkabb az a kerdes, hogy miert lett bevezetve. Ha nehezitest adna, szerinted fordulas utan nem mondana le mindig mindenki rola? Akkor megis mi ertelme lenne?
szerintem nem mondana le róla mindenki
De én csak annyit akarok tudni, hogy mi is volt az a nehezítés.
__________________
Sose félj valami újat csinálni. Emlékezz, hogy egy magányos amatör készítette a Bárkát, és egy halom szakértő a Titanicot.
Reply With Quote
  #483  
Old 03-10-2011, 09:51
Tsobi's Avatar
Tsobi Tsobi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest, XV. kerület
Posts: 5,633
Activity: 15%
Longevity: 94%
Default

Én a javaslat valódi célját nem értem.
Arra tökéletesen megfelel, hogy az üzemeltetők zsebe degeszre legyen tömve a játékra nagyobb összegeket áldozni tudó/akaró rétegek által, de arra semmiképp nem nyújt megoldást, hogy több játékos legyen.

A személyiségek magas száma ráadásul most sem jelent egyet a játéktudás nagyságával (lásd: 'mindenhol fedezgetek és elvagyok' játékosok), mi lenne ennek bevezetése után? Egyébként sem a kék számtól vagy a több személyiség okozta előnyöktől fog valaki megnyerni egy háborút, de ezt az ötletgazdi is jól leírta: Aki tud, az egy szemmel is rommáver másokat.
Ennek a bevezetése csak arra lenne jó, hogy az eddig megszerzett kékszámok jelentőségét elveszejtse és a régieket távozásra kényszerítse.
__________________



A nemzetvédő katona, a nemzettartó paraszt, a nemzetépítő munkás, a nemzetvezető értelmiségi, a nemzetmegtartó nő és a nemzet halhatatlanságának záloga, a magyar ifjúság hitvallása:
Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!


„Extra Hungariam non est vita ; si est vita, non est vita.”


Reply With Quote
  #484  
Old 03-10-2011, 09:54
Dance Dance is offline
Junior Member
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 27
Activity: 0%
Longevity: 72%
Default hm

Állítom hogy akiknek nem tetszett mindnek van már kettese
Anno a VIP lehetőség is "ki***ott" azokkal akik fent vannak hajnalban képzések/piac miatt.A VIP is csak 1 lehetőség hogy pénzért cserébe amivel támogatod az oldalt időt spórolhatsz.Lásd lerengetnek hajnal 2 kor ht kiteszi a piacra vagy ami 2 milliárd értékü katona azt is visszateszi a piacra. " anno erre is azt mondták, hogy ne már én nem azért vagyok fent vagy kelek hajnalba hogy más 250 ft ért vígan aludhasson". Az árát nem én szabnám meg csak pusztán lehetőségként mondtam, hogy ha időt spórolhatnék vele a játék menetébe nem kavarna bele maximum annyira mint a vip tagság a játék egyes részeiben taktikai elemében. Ha azt nézem hogy árához képest melyik nyújtana nagyobb előnyt a +1szem (10.000 ért/csoport) vagy a VIP(jóesélyel sms el ami a legdrágább 750FT/ csoport) akkor egyértelműen a VIP az.
Forogni így is tudnak mint eddig akik forognak de aki új és nem akarja az életét feladni azért hogy jobb esélyei legyenek itt annak én megadnám a lehetőséget. Anarch pont azért nem érdekel Remendy mert több országot visz valaki egyedül ezzel előnyt szerezvén magának.
Az a példa ,hogy 8 általánosod van és vezető pozíciót vásárolsz nem helytálló. Inkább az, hogy te minden reggel kened a szendvicset délutánokon át főzöd a levest én pedig elmegyek egy étterembe vagy pizzát rendelek. Időt spórolva több időm marad a családra barátokra.
"A múltat előbb utóbb el kell hagyni és a jövő felé tekinteni"
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Dance For This Useful Post:
  #485  
Old 03-10-2011, 10:06
Kubbi Kubbi is offline
Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veszprém
Posts: 1,171
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

Quote:
Originally Posted by Dance View Post
Állítom hogy akiknek nem tetszett mindnek van már kettese
Anno a VIP lehetőség is "ki***ott" azokkal akik fent vannak hajnalban képzések/piac miatt.A VIP is csak 1 lehetőség hogy pénzért cserébe amivel támogatod az oldalt időt spórolhatsz.Lásd lerengetnek hajnal 2 kor ht kiteszi a piacra vagy ami 2 milliárd értékü katona azt is visszateszi a piacra. " anno erre is azt mondták, hogy ne már én nem azért vagyok fent vagy kelek hajnalba hogy más 250 ft ért vígan aludhasson". Az árát nem én szabnám meg csak pusztán lehetőségként mondtam, hogy ha időt spórolhatnék vele a játék menetébe nem kavarna bele maximum annyira mint a vip tagság a játék egyes részeiben taktikai elemében. Ha azt nézem hogy árához képest melyik nyújtana nagyobb előnyt a +1szem (10.000 ért/csoport) vagy a VIP(jóesélyel sms el ami a legdrágább 750FT/ csoport) akkor egyértelműen a VIP az.
Forogni így is tudnak mint eddig akik forognak de aki új és nem akarja az életét feladni azért hogy jobb esélyei legyenek itt annak én megadnám a lehetőséget. Anarch pont azért nem érdekel Remendy mert több országot visz valaki egyedül ezzel előnyt szerezvén magának.
Az a példa ,hogy 8 általánosod van és vezető pozíciót vásárolsz nem helytálló. Inkább az, hogy te minden reggel kened a szendvicset délutánokon át főzöd a levest én pedig elmegyek egy étterembe vagy pizzát rendelek. Időt spórolva több időm marad a családra barátokra.
"A múltat előbb utóbb el kell hagyni és a jövő felé tekinteni"
Én azt nem értem miért akarod letudni a játékot? mármint a vip segít játszani. Az, hogy megveszed a személyiséget és ezzel letudod/megnyered a játékot nem értem miért jó.
Akkor ne is játsz ennyi erővel.
__________________
Sose félj valami újat csinálni. Emlékezz, hogy egy magányos amatör készítette a Bárkát, és egy halom szakértő a Titanicot.
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Kubbi For This Useful Post:
  #486  
Old 03-10-2011, 10:09
Pumi
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Quote:
Originally Posted by Dance View Post
Állítom hogy akiknek nem tetszett mindnek van már kettese
Anno a VIP lehetőség is "ki***ott" azokkal akik fent vannak hajnalban képzések/piac miatt.A VIP is csak 1 lehetőség hogy pénzért cserébe amivel támogatod az oldalt időt spórolhatsz.Lásd lerengetnek hajnal 2 kor ht kiteszi a piacra vagy ami 2 milliárd értékü katona azt is visszateszi a piacra. " anno erre is azt mondták, hogy ne már én nem azért vagyok fent vagy kelek hajnalba hogy más 250 ft ért vígan aludhasson". Az árát nem én szabnám meg csak pusztán lehetőségként mondtam, hogy ha időt spórolhatnék vele a játék menetébe nem kavarna bele maximum annyira mint a vip tagság a játék egyes részeiben taktikai elemében. Ha azt nézem hogy árához képest melyik nyújtana nagyobb előnyt a +1szem (10.000 ért/csoport) vagy a VIP(jóesélyel sms el ami a legdrágább 750FT/ csoport) akkor egyértelműen a VIP az.
Forogni így is tudnak mint eddig akik forognak de aki új és nem akarja az életét feladni azért hogy jobb esélyei legyenek itt annak én megadnám a lehetőséget. Anarch pont azért nem érdekel Remendy mert több országot visz valaki egyedül ezzel előnyt szerezvén magának.
Az a példa ,hogy 8 általánosod van és vezető pozíciót vásárolsz nem helytálló. Inkább az, hogy te minden reggel kened a szendvicset délutánokon át főzöd a levest én pedig elmegyek egy étterembe vagy pizzát rendelek. Időt spórolva több időm marad a családra barátokra.
"A múltat előbb utóbb el kell hagyni és a jövő felé tekinteni"
A topic címe: a játékosok számának a drasztikus csökkenése. Nem értem, hogy jön ehhez a kék szám???
Mi maradna előtted meg célként, hisz a célt megvetted....
Reply With Quote
The Following 3 Users Say Thank You to For This Useful Post:
  #487  
Old 03-10-2011, 10:13
Dance Dance is offline
Junior Member
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 27
Activity: 0%
Longevity: 72%
Default

Quote:
Originally Posted by Tsobi View Post
Én a javaslat valódi célját nem értem.
Arra tökéletesen megfelel, hogy az üzemeltetők zsebe degeszre legyen tömve a játékra nagyobb összegeket áldozni tudó/akaró rétegek által, de arra semmiképp nem nyújt megoldást, hogy több játékos legyen.

A személyiségek magas száma ráadásul most sem jelent egyet a játéktudás nagyságával (lásd: 'mindenhol fedezgetek és elvagyok' játékosok), mi lenne ennek bevezetése után? Egyébként sem a kék számtól vagy a több személyiség okozta előnyöktől fog valaki megnyerni egy háborút, de ezt az ötletgazdi is jól leírta: Aki tud, az egy szemmel is rommáver másokat.
Ennek a bevezetése csak arra lenne jó, hogy az eddig megszerzett kékszámok jelentőségét elveszejtse és a régieket távozásra kényszerítse.
Tsobi veled egyetértek. Van sok sok ellenérv ami butaságnak mondja ezt az ötletet mert igaz. Aki 2 éve forog mint a búgócsiga az "elpocsékolt időnek tarthatja".
Mondjuk ha a játékosok 1/10 ed része használná az csak annyit jelentene hogy a hód vezetősége még többet fordítana a játékra ezzel növelné a benne lévő ingereket/játékélményt. Ami azt szolgálja, hogy többen kezdenek és maradnak hosszú távon és ha jól gondolom ez teljesen kimerítené a Topic. Már csak a látvány miatt is( ami fenntartása megint csak pénzbe kerül). Egyik barátom öccse elkezdett valami Darkorbitot amiben olyan őrült mennyiségű valódi pénzek mozognak, hogy elképesztő. Szeretett volna profin kezdeni 100 euró ba került neki amivel megspórol 1 évi döcögést.Valakinek megéri valakinek nem. Lehetősége lehetne rá.
Reply With Quote
  #488  
Old 03-10-2011, 10:16
Dew's Avatar
Dew Dew is offline
Member
 
Join Date: Oct 2008
Location: Budapest
Posts: 556
Activity: 0%
Longevity: 84%
Default

nem tudom hogy juthat ilyen eszedbe... amint pénzért lehet venni nyerset, sereget, szintlépést, személyiséget én egyből abbahagyom. pont olyan lenne, mint bármelyik másik profit orientált játék! nem is nagyon tudok mit mondani meglepődésemben...
Reply With Quote
The Following 5 Users Say Thank You to Dew For This Useful Post:
  #489  
Old 03-10-2011, 11:09
Dance Dance is offline
Junior Member
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 27
Activity: 0%
Longevity: 72%
Default

Quote:
Originally Posted by Dew View Post
nem tudom hogy juthat ilyen eszedbe... amint pénzért lehet venni nyerset, sereget, szintlépést, személyiséget én egyből abbahagyom. pont olyan lenne, mint bármelyik másik profit orientált játék! nem is nagyon tudok mit mondani meglepődésemben...
Azt hogy olyan javakat lehessen venni mint: Sereg, Pénz, nyersanyag, szintlépés azt elvből nem támogatnám mert azzal nem lehetne számolni. Kimegyek 1000 elittel tartalék láthatóan nulla 1 perc múlva már +1000 elit+ 10 milla arany. Én is abbahagynám ha ilyen lenne szóval a földön állok én is
A személyiség ezzel szemben állandó/számolható mind támadásnál mind védekezésnél. Túl lihegitek ezt a lehetőséget.
A célom nem a személyiségek gyűjtése hanem a játék. Időszakos munkáim vannak amiből elég szép bevételekre teszek szert. Itt kijönne az hogy ha éppen van 1-2 hónap szabad időm akkor befizetnék rá 3. szinten hogy darálok és magasabb színvonalon mehetnék előre. Következő szinten már lehet hogy nem mert nem lenne annyi időm.
A meglévő kék számosok még mindig erősek maradnak mert ők ugye minden szinten mehetnek azzal a 4 személyiséggel mert fordulással szerezték.
Ha ez így jobban tetszik akkor szintenként nőhetne az ára.
5. szint 6k/szem
4. szint 8k/szem
3. szint 11k/szem
2. szint 15k/szem
1. szint 20k/szem
Tőlem árverezhető is lenne. 10 szemes ország kitenné 5. szintre 5 személyiséget mert már persze megszerezte de oda mégsem kell-Licit mehetne rá: Pl
1 szem 5 ezer ért. Ebből 80% marad hódítónál 20%-t vagy vip ben(sms áron) vagy utalásban visszakap.

Lehet túlpörgettem a dolgot de a technika megengedné, hogy akinek már vannak szemei profitálhasson belőle ha már más csak úgy pénzért szintekre élvezhetné.
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Dance For This Useful Post:
  #490  
Old 03-10-2011, 11:33
Zoli's Avatar
Zoli Zoli is offline
Member
 
Join Date: Mar 2007
Location: Gyula
Posts: 1,086
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Szerintem vedd meg a pizzádat máshol...Nem tetszik, hogy a pénzes emberek 0 tudással úgy nézzenek ki, mint a 8-10 éve játszó tapasztalt vén rókák.
Ha meg a tapasztalt, jó játékos egy szemmel is elver minden ilyen kis pénzes khm... emberkét (ami igaz), akkor mi értelme megvenni a sok szemet? Hogy féljenek tőled, az olyan kezdők, akiknek nincs pénzük, majd belátva, hogy minden megvehető, és esélyük sincs, abbahagyják?
A hódító az egyetlen játék, ahol pénzért javakat nem tudsz vásárolni...gyanítom, hogy az eladó személyiségeket eladó javak követnék, mert miért ne?
Borzasztóan elvetemült ötlet és nem segít a problémán se.
__________________
"Bocsáss meg ellenségeidnek, de jegyezd meg a nevüket"

Ecto
Reply With Quote
The Following 3 Users Say Thank You to Zoli For This Useful Post:
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 2 (0 members and 2 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Élőhalottas elmélkedő topic pancser játékosok számára [HTPA]GeeForce Általános beszélgetés Hódítós témákban 114 05-28-2008 10:40
A variorik kati moráljának megtartása werden Stratégia & Tippek 33 11-29-2007 18:22
Nagyobb klánok!(Törzsek) Alucard Elvetett javaslatok 3 07-21-2006 22:57
Arénába nagyobb nyeremény Harcosok Elvetett javaslatok 1 07-10-2006 18:11


All times are GMT +1. The time now is 09:20.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu