Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Általános beszélgetések > Egyéb
Register Stats Members List Today's Posts

Egyéb Minden, ami máshova nem fér

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #191  
Old 11-22-2008, 01:46
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Kutyuleee View Post
és amúgy egy fejtörő:


3 ember bemegy egy motelba. A recepciós mondja, hogy 30 dollár egy szoba, így mindegyik fizetett 10 dollárt és elment a szobába. Kicsit késobb a recepciós rájött, hogy a szoba csak 25 dollár, ezért elküldte a hordárt a 3 férfihoz az 5 dollárral. Útközben a hordár nem tudta kitalálni, hogyan ossza el egyenloen az 5 dollárt a 3 férfi közt, így mindegyiknek adott egyet és kettot pedig megtartott. Eszerint a három férfi 9 dollárt fizetett, ami 27-et tesz ki. Ha ehhez hozzáadjuk a hordár által megtartott 2-t, az összesen 29 dollár. Hol van az egy dollár?
Ez aranyos, egyik kedvencem. Nem lonem le...
__________________
Remedy
Reply With Quote
Sponsored Links
  #192  
Old 11-22-2008, 05:15
Xeper Xeper is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pécs/Bp
Posts: 2,240
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Mivel Remy egy nem helyes megoldásra bólintott rá, Vale hozzászólása kiegészítésnek tekinthető, nem kötözködésnek. A hangnem külön kérdés

A moteles tényleg jó, én sem szeretném lelőni

Mellesleg nekem is volt egy kérdésem:
Quote:
Originally Posted by Xeper View Post
Adott 12 golyó, melyek közül 11 azonos tömegű, a 12. pedig különbözik tőlük, de nem tudjuk hogy könnyebb, vagy nehezebb.
Hogyan szűröd ki 3 méréssel ezt az eltérő golyót egy karos mérleggel, melynek 3 állapota van (egyensúly, illetve a megfelelő oldalra kitérés súlykülönbség esetén)?

Aki ismeri, kérem ne írja be a megoldást!
Esetleg mindenki ismeri?
__________________
"A tanult szerencsét hívják tudásnak"
Eben a mondatba három hiba van.

Last edited by Xeper; 11-22-2008 at 05:17..
Reply With Quote
  #193  
Old 11-22-2008, 09:17
Dus Dus is offline
Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 2,382
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by Kutyuleee View Post
és amúgy egy fejtörő:


3 ember bemegy egy motelba. A recepciós mondja, hogy 30 dollár egy szoba, így mindegyik fizetett 10 dollárt és elment a szobába. Kicsit késobb a recepciós rájött, hogy a szoba csak 25 dollár, ezért elküldte a hordárt a 3 férfihoz az 5 dollárral. Útközben a hordár nem tudta kitalálni, hogyan ossza el egyenloen az 5 dollárt a 3 férfi közt, így mindegyiknek adott egyet és kettot pedig megtartott. Eszerint a három férfi 9 dollárt fizetett, ami 27-et tesz ki. Ha ehhez hozzáadjuk a hordár által megtartott 2-t, az összesen 29 dollár. Hol van az egy dollár?
Ez nagyon jó

Elküldöm priviben a megoldást
Reply With Quote
  #194  
Old 11-22-2008, 09:33
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Xeper View Post
Esetleg mindenki ismeri?
Én filozgattam rajta, de bárhogy futottam neki, mindig volt 1 eset amikor 4 mérés kellett legalább
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



Reply With Quote
  #195  
Old 11-22-2008, 11:38
Druida Druida is offline
Member
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 818
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by Kutyuleee View Post
és amúgy egy fejtörő:


3 ember bemegy egy motelba. A recepciós mondja, hogy 30 dollár egy szoba, így mindegyik fizetett 10 dollárt és elment a szobába. Kicsit késobb a recepciós rájött, hogy a szoba csak 25 dollár, ezért elküldte a hordárt a 3 férfihoz az 5 dollárral. Útközben a hordár nem tudta kitalálni, hogyan ossza el egyenloen az 5 dollárt a 3 férfi közt, így mindegyiknek adott egyet és kettot pedig megtartott. Eszerint a három férfi 9 dollárt fizetett, ami 27-et tesz ki. Ha ehhez hozzáadjuk a hordár által megtartott 2-t, az összesen 29 dollár. Hol van az egy dollár?
ezt nem értem. mért hozzáadni kell a maradék két dollárt? vagy ez benne a trükk? nem tűnt el semmiféle dollár szerintem, mert a végén 25 azaz az új ár jöön ki eredményként, ha kivonjuk, ami jó is. (tudom elég hülyén fogalmaztam meg de még reggel van )
Reply With Quote
  #196  
Old 11-22-2008, 11:42
rak_loo rak_loo is offline
Member
 
Join Date: Jun 2008
Location: Nyíregyháza
Posts: 160
Activity: 0%
Longevity: 86%
Default

Látom nagyon beleéltétek magatokat a témába emberek csak sajnos beteg vagyok egész este aludtam 2órát és semmihez sincs erőm
Reply With Quote
  #197  
Old 11-22-2008, 11:50
Bogár Bogár is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Location: Csíkszereda
Posts: 1,312
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Xeper View Post
Adott 12 golyó, melyek közül 11 azonos tömegű, a 12. pedig különbözik tőlük, de nem tudjuk hogy könnyebb, vagy nehezebb.
Hogyan szűröd ki 3 méréssel ezt az eltérő golyót egy karos mérleggel, melynek 3 állapota van (egyensúly, illetve a megfelelő oldalra kitérés súlykülönbség esetén)?

Aki ismeri, kérem ne írja be a megoldást!
Csinálsz 2 ötös csoportot. Összehasonlítod.
  1. Ha egyenlő, akkor a maradék 2 golyó között van az eltérő. Az egyiket összehasonlítod vmelyik golyóval vmelyik 5-ös csoportból, így megkapod, hogy melyik az eltérő.
  2. Ha nem egyenlő, akkor kicserélsz 2 golyót az 5-ös csoportokban (és megjegyzed, hogy melyik 2 volt az).
  • Ha a mérleg ugyanarra az oldalra billen, mint az ötös csoportoknál, akkor 3 golyóra szűkült a kör. Ebből 2-t összehasonlítasz, és így megkapod az eltérőt.
  • Ha a mérleg a másik oldalra billen, akkor 2 golyóra szűkül a kör. Ez a 2 golyó közül vmelyiket összehasonlítod egy másik golyóval, és megvan az eltérő.
__________________
"To be
the eyes
and ears
and conscience
of the Creator of the Universe,
you fool.
"

Reply With Quote
  #198  
Old 11-22-2008, 11:53
Bogár Bogár is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Location: Csíkszereda
Posts: 1,312
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Kutyuleee View Post
és amúgy egy fejtörő:


3 ember bemegy egy motelba. A recepciós mondja, hogy 30 dollár egy szoba, így mindegyik fizetett 10 dollárt és elment a szobába. Kicsit késobb a recepciós rájött, hogy a szoba csak 25 dollár, ezért elküldte a hordárt a 3 férfihoz az 5 dollárral. Útközben a hordár nem tudta kitalálni, hogyan ossza el egyenloen az 5 dollárt a 3 férfi közt, így mindegyiknek adott egyet és kettot pedig megtartott. Eszerint a három férfi 9 dollárt fizetett, ami 27-et tesz ki. Ha ehhez hozzáadjuk a hordár által megtartott 2-t, az összesen 29 dollár. Hol van az egy dollár?
A megoldás: 27+5-2.
__________________
"To be
the eyes
and ears
and conscience
of the Creator of the Universe,
you fool.
"

Reply With Quote
  #199  
Old 11-22-2008, 14:26
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Bogár View Post
Csinálsz 2 ötös csoportot. Összehasonlítod.
  1. Ha egyenlő, akkor a maradék 2 golyó között van az eltérő. Az egyiket összehasonlítod vmelyik golyóval vmelyik 5-ös csoportból, így megkapod, hogy melyik az eltérő.
  2. Ha nem egyenlő, akkor kicserélsz 2 golyót az 5-ös csoportokban (és megjegyzed, hogy melyik 2 volt az).
  • Ha a mérleg ugyanarra az oldalra billen, mint az ötös csoportoknál, akkor 3 golyóra szűkült a kör. Ebből 2-t összehasonlítasz, és így megkapod az eltérőt.
  • Ha a mérleg a másik oldalra billen, akkor 2 golyóra szűkül a kör. Ez a 2 golyó közül vmelyiket összehasonlítod egy másik golyóval, és megvan az eltérő.
itt is van egy hiba sztem, én is ilyenekig jutottam ha kicseréled a golyókat akkor nem 3golyóra és 2golyóra szükül, hanem 2x3-ra és 2x2-re mert nem tudjuk hogy nehezebb-e vagy könnyebb. tehát vagy a könnyebb oldal 3-asa vagy a nehezebb oldal 3-asa, a másik esetben a 2-2golyóra ugyanez.
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Kutyuleee For This Useful Post:
  #200  
Old 11-22-2008, 14:33
Hex's Avatar
Hex Hex is offline
Member
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,626
Activity: 0%
Longevity: 85%
Post

12
/ l \ 1. mérés
4 4 4
/ \ / \ / \ 2. mérés
2 2 2 2 2 2
/ \ / \ / \ / \ / \ / \ 3. mérés
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1

remélem a lényeg lejön belőle

Last edited by Hex; 11-22-2008 at 14:35..
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Kérdések az 1/A-ról empty Segítség 18 09-15-2008 10:56
földeledásal kapcsolatos kérdések qhote Segítség 32 07-28-2008 19:51
Fajvaris apró kérdések Zé bácsi Segítség 2 07-13-2008 14:58
Általános Kérdések és Válaszok Dankamanka Segítség 1 12-17-2007 20:59
Ork kérdések doscar Segítség 85 05-27-2006 16:51


All times are GMT +1. The time now is 19:53.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu