Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megvalósult javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

View Poll Results: Szerinted? (ötletek a nyitó írásban)
1. ötlet 14 16.47%
2. ötlet 8 9.41%
3. ötlet 27 31.76%
4. ötlet 3 3.53%
5. ötlet 4 4.71%
Más ötlet (írd le) 13 15.29%
Maradjon így, ahogy most van 16 18.82%
Voters: 85. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #761  
Old 08-12-2010, 08:49
Pumi
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Látom Tsobi kifényezted magad....
Valószínű a könnyítés nem is miattad és a tapasztaltabb játékosok miatt került felvetésre.
kíváncsi lennék rá, ha nem egy jobb klánba lépsz be akkor ez, hogy sikerült volna.
saját és 1 jó barát példáját tudnám felhozni, egyedül játszottunk, magunkat etettük (orkok voltunk) nem volt senki aki esetleg pénzt átszedjen, aki megvegye a piacról a cuccokat. vagyis mindent jól meg kellett szervezni, beosztani az 5 piacot stb... és a lényeg, napi 24 órából minimum 22 távol nézés, ez közel sem napi 3-5 óra de így is megcsináltuk külön külön 1000-1500 kör alatt.
de mennyi pénzből? ... hát 20 milliárdba tuti benne volt és ugye egy orknak venni kell a kaját ha egyedül van. önerőből ezt kitermelni a folyamatos haladás mellett meg nem igazán lehet.... szóval az olyan játékos, akinek nincs helye a jobb klánok valamelyikében, annak nem sok lehetősége marad.
Reply With Quote
Sponsored Links
  #762  
Old 08-12-2010, 08:54
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Pumi View Post
Látom Tsobi kifényezted magad....
Én ezt nem így értékeltem. Egy péld volt arra, hogy akár 1000 körüli körszámmal is fordulóképes tud lenni valaki, akinek megvan a megfelelő tudása és háttere.

Vagyis "normál esetben" nem kell semmit változtatni, bőven teljesíthető a fordulás.

A könnyített fordulással szerzett plusz személyiség erre rátesz minimum 5000 kört, ennyi idő alatt ő megszerez 2 személyiséget is.

Szerintem ez reálisan lefestette, hogy egy esetleges könnyítés okozta plusz 5000 kör biztosítja a jobb és sokkal gyorsabb haladást azoknak, akik sok időt tudnak a Hódítóra szánni, miközben lehetőséget ad a lassabb, de belátható idejű haladásra azoknak is, akik csak kevés időt tudnak rászánni.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Ati For This Useful Post:
  #763  
Old 08-12-2010, 09:35
richardka richardka is offline
Member
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 702
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Én ezt nem így értékeltem. Egy péld volt arra, hogy akár 1000 körüli körszámmal is fordulóképes tud lenni valaki, akinek megvan a megfelelő tudása és háttere.

Vagyis "normál esetben" nem kell semmit változtatni, bőven teljesíthető a fordulás.

A könnyített fordulással szerzett plusz személyiség erre rátesz minimum 5000 kört, ennyi idő alatt ő megszerez 2 személyiséget is.

Szerintem ez reálisan lefestette, hogy egy esetleges könnyítés okozta plusz 5000 kör biztosítja a jobb és sokkal gyorsabb haladást azoknak, akik sok időt tudnak a Hódítóra szánni, miközben lehetőséget ad a lassabb, de belátható idejű haladásra azoknak is, akik csak kevés időt tudnak rászánni.

még mindig nem venném el a könnyített fordulással a kék számot. Az hogy valaki jó klánba van és megfelelő a háttere azok hamar felmennek a topba
de ezek az elhanyagolható dolgok, miattuk felesleges is változtatni is valamit

Én fixre akarom tenni a lefordulási határt ugy hogy szegény orika megkapja a kék számot.

Abba mi a biznisz hogy hogy 2x menjek végig egy kék számért

A másik tavaly vagy tavaly előtt majdnem a fele volt a top, jövőre mennyi lesz?? és ugye max 2400 hekivel léphetek fel a kettőből, akkor is ha a kettőbe felmentem 3600 hekire

és 5000 hekin mennyi is már 1 heki fedezése?? mennyi kati?? és ugye itt meredeken megy fel.

Én azt hittem azért nyílik a topik hogy gátat szabjunk az IRREÁLIS top határ növekedésnek, ugy hogy a 2-be fix a határ és 1 heki fedezéshez 5000 heki felett már irreális drága a katona

ha félreértettem a topik nyitási szándékot akkor hagyjuk, engem nem fog érinteni így se meg ugy se, Csak mondjuk szerettem volna pár havert visszacsábítani a játékhoz


Annak semmi értelme hogy 4000 hekin legyen ilyen könyitett fordulás kék szám nélkül, bár a többi szinthez képest lépegetési határnak tökéletes, csak éppen nincs kihivás, cél
legyen 6-7000 a lefordulási határ és kapja meg a kék számot, ha oda eljut szegény szerencsétlen flotás és ott is tud lenni pár körig mig megvan a topkör hadd forduljon le
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to richardka For This Useful Post:
  #764  
Old 08-12-2010, 09:39
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by richardka View Post
Annak semmi értelme hogy 4000 hekin legyen ilyen könyitett fordulás kék szám nélkül, bár a többi szinthez képest lépegetési határnak tökéletes, csak éppen nincs kihivás, cél
legyen 6-7000 a lefordulási határ és kapja meg a kék számot, ha oda eljut szegény szerencsétlen flotás és ott is tud lenni pár körig mig megvan a topkör hadd forduljon le
Én a könnyítés lényegét abban látom, hogy aki nem szereti az A-t, annak is meglegyen a folyamatos játék, a folyamatos haladás.

Nem abban, hogy mostantól mindenki tucatnyi személyiséggel rohangásszon.

Semmiképp nem támogatom, hogy a mostaninál hamarabb plusz személyiséget lehessen szerezni. Csakis azt, hogy a plusz személyiség megszerzésére fordított időt minél jobban olyan közegben töltse, amit szeret. Ez választhatóan vagy az 1/A, vagy az 1/A-n kívül.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #765  
Old 08-12-2010, 10:09
Takanohana Takanohana is offline
Member
 
Join Date: Aug 2008
Location: Budapest
Posts: 279
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by richardka View Post
Én fixre akarom tenni a lefordulási határt ugy hogy szegény orika megkapja a kék számot.

Abba mi a biznisz hogy hogy 2x menjek végig egy kék számért

Annak semmi értelme hogy 4000 hekin legyen ilyen könyitett fordulás kék szám nélkül, bár a többi szinthez képest lépegetési határnak tökéletes, csak éppen nincs kihivás, cél
legyen 6-7000 a lefordulási határ és kapja meg a kék számot, ha oda eljut szegény szerencsétlen flotás és ott is tud lenni pár körig mig megvan a topkör hadd forduljon le
Abban tökre egyetértünk, hogy legyen fix a lefordulási határ. A 6-7000 hekit én már soknak tartom. Még úgy is, ha rögtön kék szám járna a fordulásért.

A javaslat azokat célozza, akik vagy nem szeretnek A-ban játszani, vagy nem tudnak ott boldogulni. Mondjuk idő hiány miatt. Komoly klán nem fogja rájuk pazarolni az energiáját, főleg úgy nem, hogy a cél deklaráltan a mielőbbi lefordulás. Ezt miért szponzorálná egy klán? Vagy egymásra talál pár ilyen ország, vagy egyszemélyes klánban próbálkoznak. Lassan haladnak, mert a fedezés drága, a termelés lassú (kevés időt A-ban töltő játékos nem engedheti meg, hogy ne legyen mindig teljes a védelme). Így a 6-7000 hektár elérése is nagyon lassan megy. Ha végre eléri, akkor már nem biztos, hogy lefordul kedvezményesen, hanem azt mondja, hogy rászánok még egy fél évet, ha már másfelet rászántam, elérem a topot és másik országokkal forgok. Inkább, mint hogy megint megmásszam a 6-7000 heki felé vezető utat.

Ha pl a 2400 X 2 = 4800 heki a fix lefordulási határ, akkor sokkal könnyebben választja ezt, még ha még egyszer körbe is kell menni a kék számért. Ja és az a biznisz a kétszer körbementelben, hogy játszik közben az ember, olyan közegben, ahol tud is játszani, nem csak ül az A-ban és számolja az ott töltött hónapokat.

Szerintem.
Reply With Quote
  #766  
Old 08-12-2010, 11:08
Redback's Avatar
Redback Redback is offline
Member
 
Join Date: Jun 2007
Location: Nyíregyháza
Posts: 2,975
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default

Szerintem, ha én egyszer eljutok A-ba, akkor valszeg lesz helyem egy normális klánban, ahol megtanítanak játszani A-ban, sőt még szerintem némi hitelt is finanszíroznak, DE
Szerintem sokan vannak azok, akiknek ez nem jön össze. Jobb játékosonak mint én, nem biztos hogy összejön, sőt lehet nekem sem. Egy személyes és 2-3 személyes klánban is több idő kell, mint 3-4-5 óra. Nomeg 10k hekiig felmenni ilyen körülmények között, súlyos súlyos mrd-ok.

Arról, hogy Tsobi tapasztalt játékos: Na és? Aki nem tapasztalt, ne is akarjon több személyiséget. Valahogy elkászálódik valaki 2000 hekin A-ba egy bányász elffel, az ne akarjon már 1k kör alatt második személyiséget. SZerintem nekem sem fog összejönni az első kék szem 1k kör alatt, lehet a második sem, de tudom hogy legközelebb mindig jobb leszek egy kicsivel.
__________________
Redológia (#455305) [1/A] [SZK]

Non omnis moriar (#701164) [3/G]
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Redback For This Useful Post:
  #767  
Old 08-12-2010, 11:25
Merengő Merengő is offline
Member
 
Join Date: Aug 2007
Location: Komárom
Posts: 1,545
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

és ha ilyen 2szer körbemenős dolog jönne 1 + személyiségért a top ugyanúgy kúszna feljebb és előbb utóbb előkerülne megint ez a téma, csak már nem a kezdők megsegítése érdekében ...

A-s Kezdők, ha jó klánt akartok, egy jó tanács. írtok minden nagyobb klán vezérének, hátha lesz olyan szíves és bevesz valaki, hogy felhúzzanak anyagiakkal támogatva a topba. ez már pár embernek bejött .. és akkor ti is tudtok majd példálózni.
Reply With Quote
  #768  
Old 08-12-2010, 11:26
Pepa's Avatar
Pepa Pepa is offline
Member
 
Join Date: Jun 2006
Location: Budapest XV. kerület
Posts: 2,334
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Amikor én egyedül mentem végig A-n akkor 15 milliárdra volt szükségem hozzá. És akkor is csak a top aljára jutottam. A mostani szövetségeseim szintén egyszemesek és az 1-2 yard tartalékjukra azt gondolják milyen sok. Én már most elkezdtem gyűjteni, hogy velük ismét fel tudjak menni. Az A nagyrészt az időről és pénzről szól. Sok idővel és sok pénzzel hamar fel lehet menni. Legjobb példa erre egy kiváló játékos társunk aki 10 nap alatt ( 240 kör) ment fel 10k hekire. De ha belegondolunk, hogy mit is ad az első kis kék kettes akkor tényleg nem értem miért baj az, ha valaki nem tudja 1000 kör alatt megcsinálni? Nekem az első kis kék ketteshez, több mint egy év kellett.
__________________
Nem lehetsz olyan erős, hogy valaki ne legyen erősebb nálad.
Publikált írásaim:http://www.tortenetek.hu/szerzo-kere...P%C3%A9ter1985
Reply With Quote
  #769  
Old 08-12-2010, 11:45
Takanohana Takanohana is offline
Member
 
Join Date: Aug 2008
Location: Budapest
Posts: 279
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by Pepa View Post
Amikor én egyedül mentem végig A-n akkor 15 milliárdra volt szükségem hozzá. És akkor is csak a top aljára jutottam. A mostani szövetségeseim szintén egyszemesek és az 1-2 yard tartalékjukra azt gondolják milyen sok. Én már most elkezdtem gyűjteni, hogy velük ismét fel tudjak menni. Az A nagyrészt az időről és pénzről szól. Sok idővel és sok pénzzel hamar fel lehet menni. Legjobb példa erre egy kiváló játékos társunk aki 10 nap alatt ( 240 kör) ment fel 10k hekire. De ha belegondolunk, hogy mit is ad az első kis kék kettes akkor tényleg nem értem miért baj az, ha valaki nem tudja 1000 kör alatt megcsinálni? Nekem az első kis kék ketteshez, több mint egy év kellett.
De hát pont az lenne itt a lényeg, hogy az alatt az egy év alatt mit csinálsz. Lehetne választani, hogy ücsörögsz egy évig az A-ban, termelsz-fedezel és közben izgulsz, hogy ne verjék le rólad, amit nagy nehezen fedeztél, vagy viszonylag kevés A-ban töltött idő után lefordulsz (egyelőre a semmiért) és ismét végigmész a szinteken, játszva, harcolva. Akinek egy év a topba jutni A-ban esetleg szívesebben választaná a második megoldást. Az eredmény meg ugyanaz a kék szám.
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Takanohana For This Useful Post:
  #770  
Old 08-12-2010, 11:47
Takanohana Takanohana is offline
Member
 
Join Date: Aug 2008
Location: Budapest
Posts: 279
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by tisztelet63 View Post
és ha ilyen 2szer körbemenős dolog jönne 1 + személyiségért a top ugyanúgy kúszna feljebb és előbb utóbb előkerülne megint ez a téma, csak már nem a kezdők megsegítése érdekében ...

A-s Kezdők, ha jó klánt akartok, egy jó tanács. írtok minden nagyobb klán vezérének, hátha lesz olyan szíves és bevesz valaki, hogy felhúzzanak anyagiakkal támogatva a topba. ez már pár embernek bejött .. és akkor ti is tudtok majd példálózni.
fix hekis könnyített fordulás esetén felőlem a top oda kúszik, ahova akar.
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Anarchba való fordulás megváltoztatása! Stoky(Gárdi) NEXUS Megvalósult javaslatok 309 11-24-2012 18:30
A felfedezés könnyítése. Serg Megbeszélések 29 03-01-2010 16:07
Román 1/A könnyítése ErdelyMagyaria Általános beszélgetés Hódítós témákban 26 12-07-2007 11:33
Román 1/A könnyítése Robin Általános beszélgetés Hódítós témákban 7 07-25-2007 18:16
2B-ből való fordulás Milán™ Elvetett javaslatok 1 05-16-2006 16:12


All times are GMT +1. The time now is 00:27.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu