Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megbeszélések

Megbeszélések Itt lehet felvetni a javaslatokat, gondolatokat

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 07-16-2011, 10:53
Survivor Survivor is offline
Junior Member
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 89
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default Fényevő szövetséges seregek

Sziasztok!

Talán érzékeny téma ez sokak számára, mégis beszélnünk kell róla. (nem, nem a hü..lygomba )

kb. 2000 év vége óta játszom, de nem emlékszem már, hogy mikor módosult a játék úgy, hogy a szövetségesnél állomásozó szovjet csapatok fényevővé váltak.
Ezek a seregek jelenleg nem férnek el a védett ország barakkjaiban és nem esznek egyáltalán semmit. Ez nem hiszem, hogy jó így, bár tudom, hogy sokak szerint viszont igen.

Támadni nem mehetnek el a seregeim, ha nincs egyáltalán kajám otthon. Védekezni nyugodtan elküldhetem, de sem nálam, sem a védett országnál ez egyáltalán nem okoz semmilyen problémát, nem esznek semmit, csak vérüket áldozzák más hazájáért.

A javaslatom az lenne, hogy ezt valamilyen formában azért szabályozzuk.

1. Ha védekezni küldjük a seregeket, ezek is egyenek, célszerűen ezt a védelmet küldőnek kellene állnia, hogy ne lehessen azt csinálni, hogy berágok az egyik szövitársamra, odaküldöm hozzá a védelmemet és az ő katonái éhenhalnak.

2. Tényleg legyen egy "fényevő" varázslat, aminek hatására mondjuk, ha 10 körig tudunk ilyet varázsolni, akkor addig a kiküldött védelmünk nem hal éhen.

2.a (perverzió) - A vihar varázslattal be lehetne kavarni a fényevőkek, mert amikor vihar van, akkor nem süt a nap, tehát haza kellene jönniük mondjuk.

3. A kristálygömb varázslat mutassa meg, hogy
3.a A célpontnál szövetséges sereg tartózkodik.
3.b A célpontnál X méretű (ismeretlen összetételű) sereg segít.
3.c Mutassa meg a konkét védősereget, hiszen aki nincs barakkban, mert nem fér el, az miért is nem látszik?

4. Csak annyi sereget lehessen védekezni küldeni, ami még elfér a célpontnál. Ne lehessen minimális barakkal rendelkező országokat teljesen bevédeni.

5. Ha elfogy a kaja, a seregek jöjjenek haza (ha az 1.pont megvalósul, akkor a küldéskor visznek elég kaját).

6. A védekező seregek ne legyenek teljes értékűek. Az ijász mondjuk ne védjen 6-ot, hanem csak mondjuk 5-öt, Az elit is eggyel kevesebbet. A katona esetleg ne változzon.

A problémák, amik biztosan jelentkeznek:

1. Sokaknak nem áll érdekében egy ilyen módosítás.
2. Mit csinálnánk az elfekkel, akiknél a normál sereg sem látszik? Ők látszanának egy ilyen gömbnél?
3. Mit csinálnánk a császár seregeivel? Ők alapból fényevők, illetve nem fogyasztanának kaját és nem lenne szükség rá, hogy férőhelyük legyen? Mondjuk ez élethá lehetne, a császár tábori sátrakat is küldene kajával, így ezt ki lehetne egy mozdulattal pipálni - ez előnyös lenne az mf-eknek a szövikkel szemben.

Sokan (én is) most arra használják ezt a kiskaput, hogy amikor éhezne az ország, de biztonságban érzem magam, elküldöm pár körre védekezni a védelmemet. Amíg úton vannak, amig ott vannak, addig sem esznek, nekem termelődik a kaja. Ez jó dolog, csak nem életszerű.

Kérném a hozzászólásokat, esetleg úgy, hogy melyik pont életképes. Lehet, hogy egyik sem, de ez a fórum arra van, hogy ez eldöljön.

Steve

Annyit fűznék még hozzá, hogy jelenleg a szövitámadásban részt vevő seregnek sincs szükségük kajára, így az egyenlő mérce miatt azzal is esetleg kezdeni kellene valamit. Nem egyszerű, az biztos, de így meg nem életszerű.

Last edited by Survivor; 07-16-2011 at 10:57..
Reply With Quote
Sponsored Links
  #2  
Old 07-16-2011, 10:58
Hex's Avatar
Hex Hex is offline
Member
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,626
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

2. Tényleg legyen egy "fényevő" varázslat, aminek hatására mondjuk, ha 10 körig tudunk ilyet varázsolni, akkor addig a kiküldött védelmünk nem hal éhen.

2.a (perverzió) - A vihar varázslattal be lehetne kavarni a fényevőkek, mert amikor vihar van, akkor nem süt a nap, tehát haza kellene jönniük mondjuk.

Ez tényleg életszerű lenne... Ezt marhaságnak tartom...


3.a A célpontnál szövetséges sereg tartózkodik.
3.b A célpontnál X méretű (ismeretlen összetételű) sereg segít.

Az ellen szövijeinél lehet távollévő sereget nézni, plusz azt is megmutatja, hogy miből mennyi van távol, felesleges egy új varázslat ehhez, mivel tolvajokkal meg lehet tudni. (ja, nem tartasz annyi tolvajt, akkor építs kocsmát)

Kettő, ha kevés a kaja, de biztonságban érzem magam, én nem elküldöm a sereget, hanem eladásin eladom a piacon...

Last edited by Hex; 07-16-2011 at 11:00..
Reply With Quote
  #3  
Old 07-16-2011, 11:00
Survivor Survivor is offline
Junior Member
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 89
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Köszi. Ezek szerint a be nem idézett pontokkal egyetértesz?
Reply With Quote
  #4  
Old 07-16-2011, 11:02
Hex's Avatar
Hex Hex is offline
Member
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,626
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by Survivor View Post
Köszi. Ezek szerint a be nem idézett pontokkal egyetértesz?
Én ilyet nem írtam, max. nem szóltam hozzá

1. Ha védekezni küldjük a seregeket, ezek is egyenek, célszerűen ezt a védelmet küldőnek kellene állnia, hogy ne lehessen azt csinálni, hogy berágok az egyik szövitársamra, odaküldöm hozzá a védelmemet és az ő katonái éhenhalnak.

Ezt a részt nem tartanám hülyeségnek

4. Csak annyi sereget lehessen védekezni küldeni, ami még elfér a célpontnál. Ne lehessen minimális barakkal rendelkező országokat teljesen bevédeni.

Levered a szövijeit, utána meg őt. Bár elméletileg nem biztos, hogy hülyeség lenne, de egy ilyen módosítással a szövi help, mint olyan megszűnne és nem érne semmit. Szvsz

5. Ha elfogy a kaja, a seregek jöjjenek haza (ha az 1.pont megvalósul, akkor a küldéskor visznek elég kaját).

Ha elküldöd a sereget x körre, akkor már inkább számolja ki a rendszer az oda-vissza utat + az ott töltött időt és annyi gabonát vonjon le

Last edited by Hex; 07-16-2011 at 11:07..
Reply With Quote
  #5  
Old 07-16-2011, 11:03
Survivor Survivor is offline
Junior Member
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 89
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Quote:
Originally Posted by Hex View Post

3.a A célpontnál szövetséges sereg tartózkodik.
3.b A célpontnál X méretű (ismeretlen összetételű) sereg segít.

Az ellen szövijeinél lehet távollévő sereget nézni, plusz azt is megmutatja, hogy miből mennyi van távol, felesleges egy új varázslat ehhez, mivel tolvajokkal meg lehet tudni. (ja, nem tartasz annyi tolvajt, akkor építs kocsmát)

Kettő, ha kevés a kaja, de biztonságban érzem magam, én nem elküldöm a sereget, hanem eladásin eladom a piacon...
Egyébként pedig, ha az ellenfélnek több a tolija, mint nekem nem hiszem, hogy ezt az infót megtudom. Másrészt, ha 3 szövije van, akkor az 3 lebukási/készültségcsökkenési kísérlet. Harmadrészt a császári seregekről pontosan tudom, hogy mekkora százalékban segítenek. A szövetségi seregekről miért is nem?
Reply With Quote
  #6  
Old 07-16-2011, 11:08
Hex's Avatar
Hex Hex is offline
Member
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,626
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by Survivor View Post
Egyébként pedig, ha az ellenfélnek több a tolija, mint nekem nem hiszem, hogy ezt az infót megtudom. Másrészt, ha 3 szövije van, akkor az 3 lebukási/készültségcsökkenési kísérlet. Harmadrészt a császári seregekről pontosan tudom, hogy mekkora százalékban segítenek. A szövetségi seregekről miért is nem?
több tolvaj kell, ilyen egyszerű és megtudod az infót, valamit valamiért
Reply With Quote
  #7  
Old 07-16-2011, 11:12
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Survivor View Post
Sziasztok!

Talán érzékeny téma ez sokak számára, mégis beszélnünk kell róla. (nem, nem a hü..lygomba )

kb. 2000 év vége óta játszom, de nem emlékszem már, hogy mikor módosult a játék úgy, hogy a szövetségesnél állomásozó szovjet csapatok fényevővé váltak.
Ezek a seregek jelenleg nem férnek el a védett ország barakkjaiban és nem esznek egyáltalán semmit. Ez nem hiszem, hogy jó így, bár tudom, hogy sokak szerint viszont igen.

Támadni nem mehetnek el a seregeim, ha nincs egyáltalán kajám otthon. Védekezni nyugodtan elküldhetem, de sem nálam, sem a védett országnál ez egyáltalán nem okoz semmilyen problémát, nem esznek semmit, csak vérüket áldozzák más hazájáért.

A javaslatom az lenne, hogy ezt valamilyen formában azért szabályozzuk.

1. Ha védekezni küldjük a seregeket, ezek is egyenek, célszerűen ezt a védelmet küldőnek kellene állnia, hogy ne lehessen azt csinálni, hogy berágok az egyik szövitársamra, odaküldöm hozzá a védelmemet és az ő katonái éhenhalnak.

2. Tényleg legyen egy "fényevő" varázslat, aminek hatására mondjuk, ha 10 körig tudunk ilyet varázsolni, akkor addig a kiküldött védelmünk nem hal éhen.

2.a (perverzió) - A vihar varázslattal be lehetne kavarni a fényevőkek, mert amikor vihar van, akkor nem süt a nap, tehát haza kellene jönniük mondjuk.

3. A kristálygömb varázslat mutassa meg, hogy
3.a A célpontnál szövetséges sereg tartózkodik.
3.b A célpontnál X méretű (ismeretlen összetételű) sereg segít.
3.c Mutassa meg a konkét védősereget, hiszen aki nincs barakkban, mert nem fér el, az miért is nem látszik?

4. Csak annyi sereget lehessen védekezni küldeni, ami még elfér a célpontnál. Ne lehessen minimális barakkal rendelkező országokat teljesen bevédeni.

5. Ha elfogy a kaja, a seregek jöjjenek haza (ha az 1.pont megvalósul, akkor a küldéskor visznek elég kaját).

6. A védekező seregek ne legyenek teljes értékűek. Az ijász mondjuk ne védjen 6-ot, hanem csak mondjuk 5-öt, Az elit is eggyel kevesebbet. A katona esetleg ne változzon.

A problémák, amik biztosan jelentkeznek:

1. Sokaknak nem áll érdekében egy ilyen módosítás.
2. Mit csinálnánk az elfekkel, akiknél a normál sereg sem látszik? Ők látszanának egy ilyen gömbnél?
3. Mit csinálnánk a császár seregeivel? Ők alapból fényevők, illetve nem fogyasztanának kaját és nem lenne szükség rá, hogy férőhelyük legyen? Mondjuk ez élethá lehetne, a császár tábori sátrakat is küldene kajával, így ezt ki lehetne egy mozdulattal pipálni - ez előnyös lenne az mf-eknek a szövikkel szemben.

Sokan (én is) most arra használják ezt a kiskaput, hogy amikor éhezne az ország, de biztonságban érzem magam, elküldöm pár körre védekezni a védelmemet. Amíg úton vannak, amig ott vannak, addig sem esznek, nekem termelődik a kaja. Ez jó dolog, csak nem életszerű.

Kérném a hozzászólásokat, esetleg úgy, hogy melyik pont életképes. Lehet, hogy egyik sem, de ez a fórum arra van, hogy ez eldöljön.

Steve

Annyit fűznék még hozzá, hogy jelenleg a szövitámadásban részt vevő seregnek sincs szükségük kajára, így az egyenlő mérce miatt azzal is esetleg kezdeni kellene valamit. Nem egyszerű, az biztos, de így meg nem életszerű.
Eh.

Az osszes pont gazos.

1-2 Ez lehetetlenne teszi hogy egy epp ehezo szovetsegesemtol segitseget kerjek, amikor kiszurok egy tamadast, ha O epp nincs gepnel. Remelem nem cel ilyeneket lekorlatozni.

2a.,5 Ez ubergaz lenne, szinte biztos a gyozelmem, beutes elott leviharozom es a megerkezo seregek be sem ernek, a bennlevok meg hazamennek, vagy mi? :P Meg miazhogy hazamennek a seregek ha nincs kaja? :P

3. Az mar tul sok es konnyu info lenne.

4. ??????? Eddig ez a legrosszabb. Felesleges lenne a segitseg, hiszen barmikor bevasarolhat a barakkjaiba vedelmet ehelyett.

6. Miert?


Meg ugy egyaltalan... Mi ertelme az egesznek, mi javulna tole, mi az ami jelenleg rossz szerinted?

Szerintem epp eleg buntetes hogy 1 egy koros vedelemert a kuldotol 5 korig tavol van a vedekezo sereg.
__________________
Remedy
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Remedy For This Useful Post:
  #8  
Old 07-16-2011, 11:13
Survivor Survivor is offline
Junior Member
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 89
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Még lenne egy kérdésem, amire nem találtam választ sehol. De hátha valaki ezt itt csipőből megmondja nekem:

Ha mondjuk én gnóm vagyok, elküldöm az ijászaimat védekezni a szövimhez, aki mondjuk elf. Ez esetben kinek a faji bónusza alapján számol a program védelmet az én seregeimre?

Vagy... ha az előző kérdést továbbszőve, a szövim ugyan tornyos elf és a fele tornya szabadon van, oda "bemennek" védekezni az én ijászaim? Ha igen, akkor kinek a bónuszával védenek?

Ezeket soha nem láttam sehol leírva, a súgóban sem és őszintén szólva nem tudom rá a választ.
Reply With Quote
  #9  
Old 07-16-2011, 11:15
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Survivor View Post
Még lenne egy kérdésem, amire nem találtam választ sehol. De hátha valaki ezt itt csipőből megmondja nekem:

Ha mondjuk én gnóm vagyok, elküldöm az ijászaimat védekezni a szövimhez, aki mondjuk elf. Ez esetben kinek a faji bónusza alapján számol a program védelmet az én seregeimre?

Vagy... ha az előző kérdést továbbszőve, a szövim ugyan tornyos elf és a fele tornya szabadon van, oda "bemennek" védekezni az én ijászaim? Ha igen, akkor kinek a bónuszával védenek?

Ezeket soha nem láttam sehol leírva, a súgóban sem és őszintén szólva nem tudom rá a választ.
Ez mind bennevan a sugoban, innentol kezdve meg viccesebb szamomra a javaslatod.

haboru sugo, vedekezes, feher negyzet:

"Az őrtornyokba azonban csak a saját sereged íjászai vonulnak, segítő szövetséges seregek íjászai akkor sem, ha még van a tornyokban hely.

Ha szövetséges országok segítenek a védekezésben, akkor a Te (akit megtámadtak) országod jellemzői lesznek mérvadók a szövetségeseid seregére is: faj, katonai morál, tudományos fejlettség, esetleges kitámadási bónusz (ork faj sajátossága)."
__________________
Remedy
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Remedy For This Useful Post:
  #10  
Old 07-16-2011, 11:16
Survivor Survivor is offline
Junior Member
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 89
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Eh.

Az osszes pont gazos.

Meg ugy egyaltalan... Mi ertelme az egesznek, mi javulna tole, mi az ami jelenleg rossz szerinted?

Szerintem epp eleg buntetes hogy 1 egy koros vedelemert a kuldotol 5 korig tavol van a vedekezo sereg.

Szerintem meg nem. Ne mondd már, hogy normális dolog, hogy támadni csak akkor mehetsz, ha van elég kajád, védekezni meg elküldesz 3-as szinten 20-25K ijászt, amit senki nem etet. Ne mondd már, hogy ez így normális dolog. Miközben annyira ügyelünk arra, hogy a játék lehetőleg életszerű legyen.

Az nem életszerű, hogy valaki nem eszik még akkor sem, ha bitekből áll
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Seregek KPeti999 Segítség 15 09-06-2008 22:09
Elmenő seregek Dus Segítség 55 07-26-2008 13:24
Seregek etetése KPeti999 Segítség 71 06-09-2008 13:00
Seregek differenciálása Med Elvetett javaslatok 5 10-10-2006 08:42
Seregek visszahívása Horváth Ferenc Elvetett javaslatok 19 02-18-2006 01:12


All times are GMT +1. The time now is 19:37.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu