Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Általános beszélgetés Hódítós témákban
Register Stats Members List Today's Posts

Általános beszélgetés Hódítós témákban Hódítós témák, amik máshova nem férnek

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #381  
Old 02-28-2011, 14:10
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,198
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Kalapácska View Post
Hát ugye ott lehet a 2 másodlagos nyelv az angol német az arab úgy is az angolon játszana eredetileg akkor ott se értené az angolt
Miért pont angol és német?

Mindenesetre sok-sok olyan embert ismerek, aki ezek egyikét se beszél. És nem feltétlenül azért nem, emrt nem akart megtanulni idegennyelvet, hanem mert például profi oroszból vagy inkább kínaiul tud a magyar mellett.

Nem lehet elvárni senkitől azt, hogy pont angolul tudjon. A németet direkt nem említem, mert úgy én se tudok.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Ati For This Useful Post:
Sponsored Links
  #382  
Old 02-28-2011, 14:42
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Mielott nagyon belejonnetek ebbe a nemzetisegi iranyba, ne felejtsetek, hogy mar van a jatekbol angol, nemet, es roman verzio is, amik finoman szolva is nem lettek tul nagy sikerek...

Ahogy nezem angol 1/A-ban pl 35-en vannak osszvissz, ebbol 5-en szabin...
__________________
Remedy
Reply With Quote
  #383  
Old 02-28-2011, 17:48
karesz6 karesz6 is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Location: Szeged
Posts: 361
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Nekem lenne egy ötletem új játékosok szerzéséhez.
Ez a külső fórum telis teli van félig meddig fanatikus veteránokkal. Biztosan van hozzáértő is. Javasolnék egy király intró (valami csoda animáció 1-2 percben) elkészítését azt pedig fel a youtube ra. Ezzel lehetne promotálni a játékot és megfogni a fiatalokat. Ha pedig véletlenül akad olyan is aki egy nagyobb olvasottságú blogot visz a reklámfelület is megoldottá válik.
Reply With Quote
  #384  
Old 02-28-2011, 19:24
richardka richardka is offline
Member
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 702
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by karesz6 View Post
Nekem lenne egy ötletem új játékosok szerzéséhez.
Ez a külső fórum telis teli van félig meddig fanatikus veteránokkal. Biztosan van hozzáértő is. Javasolnék egy király intró (valami csoda animáció 1-2 percben) elkészítését azt pedig fel a youtube ra. Ezzel lehetne promotálni a játékot és megfogni a fiatalokat. Ha pedig véletlenül akad olyan is aki egy nagyobb olvasottságú blogot visz a reklámfelület is megoldottá válik.
D gonosz vagyok, Milyen király introra gondoltál??
Vigyáz a válasszal mert magaslabda és én le fogom csapni

Na jo nem huzom az időt. Gondolom Atinak nem az a megoldás hogy csinál egy szuper animáciot, majd jön a delikvens és total nem azt kapja ami az animácioba van. Ez olyan becsaposnak tünne
Nem lehuzni akarok semmit se, csak nem tudom valahogy olyan rosz lenne a szájizem és gondolom sok embernek. A kezdő uj mg keresné hogy hol az a játék amit látott

Arra kiváncsi lennék milyen garfikai megujodás lesz , valami utirány ha lehetne csöpögtetni annak örülnék
Reply With Quote
  #385  
Old 02-28-2011, 19:59
karesz6 karesz6 is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Location: Szeged
Posts: 361
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by richardka View Post
D gonosz vagyok, Milyen király introra gondoltál??
Vigyáz a válasszal mert magaslabda és én le fogom csapni

Na jo nem huzom az időt. Gondolom Atinak nem az a megoldás hogy csinál egy szuper animáciot, majd jön a delikvens és total nem azt kapja ami az animácioba van. Ez olyan becsaposnak tünne
Nem lehuzni akarok semmit se, csak nem tudom valahogy olyan rosz lenne a szájizem és gondolom sok embernek. A kezdő uj mg keresné hogy hol az a játék amit látott

Arra kiváncsi lennék milyen garfikai megujodás lesz , valami utirány ha lehetne csöpögtetni annak örülnék
Nem tudm mennyire nehéz megcsinálni de mondjuk mint a wow nak az introja abban van elf is ork is stb. keress rá youetube on és megtudod mire gondoltam. Tessék lecsaphatod. Amúgy igazad van nem lenne túl jó a szájuk íze de ide jönnének egycsillióan amiből ha pár megmarad már nyreséges a biznisz. Szar a világ de ez van.
Reply With Quote
  #386  
Old 02-28-2011, 20:02
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,198
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by richardka View Post
Arra kiváncsi lennék milyen garfikai megujodás lesz , valami utirány ha lehetne csöpögtetni annak örülnék
Pár perce láttam az első grafikát, arra azt kell mondanom, hogy nagyon szép lett. Közben már jópár napja a háttérben dolgozunk a technikai megvalósításon (dolgozunk...... én egyelőre csak tesztelem ). Amint közelebb járunk, lesznek ízelítők, de ez még nagyon korai most.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
The Following 8 Users Say Thank You to Ati For This Useful Post:
  #387  
Old 02-28-2011, 20:56
Kalapácska Kalapácska is offline
Member
 
Join Date: Nov 2009
Location: Budapest XVIII. kerület
Posts: 361
Activity: 0%
Longevity: 79%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Miért pont angol és német?

Mindenesetre sok-sok olyan embert ismerek, aki ezek egyikét se beszél. És nem feltétlenül azért nem, emrt nem akart megtanulni idegennyelvet, hanem mert például profi oroszból vagy inkább kínaiul tud a magyar mellett.

Nem lehet elvárni senkitől azt, hogy pont angolul tudjon. A németet direkt nem említem, mert úgy én se tudok.
Gondoltam ha van angol és német verziós játék akkor sokat nem kell vesződni a fordítással ....
Bár a világon a legtöbben a mandarint beszélik , mert ők valami piszok sokan vannak ))))))
Reply With Quote
  #388  
Old 02-28-2011, 22:27
Redback's Avatar
Redback Redback is offline
Member
 
Join Date: Jun 2007
Location: Nyíregyháza
Posts: 2,975
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default

Quote:
Originally Posted by Kalapácska View Post
Gondoltam ha van angol és német verziós játék akkor sokat nem kell vesződni a fordítással ....
Bár a világon a legtöbben a mandarint beszélik , mert ők valami piszok sokan vannak ))))))
Nem a fordítással lenne a legnagyobb gond, hanem a játékosok közti kommunikációval.
__________________
Redológia (#455305) [1/A] [SZK]

Non omnis moriar (#701164) [3/G]
Reply With Quote
  #389  
Old 02-28-2011, 23:03
Almafa Almafa is offline
Junior Member
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 13
Activity: 0%
Longevity: 72%
Default

Quote:
Originally Posted by vityu View Post
Nem tudom, hogy mennyire kikerülhető az egymással kapcsolatos kommunikáció. Mert ha az, akkor oké, de ha nem, akkor kell egy kommunikációs, hivatalos nyelv a játékba. És őszintén én nem akarnék angolul írni senkinek, nem akarnék angolul hirdetést feladni...
Ehhez azonban elég ha a fórumok vannak külön.

Diplomáciában ha magyarul adsz fel hirdetést, akkor nyilván csak magyarok fognak válaszolni, míg az indonézül feladott hirdetésekre meg valószínűleg Te nem fogsz válaszolni.

Szerintem ez semmilyen mértékben nem akadályozza a közös játékot.

A megtámadott, meglopott, megvarázsolt, visszavert, lebuktatott országok nagyon nagy többségével az ember egy árva kukkot nem beszélget és nincs is erre szükség.

Nyilván a játékosok szívesebben lennének a honfitársaikkal egy szövetségben, de ezt ugyanúgy meg tudják oldani mint most. Semmivel nem lenne kevesebb magyar játékos, csak összességében lenne több játékos a csoportokban, így egyik csoportban sem lenne unalmas az élet, hanem mindegyikben zajlana.

Esetleg pusztán információ gyanánt minden játékos megadhatná nemzetiségét, ha akarná, a kapcsolatfelvétel és a kommunikáció megkönnyítése végett.

Nem tudom szabad-e említeni, de van olyan online játék, amelyikben az egész világról együtt játszanak az emberek és a saját nyelvükön beszélgethetnek egymással. a játék maga meg kb. 10 nyelven elérhető, vagy több, de együtt játszik az egész világ benne, és bármely nyelvű játékoscsoport a saját nyelvét tudja használni benne.

Nyilván ha külföldiekkel akarnak beszélgetni a világ másik tájáról, akkor általában az angolt használják, de egyrészt ez nem kötelező, másrészt meg nem is létszükséglet, nem ettől lesz sikeres, vagy sikertelen valaki a játékban, és ez a hódítóban is így van, így lenne.

Szerintem.
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Almafa For This Useful Post:
  #390  
Old 02-28-2011, 23:34
Almafa Almafa is offline
Junior Member
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 13
Activity: 0%
Longevity: 72%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
A gond az, hogy egy arab játékostól például nem fogod tudni megkérdezni, hogy miért támad állandóan, és nem tudsz neki szólni, hogy fejezze be.
Szerintem azért támadja egyik játékos a másikat, mert ez egy ilyen háborús, lopkodós játék és kevésbé szeressük egymást gyerekek típusú.

S azért a leghatékonyabb védelem nem az benne, hogy minden játékost megkérünk benne, hogy lécci, lécci ne bánts!

A megtámadottak, meglopottak hány százalékban írnak üzenetet a támadóknak?

Szerintem ritkán, s akkor is sokszor olyan hangnemben, ami éppen nem a diplomáciai megoldást segíti elő, hanem inkább olaj a tűzre.

Ha az arab játékost küldik el privátban magyarul melegebb éghajlatra, akkor csinálni fogja ugyanazt mint addig.

Ha egy magyart, ő is, csak ő még jelenti is felfelé a nem eléggé kulturált hangnemű panaszost.

Szóval azért ebben a játékban nem létszükséglet, hogy minden játékostársunkkal feltétlenül tudjunk és akarjunk kommunikálni. S ha mégis tudunk, mert mindenki egy nyelven beszél az sem nem feltétlenül szükséges, sem nem elégséges a sikeres játékhoz.

A kulturáltabbak, levelezgetőbbek. barátkozóbbak, meg már most is előnyben lehetnek, de ez az előny nem jelentős.

Egy ilyen változtatás után meg a több nyelven beszélők lehetnének némi előnyben, de ez azért befolyásolja lényeges mértékben a játék játszhatóságát. Nem elvárás, hogy udvaroljunk az ellenséges országoknak.

A játékosok egy része inkább egy szidalmazó levelet küld aztán törli magát, de akkor sem fog nagy súlyt fektetni a diplomáciára, pedig ugye most egy nyelvet beszélünk a csoportban.

Tehát én nem érzem akkora problémának, hogy egy arab játékossal nem tudnék beszélgetni.

Most sem beszélgetek a csoport magyar játékosainak legalább a 99,5%-ával.

Hatékonyabb védelem a diplomáciánál az, ha a többség nem tud, vagy eleve nem is akar bántani.

Ha már a lécci lécci ne bánts! az egyetlen kiút, akkor már régen rossz.

Van diplomácia ebben a játékban, de szerepe marginális, nem arra van kihegyezve a játék, s amúgy is tiltott, hogy formálisan nem szövetséges országok segítsék egymást, hiába jó a diplomáciai viszony köztük.
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Almafa For This Useful Post:
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Élőhalottas elmélkedő topic pancser játékosok számára [HTPA]GeeForce Általános beszélgetés Hódítós témákban 114 05-28-2008 10:40
A variorik kati moráljának megtartása werden Stratégia & Tippek 33 11-29-2007 18:22
Nagyobb klánok!(Törzsek) Alucard Elvetett javaslatok 3 07-21-2006 22:57
Arénába nagyobb nyeremény Harcosok Elvetett javaslatok 1 07-10-2006 18:11


All times are GMT +1. The time now is 03:05.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu