Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megvalósult javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

View Poll Results: Melyik ötleteteket tartanád jónak, a hulla erősítésére?
tripla szintenkénti hadibónusz 29 21.64%
dupla szintenkénti hadibónusz 27 20.15%
gyújtás elleni rezisztencia 33 24.63%
minden mágikus és tolvaj akció elleni reziszdetencia (szintenként +5%-ot növekszik) 29 21.64%
férőhelye szintenként +2-vel növekszik 12 8.96%
férőhelye szintenként +10%-ot növekszik 65 48.51%
nem kell erősíteni, vagy ezek közül egyiket se tartom jónak. (alapos kifejtést igényel!!!) 19 14.18%
Multiple Choice Poll. Voters: 134. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #321  
Old 04-08-2009, 06:08
Dus Dus is offline
Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 2,382
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by Xeper View Post
Hozzátenném, hogy az is probléma, hogy szinte semmivel nem lehet hullában pénzt keresni, annyit lopják. Van nekem is egy poén hullám, és boldog- boldogtalan bejön lopni, hiszen mindenkinek megéri, aki sehova máshova nem fér be. Ha tekercseim lennének, akkor azt vinnék de nagyon, ha bányáim lennének, akkor azt (1 bányám van, így is végiglopnak rendszeresen, lopásonként 1-et zsákmányolva...), marad a piaci ügyeskedés, és a napi képzés eladása. Ezen felül jön a hadi gyengesége még, amiről eddig szó volt.
Nem tartassz se bányát, se raktárat, stb., csak pár bankot kereskedőként és máris nem tudnak se nyerset, se tekercset, stb. lopni, max 1-2 aranyat, de a bankok rendesen védik (5% bank pl)
Reply With Quote
Sponsored Links
  #322  
Old 04-08-2009, 06:38
Xeper Xeper is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pécs/Bp
Posts: 2,240
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Dus View Post
Nem tartassz se bányát, se raktárat, stb., csak pár bankot kereskedőként és máris nem tudnak se nyerset, se tekercset, stb. lopni, max 1-2 aranyat, de a bankok rendesen védik (5% bank pl)
Király.
Tehát csak kereskedőként, csakis sok pénzt tartva tudok pénzt keresni a híresen kemény élőholt védelem mögött. Hülyére keresem magam
__________________
"A tanult szerencsét hívják tudásnak"
Eben a mondatba három hiba van.
Reply With Quote
  #323  
Old 04-08-2009, 09:15
BigPi2 BigPi2 is offline
Member
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 166
Activity: 0%
Longevity: 83%
Default

Érdeklődve figyeltem a fejleményeket. Én, mint a hullák leendő ellenfele tennék néhány megjegyzést. Először is azt kellet meghatároznom, hogy melyik szinteken szeretnék szembe találkozni velük. Így gyorsan kiderült számomra, hogy csak azokat a javaslatokat fogom támogatni amelyek az 5. és az 1. szinten erősítenék a hullát.
Védekezésnél nem adnék neki védelmi bonuszt, mert az övé a betegség. A betegség fejlesztési ötlet tetszik, csak egy kicsit mérsékeltebb számokkal. Elfogadhatónak tartom a 25-35% közti növekményt.
Hely igény szempontjából elfogadhatónak tartom a szintenkénti haderő növekmény-10%= férőhely képletet.
Haderő növekmény esetén, csak az első szintihez nyúlnék. A 140%-ot 155%-ra módosítanám. Így egy picivel kisebbet ütne, mint egy gnóm tudós. Természetesen ez, akkor igaz, ha azonos barakk számmal számolunk. Mivel nincs szüksége kocsmára és templomra azok helyén lehetnek termelő épületek is, vagy további barakkok.

Ezen kívül semmilyen más fejlesztést nem tartok indokoltnak. Fölöslegesnek tartom az új térkapu felderítő varázslatot, a gyújtás rezisztenciát, az emberlopásos ötletet.

Ha jól számoltam az én javaslataim alapján egy 25%-os torony íjas elffel is elbírna.

Last edited by BigPi2; 04-08-2009 at 09:25..
Reply With Quote
  #324  
Old 04-08-2009, 12:17
Peti Peti is offline
Member
 
Join Date: Feb 2007
Location: Pusztaszabolcs
Posts: 265
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by BigPi2 View Post
Érdeklődve figyeltem a fejleményeket. Én, mint a hullák leendő ellenfele tennék néhány megjegyzést. Először is azt kellet meghatároznom, hogy melyik szinteken szeretnék szembe találkozni velük. Így gyorsan kiderült számomra, hogy csak azokat a javaslatokat fogom támogatni amelyek az 5. és az 1. szinten erősítenék a hullát.
Védekezésnél nem adnék neki védelmi bonuszt, mert az övé a betegség. A betegség fejlesztési ötlet tetszik, csak egy kicsit mérsékeltebb számokkal. Elfogadhatónak tartom a 25-35% közti növekményt.
Hely igény szempontjából elfogadhatónak tartom a szintenkénti haderő növekmény-10%= férőhely képletet.
Haderő növekmény esetén, csak az első szintihez nyúlnék. A 140%-ot 155%-ra módosítanám. Így egy picivel kisebbet ütne, mint egy gnóm tudós. Természetesen ez, akkor igaz, ha azonos barakk számmal számolunk. Mivel nincs szüksége kocsmára és templomra azok helyén lehetnek termelő épületek is, vagy további barakkok.

Ezen kívül semmilyen más fejlesztést nem tartok indokoltnak. Fölöslegesnek tartom az új térkapu felderítő varázslatot, a gyújtás rezisztenciát, az emberlopásos ötletet.

Ha jól számoltam az én javaslataim alapján egy 25%-os torony íjas elffel is elbírna.
Hiába van a hullának betegsége, meg hiába növeljük meg a támadó erejét, a védelme ugyanúgy egy jó nagy 0 marad így még mindig megéri beütni egy hullát, mint egy másik fajt, max picit több kórházat kell felhúzni, és annyi. Sokat jelent az a -30% a többi fajhoz képest, éppen ezért én azon a véleményen vagyok hogy a serege ütőképességet csak kis mértékben kell növelni, amivel ugye nő a védelme is, de a nagyon szükség van arra a 30% os védő bónuszra. + szintenként +2 barakkférőhely, de csak barakk, nem ház

magyarán

betegség: ezt kell kiaknázni, seregenkénti többszöri fertőzés, esetleg keményebb lefolyású betegség

védelem: 30% os védelmi bónusz

ütőképesség/védelem : a jelenlegi hadi bónuszok emelése szintenként 5-10%al

férőhely: a barakkok szintenként 2-2 hellyel bővüljenek A-ban max : 48, 46, 44, 42, 40

esetleg a hulla!!!! ha belép az orijába s lopják, s még van rajta aktív tk, akkor bemegy a varázslatokba s ott x mennyiségű rúnát feláldozva megtudja ki nyitott rá tk-t,
Reply With Quote
  #325  
Old 04-08-2009, 12:55
BigPi2 BigPi2 is offline
Member
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 166
Activity: 0%
Longevity: 83%
Default

Személy szerint én a harmadik szinttől mindig kerülöm a hullát. Mert egy hadisnak az pár kórház felhúzása is fáj, csak végszükség esetén építene. A B topjáról, pedig ne is beszéljünk, mert még egy beton elfnek is szívesebben neki mennék. Egy hosszan tartó betegség alaposan visszavetheti a hadisok harci kedvét. Tapasztalatom szerint ez első sorban a kiélezet óriás hadisokra, vonatkozik. Akik szinte folyamatos ütés kényszerben vannak.

Az általad felvettet javaslat inkább a hullakereskedőket segítené. De ha erre vágytok, és nem arra, hogy minél erősebb hadis legyen, hát akkor legyen így.

Ha még is ütősebbé, akarjátok tenni, de nem szeretnétek, hogy a férőhely bonusz a házakra is vonatkozzon, akkor vagy komolyabb barakkbővítést kell kérni A-ban olyan 65-ös férőhely környékit, vagy 160-165% körüli támadó bonuszt.
Reply With Quote
  #326  
Old 04-08-2009, 15:37
Spanyesz Spanyesz is offline
Junior Member
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 35
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Szerintem ha barakk bövitést is kap se megy semmire mert akkor ottvan mint más fajok lakitekivel, de nekik ott van a faji(ha van) és hadügyi tekercs, ami mellett még igyis nagyon gyenge lenne
másik meglátásom hogy senkisem akarja annyira felturbózni hogy beüthessen akárkit is , akkor miértelme turbózni ha a helyzetén semmitsem változtat? mert gyengébb mint a többi faj simán átmennek rajta max annyi hogy nem 3 sereggel hanem csak 2vel

és mielött valaki azzal jönne hogy hullának 70%a barakk, akkor az elözö hozzászólásomból láthatja hogy semmire se megy vele mert egy törp 40%+1 barakk és már leis nyomta mindenben
Reply With Quote
  #327  
Old 04-08-2009, 15:52
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by Spanyesz View Post
Szerintem ha barakk bövitést is kap se megy semmire mert akkor ottvan mint más fajok lakitekivel
Látod, hogy mégis megy vele valamire, ugyanis jelenleg nincs ott mint más fajok lakástekerccsel
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to vityu For This Useful Post:
  #328  
Old 04-08-2009, 21:36
Padlócsempe Padlócsempe is offline
Member
 
Join Date: Jan 2009
Location: Budapest
Posts: 773
Activity: 0%
Longevity: 83%
Default

Szerintem az élőhalott egy különleges faj, így nem csak százalékokat kéne adogatni neki, hogy pl. 20%-al több férőhely, 30%-al több védőerő, 50%-os gyújtás rezisztancia, stb.

Egy jó ötletnek tartom, hogy az üres helyeken több ember férjen el, elvégre zombik, így igénytelenek, és megoldódik a gyújtogatás okozta probléma.

Életképessé kell tenni szövetségen belüli játékra is, így javaslom, hogy az élőhalottra nyitott térkapun keresztül történő tolvajakciók az élőhalott szövetségeseire 30%-os hatásfokúak legyenek. Így mindjárt jobban megéri felvenni egy élőhalottat a szövetségbe.
Valamint kiegészítésként akár, hogy szövetségi támadásba, vagy védekezésnél segítségként az élőhalottnak egy körrel csökkenjen a sereg távolsága. A vándor képesség ezen felül hat.
Azaz, egy négy körre lévő élőhalott vándor szövetségesemtől 2 kör alatt ideér a segítség.

A védelmét nem kéne növelni, elég a betegséget durvább lefolyásúvá tenni.

A támadóerejét pedig oly módon lehetne növelni, hogy a támadóereje a barakkok által a területből elfoglalt százalék felével növekszik a támadóerő.
Szóval 60-70% barakkos hullának 30-35%-al erősebb lenne a támadóereje.

Szerintem az élőhalott egy különleges faj, így nem csak százalékokat kéne adogatni neki, hogy pl. 20%-al több férőhely, 30%-al több védőerő, 50%-os gyújtás rezisztancia, stb.

Egy jó ötletnek tartom, hogy az üres helyeken több ember férjen el, elvégre zombik, így igénytelenek, és megoldódik a gyújtogatás okozta probléma.

Életképessé kell tenni szövetségen belüli játékra is, így javaslom, hogy az élőhalottra nyitott térkapun keresztül történő tolvajakciók az élőhalott szövetségeseire 30%-os hatásfokúak legyenek. Így mindjárt jobban megéri felvenni egy élőhalottat a szövetségbe.
Valamint kiegészítésként akár, hogy szövetségi támadásba, vagy védekezésnél segítségként az élőhalottnak egy körrel csökkenjen a sereg távolsága. A vándor képesség ezen felül hat.
Azaz, egy négy körre lévő élőhalott vándor szövetségesemtől 2 kör alatt ideér a segítség.

A védelmét nem kéne növelni, elég a betegséget durvább lefolyásúvá tenni.

A támadóerejét pedig oly módon lehetne növelni, hogy a támadóereje a barakkok által a területből elfoglalt százalék felével növekszik a támadóerő.
Szóval 60-70% barakkos hullának 30-35%-al erősebb lenne a támadóereje.

Last edited by Ati; 04-08-2009 at 21:42..
Reply With Quote
  #329  
Old 04-08-2009, 23:16
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Sőt, a súgóban is az van, hogy igénytelenek, és nagyon sokan össze tudnak gyűlni egy helyen, vagy mi a szösz. Én alapból a soknál gondolnék arra, hogy 60-70 egy barakkban, és akkor csókolom, nem is kell neki már más, mert majd 2x akkora a serege...
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
Reply With Quote
  #330  
Old 04-09-2009, 09:06
BigPi2 BigPi2 is offline
Member
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 166
Activity: 0%
Longevity: 83%
Default

Quote:
Originally Posted by vityu View Post
Sőt, a súgóban is az van, hogy igénytelenek, és nagyon sokan össze tudnak gyűlni egy helyen, vagy mi a szösz. Én alapból a soknál gondolnék arra, hogy 60-70 egy barakkban, és akkor csókolom, nem is kell neki már más, mert majd 2x akkora a serege...
Természetesen ellehet menni ebbe az irányba is. De tudnod kell, hogy akkor 1/A-ban megközelítőleg 88 és 90 barakk hellyel kell rendelkeznie. Ebben az esetben ugye nem kapna semmilyen hadibont.
De biztos, hogy jó ez a hullának? Már, csak azért kérdezem, mert így igaz hogy erősebb lesz, de magasabb pontszámmal fog rendelkezni. Így erősebb ellenfelekkel, kell megküzdenie. Annak idején lehet, hogy pont ez miatt nem férőhelyeket bővítették, hanem hadibont adtak neki. Hiszen ebben az esetben az alacsonyabb pontszám miatt kisebb országokat tudd megütni.

Amennyiben, csak a jelenlegi felállásban gondolkozunk, akkor pedig a hadibont legalább 220-232%-ra fel kell emelni. Ebben az esetben, így alakulhatnak a szintek: 4.-+15% hb., 3.-+30% hb., 2.-+60% hb., 1,-+120% hb,.

A férőhelyes megoldásnál, pedig így: 4. 46db, 3. 52db, 2. 64db, 1. 88db

Az itt felsorolt értékek, csak akkor értelmezhetők, ha semmilyen más módosítás nem történik.


A gyújtogatást pedig nem rezisztenciával kéne ellensúlyozni főleg, akkor, amikor egy a tűzre érzékeny fajról beszélünk. Annyiszor emlegettétek az igénytelenségét, hogy én ez irányban gondolkoztam. Mivel hitvány házakat építenek, amik könnyen lángra lobbannak, ezért természetesnek venném, ha a házak építéséhez fele annyi nyersanyagra és fele annyi időre lenne szüksége.
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
egy apro tuning hullahoz exair Megvalósult javaslatok 970 03-01-2010 17:40
hulla orilistája hulla Országlisták 72 05-04-2009 12:23
Hulla és a súgó összhangba hozása Valezius Megvalósult javaslatok 18 04-04-2008 12:34
Hulla faj, és egy fontos észrevételem! fandras73 Segítség 26 02-22-2008 13:14
Hulla elleni akciókor minimális hírnév. Kisbér Elvetett javaslatok 0 02-06-2007 09:45


All times are GMT +1. The time now is 01:31.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu