Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megvalósult javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #491  
Old 02-22-2008, 13:54
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,198
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by wand View Post
már majdnem azt mondtam igazad van amikor rájöttem, hogy mégsem
hiszen úgyis a szövteségi történet vari mutathatja ki a kedvezmény mértékét. tehát azt is látom, hogy melyik volt az utolsó klánja, tehát pontosan ki tudom számolni, hogy mennyi földet kell leadnia, ha a volt klánjába lép vissza és azt is ha máshová.

de az igaz, hogy ennyire már tényleg nem kéne bonyolítani.
És akkor most nemcsak a kedvezményt számolgatom, hanem azt is, hogy "a" és "b" variáció? És akkor hova kerül egyénileg, ha ez, hova kerül klánilag, ha "a" klán, hovy kerül klánilag, ha "b" klán? Ez nekem elsőre így elég követhetetlennek tűnik. Pláne, ha egyszerre 2 országról is szó van, nemcsak egyről.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
Sponsored Links
  #492  
Old 03-05-2008, 14:26
Serg Serg is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 916
Activity: 2%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Synkel View Post
Az eleje igaz. A részklános ötlet nekem eleinte nagyon tetszett, de aztán belekavarodtam, és a végére fogalmam se volt, hogyan is zajlana egy részklános támadás, úgyhogy arról nem tudok most mit mondani.

A 2 kört viszont továbbra se értem. Miért épp két kör? Mert annyiról szokás sereget indítani? Erre nincs semmiféle szabály, vagy előírás, sereget lehet indítani 3-4 vagy akárhány körről is. Tehát miért épp 2 kör? Akkor már télleg annak lenne logikája, hogy ha egy klán felé sereg megy ne lehessen kilépni, ezzel viszont a távol lévő nagy klánokat simán meg lehet bénítani.

Igen azért 2 kör hogy ne lehessen egy klánt se megbénítani illetve ezzel a ki-be lépek taktikának annyi, muszáj lesz harcolni(véd vagy szembemegy ebből a szempontból mindegy)
Reply With Quote
  #493  
Old 03-05-2008, 14:36
Serg Serg is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 916
Activity: 2%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
És akkor most nemcsak a kedvezményt számolgatom, hanem azt is, hogy "a" és "b" variáció? És akkor hova kerül egyénileg, ha ez, hova kerül klánilag, ha "a" klán, hovy kerül klánilag, ha "b" klán? Ez nekem elsőre így elég követhetetlennek tűnik. Pláne, ha egyszerre 2 országról is szó van, nemcsak egyről.
Quote:
Originally Posted by -Fegya- View Post
Egy klántámadással legkedvezőbb esetben 14% földet lehet szerezni. Ezért úgy gondolom, hogy nem indokolt, hogy a földleadás 10%-nál több legyen.
Ezért talán jó lenne, ha a földleadás mértéke 1%-tól 10%-ig a klánbelépések számától függően egyenletesen nőne.
0 klánbelépéssel 0%
1 klánbelépéssel 1%
2 klánbelépéssel 1+(9/49), azaz 1.18%
3 klánbelépéssel 1+(9/49)*2, azaz 1.37%
n klánbelépéssel 1+(9/49)*(n-1)
50 klánbelépésnél 1+(9/49)*49, azaz 10%
Így nem kell új számláló, nem kell azon vitatkozni, hogy ki jár jól, mert mindenkinek egyforma marad. Nem okoz problémát az SZK. Megmarad a sok ki-be lépkedés büntetése is, de nem lehetetlenedik el a klántámadás néhány klánbalépés után.

Nekem még mindig fegya javaslata tűnik a egyszerűbbnek, követhetőbbnek, igazságosabbnak...,de a kiugrálások ellen hozzá csapnám a kétkörös kilépést(ami valójában nem is két kör mert kv előtt benyomja a gombot bent marad egy kört és a következő kv végén lenne szk tehát igazából két kv ,de egy környi idő

Last edited by Serg; 03-05-2008 at 14:44..
Reply With Quote
  #494  
Old 03-05-2008, 15:10
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Serg View Post
Igen azért 2 kör hogy ne lehessen egy klánt se megbénítani illetve ezzel a ki-be lépek taktikának annyi, muszáj lesz harcolni(véd vagy szembemegy ebből a szempontból mindegy)

Ja, ha baromi gazdag klánom lenne, lehet én is így vélekednék, de azért ne vegyünk el minden menekülési utat a célpontoktól se.

Hallottam itt már olyan érvet, hogy a célpont klán eleve előnyben van, mert több döntési lehetősége van, míg a támadónak csak egy: ha már ráköltött a ráállásra, neki támadni kell. Csináltam egypár klántámadást, de valahogy én sose éreztem úgy, hogy a célpontjaimnak bármi előnye lenne velem szemben, merthogy nincs is. A támadó választja ki a támadás idejét, akkorra időzít mindent. Ha morált kell lengetni, az igen magas lesz az ütés pillanatában, neki van ideje beépülni, be tudja igazítani a sereget a piacon, szóval minden ütőkártya az ő kezében van. Elszabizni nem lehet klánütés elől, szerintem ez épp elég segítség a támadónak.

Miért kellene megszüntetni a ki-belépési taktikát? Hogy a gazdag klánok bárkin átgylogolhassanak, annak esélye se legyen ellenük tenni. Ez nem fair. Ha már kedvezmény, akkor legyen topkörhöz kötve, és csökkenjenek a klánbalépések, de ne kényszerítsünk senkit arra, hogy ha tud ha nem tud harcoljon egy nála erősebbel. Ezzel az erővel akár pénzen is meg lehetne venni egy másik klán területének X%-át, mert egy ilyen után gyakorlatilag erről fog szólni a buli.
__________________
"Véres kardot hoztam
Őseink véres kardját"
Reply With Quote
  #495  
Old 03-05-2008, 17:39
Paliking Paliking is offline
Member
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 545
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

Quote:
Originally Posted by Serg View Post
Igen azért 2 kör hogy ne lehessen egy klánt se megbénítani illetve ezzel a ki-be lépek taktikának annyi, muszáj lesz harcolni(véd vagy szembemegy ebből a szempontból mindegy)
De a ki-belépek taktika kétoldalú, hányszor láttunk már olyan klántámadást, ahol a ráállás kilépéssel történt meg?
Ha a támadónak megvan ez a taktikai eleme, akkor legyen meg a védőnek is.
Reply With Quote
  #496  
Old 03-06-2008, 22:11
Hóhér Hóhér is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 806
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by Synkel View Post
Ja, ha baromi gazdag klánom lenne, lehet én is így vélekednék, de azért ne vegyünk el minden menekülési utat a célpontoktól se.

Elszabizni nem lehet klánütés elől, szerintem ez épp elég segítség a támadónak.

de a támadóktól se vegyük el a támadási lehetőséget azzal, hogy minimumra csökkentjük a ki-be lépés által okozott veszteséget.

az elszabizás sok szinten át működik, ( nem sokára Te is bemutatod B ben )
az A a játék csúcsa, miért kellene nagyon csökkenteni a lehetőségeket. a menekülés könnyítése még kevesebb csatához vezet.

a legjobb menekülési út a védekezés,vagy visszatámadás.
- építs normális klánt
- legyen pénzed egységet venni védekezni
- és ne legyen árván hagyva a klán ( pontlista, távolnézés)

Ha nagyon könnyűvé teszed a menekülési útvonalat, akkor még több olyan extrém ori lesz minden klánban, mint az enyém.

Reply With Quote
  #497  
Old 03-06-2008, 22:26
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Hóhér View Post
de a támadóktól se vegyük el a támadási lehetőséget azzal, hogy minimumra csökkentjük a ki-be lépés által okozott veszteséget.

az elszabizás sok szinten át működik, ( nem sokára Te is bemutatod B ben )
az A a játék csúcsa, miért kellene nagyon csökkenteni a lehetőségeket. a menekülés könnyítése még kevesebb csatához vezet.

a legjobb menekülési út a védekezés,vagy visszatámadás.
- építs normális klánt
- legyen pénzed egységet venni védekezni
- és ne legyen árván hagyva a klán ( pontlista, távolnézés)

Ha nagyon könnyűvé teszed a menekülési útvonalat, akkor még több olyan extrém ori lesz minden klánban, mint az enyém.


Pillanatnyilag nem a menekülés könnyítéséről beszélünk, hanem a klánbalépéséről. Ja, hogy ezzel együtt könnyítjük a menekülők klánbalépését is, és ez nem tetszik azoknak akik ütni akarják őket? Hmm... asszem így jártak

"normális" klánt építeni igen sok pénzbe kerül, A-ba nagy vagyont felvinni meg nem könnyű akárkinek, mert mindig lesz akinek szúrja a szemét. (ugye B)
A pénz az pénz. A legkönnyeb kijelenteni, hogy legyen pénzed, összehozni nem olyan egyszerű. (nem beszélve arról, hogy ha 90% feletti barakkos orikkal támadnak akkor se fogod meg őket ha még a templomokba is íjat raksz)
Ha árván van hagyva a klán, nem nézik a pontlistát, és nem távoloznak, akkor nem jelent problémát a támadónak az esetleges kilépéses menekülés. Tudod, ahhoz ki kell ám figyelni a támadókat...
__________________
"Véres kardot hoztam
Őseink véres kardját"
Reply With Quote
  #498  
Old 03-06-2008, 22:57
-Fegya-'s Avatar
-Fegya- -Fegya- is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,590
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Minden eddigi javaslat ugyanúgy növeli a klántámadás lehetőségét, mint a kizárásos menekülés lehetőségét.
Szerintem ebben a topicban arról vitatkozzunk, hogy melyik felmerült javaslat a jobb. A kizárásos menekülés kérdését - a 0 hekis ütéshez hasonlóan - egy másik topicban vitassuk meg, hiszen a kizárásos menekülés most is létezik, függetlenül attól, hogy itt hogyan döntünk.
__________________
Egér a sajton... (#3744)
Reply With Quote
  #499  
Old 03-17-2008, 11:15
monro's Avatar
monro monro is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,050
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Sziasztok.

Bocsi régen voltam erre, de ez a topic megint eszembejuttatta, hogy az 1A klánháború rendszere rákényszeríti az orikat a "csapatuk" elhagyására ha szeretnének ütni... ezzel van a gond nem pedig a földleadásokkal és azok mértékével.

Egyébként meg üdvözlöm minden régi barátomat és felebarátomat
Reply With Quote
  #500  
Old 03-17-2008, 17:14
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,198
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

No akkor ide is egy gyors összegzés... Az eddig felmerült javaslatok közül a legszimpatikusabb, egyszerűségéből adódóan, az a változat, amelyik a top30%-ban eltöltött idő függvényében csökkenti a leadandó föld mennyiségét. 2000, vagy 4000 körönként 1% csökkenés, de minimum 1% leadandó. A "felhasznált" topkörök megmaradnak, tehát egy következő belépés alkalmával is használhatóak, ha a normál játékmenet mellett még megvannak.

A 2000 és 4000 kör közül a 2000 a szimpatikusabb, ez közel 3 hónap.

A klántörténet ez esetben kibővülne egy plusz információval, ami megmutatja, hogy ha van kedvezménye az adott országnak, akkor mennyi. Így lehet számolni mindentől függetlenül, nem lesz az, hogy ha ide lép be, akkor ennyi lesz a területe, ha oda lép be, akkor annyi lesz, ha amoda, akkor meg egy harmadik számmal számoljunk. Így teljesen követhető, hogy egy esetleges kilépés után is hova fognak érkezni az országok.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 10:00.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu