Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Segítség
Register Stats Members List Today's Posts

Segítség Ha elakadtál, és nem tudod hogyan indulj, vagy hogyan tovább, írd meg a kérdésed itt, és a tapasztaltabb játékosok segítenek.

Closed Thread
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #11  
Old 06-03-2007, 22:26
Reni Reni is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 572
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Dasein View Post
Hasonló a problémám. Ma délután a következők történtek:
  • Kevés a hely a barakkokban! 147 katona elhagyta sereged. [INFÓ]
  • Információ: országod népessége a körváltás elején: 4773 fő, országod népessége a körváltás végén: 4910 fő.
  • HELYTARTÓ: A következő képzésekre adtam utasítást: 2 íjász, 30 lovas, melyek el is kezdődtek.
  • A piacon eladtál 14 lovast 48.999 arany áron, ez összesen 685.986 arany bevételt jelent.
  • HELYTARTÓ: 5 egységet kellene a piacon eladnom, de utasításaid alapján 10 egység alatt nem mehetek piacra, ezért nem adom el őket.
  • Kevés a hely a barakkokban! 27 katona elhagyta sereged. [INFÓ]
  • HELYTARTÓ: A következő képzésekre adtam utasítást: 9 íjász, melyek el is kezdődtek.

Hogy nem volt elég hely éppen, azt tudom. Azt nem értem, hogy a HT miért nem adta el a 147 katonát. Még most sem használtam el minden piacralépést... a lovasokat viszont hajlandó volt eladni.

És az is rejtély, miért kapok néha infót a körváltás alatti népesség-növekedésről (egyébként folyamatos népességfogyással küzdök, pedig a nép makkegészséges és a morál is jó - fogalmam sincs mitől lehet ).

Előre is kösz a segítséget! Én már kifogytam az ötletekből.

A súgó ezt írja:

Hiába van beállítva, hogy az el nem férő egységeket adja el a helytartó, nem teszi!

Ha a helytartót hagyod képezni, akkor nem fog túlképezni, hacsak ezt nem kéred. Ilyenkor is lehet olyan eset, hogy elmennek a katonák, ha valamilyen külső tényező megváltozik, pl kopik a tekercs.

Ha azonban az adott körben több katona jön be, mint elfér, akkor azokkal a katonákkal semmit nem tudsz csinálni, azok elmennek, helytartó nélkül is. A helytartó ilyenkor annyit csinál, hogy amennyiben van sima katonád, és az jön be, a körváltás előtt helyet csinál az újonnan érkező katonáknak, és a meglevő katonáidat adja el. Ha azonban sima katona jön be, és mondjuk csak elited van, akkor ezeket a magasabb értékű katonákat nem fogja kitenni piacra, hiszen ezzel országodat komoly veszélybe sodorná.
Sponsored Links
  #12  
Old 06-04-2007, 06:07
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,198
Activity: 4%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Dasein View Post
Hasonló a problémám. Ma délután a következők történtek:
  • Kevés a hely a barakkokban! 147 katona elhagyta sereged. [INFÓ]
  • Információ: országod népessége a körváltás elején: 4773 fő, országod népessége a körváltás végén: 4910 fő.
  • HELYTARTÓ: A következő képzésekre adtam utasítást: 2 íjász, 30 lovas, melyek el is kezdődtek.
  • A piacon eladtál 14 lovast 48.999 arany áron, ez összesen 685.986 arany bevételt jelent.
  • HELYTARTÓ: 5 egységet kellene a piacon eladnom, de utasításaid alapján 10 egység alatt nem mehetek piacra, ezért nem adom el őket.
  • Kevés a hely a barakkokban! 27 katona elhagyta sereged. [INFÓ]
  • HELYTARTÓ: A következő képzésekre adtam utasítást: 9 íjász, melyek el is kezdődtek.
Hogy nem volt elég hely éppen, azt tudom. Azt nem értem, hogy a HT miért nem adta el a 147 katonát. Még most sem használtam el minden piacralépést... a lovasokat viszont hajlandó volt eladni.

És az is rejtély, miért kapok néha infót a körváltás alatti népesség-növekedésről (egyébként folyamatos népességfogyással küzdök, pedig a nép makkegészséges és a morál is jó - fogalmam sincs mitől lehet ).

Előre is kösz a segítséget! Én már kifogytam az ötletekből.
Kattints az események mögötti -- általd is bemásolt -- INFÓ feliratra, onna megtudhatod, hogy népességhiányod van, emiatt nem működnek a barakkjaid. A nem működő barakkok olyanok, mintha nem is léteznének, nem fér el bennük senki. Célszerű emiatt folyamatosan gondoskodni a barakkok ellátásáról. Ennek módjáról a súgóban olvashatsz, illetve ha valami nem egyértelmű, akkor kérdezz nyugodtan.
__________________
Hódító * Queosia
  #13  
Old 06-04-2007, 08:14
Dasein Dasein is offline
Junior Member
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 33
Activity: 0%
Longevity: 92%
Question

Az infót elolvastam, ez volt az első. A barakkok eléggé fenn vannak a rangsorban, és nem hiányzott annyi emberem, hogy ne működjenek.

A 147 kati eltűnését már értem - eddig nem esett le, hogy tekikopás/lopás esetén fedél nélkül maradt embereket nem adja el a HT (nem is értem). A fogyás (egyik?) okát is megtaláltam - a jelek szerint a tolizás azonnal elijeszt pár embert az oriból (ha nem így van, akkor rejtély, hogy miért lépnek le ).

De hogyan tudott a HT a 147 kati távozása után lovast képezni? És miért jelzi ki időnként a körváltás alatti népszaporulatot?
  #14  
Old 06-04-2007, 08:36
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,198
Activity: 4%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Dasein View Post
Az infót elolvastam, ez volt az els. A barakkok eléggé fenn vannak a rangsorban, és nem hiányzott annyi emberem, hogy ne mködjenek.

A 147 kati eltnését már értem - eddig nem esett le, hogy tekikopás/lopás esetén fedél nélkül maradt embereket nem adja el a HT (nem is értem). A fogyás (egyik?) okát is megtaláltam - a jelek szerint a tolizás azonnal elijeszt pár embert az oriból (ha nem így van, akkor rejtély, hogy miért lépnek le ).

De hogyan tudott a HT a 147 kati távozása után lovast képezni? És miért jelzi ki idnként a körváltás alatti népszaporulatot?
Azért jelzi külön, hogy utána tudj te magad is számolni, hogy valóban emberhiányod volt, lásd, hogy valóban annyi emberrel nem tud minden épületed mködni.
__________________
Hódító * Queosia
  #15  
Old 06-04-2007, 09:12
Dasein Dasein is offline
Junior Member
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 33
Activity: 0%
Longevity: 92%
Smile

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Azért jelzi külön, hogy utána tudj te magad is számolni, hogy valóban emberhiányod volt, lásd, hogy valóban annyi emberrel nem tud minden épületed mködni.
Így már tiszta, köszi!
És jól láttam, hogy a tolizás rögtön csökkenti a lakosságot?
  #16  
Old 06-04-2007, 09:40
tdomo's Avatar
tdomo tdomo is offline
Member
 
Join Date: Nov 2006
Location: Bécs
Posts: 999
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by Dasein View Post
Így már tiszta, köszi!
És jól láttam, hogy a tolizás rögtön csökkenti a lakosságot?
Csak akkor, ha embert lopnak.
__________________
Pain is temporary, Glory is forever.

csokis-keksz (#410152)
tiramisu (#394553)
  #17  
Old 06-04-2007, 10:20
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,198
Activity: 4%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Dasein View Post
Így már tiszta, köszi!
És jól láttam, hogy a tolizás rögtön csökkenti a lakosságot?
Ha embert lopnak, akkor az azonnal csökkenti, az ellenfelét pedig azonnal növeli.
__________________
Hódító * Queosia
  #18  
Old 06-04-2007, 10:28
Dasein Dasein is offline
Junior Member
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 33
Activity: 0%
Longevity: 92%
Post

Quote:
Originally Posted by tdomo View Post
Csak akkor, ha embert lopnak.
Úgy értem, ha én lopok mástól.
  #19  
Old 06-04-2007, 10:32
tdomo's Avatar
tdomo tdomo is offline
Member
 
Join Date: Nov 2006
Location: Bécs
Posts: 999
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by Dasein View Post
Úgy értem, ha én lopok mástól.
Amikor Te lopsz mástól a lakosságod nem csökken, ha embert lopsz akkor még nő is. A morálod fog csökkeni tőle.
__________________
Pain is temporary, Glory is forever.

csokis-keksz (#410152)
tiramisu (#394553)
Sponsored Links
Closed Thread


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Viccek-bármi jöhet robogo Viccek 4748 10-05-2015 17:13
Miért az óriást hiszi mindenki a legjobb fajnak????? Dragi Stratégia & Tippek 461 10-06-2013 10:41
Miért??? attila1988 Általános beszélgetés Hódítós témákban 83 10-01-2007 18:06
Miért életképes ezután is az elf? Kutyuleee Általános beszélgetés Hódítós témákban 38 08-21-2007 23:23


All times are GMT +1. The time now is 11:56.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu