Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megbeszélések
Register Stats Members List Today's Posts

Megbeszélések Itt lehet felvetni a javaslatokat, gondolatokat

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 11-10-2006, 19:34
-Fegya-'s Avatar
-Fegya- -Fegya- is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,590
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default 1A alszövetség

Szerintem nagy mértékben megnövelné a kláncsaták számát az 1A-ban, ha lehetne alszövetséget (alklánt) létrehozni.
Mire gondolok?
Van mondjuk egy 6 fős klán. Ebből a 6 országból 2 alakít egy alklánt úgy, hogy megmarad az eredeti 6 fős klán is. Az alklán megjelenik a klán pontlistán mondjuk úgy, hogy a klánneve változatlan marad és a klánsorszáma kap egy /A jelzést. Ez az alklán támadható klántámadással és az alklán is indíthat klántámadást.
Az alklán tagjai természetesen tagjai maradnak az eredeti klánjuknak is.
Alklánt a klánvezér hozhat létre úgy, hogy kijelöli az alkán tagjait. A létrehozáshoz az alklán tagjainak mondjuk fixen 2% földet kell leadnia. Az alklán egyéb alapítási szabályai megegyeznek a klánalapítás szabályaival. Az egyszerűség kedvéért alklánból kilépni nem lehet, alklánba új tagot felvenni nem lehet.
Alklán klántámadását a klánvezér indíthatja az alklán seregeiből
Alklánt a klánvezér szüntetheti meg. A megszűnés feltételei megegyeznek a klán megszűnésének feltételeivel. (Bár az alapítástól számított 2 hetet nem kéne megvárni)
Alklán nem lehet szabin.
Alklánt csak nagyobb létszámú (mondjuk 6 vagy több) klánok hozhatnak létre.
1 klánnak csak 1 alklánja lehet.
A klán nem szűnhet meg, ha van alklánja. A klánból alklán tagot kizárni nem lehet.

Körülbelül ennyi.

Előnyök:
-Megnövekedne a klántámadások száma, hisz nyilván azért jönne létre alklán, hogy támadjon.
-Az alklánok katonailag sokkal erősebbek lehetnének, hiszen nyilván a klán hadis országai alkotnák, miközben a klán többi tagja elláthatnák szabályosan az alklán tagjait.pénzzel, élelemmel és nyersanyaggal. Így jó eséllyel sikeresen klántámadhatnak erősen védekező klánok ellen is.
-Nagyobb klánok hosszú ideig együtt maradhatnak, nem kell szétválniuk klántámadások miatt.

Hátrányok:
-?
Majd ti soroljátok!
Reply With Quote
Sponsored Links
  #2  
Old 11-10-2006, 19:45
lacqa lacqa is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Göd
Posts: 430
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by -Fegya- View Post

Hátrányok:
-?
Majd ti soroljátok!

hátránya hogy így jóval gyengébb klánokat is támadhatnak, akik nem alklánban vannak, és így kevésbbé van esélyük specializálódni.

ezt talán úgy lehetne feloldani, hogy alklán-alklán támadás normál szabályok szerint folyna, míg alklán-klán támadásnál az alklán a teljes klán méretéből (esetleg a teljes klán nagyobb országainak méretéből) számolt maluszt kapna. nyilván nem akkorát mint normál klántámadás esetén, hiszen akkor az egyetlen előny az lenne hogy a sereg gyorsabban ér oda

amúgy tetszik az alapgondolat.
Reply With Quote
  #3  
Old 11-10-2006, 21:46
Smooth Scroller Smooth Scroller is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 772
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

ez arra lenne jo, hogy a 6 fos klan uthesse a 2-3-4 oris amugy messze levo klanokat. igy az alklan lehetne csak 3 hadis ork mondjuk, de tamaszkodhatna a teljes 6 fos klan etetesere, nyersijere, stb. sztem ez abszolut nem fair. igy meg nagyobb lenne a szakadek a nagy klanok es a kisebbek kozott, mert akkor mar nem vedene oket a tavolsag a nagyoktol. sztem nem jo 5let. illetve azoknak igen, akik eros nagy klanokban vannak es a kicsiket szeretnek laposra verni.

Last edited by Smooth Scroller; 11-10-2006 at 21:49..
Reply With Quote
  #4  
Old 11-10-2006, 21:51
dreaman68 dreaman68 is offline
Member
 
Join Date: Aug 2006
Location: Aszód
Posts: 676
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

sztem jó ötlet lenne. Mondjuk arra lehetne valamit kitalálni hogy egy nagy klán ne üsse a kis alkánt de mindegy. Ez új taktikát szülni, mert az alkánt bespecializálni nagyon jó ötlet
teccik teccik
Reply With Quote
  #5  
Old 11-10-2006, 22:06
Xeper Xeper is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pécs/Bp
Posts: 2,240
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Smooth scroller írta meg az igazi hátrányt: egy nagyklán tagjai megtehetik hogy csinálnak alkánt kb 80% barakkal, míg a klántársak nyomják nekik a kaját+pénzt seregre stb... Bevernek olyan klánokat, akik nem alklánok, hanem normál klán -nekik kell tartani mindent ami a klán túléléséhez szükséges, tehát gyengébbek lesznek --> tuti bukás. Ha elég földet szereztek az alklánnal, akkor csere, akik eddig ellátók voltak lesznek seregesek....
Külön alklán lista létrehozása meg nem lenne jó ötlet szerintem
__________________
"A tanult szerencsét hívják tudásnak"
Eben a mondatba három hiba van.
Reply With Quote
  #6  
Old 11-10-2006, 22:17
-Fegya-'s Avatar
-Fegya- -Fegya- is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,590
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Igazatok van.
Reply With Quote
  #7  
Old 11-10-2006, 22:58
lacqa lacqa is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Göd
Posts: 430
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Xeper View Post
Smooth scroller írta meg az igazi hátrányt:
Off:
már nem azért de én akkor mit is írtam? csak hogy tanuljak fogalmazni, azért kérdem
Reply With Quote
  #8  
Old 11-10-2006, 23:03
Xeper Xeper is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pécs/Bp
Posts: 2,240
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by lacqa View Post
Off:
már nem azért de én akkor mit is írtam? csak hogy tanuljak fogalmazni, azért kérdem
Sry, valahogy nem volt jó a böngészőm frissítése, és nem volt benne a hszed -természetesen Te is ezt írtad
__________________
"A tanult szerencsét hívják tudásnak"
Eben a mondatba három hiba van.
Reply With Quote
  #9  
Old 11-11-2006, 17:13
monro's Avatar
monro monro is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,050
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by -Fegya- View Post
Szerintem nagy mértékben megnövelné a kláncsaták számát az 1A-ban, ha lehetne alszövetséget (alklánt) létrehozni.
Volt régebben egy ehhez elég sokban emlékeztető javaslatom ami ki is küszöbölné azt a problémát amit többen felhoztatok a javaslat ellen. Akkor nem volt nagy támogatottsága, de azóta sok víz lefolyt a Dunán és talán mindenki rájött már arra, hogy nem a legjobb szabályozás az ahol csak úgy tudok "hadakozni" ha kilépek a társaim közül!

Nos akkor a régi alapjavaslat:

Lehessen egy klán klánrészére támadni. (akár teljes klánnal, akár másik klánrésszel)

- a támadott klánrészt a támadó állíthatja össze (azt mondom, h egy 5 fős klánból pld a 3.-4. és az 5-ös ori a célpont)
- a támadó és támadott klánrész is minimum 3 főből kell, hogy álljon
- a klánrész minimum a fele kell, hogy legyen a klánja teljes méretének
- minden klánrész 20% alapvédőbónusszal rendelkezik

A technikai megvalósításán nem gondolkodtam azóta de ha az érdeklődés olyan akkor szívesen filozok rajta picit

Last edited by monro; 11-11-2006 at 17:16..
Reply With Quote
  #10  
Old 11-11-2006, 17:47
Senki's Avatar
Senki Senki is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Café of Broken Dreams
Posts: 1,690
Activity: 0%
Longevity: 99%
Arrow

monro ötletét át kell rágni, lehet hogy jó...
Fegya, a tied nem az... Scroller említette az okokat. (nem mintha nem éklvezném a mókát alklántagként, de tudom hogy iszonyatos igazságtalan előnyhöz juttatna azokhoz képest akik közé esne az alklánom...)
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 13:09.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu