Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Általános beszélgetés Hódítós témákban
Register Stats Members List Today's Posts

Általános beszélgetés Hódítós témákban Hódítós témák, amik máshova nem férnek

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #81  
Old 07-16-2010, 21:11
Merengő Merengő is offline
Member
 
Join Date: Aug 2007
Location: Komárom
Posts: 1,545
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

Quote:
Originally Posted by Arty View Post
Nekem... De stratégiai okokból nem árulnám el. :P
és a stratégiádnak része, hogy elvesszen egy újrád?
Reply With Quote
Sponsored Links
  #82  
Old 07-16-2010, 21:14
Merengő Merengő is offline
Member
 
Join Date: Aug 2007
Location: Komárom
Posts: 1,545
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

Quote:
Originally Posted by [HTPA]GeeForce View Post
Tudod mi a legszörnyűbb?
Azok sírnának a legjobban, akik ellenzik ezt a javaslatot....

logikátlan lenne, ha az sírna, aki mellette áll.
Reply With Quote
  #83  
Old 07-16-2010, 21:23
Totya&Törpe's Avatar
Totya&Törpe Totya&Törpe is offline
Member
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 105
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by Tsobi View Post
Nem azért, mert nekem nincs giga termelő orim ANARCH-ban, de határozottan ellenzem a javaslatot. Miért teszem mindezt? Jelenleg is elképzelhetetlen előnyük van az ilyen orikkal rendelkezőknek, nem csak csatározás, de haladás szempontjából is. Az, ha egy fenti Tudós vagy Túlélő esetleg Gazdálkodó vagy Kereskedő lesz csak még tova mélyítené ezt a szakadékot, ami szerintem nem segíti elő az anarchista játék érdekeit.

Belső fórumon volt egy érdekes beszélgetés a közelmúltban arról, hogy mi is az igazi gond ANARCH-ban. Elsősorban azt neveztük meg, hogy nagyon kevés az olyan kezdő, aki saját erejéből (értsd: nem VIP pénzből vagy tápolva) tud eredményeket elérni. A második a régebbiek hozzáállása volt, azaz hogy a tapasztaltabb és vagyonosabb játékosok ingyenföldként kezelik az újakat. Lehetséges megoldásként utóbbira határozottan nemes lelkületű javallatok hangzottak el, amik sajnos nem összeegyeztethetők az emberi természettel.

Ez a javaslat szerintem csak párak egyéni érdekeinek kedvezne, másnak nem.



érthető hogy számodra igazából semmi jót nem jelentene ha szbad így fogalmaznom ne értsd félre hazsnod nincs belőle esetleg hátrányod(nem hinném)
mint te is írtad" ne erősítsük őket tovább" kb ez jött le szted nem tök mind1 amúgy egy orinak hogy milyen hisz amőgy olyan méretű hogy pfúú....ez csak egy renoválás vagy extra sztem sok vizet nem zavarna remélem érted mire gondolok
belső fóruos beszélgetésről sztem lemaradtam de ha gondolod rajtam nem múli üljünk le egyeik este és vitassuk meg a dolgokat min változtassu k hogy jobb legyen
erre az ütögetősre anynit hogy kb 2éve nem vertem le senkit csak aki azt kiérdemelte volna vmivel pont ezért hogy ne mi legyeünk a gonoszak és hátha lesznek újak
és igazad van az újak nem kitartóak veszik a javakat orikat de használni már nem tudja(tisztelet a kivételnek)
és van a másik véglet aki leragad y-ba 200hekin és mindenkit ok nélkül bántanak na sztem ők ilyesztenek el sok mindenkit
és a másik nem mondok neveket akiknek nincs termijük sehol de van akár 100orijuk is szted ők hány újoncot nyomnak le M-be H-ba y-ba?és nem játétudással nyernek csak sok orijuk van a ludas disznós dolog )
szóval sztem nem az úgynevezett "krémmel" van a gond bár lehet én ezt rosszúl látom nem tom...
1hétig nem leszek megyek nyaralni ha visszjöttem visszaolvasom majd és leülhetünk dumálgatni ilyenekről esténként úgyse tudok aludni olyan meleg van
kb ennyit szerettem volna leírni
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Totya&Törpe For This Useful Post:
  #84  
Old 07-16-2010, 21:26
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Quote:
Originally Posted by Hex View Post
a másik oldali megközelítés (Ts hsz-e) is reális alapokon nyugszik szerintem. Hosszú beszélgetéseknek néz szerintem elébe ez a téma.
Szerintem nem reális.
Aszongyák, túl nagy a szakadék...
Jön a kezdő ország, kap 200 hektárt, meg 100.000 aranyat.
Tegyük fel, hogy nekem van 20.000.000.000.000 aranyam (illetve annyi értékben cuccom).

Oké, akkor mondjuk ha átváltom a fajomat óriásra a törpéről, akkor valamennyivel több tekercsem lesz.
Őszintén: mennyiben befolyásolja ez azt az új játékost negatívan? Semmiben!!
Pozitív hatása lehet?
Lehet: egyszerű piaci tényező. Növekszik a kínálat, csökken az ár. 10%-kal több a tekim, 10%-kal olcsóbban adom.
Nézzünk másik példát: több tekim lesz, tehát stabilabb lesz a piac, hiszen a piaci ár-középértéket méginkább az én cuccom fogja meghatározni, magyarul kevesebbszer fordulhat elő, hogy elrabolják valaki másnak az áruját, aki az én áram fölött pakolt ki, ha mondjuk alámpakolnak rengeteg tekercset, és ezzel lejjebb viszik a középárfolyamot.
Vagy mondjuk ha elkezdem nem kicserélni a piacot, hanem csak meghosszabbítgatni a terméket...
Máris nyertek a kis orisok, hiszen nem kell "kibekkelniük" a piac kicserélésének időtartamát, ami ugye 30 perctől akár 3 óráig is eltarthat, ráadásul teljesen random, kiszámíthatatlan.
Egyébiránt ezért én azt kapom cserébe, hogy nem kell hajnali 3-kor felkelnem, és fél óráig babrálnom a piaccal.
(Hadd ne írjam le milyen "élvezetes" dolog mondjuk 5.000 milliárdnyi cuccot 4 milliárdonként felvásárolni saját magamtól, hogy egybe kitehessem megint...
Lehet, hogy 1-2 javaslatellenző kitépné a haját attól a melótól.)

Szerintem ezzel a javaslattal sokkal többen nyernének, mint veszítenének.
Főleg, hogy eltolódott teljesen abba az irányba, hogy ilyen lehetőség csak anarchban legyen. (Én is úgy gondoltam, hogy csak ott lenne ez jó!)
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 
Reply With Quote
  #85  
Old 07-16-2010, 21:30
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by [HTPA]GeeForce View Post
Őszintén: mennyiben befolyásolja ez azt az új játékost negatívan? Semmiben!!
Pozitív hatása lehet?
Lehet: egyszerű piaci tényező. Növekszik a kínálat, csökken az ár. 10%-kal több a tekim, 10%-kal olcsóbban adom.
Növekszik a kínálat. Ez az. Hát mi ez, ha nem negatív hatás valakinek, aki piacra szeretne termelni? Szeretné egy kicsit beérni a 20 trillió aranyadat, de adott egy javaslat, ami segít a 20 trillió aranyadat 30 trillió arannyá varázsolni, és még a piaci kíválat is növekszik, hogy mégnehezebb dolga legyen pénzt keresni.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #86  
Old 07-16-2010, 21:31
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Quote:
Originally Posted by tisztelet63 View Post
logikátlan lenne, ha az sírna, aki mellette áll.
Akkor nem értetted meg, mire céloztam...
Arra értettem, hogy ha beszűntetnénk, hogy van piac, és hogy egyenletes, meg stb, akkor azok sírnának a legjobban, akik ellenezték a ajvaslatot (értsd: azok ellen szavaztak, akik őértük dolgoznak nap mint nap a piaccal...)
Szóval maguk alatt vágják a fát, de ha valami nem úgy lenne, ahogy akarják, nagyon hangosan bömbölnének miatta...

(Mint ahogy bömbölnek most is, amikor piaccsere van, és mondjuk 2 óráig nincs nyersanyag... Sír, mint a fába szorult féreg. Majd idejön, és ellenzi a javaslatot, fel sem fogva azt, hogy pl ha le lehetne cserélni 1-2 piacfenntartó ország személyiségét kufárra, akkor nem lenne oka sírdogálni. Illetve sokkal ritkábban lenne rá oka.)
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 
Reply With Quote
  #87  
Old 07-16-2010, 21:37
Hex's Avatar
Hex Hex is offline
Member
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,626
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by [HTPA]GeeForce View Post
És a legszebb része az egésznek az, hogy soha senki nem köszöni meg, hogy mindig van cucc a piacon, és az árak is elfogadhatóak.
Soha egy köszönömöt nem kaptam!
Viszont ha véletlenül elaludtam, és késtem egy órát... Neadj' Isten fontos dolgom volt, és fél napig nem volt cucc a piacon... huhúú... K.anyázás az jött rendesen, hogy "***** miért nincs cucc? Meg miért ilyen drága? **** szórakozzatok..."
Azért nincs, mert van nekünk, nagyorisoknak is valódi élete.
Azért drága, mert a sok szemfüles hiéna kipakolja az eredeti ár többszöröséért a cuccot, hogy amíg én frissítem a piacot, addig az övét horribilis áron kénytelen megvenni az, akinek szüksége van arra a termékre.(
Ezzel nagyon egyet értek.

Min. egy termelő orimat tuti kufárrá változtatnám a piac miatt. De lehet többet is. Nem leányálom hajnalba felkelni piac miatt, miközben melózol is

Last edited by Hex; 07-16-2010 at 21:40..
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Hex For This Useful Post:
  #88  
Old 07-16-2010, 21:41
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Növekszik a kínálat. Ez az. Hát mi ez, ha nem negatív hatás valakinek, aki piacra szeretne termelni? Szeretné egy kicsit beérni a 20 trillió aranyadat, de adott egy javaslat, ami segít a 20 trillió aranyadat 30 trillió arannyá varázsolni, és még a piaci kíválat is növekszik, hogy mégnehezebb dolga legyen pénzt keresni.
Ezt nem egészen értem.
Vegyünk egy példát.
7500 aranyért árultam a tekercset.
Amikor szanaszét szívattak, és százmilliárdokat csorgattak rám, akkor felemeltem 9500 aranyra 1 tekercs árát.

Nézzük a szisztémádat:
Jön az újonc, és tekit akar termelni. Igaz?
Mit lát most?
Kint van a piacon 100000 tekercs 9500 egységáron.
Mit szeretne? Pénzt. Tehát eladja a tekijét.
Mit kell tennie? Kitenni 9499-ért. El fogják vinni. (Legvégső esetben én megveszem tőle, amikor frissítek.)
Ezek után mit látna (mondjuk ugye ha óriásra váltanék):
Hogy 110000 tekercs van kint 9500-ért...
Ő továbbra is el tudja adni az övét 9499-ért.
Egész konkrétan hol csorbultak a kistermelő bevétele? Mert én nem látok csökkenést.

Azt viszont látom, hogy felveri magát ork tábornokkal, majd bevált óriás kufárra...
Hopp, többet is termel, és a piaca is biztonságosabb. Ugyanaz az előnye, mint nekem.
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 
Reply With Quote
  #89  
Old 07-16-2010, 21:46
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Ja, kiegészítésként:

csökkenne a piaci hiénázás, meg a fogózás... Mert ugye nem venném be a piacomat, tehát nem kelne el a piaci ár többszöröséért (esetenként több tucatszorosáért) a kirakott áru. Sőt, menne a levesbe elvinnék a rablók.

Mert amiről Ati beszélt korábban, a "nagyon drága a piac" pontosan nem a nagyorisok miatt van az esetek 96%-ában, hanem azok miatt a KIS ORISOK miatt, akik tudják, hogy 24 óránként frissíteni kell a piacot, tehát lesz pár óra, amíg olyan árat kér a cuccáért, amit éppen nem szégyell.....
Nekem is volt olyan, hogy előjöttem szabiról egy országgal, amit át akartam építeni, 40.000-be került 1 fa, mentem vissza szabira.
(Mondjuk én nem azért, mert nem tudtam volna kifizetni, hanem mert nem vagyok hajlandó a hiénák zsebét kitömni...)
De ez nem azért volt, mert a paicot fenntartó gonosz szemét mocsok volt... Hanem mert éppen belenyúltam a frissítésbe. És fölötte ott volt a sok fogó........
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 
Reply With Quote
  #90  
Old 07-16-2010, 21:48
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by [HTPA]GeeForce View Post
Azt viszont látom, hogy felveri magát ork tábornokkal, majd bevált óriás kufárra...
Hopp, többet is termel, és a piaca is biztonságosabb. Ugyanaz az előnye, mint nekem.
Egyszeri alkalomról beszélünk. Új játékosok nagyon remélem, hogy ezután is jönni fognak.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
új személyiség vityu Általános beszélgetés Hódítós témákban 8 06-24-2010 22:15
új személyiség :D vityu Általános beszélgetés Hódítós témákban 9 03-02-2010 13:35
2 új személyiség! -(0Kristóf0)- Elvetett javaslatok 6 07-31-2007 19:04
jelszo váltás vad Nem hiba 5 04-11-2007 20:19
Ütés - Váltás laziga Elvetett javaslatok 0 01-31-2007 17:55


All times are GMT +1. The time now is 07:11.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu