Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Elvetett javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Elvetett javaslatok Könyörtelen leszek, de ami téma egész biztosan nem lesz, azt átmozgatom ebbe a topicba.

View Poll Results: Tetszik az ötletem?
Igen 28 87.50%
Nem 4 12.50%
Voters: 32. You may not vote on this poll

 
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #31  
Old 09-19-2008, 22:07
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 8%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by vityu View Post
Nincs nálam anarchia sehol. A w-ben egyértelmű demokrácia van, B-ben nem vagyok vezér, és ott sajnos nincs is demokrácia, vagyis van, csak az én véleményemmel nem foglalkozik senki! Az A-ban meg szerintem nem szabad a teljes demokrácia. Inkább felvilágosult abszolutizmus. Tehát én tom nekik mi a jó, és cselekedjék azt!
De hiába mondjátok, én nem szeretném ezt a rendszert. Nem tetszik.
Erre csak két dolgot tudok mondani:1. Alsóbb szinten ne légy olyan szöviben, ahol a vezér dönt mindenről. Ha a Te véleményeddel nem törődnek, akkor lehet, nem néznek sokba...
2. Attól, hogy Neked nem tetszik, lehet, megvalósul, de Te majd max. nem használod...
Sponsored Links
  #32  
Old 09-19-2008, 23:43
Tytook Tytook is offline
Junior Member
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 7
Activity: 0%
Longevity: 86%
Default

Quote:
Originally Posted by laci View Post
Az a jelenlegi MNT-nél is elég fura ha egyik tag MNT-zik a másikkal, közben a szövetségeseik meg harcolnak
Bizonyára így van. Amit én említettem az úgy néz ki, hogy a szöviből valaki nincs jelen. A többiek egyetértésével folynak a tárgyalások.
A 4. tag beesik, látva a TK-t, vagy egy esetleges megtörtént támadást, azonnal támadásba lendül.
Akciója "sokat" lendít a békekötésen.
  #33  
Old 09-26-2008, 22:53
reichz's Avatar
reichz reichz is offline
Member
 
Join Date: Sep 2008
Location: DOROG
Posts: 126
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by vityu View Post
Én nem szeretném, hogy a vezér döntse el, hogy kivel kötök mnt-t és kivel nem. Semmi esetre sem támogatom.
Sajnos több olyan vezérrel is találkoztam, aki meg se kérdezte volna.
vannak vezérek és vannak diktátorok,nem attól lesz vezér valaki mert ez a státusza azt ki kell érdemelni..a diktatúrák pedig nem szoktak túl sokáig működni.Egyszerűbb volna az össznépi mnt,szerintem jó ötlet
The Following User Says Thank You to reichz For This Useful Post:
  #34  
Old 09-27-2008, 18:21
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by reichz View Post
vannak vezérek és vannak diktátorok,nem attól lesz vezér valaki mert ez a státusza azt ki kell érdemelni..
Ez tetszett! Igazad van! De az a baj, hogy több vezér van, aki nem érdemli meg, mert nem foglalkozik azzal, hogy a többiek mit szeretnének. És ezért nem tetszene, hogy ha csak a hátam mögött kötögetnének mindenkivel mnt-t, mikor én nagyon mnt-ellenes vagyok, és csak a jó ismerősökkel kötök, és köttetek a tagokkal. No de ha benne lesz, nem baj, csak lehessen választani, hogy helyetted köthet-e a vezér. csak egy kis pipa a szövetségek menüpontnál, mint a fontos eseményekkel kapcsolatban!
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
  #35  
Old 09-28-2008, 00:30
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

1.
Amennyiben a tagok beállíthatják, hogy "a szövivezér mntinek elfogadása automatikusan", akkor támogatom az ötletet.
Így ha mindenki egyetért az MNT-vel, akkor pikk-pakk meg lehet kötni. Ha pedig van olyan tag a szöviben, aki nem akarja hogy esetleg a tudta nélkül mnt-be húzzák valakivel, egyszerűen kiveszi a pipát, és máris nem tud a vezér mnt-t kötni a nevében senkivel.
2.
Csak a diktatúrák élnek sokáig. Az igazi életben is, és a játékban is. Ha van egy szövetség, és mind a 4 tagja indivídum akar lenni, és önállóan gondolkodni, akkor az a szövetség nagy valószínűséggel nem lesz hosszú életű. Ha 3-an elfogadják egy 4. tag vezéregyéniségét, és a vezér jó döntéseket hoz, úgy tud a szövetség szépen haladni.
Csak egy példa: én mindenképp toli akarok lenni, de a szöviben már van másik. Vagy egyáltalán nem is lesz, mert mondjuk 3 hadi+1 vari az elképzelés. Szóval rámkényszerítenek valamit, amit nem akarok. Jó leszek? Nem leszek jó, mert nem is tudok, és nem is akarok hadizni. A szövi ezzel erősödik, vagy gyengül? Gyengül.
2 megoldás van: vagy tolis leszek másik szöviben, vagy beismerem hgyo abbana a csoportban jobb hadizni, és kihozom magamból a legtöbbet.

Egy szövetség azért szövetség, hogy megbeszéljék a dolgokat. Az, ahol a hátam mögött döntenek, az nem szövetség. Az csak országok kapcsolata. Ami nem hiszem hogy hosszú életű lesz.

Szóval szerintem jó ez az ötlet, ha a tagoknak is lesz lehetőségük állítgatni az opciókat.
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 
The Following User Says Thank You to [HTPA]GeeForce For This Useful Post:
  #36  
Old 09-30-2008, 07:07
tulip tulip is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 142
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by [HTPA]GeeForce View Post
1.
Amennyiben a tagok beállíthatják, hogy "a szövivezér mntinek elfogadása automatikusan", akkor támogatom az ötletet.
Így ha mindenki egyetért az MNT-vel, akkor pikk-pakk meg lehet kötni. Ha pedig van olyan tag a szöviben, aki nem akarja hogy esetleg a tudta nélkül mnt-be húzzák valakivel, egyszerűen kiveszi a pipát, és máris nem tud a vezér mnt-t kötni a nevében senkivel.
2.
Csak a diktatúrák élnek sokáig. Az igazi életben is, és a játékban is...

Az első résszel tökéletesen egyetértek.
A második rész szerintem nem igaz. Diktatúrát könnyebb vezetni, ezért látsz több jól működő diktatúrát, de azok nem hosszú életűek, a tagok gyorsan cserélődnek. Attól még megy tovább a játék ha valaki (nem a vezető) kiesik, de már más szereplőkkel, azaz az már egy másik diktatúra. Ellenben egy jó közösség, amelyben nincs irányító, sokkal többre képes a diktatúráknál. Szóval a sikeres diktatúrát hasonlítsd a sikeres demokráciához. Tény, hogy ez utóbbit nehezebb találni, de vannak és ezek jóval túlszárnyalják a diktatúrákat.
  #37  
Old 09-30-2008, 11:37
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

A sikeres demokráciára igazán említhetnél példát, mert én még nem találkoztam ilyennel. Olyan nincs, hogy mind a 4 tag külön gondolkodik, de mindnek igaza legyen. Igenis egy idő után (az első csata után...) lesz 1,2 vagy 3 tag, aki a maradékkal nem fog egyetérteni valamiben, és a többség elve alapján majd azt mondják, hogy "miattad nem jött össze". No, ez máris elnyomás, és kirekesztés, és rossz érzés annak, aki 'alul maradt'. Ebbena pillanatban szűnt meg demokráciának lenni egy szövetség belső elrendezése. Mit lehet tenni? Ha valaki belenyugvó típus, nincsen egyénisége, nincsenek ambíciói, bent marad, és SOHA nem lesz egyenrangú szövetséges, mindig mások fogják megmondani neki, hogy mit mikor hogyan csináljon. (itt megszűnik a játék értelme)
A másik út, hogy igenis megállok a saját lábamon, és kilépek a szövetségből. Vagy átmegyek egy másikba, vagy alapítok egyet, ahova olyanokat veszek be nyilván, akik befolyásolhatóak.

Az egész világon sehol nincs demokrácia, és egyenlőség. Fizikai képtelenség ugyanis a megvalósítása. Ez vonatkozik a játékra, és a valóságra is. Már több tízezer éve eltöröltük a demokráciát és az egyenlőséget, amikor a legerősebb ősember kijelentette, hogy ő fog párosodni, és ő eszik először a zsákmányból...

Az egészen más, ha tudom, hogy van egy jó játékos a csapatban, és hallgatok rá, mert akkornem érzem magam elnyomva. De az sem demokrácia, pusztán észérvekkel alátámasztott, haszonszerzés céljából megtűrt diktatúra.
Külső szemmel ezt lehet demokráciának is hívni, de valójában nem az, mert nem azért állok ki mellette, mert ki akarok mellette állni, hanem mert tudom, hogy azzal én is erősebb, gazdagabb, stb. leszek. Mondjuk még ez áll legközelebb a demokráciához.
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 
  #38  
Old 09-30-2008, 12:23
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Én egyszerűen abban hiszek, hogy én tudom, hogy mi nekik a jó, és erre próbálom őket vezetni. Talán felvilágosult abszolutizmusnak nevezném... De ez sem működik azzal, hogy én eldöntök valamit, és az úgy lesz. Inkább csak megpróbálok hatni, hogy úgy legyen. Ez szerintem tovább élhet, mint egy diktatúra. Ebbe belefér a szövetségi mnt-de csak, mint javaslat, nem mint parancs, és kötelező érvényű dolog.
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
  #39  
Old 10-01-2008, 11:06
tulip tulip is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 142
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by [HTPA]GeeForce View Post
A sikeres demokráciára igazán említhetnél példát, mert én még nem találkoztam ilyennel. Olyan nincs, hogy mind a 4 tag külön gondolkodik, de mindnek igaza legyen...
A diktatúra úgy megy, hogy vagy szót fogadsz a vezérnek vagy repülsz a szöviből. Ha szót fogadsz, tulajdonképpen csak egy rabszolga vagy. Ha jól játszik a vezér és szófogadók, alázatosak a rabszolgák, akkor sikeresek lesznek. Igazából csak a vezérnek kell jól játszania és megfelelően irányítania, a többieknek különösebb tapasztalatra sincs szükségük.

Egy jól működö demokráciának viszont sokkal több feltétele van. Képesnek kell lenni az összes tagnak a szövetséget venni legkisebb önálló egységnek. A szövetséget kell akarnia sikerre vinni mindenkinek, nem pedig a saját érdekeit kell néznie. Hogy ez működőképes lehessen, ahhoz az összes tagnak jól kell tudnia játszani. Képesnek kell lenni a tagoknak önállóan, a szövetség érdekeinek megfelelő döntéseket hozni. A demokrácia nem azt jelenti, hogy mindenkinek a kívánsága teljesül, mert az nem a demokrácia, hanem anarchia. Attól válik demokráciává, hogy közösen megbeszélik a lehetőségeket, logikus érvekkel támasztják alá és szabad döntést biztosítanak mindenkinek. Egy ilyen szövetség soha nem hagyja hátra a tagjait. Ha valakit levernek, akkor a maradék három segít a felzárkózásban és nem mennek tovább nélküle. Ezzel szemben a diktatúra a levert tagot, ha túl nagy, gazdaságtalan erőfeszítésnek bizonyulna helyrehozni, akkor hátrahgyja és új tagot vesz fel. Ezzel meg is szünt létezni és egy új kezdődik, míg a demokrácia tovább él és valamiféle barátság alakul ki köztük, enélkül nem megy a demokrácia.

Nekem volt már több ilyen szövim. Igaz, nem volt 4 tagu, csak 2-3. És ezért szerettem játszani. Játszottam jól működő diktatúrában. Hamar otthagytam. Anarchiában is, most is vagyok egy ilyenben, azt se szeretem.

A "miattad nem jött össze" szöviből hiányzik a barátság. Ha mindenki jó játékos, akkor mindenki tudja, hogy mindenki hibázhat, de mindenki tudja, hogy mindenki csak ritkán hibázik. Ezért nem vetik fel egymásnak.

A világon nincs demokrácia, nem is lesz belátható időn belül. Mert ahhoz az emberiség nem elég intelligens még. De kisebb társaságokban ez már megvalósítható.

Az, hogy a legerősebb/legügyesebb/legaljasabb/stb. ősember eszik párosodik/eszik/stb. először/másodszor (hátha mérgező /stb. az nem feltétlen diktatúra, hanem az evolúcó része. Ha pl. nincs elegendő élelem, akkor szerinted egy nagymama megenné az unokája elől az utolsó falatot is, amikor mindenki éhezne? Ugye nem? Nem, nem szeretne éhen hallni, de mivel a gyereknek elég az a kaja hogy túlélje, neki meg nem és már úgyse sok van hátra... Mert családban gondolkodik és működik az agyában a demokrácia.

Egyébként mivel az emberiség nem eléggé fejlett, ezért nem jó a tiszta megoldás. Emiatt van szükség bizonyos szinten a diktatúrára is. Például diktatórikusan ki kell vonni a társadalomból a sorozatgyolkosokat. De egy fejlett civilizációban eleve nem lennének ilyen kivonandó személyek.
The Following 2 Users Say Thank You to tulip For This Useful Post:
  #40  
Old 10-01-2008, 15:02
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Nem egészen így látom. A demokrácia alapelve, hogy mindneki egyenértékű, mindnekinek a szava ugyanolyan erővel bír. Abban a pillanatban, hogy én azt mondom, hogy "legyen az amit te mondassz", az én szavam megszűnik létezni. Igen, ahol mindenki egyenlő, az anarchia. Ebből az aspektusból az anarchia és a demokrácia között nincs különbség. A különbség ott merül fel, hogy az anarchiában érvényre kerülhetnek idióta ötletek is. Egy kultúrdemokráciában meg nem. Mert a normálisak leszavazzák a hülyét. Csakhogy ebben a pillanatban megszűnik demokráciának lenni, mert kialakul egy alárendelt-fölérendelt szerep. Egy idő után kialakul egy vezető réteg, és kasztosodik az egész rendszer. MAgyarul: a demokrácia nem megvalósítható. Az egy idilli állapot, amikor abból indulunk ki, hogy mindenki ugyanolyan okos, mindenki ugyanolyan ügyes, nincsenek hülyék, aljasok, stb. De vannak. Attól nem lesz anarchia, hogy ezeket az elemeket elnyomjuk, háttérbe szorítjuk. (Már amennyire lehet.) Ez pedig diktatórikus elem.
A diktatúra lényege, hogy van egy diktátor, aki diktál (benne is van a nevében). Attól még nem kell elnyomó, kizsákmányoló, gyilkos rendszerre gondolni (érdekes esettanulmányt lehetne ebből készíteni, hgyo rögtön mindeni erre asszociál. Hát nem véletlenül.)
A kultúrdemokrácia és a diktatúra nagyon is jól megfér egymás mellett, mégpedig úgy, hogy demokratikus úton megválasztanak egy vezért, akire hallgatnak, mert mondjuk őa legtapasztaltabb Hódítózó játékos. Ez diktatúra lesz. Attól lesz mégis demokratikus, hogy a démosz megtartja a vétójogát, és ha a diktátor esetleg félrenéz valamit (ő is ember, tévedhet), akkor sózlnak neki, hogy "figyi, ne úgy csináljuk, hanem így, mert így jobb...". És akkor szépen meg lehet beszélni a dolgot, és összehasonlítani a kettő (vagy több) véleményt, és a legjobbat kiválasztani.
Egyáltalán nem kell hátrahagyni, elnyomni senkit ahhoz, hogy megszűnjön a demokrácia.

Hozzáteszem, a játék szempontjából igenis hátra kéne hagyni azt, akit veszteséges összetákolni. Ezt már a játékon felüli, valódi emberi kapcsolatok írják felül azzal, hogy mégis segítek neki, mert a múltkor tök jót söröztünk együtt, és szeretném, ha a szövetségben maradna. Ezért áldozok rá. Ez viszont egy teljesen más téma, ami nem vág ebbe a topicba.

Erre szoktam én azt mondani, hogy az emberiség MÉG nem elég intelligens ahhoz, hogy létrehozzon egy valódi demokráciát, viszont ha olyan intelligens lesz, hogy azt meg tudja valósítani, akkor meg MÁR nem azt fogják megvalósítani...
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 

Last edited by [HTPA]GeeForce; 10-01-2008 at 15:05.. Reason: TULIPNAK SOK MINDENBEN IGAZA VAN, DE ÉN SARKALATOSABBAN LÁTOM EZT A TÉMÁT
Sponsored Links
 


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 21:18.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu