Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Elvetett javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Elvetett javaslatok Könyörtelen leszek, de ami téma egész biztosan nem lesz, azt átmozgatom ebbe a topicba.

 
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #121  
Old 02-10-2008, 18:17
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Lassan én vagyok az egyetlen, aki támogatja a javaslatot? Pedig nekem a legjobb, ha így marad, mert akkor hozzá se kell nyúlni.
__________________
Hódító * Queosia
Sponsored Links
  #122  
Old 02-10-2008, 18:19
Rebellis Rebellis is offline
Member
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 549
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Lassan én vagyok az egyetlen, aki támogatja a javaslatot? Pedig nekem a legjobb, ha így marad, mert akkor hozzá se kell nyúlni.
Kevesebb munkáért kevesebb fizetést:-)
Megszavaztam:-))
  #123  
Old 02-10-2008, 18:44
lacqa lacqa is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Göd
Posts: 430
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Burning View Post
mondjuk, akkor Atiéknak kéne két új oldalt csinálni, hogy triumvirátus, és duó vagy akárhogy is neveznénk...
Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Ez mindenképp felejtős.
Quote:
Originally Posted by Ati View Post
No, mindent végigolvastam.

A támadásra a bónusz azt hiszem, hogy teljesen felejtős. Ha nagyobb támadóerőt szeretnél, akkor vegyél be mégvalakit a szövetségbe.

Amit elképzelhetőnek tartok, az a védelmi bónusz kiterjesztése ezekre a szövetségekre is, a szabin lévő tagok mintájára.

Ennek az oka nagyon egyszerű: ma is megteheted, hogy egy amúgy nem játszó haver országát beveszed a szövibe, ő pedig szabizza magát, és úgy is marad az idők végezetéig.

Ezzel a módosítással az ilyen okok miatt szabin lévő országok feleslegessé válnának.

Más konkrét okot nem látok a változtatásra.
ha jól értettem a célzottan két és 3 fős szövetségektől határozottan elzárkózol?

ennek pedig lenne értelme, én legalábbis sokat szenvedtem azzal, hogy egyáltalán nem találtam, vagy nem találtam megfelelő 4. tagot a szövetségembe, annak ellenére, hogy elég sok "haverom" volt a játékban (és ahol nem volt, ott sem jelentett gondot újakat szerezni).
szerintem a paraméterek jó belövésével meg lehet találni az egyensúlyt.

az pedig nem igazán jó érv, hogy a 4 fős szövik legyenek erősek, mert a "társas" játék a cél, hiszen akkor minek van MF bónusz. szerintem egy ilyen irányú változás növelné azok számát, akiknek sikerélménye van a játékban...

azt viszont, hogy a csonka szövik plusz védelmet kapjanak, én semmiképpen nem támogatom, ebben a topikban már többen is leírták, hogy egy szöviháború esetén az eltávolított/legyengített tagot kitéve a vesztésre álló szövi éppenhogy felülkerekedhetne ellenfelén egy ilyen bónusz segítségével.
  #124  
Old 02-10-2008, 18:48
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by lacqa View Post
már többen is leírták, hogy egy szöviháború esetén az eltávolított/legyengített tagot kitéve a vesztésre álló szövi éppenhogy felülkerekedhetne ellenfelén egy ilyen bónusz segítségével.


Semmivel nem kapna több bónuszt, mintha a legyengített tag most elmegy szabadságra. És még csak a kitétel 24 köre sincs.

Nem látom, hogy a javasolt változtatás mennyiben erősítene bárkit is a már most is elérhető lehetőségeken felül.
__________________
Hódító * Queosia
  #125  
Old 02-10-2008, 18:58
Valezius Valezius is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veresegyház
Posts: 3,662
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post


Semmivel nem kapna több bónuszt, mintha a legyengített tag most elmegy szabadságra. És még csak a kitétel 24 köre sincs.

Nem látom, hogy a javasolt változtatás mennyiben erősítene bárkit is a már most is elérhető lehetőségeken felül.
Pont annyiban, hogy bármikor bevehet még tagot. És nem kell 24kör, hogy kitegye a szabis tagot.
__________________
A szenvedélyem
  #126  
Old 02-10-2008, 19:05
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Valezius View Post
Pont annyiban, hogy bármikor bevehet még tagot. És nem kell 24kör, hogy kitegye a szabis tagot.
Egy legyengült tagról beszélünk, aki vagy elmegy szabira (azonnali bónusz), vagy 24 kör múlva lesz csak kitéve. A szabi esetén azonnal kapja a bónuszt, vagyis jobban jár.

Ha arra gondolsz, hogy a szabis tag helyére bevesz egyszercsak valaki mást, akkor ez sem igazán előny most, hiszen a szöviből a 24 kör kivárása nélkül kikerülhet a szabis tag ("mélyszabi" elérésekor), így most is megoldható, hogy van védelmi bónusz, majd hirtelen egyszercsak ott egy új tag a szöviben.

Ebben az esetben ez annyival rosszabb, hogy külső szemlélőként nem tudod pontosan meghatározni, hogy mikor fog eltűnni az a szabis tag. Vagyis egy hatalmas fokú bizonytalansági tényező van most ilyen téren. A felmerült javaslat szerint ilyenkor tudnád, hogy ott számítani lehet bármikor egy új tagra.

Tehát még mindig csak olyan dologról beszélünk, amit most is meg lehet csinálni.
__________________
Hódító * Queosia
  #127  
Old 02-10-2008, 20:34
Hóhér Hóhér is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 806
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Egy legyengült tagról beszélünk, aki vagy elmegy szabira (azonnali bónusz), vagy 24 kör múlva lesz csak kitéve. A szabi esetén azonnal kapja a bónuszt, vagyis jobban jár.

Ha arra gondolsz, hogy a szabis tag helyére bevesz egyszercsak valaki mást, akkor ez sem igazán előny most, hiszen a szöviből a 24 kör kivárása nélkül kikerülhet a szabis tag ("mélyszabi" elérésekor), így most is megoldható, hogy van védelmi bónusz, majd hirtelen egyszercsak ott egy új tag a szöviben.

Ebben az esetben ez annyival rosszabb, hogy külső szemlélőként nem tudod pontosan meghatározni, hogy mikor fog eltűnni az a szabis tag. Vagyis egy hatalmas fokú bizonytalansági tényező van most ilyen téren. A felmerült javaslat szerint ilyenkor tudnád, hogy ott számítani lehet bármikor egy új tagra.

Tehát még mindig csak olyan dologról beszélünk, amit most is meg lehet csinálni.
a mélyszabi eléréséhez nem hetek kellenek?

ha egy szöviháborúban az egyik tag leszabizik, mert meggyengült...

akkor nem hetek kellenek hogy magától kiessen a szöviből?

hát én még nem igen hallottam olyan háborúról ami ennyi ideig kitartott volna...

szerintem ez nem lehetőség, ez ritka véletlen, és nem is hiszem hoyg iylen egyszer is előfordult volna a játékban...

inkább a fellépés lehetne lehetőség, ha fel tud lépni az adott tag, de az megint csak korlátozott lehetőség, nem korlátlan...

ettől függetlenül szerintem a védelem bónuszt megkaphatják, vagy nem tom

Last edited by Hóhér; 02-10-2008 at 20:38..
  #128  
Old 02-10-2008, 22:49
Valezius Valezius is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veresegyház
Posts: 3,662
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Egy legyengült tagról beszélünk, aki vagy elmegy szabira (azonnali bónusz), vagy 24 kör múlva lesz csak kitéve. A szabi esetén azonnal kapja a bónuszt, vagyis jobban jár.

Ha arra gondolsz, hogy a szabis tag helyére bevesz egyszercsak valaki mást, akkor ez sem igazán előny most, hiszen a szöviből a 24 kör kivárása nélkül kikerülhet a szabis tag ("mélyszabi" elérésekor), így most is megoldható, hogy van védelmi bónusz, majd hirtelen egyszercsak ott egy új tag a szöviben.

Ebben az esetben ez annyival rosszabb, hogy külső szemlélőként nem tudod pontosan meghatározni, hogy mikor fog eltűnni az a szabis tag. Vagyis egy hatalmas fokú bizonytalansági tényező van most ilyen téren. A felmerült javaslat szerint ilyenkor tudnád, hogy ott számítani lehet bármikor egy új tagra.

Tehát még mindig csak olyan dologról beszélünk, amit most is meg lehet csinálni.
Persze nem pont így gondoltam, hanem hogy most 4-en vagyunk a szöviben, és az egyik tag szabis, ekkor ugye kell 24kör, míg a szabist kiteszik és bevesznek mást.
Míg ha csak 3-an vagyunk, akkor nem kell.
__________________
A szenvedélyem
  #129  
Old 02-11-2008, 08:30
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Valezius View Post
Persze nem pont így gondoltam, hanem hogy most 4-en vagyunk a szöviben, és az egyik tag szabis, ekkor ugye kell 24kör, míg a szabist kiteszik és bevesznek mást.
Nem minden esetben kell. Ha az illető "mélyszabira" kerül, akkor azonnal eltűnik a szövetségből, és azonnal bevehetsz mást. Akárcsak a 3 fős szövetség esetében.
__________________
Hódító * Queosia
  #130  
Old 02-25-2008, 15:13
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Ezt a témát előreveszem. Nézzük, hogy lenne-e értelme fontolóra venni. Az eddigiek alapján akár megvalósításra is kerülhet megfelelő igény esetén.
__________________
Hódító * Queosia
Sponsored Links
 


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Szövifelállások Szecsa Stratégia & Tippek 214 05-03-2008 13:08
egyedül egy szövi ellen Burning Stratégia & Tippek 92 02-21-2008 08:00
Szövi kirakása szöviből etikusan bpeet Segítség 18 09-10-2006 16:59
mf vs szövi Burning Stratégia & Tippek 97 08-29-2006 12:17
Szövi események Haacska Nem hiba 1 08-23-2006 20:34


All times are GMT +1. The time now is 11:43.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu